LOGO -HOO

فهرست مطالب

ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون تافل (TOEFL) چیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود.

شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11 هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مانند آزمون آیلتس مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر و ویزای تحصیلی، برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنی، برای اطلاع از قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و تضمین قبولی در آزمون تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و از قوانین شرکت در آزمون مطلع شو.

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی (تافل آنلاین) یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود. آزمون تافل کاغذی فقط زمانی برگزار می شود که امکان برگزاری تافل آنلاین وجود نداشته باشد.

تفاوت در ساختار، نحوه برگزاری و نمره دهی از جمله تفاوت های آزمون تافل IBT و تافل PBT هستند.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

نکته: آزمون تافل IBT در سال 2006 جایگزین نسخه قدیمی تافل CBT شد و به همین دلیل برگزاری تافل CBT متوقف شد. تافل IBT و تافل CBT هر دو به صورت کامپیوتری انجام می شوند، اما تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت در ساختار و نمره دهی آزمون تافل در این دو نسخه از جمله تفاوت های تافل IBT و تافل CBT است.

ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition)

تافل IBT هوم ادیشن و آزمون تافل IBT ساختار یکسانی دارند و مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون CAE، آزمون BEC، آزمون OET و غیره چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را در چهار بخش مورد ارزیابی قرار می دهد.

از آنجایی که ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن شبیه به آزمون تافل IBT است؛ محتوا، قالب و نوع سوالات آزمون تافل IBT هوم ادیشن با تافل IBT یکسان است.

بخش های آزمون تافل هوم ادیشن شامل:

* بخش درک مطلب (Reading): بخش درک مطلب آزمون تافل IBT هوم ادیشن شامل سه متن 650 تا 750 کلمه ای است. این بخش دارای 30 تا 40 سوال است و و مدت زمان پاسخگویی به این بخش 54 تا 72 دقیقه است.

* بخش شنیداری (Listening): بخش شنیداری آزمون تافل آبی تی هوم ادیشن شامل دو مکالمه و چهار سخنرانی است و این بخش مجموعا 28 تا 39 سوال دارد و مدت زمان پاسخگویی به سوالات بخش شنیداری 41 تا 57 دقیقه است.

* بخش گفتاری (Speaking): بخش گفتاری، شامل چهار تسک است و داوطلب از طریق میکروفون به آنها جواب می ‌دهد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش 17 دقیقه است.

* بخش نوشتاری (Writing): در بخش نوشتاری باید داوطلب دو متن را در مدت زمان 50 دقیقه بنویسد. ابتدا یک متن کوتاه 250 تا 300 کلمه ای را خوانده سپس به یک فایل مرتبط گوش داده و در پایان داوطلب با توجه به متن های قبلی باید به سوالات پاسخ دهد. داوطلبان برای نوشتن متن اول 20 دقیقه و برای متن دوم 30 زمان زمان دارند.

نکته: از آنجایی که نمره آزمون تافل برای اپلای تحصیلی بسیار اهمیت دارد، داوطلبان می توانند برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن با مطالعه منابع آزمون تافل آمادگی لازم برای شرکت در آزمون و کسب نمره بالا را پیدا کنند.

همان طور که گفته شد ساختار آزمون تافل IBT هوم ادیشن با تافل IBT یکسان است، از این رو مدرک آزمون تافل IBT هوم ادیشن از اعتبار بالایی برای ارائه به دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره برخوردار است.

اعلام نتایج آزمون تافل IBT هوم ادیشن

نمره دهی آزمون تافل IBT هوم ادیشن به صورت نمره از 0 تا 120 می باشد و نتیجه آزمون داوطلبان بین ۴ تا ۸ روز پس از برگزاری آزمون آماده می ‌شود و داوطلبان می‌ توانند نتیجه آزمون را روی وبسایت ETS مشاهده کنند.

پس از آماده شدن نتایج آزمون، ایمیلی از ETS برای داوطلب ارسال می شود. سپس داوطلب می‌ تواند به اکانت خود مراجعه کرده و نمرات خود را ببیند. سپس فایل PDF گزارش‌ نمره آزمون ۲ روز پس از ایمیل روی سایت قرار می ‌گیرد و قابل دانلود و چاپ است.

اعتبار مدرک آزمون تافل IBT هوم ادیشن همانند تافل IBT و تافل PBT دو سال است و پس از پایان این مدت، مدرک آزمون تافل فاقد اعتبار خواهد بود و در صورتی که داوطلب بخواهد برای اپلای تحصیلی و سایر اهداف مهاجرتی مدرک آزمون تافل را ارائه نماید، باید دوباره در آزمون شرکت کرده و مدرک جدیدی دریافت کند.

نکته: همچنین امکان اعتراض به نمره آزمون تافل نیز وجود دارد و داوطلبان می توانند در خصوص نمره دو بخش گفتاری و نوشتاری آزمون اعتراض کرده و درخواست بازبینی و ارزیابی مجدد نمایند.

