فهرست مطالب

ددلاین تحصیلی (Deadlin)

ددلاین (Deadline) به معنی ضرب العجل یا آخرین مهلت است. ددلاین دانشگاهی آخرین فرصتی است که به متقاضیان اپلای داده می شود تا موقعیت و اپلیکیشن خود را به صورت آنلاین برای دانشگاه مقصد ارسال کنند

بهترین زمان برای اخذ پذیرش تحصیلی

امروزه مهاجرت از طریق تحصیل به کشورهایی که دارای نظام آموزشی با کیفیتی هستند و مدارک تحصیلی معتبری ارائه می دهند بیشتر از گذشته است و هر ساله افراد زیادی در سراسر جهان برای تحصیل به کشورهای پیشرفته ی اروپایی، آمریکا و استرالیا مهاجرت می کنند تا بتوانند با اخذ مدارک معتبر در مقاطع دانشگاهی وارد بازار کار شده و شغلی مطابق با مهارت و تخصص خود با درآمد بالا به دست آورند و زندگی مرفهی را برای خود و خانواده شان فراهم کنند.

اما مهاجرت تحصیلی به اروپا، آمریکا، استرالیا و سایر کشورهای پیشرفته کار چندان آسانی نیست و متقاضیان باید برای اخذ ویزای تحصیلی کشور مقصد پروسه ای را طی کنند و در صورت فراهم بودن تمام شرایط و مدارک لازم می توانند موفق به اخذ ویزا شوند تا بتوانند اجازه ی ورود و اقامت در خاک کشور مقصد را داشته باشند.

اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی اپلای تحصیلی و دریافت پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه معتبر است و در صورت دریافت پذیرش، متقاضی می تواند برای اخذ ویزای تحصیلی کشور مقصد درخواست نماید.

اما نکته ی مهم این است که بهترین زمان برای درخواست پذیرش تحصیلی چه وقتی است و متقاضیان باید از چه زمانی شروع به انجام مراحل پذیرش نمایند و چقدر مهلت دارند تا مدارک و شرایط خواسته شده از سوی دانشگاه مقصد را فراهم کرده و ارائه نمایند.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت تحصیلی موفق به استرالیا رو تجربه کن.

ددلاین دانشگاهی چیست؟

ددلاین (Deadline) به معنی ضرب العجل یا آخرین مهلت است. ددلاین دانشگاهی آخرین فرصتی است که به متقاضیان اپلای داده می شود تا موقعیت و اپلیکیشن خود را به صورت آنلاین برای دانشگاه مقصد ارسال کنند. هر دانشگاهی با توجه به شرایط، ددلاین خود را دارد، اما اغلب در ماه ژانویه و فوریه است. پس از پایان ددلاین متقاضیان دیگر نمی توانند فرم دانشگاه را پرکنند و تا باز شدن دوباره باید صبر کنند.

متقاضیان می توانند با مراجعه به وب سایت دانشگاه مقصد، از زمان ددلاین ترم تحصیلی مورد نظر مطلع شوند. پس از پایان تاریخ ددلاین، دانشگاه اجازه تکمیل کردن فرم اپلیکیشن را نخواهد داد، اما معمولا پس از مدتی دوباره صفحه مربوطه باز می ‌شود و متقاضیان، می توانند فرم اپلیکیشن را تکمیل کنند. بعضی دانشگاه ‌ها پرونده متقاضیان اپلای را که پس از ددلاین، فرم اپلیکیشن خود را پر کنند، به طور خودکار برای ترم بعدی بررسی می کنند.

بیشتر بخوانید: اهمیت نوشتن کاولتر در اپلای تحصیلی چیست؟

ترم تحصیلی یا برنامه ی تحصیلی چیست؟

ترم تحصیلی یا برنامه ی تحصیلی به یک دوره آموزشی گفته می ‌شود که برای رشته ی تحصیلی در زمان مشخصی شروع و در زمان مشخصی نیز به پایان می رسد و تاریخ ددلاین زمانی است که تا آن موقع متقاضی باید برای پذیرش دانشگاه اقدام کند و اپلیکیشن را ارائه دهد.

