فهرست مطالب

منابع آزمون آیلتس

مطالعه منابع آزمون آیلتس یکی از راهکارهای تقویت مهارت های اصلی زبان انگلیسی برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس است.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

یکی از سوالات مهمی که در خصوص آزمون آیلتس مطرح می شود این است که آزمون آیلتس برای چه کشورهایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد آزمون آیلتس (نحوه ثبت نام و کنسل کردن آزمون آیلتس، تغییر تاریخ آزمون و…) در آزمون آیلتس داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش تشکیل شده و برای اهداف مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده اند، اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در محتوای سوالات و کاربرد آنها است.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

برای اینکه بتونی با موفقیت در آزمون آیلتس شرکت کنی، بهتره از قوانین شرکت در آزمون آیلتس مطلع بشی، از این رو برای دریافت مشاوره رایگان ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون BEC شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال فرمت و سوالات بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس یکسان است اما بخش های ریدینگ و رایتینگ آیلتس در این دو آزمون با هم متفاوت است و سوالات این بخش براساس نوع کاربرد آزمون ها و اهداف برگزاری آنها طراحی شده است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش شنیداری (Listening)

3- بخش گفتاری (Speaking)

4- بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و این آزمون فاقد بخش های رایتینگ و ریدینگ آیلتس است.

آزمون آیلتس با سه روش کاغذی یا کتبی، کامپیوتری و هوم ادیشن برگزار می شود. تفاوت آیلتس کاغذی و کامپیوتری تنها در شیوه برگزاری، اعلام نتایج و زمان برگزاری آزمون است و آیلتس کاغذی و کامپیوتری هر دو از نظر محتوا، نوع سوالات، نمره دهی، ثبت نام و اعتبار مدرک آیلتس مشابه و یکسان هستند.

برای دریافت مهمترین نکات اسپیکینگ آیلتس و بهترین راهکارها برای قبولی در آیلتس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

مدت اعتبار مدرک آیلتس

مدت اعتبار آزمون آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

همچنین تا 6 هفته پس از دریافت نتیجه آزمون امکان اعتراض به نمره آیلتس وجود دارد و داوطلبان می توانند با پرداخت هزینه آن، اعتراض به نمره خود را برای تصحیح مجدد ثبت کنند.

داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام در آزمون برای ارسال گزارش نمره یا ریپورت آیلتس به صورت رایگان 5 دانشگاه و یا سازمان را معرفی کنند تا پس از اعلام نتایج آزمون، ریپورت آیلتس برای سازمان یا دانشگاه های مقصد ارسال شود.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شود، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود، چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان باید برای شرکت در این آزمون ها به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس و تاریخ ها همچنین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران، حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

نکته: هیچ محدودیت و شرایط سنی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و داوطلبان در هر سنی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

برای اینکه بدونی نمره خوب آیلتس آکادمیک یا جنرال برای کانادا چنده کلیک کن.

منابع استاندارد آزمون آیلتس

اهمیت آزمون آیلتس در اپلای تحصیلی موجب شده سالانه افراد بسیاری در سراسر دنیا برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر در آزمون آیلتس شرکت کنند. نمره آیلتس به قدری در پذیرش دانشجویان بین المللی از سوی دانشگاه مقصد اهمیت دارد که مدرک آیلتس با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی به شمار می رود و گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها بدون داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا تقریبا غیر ممکن است، از این رو داوطلبان برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس جنرال یا آکادمیک باید منابع استاندارد و معتبر آیلتس را مطالعه کنند تا بتوانند مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت کنند.

علاوه بر مطالعه منابع آیلتس توجه به مهمترین نکات لیسنینگ آیلتس و سایر بخش های آیلتس از جمله راهکارهای کسب نمره بالا در بخش های مختلف آزمون است.

