فهرست مطالب

اعتراض به نمره تافل

آزمـون تافل هوم ادیشن تضمینی 

در صورتی که متقاضی از نتیجه و نمره آزمون تافل خود ناراضی باشد، می تواند به نمره آزمون اعتراض کند، اما متقاضی نمی تواند به نمره هر چهار بخش تافل اعتراض کند و تنها می تواند به نمره بخش نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) اعتراض کند.

آزمون تافل (TOEFL)

در این مطلب در خصوص آزمون تافل و همچنین نحوه اعتراض به نمره تافل کارشناسان ما برای اطلاع شما عزیزان توضیحات مختصری را بیان کرده اند و اگر برای قبولی صد در صد در آزمون تافل تضمینی نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری دارید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و تضمین قبولی در آزمون تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون مطلع شو.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل آنلاین (اینترنتی) یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دلیل عدم برگزاری آزمون تافل به صورت حضوری، برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. بیشتر از 97 درصد آزمون های تافل در سراسر دنیا به صورت اینترنتی (IBT) برگزار می شود و فقط درصد بسیار کمی از آزمون تافل به صورت کاغذی برگزار می شود. آزمون تافل کاغذی تنها زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری آزمون تافل اینترنتی وجود نداشته باشد.

آزمون تافل اسنشیالز (TOEFL Essentials): از فوریه ۲۰۲۱ سازمان ETS نسخه ی دیگری از آزمون تافل را به نام تافل اسنشیالز ارائه کرده است. آزمون تافل اسنشیالز شامل ترکیبی از سوالات آکادمیک و جنرال (عمومی) است و مدت زمان انجام این آزمون 90 دقیقه است و تافل اسنشیالز مبتنی بر کامپیوتر است و داوطلبان می توانند با اتصال به اینترنت پرسرعت در خانه یا هر مکان دیگری در تافل اسنشیالز شرکت کنند.

آزمون تافل مگوش (magoosh):

تافل مگوش یک نسخه داخلی و غیر رسمی از آزمون تافل به صورت کاغذی و با قلم و کاغذ است.

ساختار آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی شامل 4 بخش لیسنینگ تافل (شنیداری)، اسپیکینگ تافل (گفتاری)، رایتینگ تافل (نوشتاری) و ریدینگ تافل IBT (درک مطلب) است.  است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی را که خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را ارزیابی می کند و مدت زمان انجام این آزمون سه ساعت و نیم تا چهار است.

نمره دهی آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن یکسان است و نتیجه آزمون تافل به صورت نمره از 0 تا 120 مشخص می شود.

* نکته: آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه ی قدیمی تافل CBT شده است و برگزاری آزمون تافل CBT متوقف شده است. آزمون تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن

همان طور که گفته شد آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)، همان آزمون تافل IBT است با این تفاوت که برای شرکت در این آزمون به جای مراجعه حضوری به مراکز برگزاری آزمون، داوطلبان می توانند آزمون تافل را به صورت آنلاین در منزل انجام دهند، از این رو ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند ساختار آزمون تافل IBT است و محتوا، قالب و نوع سوالات آن با آزمون تافل IBT یکسان است، بنابراین مدرک آن مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای قبولی در آزمون تافل تضمینی و همچنین اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون تافل PBT

ساختار آزمون تافل PBT همانند تافل IBT شامل چهار بخش است، که عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون تافل تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

2- بخش ساختاری (Structure): بخش ساختاری آزمون تافل PBT (تافل کاغذی) شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

3- بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل کاغذی (PBT) شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

4- بخش نوشتاری (Writting): بخش نوشتاری یا رایتینگ تافل پی بی تی، نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود

همچنین یکی از تفاوت های آزمون تافل IBT با تافل PBT این است که آزمون تافل پی بی تی به جای بخش گفتاری که در تافل آی بی تی وجود دارد، یک بخش ساختاری دارد که سوالات آن در خصوص گرامر و Structure است.