اگر تصمیم داری برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته مورد علاقت اقدام کنی، اما نمی دونی مدارک لازم برای اپلای تحصیلی چیه، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

نکاتی در مورد ددلاین دانشگاه ها

* هنگام پرکردن اپلیکیشن آنلاین برای اپلای، متقاضی باید اطلاعاتی مانند نمره ی آزمون زبان معتبر مانند تافل و آنلتس و غیره را در فرم وارد کند، از این رو متقاضی باید دقت داشته باشد که قبل از ددلاین دانشگاه در آزمون های مورد نظر شرکت کند و نتایج آنها را دریافت نماید.

* باید به زمان رسیدن مدارک از طریق پست توجه کنید. چنانچه مدارک را از طریق پست مانند شرکت های TNT یا DHL ارسال می کنید، باید بدانید 5 تا 10 روز طول می کشد تا مرسوله ی شما به مقصد برسد، بنابراین باید مدارک شما تا قبل از ددلاین به دانشگاه مقصد رسیده باشد و باید به تاریخ ارسال از طریق پست توجه کنید.

* تاریخ ددلاین هر دانشگاه تا پایان آن روز یعنی ساعت 24 به وقت محلی دانشگاه مقصد محاسبه می شود.

* متقاضی باید روزمه ی تحصیلی (CV) و انگیزه نامه یا بیانیه هدف (SOP) خود را قبل از تاریخ ددلاین آماده نماید.

* وقتی متقاضی در فرم اپلیکیشن آنلاین استادها را برای نوشتن توصیه نامه تحصیلی معرفی می‌ کند، فرم‌ های مربوط به توصیه نامه بعد از سابمیت اپلیکیشن برای استادها ارسال می ‌شود، از این رو متقاضی برای پیگیری توصیه نامه دو تا سه هفته بعد از تاریخ ددلاین نیز فرصت خواهد داشت.

* دانشگاه ها همیشه به متقاضیان توصیه می كنند كه چند ماه قبل از مهلت مقرر، درخواست خود را ثبت كنند.

* دانشگاه ها اغلب سهمیه تعداد دانشجویان پذیرفته شده در هر برنامه خاص را تعیین می کنند، همچنین برنامه های تحصیلی خاص تقاضای زیادی دارند، بنابراین برنامه های بیشتری نسبت به تعداد واقعی مکان های موجود دریافت می کنند.

برای اینکه بدونی گپ تحصیلی چه تاثیری در اخذ پذیرش تحصیلی داره، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

ددلاین ‌های کشورهای آمریکا و کانادا

ددلاین دانشگاه‌ های آمریکا و کانادا برای ترم پاییز از ماه دسامبر آغاز و تا پایان فوریه ادامه می ‌یابند و متقاضی اپلای برای ارسال مدارک به دانشگاه ها برای ترم پاییز باید از ماه دسامبر تا فوریه اقدام نماید. اهمیت ددلاین ترم پاییز از این جهت است که 80 درصد پذیرش دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای ترم پاییز است، درباره حداقل نمره تافل در برترین دانشگاه های آمریکا با کارشناسان هومان ویزا در ارتباط باشید.

مهمترین تاریخ ها ی ددلاین برای دانشگاه های آمریکا و کانادا عبارتند از:

* 1 دسامبر (10 آذر)

* 15 دسامبر (24 آذر)

* 31 دسامبر (10 دی)

* 1 ژانویه (11 دی)

* 3 ژانویه (13 دی)

* 5 ژانویه (15 دی)

* 15 ژانویه (25 دی): (بیشترین ددلاین دانشگاه های مهم در این تاریخ است.)

* 31 ژانویه (11 بهمن)

* 1 فوریه (12 بهمن)

* 15 فوریه (26 بهمن)

* 28 فوریه (9 اسفند)

