فهرست مطالب

مزایای شرکت در آزمون آیلتس

از مزایای شرکت در آزمون آیلتس و داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا، افزایش امکان دریافت پذیرش تحصیلی از معتبرترین دانشگاه های دنیا است، چرا که یکی از مهمترین مدارک اخذ پذیرش تحصیلی ارائه مدرک آیلتس با نمره بالا است.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

یکی از پرسش های متداول درباره آیلتس که مطرح می شود این است که آزمون آیلتس برای چه کشورهایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد آزمون آیلتس (نحوه ثبت نام و کنسل کردن آزمون آیلتس، تغییر تاریخ آزمون و…) در آزمون آیلتس داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

برای اینکه بدونی نمره خوب آیلتس آکادمیک یا جنرال برای کانادا چنده کلیک کن.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش تشکیل شده و برای اهداف مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده اند، اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در محتوای سوالات و کاربرد آنها است.

بخش های رایتینگ و اسپیکینگ توسط اگزمینر آیلتس تصحیح می شود و بخش لیسنینگ و ریدینگ نیازی به ممتحن ندارد.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS) 

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری(Speaking)  و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سه سطح A1 و A2 و B1 برگزار می شود که شامل:

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد. انواع آزمون آیلتس UKVI عبارتند از: آیلتس UKVI آکادمیک و جنرال و آیلتس لایف اسکیلز

برای اینکه بتونی با موفقیت در آزمون آیلتس شرکت کنی، بهتره با قوانین شرکت در آزمون آیلتس مطلع بشی، از این رو برای دریافت مشاوره شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، آزمون تافل (TOEFL) و آزمون BEC شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال فرمت و سوالات بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس یکسان است اما بخش های ریدینگ و رایتینگ آیلتس در این دو آزمون با هم متفاوت است و سوالات این بخش براساس نوع کاربرد آزمون ها و اهداف برگزاری آنها طراحی شده است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش شنیداری (Listening)

3- بخش گفتاری (Speaking)

4- بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و این آزمون فاقد بخش های رایتینگ و ریدینگ آیلتس است.

آزمون آیلتس با سه روش کاغذی یا کتبی، کامپیوتری و هوم ادیشن برگزار می شود. تفاوت آیلتس کاغذی و کامپیوتری تنها در شیوه برگزاری، اعلام نتایج و زمان برگزاری آزمون است و آیلتس کاغذی و کامپیوتری هر دو از نظر محتوا، نوع سوالات، نمره دهی، ثبت نام و اعتبار مدرک آیلتس یکسان هستند و نداشتن نمره منفی آیلتس نیز از شباهت های این دو آزمون است.

برای دریافت مهمترین نکات اسپیکینگ آیلتس و بهترین راهکارها برای قبولی در آیلتس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

 برای کسب اطلاعات کامل و به روز درباره شرکت در دوره TTC آیلتس و همچنین معادل نمرات آیلتس با سطوح CEFR می تونی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کاملترین راهنمایی رو دریافت کنی.

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس

مدت اعتبار آزمون آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام در آزمون برای ارسال گزارش نمره یا ریپورت آیلتس به صورت رایگان 5 دانشگاه و یا سازمان را معرفی کنند تا پس از اعلام نتایج آزمون، ریپورت آیلتس برای سازمان یا دانشگاه های مقصد ارسال شود.

در خصوص ارسال ریپورت آیلتس بهتر است بدانید ممکن است به دلیل Withheld شدن در آیلتس یعنی تعویق در اعلام نتایج آزمون، نتوانید در زمانی که می خواهید گزارش نمره خود را به دانشگاه مقصد ارسال کنید، از این رو بهتر است برای اطمینان از دریافت نمره آیلتس، زودتر در آزمون شرکت کنید تا در صورت تعویق در اعلام نتایج آزمون با کمبود وقت مواجه نشوید.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون های بین المللی از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شود، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و داوطلبان می توانند با اطلاع از تاریخ ها و مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

اهمیت مدرک آزمون آیلتس

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی یا شغلی به یکی از کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشند، باید به زبان انگلیسی برای تحصیل، کار و اقامت در کشور مقصد تسلط کامل داشته باشند و بتوانند از زبان انگلیسی در محیط های آکادمیک یا موقعیت های کاری و اجتماعی به خوبی استفاده کنند، بنابراین کسانی که با هر هدفی قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشند یا بخواهند به زبان انگلیسی به عنوان دانشجوی بین المللی تحصیل کنند و می خواهند برای اپلای تحصیلی از دانشگاه های معتبر دنیا درخواست پذیرش تحصیلی بنمایند، باید ابتدا برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی خود اقدام کنند و از آنجایی یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی، مدرک آزمون زبان معتبر مانند آزمون آیلتس یا تافل با نمره بالا است، متقاضیان باید در آزمون آیلتس یا تافل شرکت کنند و موفق به اخذ مدرک آزمون آیلتس با نمره بالا شوند؛ البته دانشگاه مقصد مدرک زبان مورد نظر را تعیین می کند و داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه می توانند از مدرک زبان و نمره لازم برای اپلای تحصیلی در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر خود مطلع شوند، سپس در آزمون زبان مورد نظر شرکت کرده و ریپورت (گزارش نمره) آن را به همراه سایر مدارک اپلای تحصیلی به دانشگاه مقصد ارسال کنند.