برگزاری آزمون تافل در ایران

آزمون تافل برخلاف بسیاری از آزمون بین المللی زبان انگلیسی در ایران برگزار می شود و در برخی شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، زنجان و تبریز در مراکز مجاز برگزار می شود، در واقع امکان برگزاری آزمون تافل در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل تضمینی برای ایرانیان است.

برای اطلاع از مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران کلیک کن.

اگر برای کسب نمره خوب در تافل تضمینی نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

آیا می توان به نمره تافل اعتراض کرد؟

زمان اعلام نتایج آزمون تافل حدود 6 روز پس از برگزاری آزمون است و نتایج آزمون در سایت ETS (برگزار کننده آزمون تافل) منتشر می شود.

یکی از امتیازات آزمون تافل (TOEFL test) ، امکان اعتراض به نمره آزمون است؛ در صورتی که متقاضی از نتیجه و نمره آزمون تافل خود ناراضی باشد، می تواند به نمره آزمون اعتراض کند، اما متقاضی نمی تواند به نمره هر چهار بخش تافل اعتراض کند و تنها می تواند به نمره بخش نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) اعتراض کند و امکان اعتراض برای دو بخش دیگر یعنی بخش درک مطلب و شنیداری وجود ندارد.

اعتراض به نمره تافل ممکن است به این دلیل باشد که موسسه ETS در تصحیح پاسخ ‌های متقاضی اشتباه کرده باشد و یا پاسخ های آزمون توسط یک فرد سخت گیر بررسی شده باشد؛ از این رو موجب کم شدن نمره آزمون تافل IBT شود و متقاضی بخواهد به نمره آزمون اعتراض کند.

افرادی که متقاضی اپلای تحصیلی در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان هستند، باید بدانند مدرک تافل با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای است؛ از این رو متقاضیان باید برای شرکت در آزمون تافل از آمادگی کافی برخوردار باشند.

متقاضیان می توانند با مطالعه منابع آزمون تافل تضمینی و همچنین شرکت در آزمون های آزمایشی تافل مانند آزمون تافل TPO آمادگی خود را برای شرکت در آزمون افزایش دهند تا بتوانند نمره بالایی در آزمون تافل تضمینی کسب کنند. 

زمان اعتراض به نمره تافل چه وقت است؟

متقاضی می تواند تا 30 روز پس از تاریخ شرکت در آزمون تافل، به نمره بخش گفتاری و نوشتاری آزمون تافل اعتراض کند و درخواست اعتراض به نمره تافل را ثبت نماید. پس از ثبت درخواست بازبینی، افراد جدید پاسخ‌ های متقاضی را در مهارت ‌های فوق بررسی می کنند و نمره جدیدی برای دو بخش آزمون تعیین می شود که ممکن است پس از ارزیابی مجدد، نمره تافل بالاتر، پایین ‌تر و یا برابر با نمره پیشین متقاضی باشد.

متقاضی می تواند برای هر آزمون تافل تنها یک بار درخواست تجدیدنظر و ارزیابی مجدد بنماید؛ یعنی اگر متقاضی به نمره بخش گفتاری آزمون اعتراض کند، نمی تواند بار دیگر برای نمره بخش نوشتاری اعتراض کند و امکان ثبت اعتراض به نمره تافل فقط یک بار خواهد بود.

نحوه ثبت اعتراض به نمره تافل

در صورتی که متقاضی بخواهد به نمره تافل خود در بخش های گفتاری و نوشتاری اعتراض کند باید ظرف حداکثر 30 روز پس از شرکت در آزمون، درخواست خود را برای اعتراض به نمره تافل ثبت کند.

برای ثبت اعتراض، متقاضی باید ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت ETS شود و فرم مربوط به TOEFL IBT Score Review  را کامل کرده و هزینه درخواست تجدیدنظر نمره تافل را با مستر کارت یا ویزا کارت بپردازد.

پس از ثبت درخواست اعتراض به نمره تافل، حداکثر تا سه هفته بعد ETS نمرات متقاضی را مجددا ارزیابی کرده و پس از بازبینی، گزارش رسمی نتایج آزمون تافل متقاضی به روزرسانی شده و گزارش نمرات جدید تافل برای متقاضی ارسال خواهد شد.

