فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

ویزای تحصیلی چیست؟

ویزای تحصیلی به دارنده آن امکان اقامت در کشور مقصد به منظور تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی را می دهد و دارنده ویزای تحصیلی می تواند به صورت قانونی در مدارس، دانشگاه ها و سایر مراکز آموزشی کشور مقصد به تحصیل بپردازد.

اخذ ویزا برای مهاجرت تحصیلی

ویزای تحصیلی به دارنده آن امکان اقامت در کشور مقصد به منظور تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی را می دهد و دارنده ویزای تحصیلی می تواند به صورت قانونی در مدارس، دانشگاه ها و سایر مراکز آموزشی کشور مقصد به تحصیل بپردازد.

البته اخذ ویزای تحصیلی برای متقاضیان چندان آسان نیست و متقاضی باید واجد شرایطی باشد که از سوی مراکز آموزشی، دانشگاه و یا سفارت کشور مقصد تعیین می شود و متقاضی با دارا بودن شرایط تعیین شده، می تواند اقدام به درخواست ویزای تحصیلی نماید و در صورت عدم احراز شرایط مقرر، درخواست وی برای اخذ ویزای تحصیلی از سوی کشور مقصد رد خواهد شد.

ویزای تحصیلی، یک ویزای کوتاه مدت است که مدت اعتبار آن بستگی به مدت باقیمانده از دوره ی تحصیل دانش آموز یا دانشجو تمدید خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای شینگن برای ایرانیان

اگر تصمیم داری برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر دنیا به کشور دیگری مهاجرت کنی، بهتره برای موفقیت در مهاجرت تحصیلی با کارشناسان با تجربه در خصوص مهاجرت مشورت کنی. از این رو شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان را به شما معرفی می کند.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی با توجه به قوانین مهاجرتی هر کشور متفاوت است، اما به طور کلی مدارک اخذ ویزای تحصیلی عبارتند از:

* اپلای تحصیلی و اخذ پذیرش از مدرسه یا دانشگاه کشور مقصد

* مدارک شناسایی متقاضی (شناسنامه و کارت ملی)

* پاسپورت معتبر

* گواهی مدارک تحصیلی

* تکمیل فرم درخواست ویزا

* مدارک اثبات تمکن مالی یا گواهی ضمانت یکی از بستگان متقاضی در کشور مقصد

* مدارک سوابق شغلی (در صورت وجود)

* دو قطعه عکس پاسپورتی

اگر برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای اپلای تحصیلی نیاز به مشاوره و راهنمایی داری، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

مزایای مهاجرت تحصیلی به آمریکا برای ایرانیان

* بیانیه هدف یا انگیزه نامه (انگیزه نامه هدف متقاضی را از تحصیل و پس از آن در کشور مقصد اعلام می کند.)

* مدارک معتبر زبان (مانند تافل، آیلتس)

* مدارک عدم سوء پیشینه

* سند ازدواج و مدارک شناسایی اعضای خانواده و همراهان متقاضی (همسر، فرزندان و والدین)

* نداشتن گپ تحصیلی (فاصله ی بین فارغ التحصیلی و پذیرش از دانشگاه مقصد)

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی براساس قوانین مهاجرت کشورهای مختلف متفاوت است، بنابراین بهتره برای مهاجرت تحصیلی به اروپا و اخذ ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی و اطلاع از به روزترین اخبار آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ، معادل سازی آزمون ها و امکان تبدیل نمره آیلتس به تافل با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشی.

اخذ ویزای تحصیلی برای دانش آموزان کمتر از 18 سال

به درخواست متقاضی، ویزای تحصیلی از سن 4 سالگی از سوی سفارت کشور مقصد صادر می شود، چنانچه والدین افراد کمتر از 18 سال قصد داشته باشند فرزندشان در یکی از مدارس کشور مقصد تحصیل کند، می توانند اقدام به درخواست ویزای تحصیلی برای فرزند خود و همچنین ویزای همراه برای یکی از والدین بنمایند.