در خصوص اهمیت آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی باید تاکید کرد، داوطلبان بدون داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا هرگز موفق به دریافت پذیرش تحصیلی نمی شوند و در صورتی که نمره ی آزمون آیلتس آنها پایین تر از نمره قابل قبولی باشد که از سوی دانشگاه مقصد تعیین شده است، داوطلب شانس خود را برای اپلای تحصیلی از دست خواهد داد.

داوطلبان می توانند برای کسب نمره بالا در آزمون آزمایشی آیلتس (آزمون ماک تک مهارتی و آزمون ماک چهار مهارتی) شرکت کنند تا با ساختار و سوالات آزمون بیشتر آشنا شوند، همچنین با شناخت مهمترین نکات گرامر در آیلتس مهارت های زبان انگلیسی خود را برای شرکت در آیلتس تقویت کنند. مطالعه منابع آزمون آیلتس و  شناخت و توجه به اشتباهات رایج در آیلتس نیز از دیگر راهکارهای تقویت مهارت های زبان انلگیسی برای کسب نمره بالا در آیلتس است. اما یکی از موثرترین مهارت های ضروری در پاسخ دادن به سوالات آیلتس در هر چهار بخش آزمون به خصوص بخش های اسپیکینگ و رایتینگ استفاده از مهارت پارافریزینگ در آیلتس است. پارافریزینگ به بازنویسی یک عبارت یا جمله با کلمات متفاوت گفته می شود به طوری که معنای جمله تغییر نکند.

مزایای آزمون آیلتس

همان طور که گفته شد افرادی که قصد دارند برای کار، تحصیل و اقامت به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند باید به زبان انگلیسی که زبان رسمی کشور مقصد است تسلط کامل داشته باشند و بتوانند از زبان انگلیسی در موقعیت های کاری، اجتماعی و یا آکادمیک به خوبی استفاده کنند، بنابراین یکی از مهمترین مدارک برای مهاجرت، مدرک زبان معتبر و بین المللی مانند آزمون آیلتس است.

در مورد آزمون آیلتس باید گفت، شرکت در آیلتس برای داوطلبان مزایایی دارد که موجب شده افراد بسیاری سالانه در سراسر دنیا در این آزمون شرکت کنند. در ادامه به برخی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس اشاره می کنیم.

حالا که با اهمیت و مزایای آزمون آیلتس برای مهاجرت آشنا شدی، برای اطلاع از مهمترین نکات رایتینگ آیلتس کلیک کن.

اعتبار آزمون آیلتس برای مهاجرت

آزمون آیلتس یکی از آزمون های معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است و نمره آن نشان دهنده سطح مهارت های زبان افراد می باشد، از این رو مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی دنیا است و بسیاری از دانشگاه ها مدرک آیلتس را برای اپلای تحصیلی می پذیرند.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

یکی از مهم ترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای داوطلبان ایرانی، امکان برگزاری آزمون آیلتس در ایران است، چرا که بسیاری از آزمون های معتبر زبان انگلیسی مانند آزمون PCE، آزمون FCE و… در ایران برگزار نمی شوند و داوطلبان برای شرکت در این آزمون ها باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، ارمنستان، امارات و غیره سفر کنند.

تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس

از دیگر مزایای شرکت در آزمون آیلتس امکان شرکت در این آزمون چندین بار در سال است و هیچ محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس برای داوطلبان وجود ندارد، مراکز برگزار کننده آیلتس 4 بار در هر ماه و 48 مرتبه در یک سال اقدام به برگزاری آزمون می‌کنند و داوطلبان در صورتی که موفق به کسب نمره قابل قبول برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی نشوند می توانند دوباره در آزمون آیلتس شرکت کنند.

اعتبار مدرک آیلتس برای تدریس زبان

ممکن است شخصی که در آزمون آیلتس شرکت می کند، قصد مهاجرت یا اپلای تحصیلی نداشته باشد، اما دارا بودن مدرک آیلتس با نمره بالا نشان دهنده ی بالا بودن مهارت های اصلی زبان انگلیسی دارنده مدرک آیلتس است و او می تواند از مدرک خود برای یافتن شغل به عنوان مدرس زبان در معتبرترین موسسات زبان استفاده نماید.

نداشتن محدودیت سنی

یکی دیگر از مزایای شرکت در آزمون آیلتس نداشتن محدودیت و شرایط سنی برای شرکت در آزمون آیلتس است و داوطلبان با هر سنی می توانند برای شرکت در آزمون آیلتس ثبت نام کنند.

مانند ووچر آزمون تافل ،برای آزمون آیلتس یا هر آزمون دیگری مانند دولینگو نیز جهت ایجاد اکانت خرید ووچر نیاز است، هر سوالی درباره خرید ووچر و نحوه ساخت اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس و مشـاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… اخذ ویزای شینگن تضمینی… می باشد.

آزمون آیلتس یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی است که با هدف ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان در چهار مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد از این رو کسانی که قصد اپلای تحصیلی دارند باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنند.

مدت اعتبار مدرک آیلتس در هر سه نسخه 2 سال است.

بله، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

هیچ محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و این آزمون 4 مرتبه در هر ماه برگزار می شود.

5/5 - (12 امتیاز)

2 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز، بله مدرک کانون زبان ایران از اعتبار بالایی برخوردار است و گذراندن دوره های زبان انگلیسی در کانون زبان ایران جهت کسب موفقیت در آیلتس موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×