با توجه به آنچه در خصوص اهمیت ددلاین گفته شد، کسانی که متقاضی اپلای تحصیلی هستند، باید برای شروع مراحل اپلای زمان بندی مناسب و دقیقی داشته باشند تا بتوانند به موقع و در مهلت مقرر مدارک مورد نظر را تهیه نمایند و زمان کافی برای شرکت در آزمون زبان نیز داشته باشند، چرا که ممکن است با یک بار شرکت در آزمون زبان موفق به اخذ نمره ی قابل قبول نشوند و متقاضی بخواهد مجددا در آزمون زبان شرکت کند. از این رو ارائه مدارک زبان معتبر مانند آیلتس با نمره ی قابل قبول مستلزم وقت کافی می باشد، بنابراین متقاضی باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشد تا با کمبود زمان در پروسه ی اپلای تحصیلی مواجه نشود چون با از دست دادن ددلاین دانشگاه چند ماه تا یک سال دیگر باید صبر کند و به این ترتیب زمان زیادی را از دست خواهد داد و یک سال دیرتر تحصیل خود را در مقطع مورد نظر شروع خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات کامل در خصوص مهاجرت تحصیلی به آمریکا و کانادا ، آگاهی از به روزترین اخبار آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی، معادل سازی و تبدیل نمره آیلتس به تافل ….. با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر تا کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کنی.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان یا برای هر متقاضی دیگری قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

ددلاین (Deadline) به معنی ضرب العجل یا آخرین مهلت است. ددلاین دانشگاهی آخرین فرصتی است که به متقاضیان اپلای داده می شود تا موقعیت و اپلیکیشن خود را به صورت آنلاین برای دانشگاه مقصد ارسال کنند.

متقاضیان می توانند با مراجعه به وب سایت دانشگاه مقصد، از زمان ددلاین ترم تحصیلی مورد نظر مطلع شوند.

ترم تحصیلی یا برنامه تحصیلی به یک دوره آموزشی گفته می ‌شود که برای رشته ی تحصیلی در زمان مشخصی شروع و در زمان مشخصی نیز به پایان می رسد و تاریخ ددلاین زمانی است که تا آن موقع متقاضی باید برای پذیرش دانشگاه اقدام کند و اپلیکیشن را ارائه دهد.

* 1 دسامبر (10 آذر)

* 15 دسامبر (24 آذر)

* 31 دسامبر (10 دی)

* 1 ژانویه (11 دی)

* 3 ژانویه (13 دی)

* 5 ژانویه (15 دی)

* 15 ژانویه (25 دی): (بیشترین ددلاین دانشگاه های مهم در این تاریخ است.)

* 31 ژانویه (11 بهمن)

* 1 فوریه (12 بهمن)

* 15 فوریه (26 بهمن)

* 28 فوریه (9 اسفند)

اهمیت ددلاین ترم پاییز از این جهت است که 80 درصد پذیرش دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای ترم پاییز است.

5/5 - (12 امتیاز)

20 پاسخ

  1. سلام جهت دریافت مشاوره تلفنی ، آنلاین و حضوری می تونید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان در ارتباط باشید

  1. سلام دوست عزیز، لطفا برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه ددلاین کاری و مهاجرت شغلی تضمینی پزشکان به آمریکا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، ارسال درخواست پذیرش تحصیلی در مهلت مقرر (ددلاین) مهمترین بخش فرآیند پذیرش است و عدم ارسال به موقع مدارک موجب رد درخواست پذیرش تحصیلی خواهد شد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اپلای تحصیلی تضمینی با کارشناسان تحصیلی ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، ددلاین به آخرین مهلتی گفته می شود که شما می توانید برای به پایان رساندن یک پروژه مشخص کنید. اگر برای اپلای تحصیلی تضمینی نیاز به راهنمایی بیشتری داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، ددلاین به آخرین مهلتی گفته می شود که می توان برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها اپلیکیشن آنلاین را ثبت نمود. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اپلای تحصیلی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، ارسال درخواست پذیرش تحصیلی در مهلت مقرر (ددلاین) مهمترین بخش فرآیند پذیرش است و عدم ارسال به موقع مدارک موجب رد درخواست پذیرش تحصیلی خواهد شد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اپلای تحصیلی تضمینی با کارشناسان تحصیلی ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، اگر منظورتون ددلاین است باید گفت ددلاین به آخرین مهلتی گفته می شود که می توان برای دریافت پذیرش از دانشگاه ها اپلیکیشن آنلاین را ثبت نمود. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اپلای تحصیلی تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، ددلاین دانشگاه های آمریکا با توجه به دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی مختلف متفاوت است. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت تحصیلی تضمینی به آمریکا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

  1. سلام دوست عزیز، لطفا برای پاسخ سوال خود با اساتید زبان تماس بگیرید. اگر در مورد ددلاین برای اپلای تحصیلی تضمینی نیاز به راهنمایی بشتری داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×