برای اینکه بتونی برای کسب نمره بالا با آمادگی بیشتری در آزمون تافل IBT شرکت کنی می تونی در آزمون تافل TPO شرکت کنی و مهارت زبان انگلیسی خودت رو ارزیابی کنی.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا از نحوه ارسال گزارش نمره تافل به دانشگاه ها و نحوه خرید ووچر تافل و هزینه آن مطلع بشی.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای تضمین قبولی در آزمون تافل IBT هوم ادیشن و سایر آزمون های زبان انگلیسی، بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

آیا آزمون تافل IBT هوم ادیشن در ایران برگزار می شود؟

آزمون IBT هوم ادیشن در بیش از 190 کشور در جهان در دسترس است، اما امکان ثبت نام در آزمون در ایران وجود ندارد و داوطلبان ایرانی نمی توانند به طور مستقیم در آزمون ثبت نام کنند و داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار تغییر IP در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنند.

امکان برگزاری آزمون تافل در ایران مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل برای ایرانیان است.

برای تضمین قبولی در آزمون تافل و اطلاع از مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

نحوه ثبت نام در آزمون تافل IBT هوم ادیشن برای ایرانیان

مراحل و روش ثبت نام در آزمون تافل IBT هوم ادیشن با آزمون تافل IBT مشابه است و متقاضیان برای ثبت نام در آزمون تافل IBT هوم ادیشن باید به وبسایت ETS مراجعه کنند.

1- ایجاد حساب کاربری

در اولین مرحله ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن، در صورتی که متقاضی یک حساب ETS نساخته‌ است، باید یک اکانت در سایت ETS ایجاد نماید. این اکانت به متقاضی اجازه می ‌دهد تا بتواند آزمون خود را برنامه ریزی کند و نمرات خود را مشاهده کرده و پروفایل خود را به روز نماید.

2- وارد کردن اطلاعات شناسایی متقاضی

پس از ساخت اکانت، متقاضی باید اطلاعات شناسایی (ID) خود را به طور دقیق در اکانت‌ خود وارد کند. متقاضی باید در وارد کردن اطلاعات خود بسیار دقت کند تا اطلاعاتی را اشتباه وارد نکند، چرا که مدرک تافل بر پایه همین اطلاعات برای او صادر خواهد شد و هر گونه مغایرت بین اطلاعات مندرج در پروفایل و پاسپورت متقاضی می ‌تواند مشکلات متعددی را برای متقاضی ایجاد کند؛ پس باید متقاضی اطلاعات شخصی خود را با دقت وارد کند. متقاضی برای مدارکی که ارائه می‌ دهد باید اصل آن را نیز اسکن کند و کپی مدارک مورد قبول نیست. عکس متقاضی باید کاملا واضح و قابل شناسایی باشد.

3- انتخاب تاریخ آزمون تافل IBT هوم ادیشن

متقاضی پس از اینکه حساب کاربری خود را ایجاد کرد می‌ تواند تاریخ آزمون را انتخاب کند. برای انجام این کار،Register/Find Test Centers  را در صفحه اصلی سایت تافل انتخاب کند. در صفحه  Find Test Centers and Dates، گزینه Home Edition را انتخاب کرده، سپس آدرس ایمیل خود را تأیید و منطقه زمانی خود را انتخاب کرده و دوره 2 ماهه ‌ای را که در طی آن می ‌خواهد در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کند، انتخاب نماید. سپس متقاضی می ‌تواند تاریخ و زمان آزمون تافل موجود را انتخاب کند و روی گزینه ” Register for this test ” کلیک نماید.

4- پرداخت هزینه ثبت نام

پس از آنکه متقاضی روز و ساعت شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن را انتخاب کرد، برای ادامه ی ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل، باید دستورالعمل ها را دنبال کند. پس از تکمیل مراحل ثبت نام، یک ایمیل تأیید از ETS حاوی اطلاعات آزمون و لینک آزمون تافل IBT هوم ادیشن برای متقاضی ارسال می شود. متقاضی باید ایمیل را تا روز آزمون نگه دارد. هزینه آزمون تافل آنلاین برای هر دو نسخه IBT و IBT هوم ادیشن یکسان است.

همچنین نحوه پرداخت هزینه آزمون تافل هوم ادیشن، از طریق PayPal، مستر کارت و ویزا کارت امکانپذیر خواهد بود.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا همه چی رو در مورد قوانین شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن بدونی.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

نحوه پرداخت هزینه آزمون تافل هوم ادیشن، از طریق PayPal، مستر کارت و ویزا کارت امکانپذیر خواهد بود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن در بیش از 190 کشور در جهان در دسترس است، اما امکان ثبت نام در آزمون در ایران وجود ندارد و داوطلبان ایرانی نمی توانند به طور مستقیم در آزمون تافل IBT هوم ادیشن ثبت نام کنند و داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار تغییر IP در آزمون تافل IBT هوم ادیشن شرکت کنند.

در مورد نحوه ثبت نام آزمون تافل هوم ادیشن در متن مقاله توضیح داده شده به متن مقاله مراجعه کنید.

آزمون تافل هوم ادیشن از 4 بخش نوشتاری، گقتاری، درک مطلب و شنیداری تشکیل شده است.

امتیاز دهید!
شرکت مهاجرتی هومان ویزا
در شـبکه های اجتماعی

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×