فهرست مطالب

تفاوت آزمون تافل IBT با تافل PBT

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی

یکی از مهمترین تفاوتهای آزمون تافل IBT با تافل PBT آنست که آزمون PBT به صورت کاغذی و تافل iBT اینترنتی برگزار می شود. درباره جزییات سایر تفاوتها می توانید با مطالعه متن مقاله با ما همراه باشید.

آزمون تافل (TOEFL)

آزمون تافل (Test oEnglish as a Foreign Language) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است، که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور دنیا برگزار می ‌شود.

مدرک آزمون تافل یکی از مدارک مهم برای مهاجرت تحصیلی و شغلی به کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، نیوزیلند، آمریکا و غیره است و مدرک آزمون تافل با نمره خوب ، شانس متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیلی از معتبرترین دانشگاه های دنیا را افزایش می دهد و سالانه افراد بسیاری در سراسر جهان برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان برای تحصیل و کار در این آزمون شرکت می کنند.

اگر در مورد اهمیت آزمون تافل برای اپلای تحصیلی نیاز به اطلاعات دقیق و به روز داری و میخوای بدونی امکان تبدیل نمره آیلتس به تافل وجود داره یا نه می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشی.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT

آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

بخش های مختلف آزمون عبارتند از: بخش اسپیکینگ تافل، لیسنینگ تافل، رایتینگ تافل، ریدینگ تافل IBT

آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و به همین دلیل برگزاری تافل CBT متوقف شد. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند، اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی آزمون تافل در این دو نسخه از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)

آزمون تافل IBT هوم ادیشن نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

ساختار آزمون IBT و تافل IBT هوم ادیشن یکسان است و محتوا و قالب مشابهی دارند، بنابراین مدرک تافل IBT هوم ادیشن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT

آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که تافل آنلاین در دسترس نباشد و کمتر از سه درصد از آزمون تافل در سراسر جهان به صورت کاغذی برگزار می شود.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای قبولی در آزمون تافل تضمینی بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کنه تا بتونی با دریافت کاملترین مشاوره و راهنمایی، موفق به کسب نمره بالا در آزمون تافل تضمینی بشی.

آزمون تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials)

از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

تافل مگوش

هم یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل است که توسط ETS (سرویس تست آموزشی) برای دانشگاه ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی توسعه یافته است که صورت کاغذی ارائه می شود

آزمون تافل مگوش از سه بخش ریدینگ، لیسنینگ و قواعد زبان انگلیسی تشکیل شده و مانند نسخه رسمی از 300 سوال تشکیل شده است. هر قسمت از آزمون تافل ماگوش در قالب جزوه جداگانه ارائه می شود و شرکت کنندگان باید به صورت دستی پاسخ سوالات را در پاسخنامه وارد کنند.

یکی از موثرترین راه های جلوگیری از هولد شدن در تافل و دریافت نتیجه قطعی با هزینه بسیار کم جهت آشنایی با نحوه سوال و جواب و فضای آزمون شرکت در تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل است. می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره نحوه برگزاری، شرایط  و امکان شرکت مجدد در آزمون تافل مشاوره رایگان داشته باشید.

ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل (TOEFL) در هر سه نسخه IBT و PBT و IBT هوم ادیشن، دارای چهار بخش اصلی است، که مهارت های اصلی زبان انگلیسی را ارزیابی می کنند.

چهار بخش آزمون تافل IBT شامل، درک مطلب، نوشتاری، گفتاری و شنیداری می باشد و ساختار آن با تافل IBT هوم ادیشن یکسان است.

ساختار تافل کاغذیی (PBT) نیز دارای چهار بخش است که شامل بخش های درک مطلب، ساختاری، نوشتاری و شنیداری است.

همان طور که گفته شد، آزمون تافل به دو صورت اینترنتی و کاغذی ارائه می شود و نحوه ی نمره دهی به آنها با هم متفاوت است. نمره آزمون تافل IBT داوطلبان از 0 تا 120 امتیاز است و نمره تافل PBT از 310 تا 677 امتیاز است.

آزمون تافل (TOEFL test) نمره رد یا قبولی ندارد و نمره قابل قبول از سوی دانشگاه، مرکز علمی و سازمانی که مدرک آزمون را درخواست کرده است تعیین می شود، اما به طور معمول داوطلبان باید بتوانند نمره ای بالاتر از میانگین آزمون کسب کنند.

مدرک آزمون تافل در هر سه نسخه فقط دو سال اعتبار دارد و پس از دو سال، اعتبار آن منقضی شده و دارنده آن دیگر نمی تواند مدرک تافل را برای اپلای تحصیلی و اهداف دیگر ارائه نماید و باید دوباره در آزمون شرکت کرده و مدرک جدیدی دریافت کند.