تحصیل برای دانش آموزان خارجی با ویزای تحصیلی در کشور مقصد دارای شرایطی است، از جمله اینکه دانش آموزان خارجی نمی توانند با استفاده از ویزای تحصیلی در مدارس دولتی کشور مقصد مانند کشورهای اروپایی به صورت رایگان تحصیل کنند و باید شهریه ی مدارس را بپردازند. تنها در صورتی دانش آموزان خارجی می توانند در مدارس دولتی به صورت رایگان تحصیل کنند که والدین آنها اقامت کشور مقصد را داشته باشند. دانش آموزانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی می شوند، می توانند در دو نوع مدرسه به صورت شبانه و روزانه تحصیل کنند.

اخذ ویزای تحصیلی برای دانش آموزان زیر 18 سال مزایایی دارد. یکی از این مزایا استفاده از امکانات آموزشی کشور مقصد است، مدارس کشورهای توسعه یافته از کیفیت آموزشی بالایی برخوردارند و مدارک تحصیلی ارائه شده از سوی آنها در بسیاری از کشورهای جهان معتبر است و به این ترتیب موفقیت تحصیلی دانش آموزان خارجی را در مقاطع تحصیلی بالاتر نیز تضمین می کند.

همچنین بر خلاف تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور مقصد که نیازمند ارائه ی مدرک آزمون زبان معتبر و داشتن مهارت زبانی برای دانشجوی خارجی است، برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی برای دانش آموزان ارائه ی مدرک زبان و داشتن مهارت زبانی الزامی نمی باشد.

شرایط تحصیل در مدارس بین المللی

دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کشورهای اروپایی باید به زبان بومی کشور مقصد تسلط داشته باشند، در غیر این صورت باید در مدارس بین المللی ثبت نام کنند که نیازی به تسلط زبان بومی نمی باشد. البته این مدارس خصوصی بوده و باید برای تحصیل، شهریه آن پرداخت شود.

اگر به فکر آینده تحصیلی و شغلی فرزندت هستی و تصمیم داری در یکی از مدارس معتبر دنیا تحصیل کنه، ولی نمی دونی از کجا باید شروع کنی، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و هر سوالی بپرسی.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزان کمتر از 18 سال

همان طور که پیش تر گفته شد، دانش آموزان خارجی برای اینکه اجازه ی اقامت و تحصیل در یکی از مدارس کشور مقصد را داشته باشند، باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نمایند و به این منظور باید مدارک خواسته شده از سوی سفارت کشور مقصد را ارائه نمایند تا در صورت تایید و پذیرش مدارک ارائه شده ویزای تحصیلی برای آنها صادر شود. مدارک اخذ ویزای تحصیلی برای دانش آموزان خارجی با توجه به قوانین کشور مقصد متفاوت است، اما به طور کلی مهمترین مدارک اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزان زیر 18 سال عبارتند از:

* ارائه پذیرش تحصیلی از یکی از مدارس کشور مقصد

* مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)

* مدارک اثبات تمکن مالی والدین دانش آموز برای پرداخت شهریه مدرسه و هزینه های زندگی در کشور مقصد

* گذرنامه ی معتبر

* ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات دانش آموز

* عکس پاسپورتی

* گواهی پزشکی و واکسیناسیون

اخذ ویزا همراه تحصیلی

یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا و بسیاری از کشورهای دیگر، صدور ویزای همراه برای والدین دانش آموز زیر 18 سال یا خانواده ی دانشجویان خارجی است. که به آنها اجازه ی اقامت، تحصیل و زندگی در کشور مقصد در طول تحصیل دانشجو یا دانش آموز را می دهد.

دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور مقصد را داشته باشند در صورت تاهل و داشتن همسر و فرزندان زیر 18 سال، در صورت اثبات تمکن مالی خود برای پرداخت هزینه های زندگی در کشور مقصد، می توانند همراه با اخذ ویزای دانشجویی، ویزای همراه برای خانواده خود نیز دریافت نمایند.