نکته: متقاضی برای پر کردن فرم اعتراض به نمره تافل باید بسیار دقت کند، چرا که پس از ثبت درخواست امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد.

هزینه اعتراض به نمره تافل

اعتراض به نمره تافل هزینه دارد و متقاضی برای بررسی و ارزیابی مجدد نمره آزمون برای هر یک از بخش های گفتاری و نوشتاری باید 80 دلا بپردازد.

متقاضی در هنگام ثبت اعتراض به نمره تافل، بعد از پر کردن فرم TOEFL Score Review به صفحه پرداخت هدایت می ‌شود و نحوه پرداخت هزینه اعتراض به نمره تافل با کارت های بین المللی مانند مستر کارت و ویزا کارت است.

برای اینکه بدونی نحوه خرید ووچر تافل تضمینی و همچنین ارسال گزارش نمره تافل تضمینی به دانشگاه ها چطور انجام می شه، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

جهت کاهش استرس و ارزیابی مهارتهای 4گانه آزمون تافل می توانید در آزمون تافل ماک یا همان آزمون آزمایشی تافل شرکت کنید و با تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا دراین باره مشاوره دریافت نمایید تا با مرور آزمون آزمایشی از هولد شدن (hold شدن) در آزمون اصلی جلوگیری کنید.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت آزمون تافل (تافل هوم ادیشن ) و آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. درباره مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت و اپلای تحصیلی نیز می توانید با تیم تخصصی هومان ویزا در ارتباط باشید

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

بله امکان اعتراض به نمره تافل در بخش نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) وجود دارد اما متقاضی نمی تواند به نمره دو بخش دیگر آزمون یعنی بخش درک مطلب و شنیداری اعتراض کند.

متقاضی می تواند تا 30 روز پس از تاریخ شرکت در آزمون تافل، به نمره بخش گفتاری و نوشتاری آزمون تافل اعتراض کند.

برای ثبت اعتراض، متقاضی باید ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت ETS شود و فرم مربوط به TOEFL IBT Score Review را کامل کرده و هزینه درخواست تجدیدنظر نمره تافل را با مستر کارت یا ویزا کارت بپردازد.

پس از ثبت درخواست اعتراض به نمره تافل، حداکثر تا سه هفته بعد ETS نمرات متقاضی را مجددا ارزیابی کرده و پس از بازبینی، گزارش رسمی نتایج آزمون تافل متقاضی به روزرسانی شده و گزارش نمرات جدید تافل برای متقاضی ارسال خواهد شد.

آزمون تافل برخلاف بسیاری از آزمون بین المللی زبان انگلیسی در ایران برگزار می شود و در برخی شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، زنجان، تبریز و غیره در مراکز مجاز برگزار می شود.

5/5 - (7 امتیاز)

16 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع از دلایل On hold در تافل تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از هزینه آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از هزینه آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، هزینه خرید ووچر تافل در هر کشوری متفاوت است و قیمت آن در هر کشور با توجه به نرخ ارز و میزان درخواست افراد برای اخذ ووچر تافل متغیر است و قیمت ووچر تافل در ایران بین ۲۵۵ تا ۲۹۰ دلار است. همچنین می توانید برای پرداخت هزینه آزمون تافل تضمینی از خدمات پرداخت شرکت مهاجرتی هومان ویزا نیز استفاده کنید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل تاریخ های برگزاری آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت لیست کامل مراکز مجاز برگزاری آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای اطلاع دقیق از هزینه آزمون تافل تضمینی در ایران با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، تافل اینترنتی یکی از انواع آزمون تافل است که به صورت آنلاین در مراکز مجاز و یا به صورت آنلاین در منزل و غیر حضوری انجام می شود و مدرک آن در دنیا از اعتبار بالایی برخوردار است. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد آزمون تافل تضمینی و کسب نمره بالا در آزمون با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×