نکته: همچنین امکان اعتراض به نمره آزمون تافل نیز وجود دارد و داوطلبان می توانند در خصوص نمره دو بخش گفتاری و نوشتاری آزمون اعتراض کرده و درخواست بازبینی و ارزیابی مجدد نمایند.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره در خصوص ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

آیا آزمون تافل در ایران برگزار می شود؟

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شوند، آزمون تافل در ایران برگزار می شود و این یکی از مهمترین مزایای آزمون تافل تضمینی به سایر آزمون های زبان انگلیسی است، از این رو داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل مجبور به پرداخت هزینه و زمان اضافی برای سفر به کشورهای دیگر برای شرکت در آزمون تافل نیستند و می توانند در ایران چندین بار در سال در آزمون تافل شرکت کنند.

 داوطلبان می توانند پس از ثبت نام آزمون تافل تضمینی در برخی شهرها مانند تهران، زنجان، تبریز در مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران به صورت حضوری در آزمون تافل آنلاین شرکت کنند.

شرکت در آزمون تافل بدون پاسپورت

تیم تخصصی برگزاری آزمون تافل شرکت مهاجرتی هومان ویزا در پاسخ به این سوال می گوید: متقاضی برای شرکت در آزمون تافل نیاز به یک پاسپورت معتبر دارد. از آنجا که مشخصات مندرج در پاسپورت برای تأیید هویت و اطلاعات شخصی شما استفاده می‌شود بنابراین بدون آن امکان ثبت نام و شرکت در آزمون تافل وجود ندارد. وجود پاسپورت به عنوان یکی از مدارک شناختی اساسی برای شناسایی شما در طول فرایند آزمون استفاده می‌شود.

افراد متقاضی ممکن است با اهداف متفاوتی در آزمون تافل شرکت کنند، مانند تحصیل در خارج از کشور، دریافت ویزا، مهاجرت تحصیلی و … اما باید بدانند برای هدف خود نمره خوب در تافل چه نمره ای است، متقاضیان می توانند با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا جهت دریافت به روزترین اطلاعات آزمون ها در ارتباط باشند.

تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT چیست؟

آزمون تافل اینترنتی و کاغذی هر دو مهارت های اصلی زبان انگلیسی داوطلبان را ارزیابی می کنند و هر دو تقریبا از میزان سختی یکسانی برخوردارند. اما تفاوت هایی نیز با هم دارند که در ادامه به تفاوت های آنها اشاره می کنیم.

تفاوت های آزمون تافل IBT و تافل PBT عبارتند از:

* تفاوت در ساختار آزمون

* تفاوت در نحوه برگزاری آزمون

* تفاوت در نمره دهی آزمون

* تفاوت در مدت زمان انجام آزمون

برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

تفاوت در ساختار آزمون تافل IBT و تافل PBT

هر دو نوع آزمون تافل دارای 4 بخش اصلی هستند؛ اما در آزمون تافل IBT بخش ساختاری (structure) وجود ندارد و گرامر به صورت مستقیم در این آزمون مورد ارزیابی قرار نمی گیرد و در بخش های دیگر آزمون ارزیابی می شود؛ اما در تافل PBT به جای بخش گفتاری (Speaking)، بخش ساختاری یا گرامر ارزیابی می شود و این دو آزمون تفاوت های زیادی در ساختار با هم دارند.

تفاوت در نحوه برگزاری آزمون تافل IBT و تافل PBT

آزمون تافل IBT به دو صورت آزمون اینترنتی در محل و آزمون اینترنتی در منزل (تافل IBT هوم ادیشن) برگزار می شود. آزمون IBT در محل هایی که توسط ETS تعیین شده، برگزار می شود و داوطلبان باید به محل برگزاری مراجعه کرده و در آزمون تافل آی بی تی شرکت کنند ولی داوطلبان برای شرکت در آزمون IBT هوم ادیشن نیازی به مراجعه به محل برگزاری ندارند و می توانند در خانه به صورت اینترنتی در آزمون تافل شرکت کنند. اما در صورتی که امکان برگزاری آزمون تافل IBT نباشد، آزمون تافل به صورت کتبی و کاغذی برگزار می شود.

نکته: آزمون تافل IBT در شهرهای مختلف ایران برگزار می شود، اما طی چند سال اخیر، امکان برگزاری آزمون تافل PBT در ایران وجود ندارد.

تفاوت در نمره دهی آزمون تافل IBT و تافل PBT

نحوه نمره دهی به آزمون IBT و PBT نیز یکی دیگر از تفاوت های این دو آزمون است، نتیجه آزمون تافل IBT به صورت نمره، از 0 تا 120 محاسبه می شود، اما نمره آزمون PBT از نمره ۳۶۰ تا ۶۷۷ امتیاز است.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت موفق رو تجربه کنی، باید بدونی مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت شما مناسبتره و با توجه به هدفی که برای مهاجرت داری، در کدوم آزمون زبان بین المللی مانند آزمون تافل تضمینی شرکت کنی و موفق به کسب چه نمره ای بشی، بنابراین بهتره از مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

تفاوت در مدت زمان انجام آزمون تافل IBT و تافل PBT

مدت زمان انجام آزمون تافل آی بی تی و تافل پی بی تی با هم متفاوت است و مدت زمان پاسخگویی به سوالات تافل پی بی تی تقریبا یک ساعت کمتر از تافل آی بی تی است.