برخی منابع معتبر و استاندارد آزمون آیلتس عبارتند از:

کتاب آیلتس The Official Cambridge Guide to IELTS

کتاب آیلتس Barron’s IELTS Superpack

کتاب آیلتس آکادمیک Target Band 7: IELTS Academic

Cambridge IELTS 14 Academic Student’s Book with Answers

Official IELTS Practice Materials

منابع آیلتس جنرال : Ace the IELTS: IELTS General

منابع Reading آیلتس: Collins Reading for IELTS

منابع Listening آیلتس: Collins Listening for IELTS

منابع writing آیلتس: Collins Writing for IELTS

کتاب های مکمل برای گرفتن آیلتس ۷ یا ۸

1- INTENSIVE IELTS LISTENING

این کتاب بر اساس تمرین های گوش کردن تدوین شده است و یک منبع معتبر و کافی برای متقاضیان دریافت نمره ۷+ در بخش لیسنینگ آیلتس هستند.

2- CAMBRIDGE IELTS 11 GENERAL TRAINING STUDENT’S BOOK WITH ANSWERS

این کتاب شامل تست هایی ضروری در جلدهای 7- 8 -9- 10 -12 جهت آمادگی آیلتس ارائه شده است که مانند نت برداری آزمون تافل، می توانید با نت برداری از نکات ضروری و مهم دقت خود را افزایش دهید.

3- BARRON’S ESSENTIAL WORDS FOR IELTS

این کتاب با ارائه تمارین ساخت واژگان برگرفته از ۶۰۰ کلمه انگلیسی مربوط به دسته تجارت، آموزش، فعالیت های تفریحی و سرگرمی، هنر و فرهنگ، بهداشت، طبیعت و محیط زیست ، حمل و نقل، گردشگری، فناوری، موضوعات اجتماعی می باشد که در آزمون آیلتس به دفعات زیادی استفاده می شوند، می تواند شما را به کسب نمره بالا در آیلتس نزدیک کند.

4- IELTS Advantage Speaking & Listening Skills

این کتاب با ارائه استراتژی و موضوعات گسترده که در آزمون به کار گرفته می شوند، منبعی کامل جهت کسب نمره ۶٫۵ و بالاتر در بخش های (اسپیکینگ ) صحبت کردن و گوش کردن (لیسنینگ) در آیلتس است.

5- IELTS VOCABULARY BOOSTER

این کتاب به طور خاص روی واژگان مربوط به تمرین دوم بخش نگارش و همچنین صحبت کردن، خواندن و گوش کردن متمرکز شده است. این کتاب به شما کمک می کند کلمات جدید، بیش از ۵۰۰ مورد از محبوب ترین موضوعات در آیلتس (آموزش، بهداشت، محیط زیست، جرم و مجازات، غذا، هنر، جهانی سازی، فناوری و فضای بیرونی) را یاد بگیرید. کلمات جدید توضیح داده می شوند، از طریق تصاویر نشان داده می شوند و همچنین مثالهایی برای درک کلمات در متن وجود دارند.

6- Ace the IELTS: IELTS General Module – How to Maximize Your Score

این کتاب یک خودآموز عالی با تمارین و ارائه تکنیک ها و توصیه هایی برای آماده سازی آیلتس در طول چند هفته می باشد.

7- BARRON’S WRITING FOR THE IELTS

این کتاب یکی از بهترین کتاب هایی است که جهت آماده سازی شما برای بخش نگارش آزمون آیلتس بسیار کاربردی و مفید می باشد.

8- THE COMPLETE GUIDE TO GENERAL READING

این کتاب مناسب متقاضیانی است که در بخش عمومی آیلتس می خواهند شرکت کنند و در مهارت خواندن نمره بالای  ۷٫۰+ کسب کنند

هنگام استفاده از کتاب متوجه می شوید بسیاری از تمارین نمونه در بخش چهارم این کتاب پیچیده تر از آنچه که در آزمون واقعی با آن روبرو می شوید طرح شده است. اما پنج تست عملی موجود در پشت کتاب بسیار شبیه آزمون واقعی IELTS عمومی هستند که به کمک آنها می توان به کسب نمره عالی در آیلتس دست یافت.