همچنین از مزایای ویزای همراه دانشجویی برای فرزندان کمتر از 18 سال دانشجوی خارجی، تحصیل رایگان در مدارس دولتی کشور مقصد است.

همچنین برای یکی از والدین دانش آموز زیر 18 سال که قصد تحصیل در یکی از مدارس کشور مقصد را دارد، ویزای همراه صادر می شود.

آیا با ویزای تحصیلی برای دانشجویان خارجی اجازه کار صادر می شود؟

قانون کار برای دانشجویان خارجی در کشورهای مختلف، متفاوت است، اما به طور کلی دانشجویان خارجی که دارای ویزای دانشجویی می باشند، می توانند طبق قانون به صورت محدود و پاره وقت برای خود کار پیدا کرده و برای آن مجوز کار صادر می شود. مثلا برای دانشجویان خارجی که در کشورهای اروپایی تحصیل می کنند برای حدود 20 ساعت کار در هفته مجوز کار صادر می شود.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا میتونی یک مهاجرت تحصیلی موفق را تجربه کنی.

متقاضی مهاجرت تحصیلی باید ابتدا با مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف،  بهترین کشور را با توجه به شرایط و امکانات خود برای تحصیل انتخاب کند. البته به طور کلی بهترین کشورها برای تحصیل کشورهایی هستند که هزینه اقامت کمتری دارند و شهریه دانشگاه ها نیز بسیار گران نیست.

کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس و کشورهای پیشرفته ی اروپایی به دلیل کیفیت آموزشی بالا و ارائه مدارک معتبر و بین المللی بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی هستند.

همچنین کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران، کیفیت آموزشی بالا و معتبر بودن مدارک دانشگاه ها و ارتباط با کشورهای اروپایی و پایین بودن هزینه ها نسبت به برخی کشورها یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان است و هر ساله ایرانیان بسیاری برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام می کنند. 

شرایط مهاجرت تحصیلی به مالزی برای ایرانیان

یکی از مسیرهای مهاجرتی به ایتالیا اخذ ویزای همراه تحصیلی است که دانشجویان ابتدا باید در دانشگاه یا موسسه آموزشی ایتالیا پذیرش شوند. جهت کسب اطلاعات دقیق و به روز درباره دریافت اقامت پس از تحصیل در ایتالیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

همچنین متقاضی تحصیل در ایتالیا می تواند با پذیرش در آزمون های زبان جهت اپلای تحصیلی دانشگاه های ایتالیا با اعتبار بالا در کشورهای حوزه شینگن با فرصت های استثنایی از آزمون هایی مانند آزمون آلفا تست ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی برنامه ریزی نماید.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

قانون کار برای دانشجویان خارجی در کشورهای مختلف، متفاوت است، اما به طور کلی دانشجویان خارجی که دارای ویزای دانشجویی هستند، می توانند طبق قانون به صورت محدود و پاره وقت برای خود کار پیدا کرده و برای آن مجوز کار صادر می شود.

بله، برای یکی از والدین دانش آموز زیر 18 سال ویزا همراه صادر می شود و والد دیگر می تواند از طریق دیگری برای اخذ ویزا اقدام کند.

دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کشورهای اروپایی باید به زبان بومی کشور مقصد تسلط داشته باشند، در غیر این صورت باید در مدارس بین المللی ثبت نام کنند که نیازی به تسلط زبان بومی نمی باشد. البته این مدارس خصوصی بوده و باید برای تحصیل، شهریه آن پرداخت شود.

دانشجویان خارجی می توانند در صورت اخذ ویزای دانشجویی برای خود، برای بستگان درجه یک یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز ویزای همراه دانشجویی دریافت کنند.

متقاضی باید تمکن مالی خود را برای اخذ ویزای تحصیلی اثبات کند و باید توانایی پرداخت شهریه دانشگاه یا مدرسه و سایر هزینه های اقامت در کشور مقصد مانند هزینه های مسکن، درمان، خوراک، پوشاک و غیره را داشته باشد.

5/5 - (9 امتیاز)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×