مدت زمان بخش های مختلف تافل IBT عبارتند از:

* بخش درک مطلب: 60 تا 80 دقیقه

* بخش شنیداری: 60 تا 90 دقیقه

* بخش گفتاری: 20 دقیقه

* بخش نوشتاری 50 دقیقه

مدت زمان پاسخگویی به سوالات، تقریبا بین 3 ساعت و 30 دقیقه تا 4 ساعت طول می کشد.

مدت زمان بخش های مختلف تافل PBT عبارتند از:

* بخش درک مطلب: 55 دقیقه

* بخش شنیداری: 35 دقیقه

* بخش ساختاری: 25 دقیقه

* بخش نوشتاری: 30 دقیقه

برای اینکه بتونی برای کسب نمره بالا با آمادگی بیشتری در آزمون تافل تضمینی شرکت کنی می تونی در آزمون تافل TPO شرکت کنی و با مطالعه کتاب ها و منابع آزمون تافل تضمینی زبان انگلیسی خودت رو تقویت کنی.

برای اطلاع از نحوه خرید ووچر تافل تضمینی و هزینه آن و همچنین نحوه ارسال گزارش نمره تافل تضمینی به دانشگاه ها با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

نمونه کارنامه قبولی آزمون تافل در شرکت مهاجرتی هومان ویزا

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل (تافل هوم ادیشن) برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس و مشـاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون تافل (تافل هوم ادیشن ) آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

 برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی و دریافت جواب پرسش هایی مانند خرید مدرک تافل، فروش مدرک تافل با استعلام، مدرک تافل فوری، خرید مدرک تافل هوم ادیشن، خرید مدرک تافل در تهران، هزینه گرفتن مدرک تافل …  با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان و اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

آزمون تافل در سه نسخه ارائه می شود، که عبارتند از:

1- آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT

2- آزمون تافل اینترنتی در منزل یا تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)

3- آزمون تافل کاغذی یا تافل PBT

ساختار آزمون تافل (TOEFL) در هر سه نسخه IBT و PBT و IBT هوم ادیشن، دارای چهار بخش اصلی است، که مهارت های اصلی زبان انگلیسی را ارزیابی می کنند.

چهار بخش آزمون تافل IBT شامل، درک مطلب، نوشتاری، گفتاری و شنیداری می باشد و ساختار آن با تافل IBT هوم ادیشن یکسان است.

ساختار تافل کاغذیی (PBT) نیز دارای چهار بخش است که شامل بخش های درک مطلب، ساختاری، نوشتاری و شنیداری است.

آزمون تافل IBT در شهرهای مختلف ایران برگزار می شود، اما در چند سال اخیر امکان برگزاری آزمون تافل PBT وجود ندارد.

* تفاوت در ساختار آزمون

* تفاوت در نحوه برگزاری آزمون

* تفاوت در نمره دهی آزمون

* تفاوت در مدت زمان انجام آزمون

5/5 - (14 امتیاز)

18 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، آزمون تافل IBT هوم ادیشن همان آزمون تافل IBT است که فقط در منزل انجام می شود و مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و تافل PBT به صورت کتبی و کاغذی برگزار می شود این دو آزمون تفاوت هایی در ساختار، نمره دهی و غیره نیز با هم دارند. آزمون تافل PBT فقط زمانی برگزار می شود که آزمون تافل IBT در دسترس نباشد و بیش از 97 درصد آزمون های تافل در دنیا به صورت آنلاین (IBT) برگزار می شوند. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، امکان ثبت نام در آزمون تافل IBT هوم ادیشن در ایران به صورت مستقیم وجود ندارد با این وجود با ستفاده از فیلتر شکن و تغییر IP آدرس امکان ثبت نام و شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن در ایران نیز وجود دارد. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، برای کسب اطلاعات در مورد هزینه آزمون تافل IBT در ایران در سال جدید و راهنمایی های لازم جهت قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، آزمون تافل IBT به دو صورت حضوری در مراکز مجاز و یا به صورت آنلاین در منزل (تافل IBT هوم ادیشن) برگزار می شود. اگر برای قبولی در آزمون تافل تضمینی نیاز به راهنمایی بیشتری دارید با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، تافل هوم ادیشن همان آزمون تافل IBT (تافل آنلاین) است که به صورت غیر حضوری و در منزل انجام می شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون به مراکز برگزاری مراجعه نمی کنند. اگر در مورد قبولی در آزمون تافل تضمینی نیاز به راهنمایی بیشتری داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، هر سوالی در مورد هزینه آزمون تافل IBT در سال جدید داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد قبولی در آزمون تافل تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، خیر آزمون تافل PBT طی سال های اخیر در ایران برگزار نمی شود. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد قبولی در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، تفاوت تافل IBT و PBT همین مواردی است که در مقاله به آن اشاره شده است، ضمن اینکه باید بدانید تافل PBT (تافل کاغذی) در ایران برگزار نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×