9-IELTS HIGH SCORE VOCABULARY

بهتر است بدانید که یک چهارم کل نمره آزمون آیلتس مربوط به نحوه به کارگیری صحیحی از واژگان می باشد. در این کتاب فهرستی از واژگان خاص شده است که در افزایش نمره آزمون شما تاثیر بسزایی دارد.

10- The New Prepare for IELTS General Training Modules

این برنامه آموزشی شامل ۵ آزمون عملی است که توسط طراحان آیلتس نوشته شده است، رونوشت های کامل و پاسخنامه نیز در آن قرار دارند.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت موفق را تجربه کنی باید بدونی با توجه به هدفی که داری باید در کدوم آزمون زبان شرکت کنی، از این رو برای کسب اطلاعات کامل و به روز درباره امکان تبدیل نمره آیلتس به تافل و همچنین معادل نمرات آیلتس با سطوح CEFR می تونی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کاملترین راهنمایی رو دریافت کنی.

منابع خودخوان آیلتس

کسانی که قصد دارند با اهداف مختلفی مانند مهاجرت تحصیلی و شغلی در آزمون آیلتس شرکت کنند، باید برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس از راهکارهای مختلفی برای تقویت مهارت های اصلی زبان انگلیسی برای شرکت در آزمون آیلتس استفاده کنند و تنها در این صورت است که می توانند موفق به کسب نمره قابل قبول برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف خود شوند.

شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس، ثبت نام و شرکت در کلاس های آمادگی آیلتس، توجه به اشتباهات رایج در آیلتس و مطالعه منابع معتبر و استاندارد آیلتس و توجه به مهمترین نکات گرامر در آیلتس از جمله راهکارهای تقویت مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است، که موجب می شود داوطلبان با ساختار و نمونه سوالات اصلی آزمون آیلتس آشنا شوند و با تقویت این مهارت ها بتوانند نمره بالایی در آیلتس کسب کنند.

در صورتی که زبان آموز وقت و یا هزینه کافی برای ثبت نام و شرکت در کلاس های آمادگی آیلتس نداشته باشد، می تواند از منابع و کتاب های خودخوان آیلتس استفاده کنند.

سری کتاب ‌های کمبریج آیلتس، کتاب  Barron’s IELTS Superpack، کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS، کتاب Official IELTS Practice Materials از جمله بهترین کتاب های خودخوان آیلتس هستند که زبان آزمون می توانند با مطالعه آنها مهارت های زبان خود را تقویت کنند و با نمونه سوالات آیلتس بیشتر آشنا شوند.

برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس علاوه بر مطالعه منابع استاندارد و معتبر باید از راهکارهای دیگری نیز برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی استفاده کنید مانند یادگیری مهارت های Skimming و Scanning برای تندخوانی که از مهمترین نکات ریدینگ آیلتس برای تقویت مهارت درک مطلب به شمار می رود.

برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس برای کسب نمره بالا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

مانند هزینه خرید ووچر آزمون تافل، آزمون آیلتس نیز نیازمند تهیه ووچر می باشد. قیمت و هزینه آزمون آیلتس باتوجه به مرکز برگزار کننده متفاوت است. بنابراین نمی‌توان برای قیمت آزمون آیلتس نرخ مشخصی را عنوان کرد. به طور کلی هزینه امتحان آیلتس حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار می باشد.

درباره ددلاین تحصیلی و سایر موارد مربوط به اپلای مانند دیفر کردن تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

ساختار آیلتس جنرال و آکادمیک از چهار بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری تشکیل شده است و آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش گفتاری و شنیداری تشکیل شده است.

مدت اعتبار مدرک آیلتس در هر سه نوع آن 2 سال است.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

هیچ محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و داوطبان به هر تعداد که بخواهند می توانند در این آزمون شرکت کنند.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×