LOGO -HOO

فهرست مطالب

آشنایی با نمره‌دهی آزمون تافل

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی در آزمون و تسویه پس از قبولی مشاوره بگیری

اهمیت آزمون تافل برای مهاجرت

آزمون تافل (TOEFL) مانند آیلتس یکی از آزمون‌های معتبر و بین‌المللی زبان انگلیسی است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران توسط موسسه ETS برگزار می‌شود. آزمون تافل مانند بسیاری از آزمون های زبان از جمله آزمون CPE، آیلتس و CAE و آزمون FCE دانش زبان انگلیسی داوطلبان را در چهار مهارت خوانداری، نوشتاری، گفتاری و شنیداری مورد ارزیابی قرار می‌دهد. آزمون تافل دارای دو نوع آزمون کتبی (PBT) و کامپیوتری (IBT) است و آزمون کتبی تنها زمانی برگزار می‌شود که آزمون کامپیوتری در دسترس نباشد.

مدرک تافل مورد قبول اکثر دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان‌ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می‌باشد و افراد می‌توانند از مدرک تافل برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر و مهاجرت تحصیلی و شغلی و غیره استفاده کنند.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت موفق داشته باشی، باید بدونی متناسب با توانایی تحصیلی و شغلی مورد نظرت باید در کدوم آزمون زبان معتبر شرکت کنی و چه امتیازی کسب کنی، برای دریافت راهنمایی و مشاوره در این خصوص ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می‌کنیم.

شرکت در آزمون ناتی برای مهاجرت به استرالیا

نمره‌ی قبولی برای آزمون تافل چند است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت آزمون تافل نمره‌ی رد یا قبولی ندارد، بلکه نتیجه آزمون هر داوطلب در اختیار او قرار می‌گیرد و کارنامه آن به درخواست داوطلب به دانشگاه‌ها، سازمان و مراکز آموزشی و غیره ارسال می‌شود و نمره‌ی قابل قبول آزمون تافل از سوی مرکز و سازمان درخواست کننده مانند دانشگاه برای اپلای تحصیلی و یا اداره مهاجرت برای اخذ ویزا و غیره تعیین می‌شود. مثلا اگر متقاضی، مدرک تافل را برای اپلای تحصیلی دریافت می‌کند، نمره‌ی قابل قبول برای مقاطع تحصیلی مختلف که از سوی دانشگاه تعیین می‌شود، متفاوت است و هر چه مقطع تحصیلی بالاتر باشد، متقاضی باید در آزمون تافل (TOEFL) نمره بالاتری را کسب کند.

به دلیل اهمیت آزمون های زبان برای مهاجرت در مقالات بعدی به بیان اهمیت آزمون آیلتس، تافل و غیره می پردازیم.

آزمون دولینگو در کدام کشورها برگزار می شود؟

امتیاز آزمون تافل

نمره آزمون تافل IBT بین 0 تا 120 امتیاز است و این نمره از مجموع نمرات هر بخش آزمون تافل آی بی تی یعنی خواندن، نوشتاری، گفتاری و شنیداری به دست می‌آید که نمره هر بخش 30 امتیاز است و نمره آزمون کتبی تافل (PBT) 310 تا 677 امتیاز است. مدرک آزمون تافل علاوه بر نمره کل آزمون، نمرات هر بخش را نیز به صورت مجزا نشان می‌دهد.

همان طور که گفته شد، آزمون تافل نمره رد یا قبولی ندارد، اما به طور کلی کسب امتیاز بالاتر از میانگین نمره خوب محسوب می‌شود که برای آزمون تافل آی بی تی نمره بالای 50 است.

اگر تصمیم داری در آزمون زبان تافل برای مهاجرت شرکت کنی، ولی نمیدونی باید از کجا شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

آزمون OET ویژه مهاجرت کادر درمان

سطح‌بندی آزمون تافل براساس استاندارد CEFR

CEFR یک استاندارد اروپایی برای زبان انگلیسی است که به عنوان اصلی‌ترین استاندارد زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها در دنیا شناخته می‌شود. براساس استاندارد CEFR سطح‌های زبان به 6 سطح تقسیم‌بندی می‌شود. این سطوح می‌توانند در سه سطح بزرگتر به صورت سطح پایه، سطح متوسط و سطح پیشرفته قرار بگیرد.

سطوح آزمون تافل طبق استاندارد CEFR به صورت زیر می‌باشد:

سطح A1: نمره 5

سطح A2: نمره 17

سطح B1: نمره 42

سطح B2: نمره 72

سطح C1: نمره 95

سطح C2: بالاتر از 96 تا 120

سطح A1 و A2 سطح پایه و مبتدی و سطح B1 و B2 سطح متوسط و سطح C1 و C2 سطح پیشرفته هستند.

در صورتی که برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کردی و به این منظور باید در آزمون زبان تافل شرکت کنی، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و در مورد شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام در این آزمون هر سوالی داری بپرسی.

ثبت نام آزمون OET چگونه است؟

نمره‌دهی بخش‌ خواندن تافل IBT

نمره 24 تا 30: کسب نمره 24 تا 30 توسط داوطلب، یعنی او توانایی بالایی در درک، استدلال و استنباط اطلاعات دارد و به راحتی می‌تواند در دانشگاه‌های انگلیسی زبان تحصیل کند.

نمره 18 تا 23: کسب این نمره توسط داوطلب نشان می‌دهد او سطح بالاتر از متوسط دارد و ایده‌ها و جزییات مهم متن را پس از خواندن دریافت می‌کند.

نمره 4 تا 17: این نمره نشان می‌دهد داوطلب فقط برخی از ایده‌های اصلی را از خواندن یک متن آکادمیک دریافت می‌کند و درک ناقصی از ارتباط بین ایده‌ها دارد و استنباط متن برای او دشوار است.

0 تا 3: نمره زیر چهار یعنی مهارت داوطلب در بخش ریدینگ پایین‌تر از سطح متوسط است.

بهترین کشورها برای شرکت در آزمون زبان CAE

نمره‌دهی بخش شنیداری تافل IBT

نمره‌دهی بخش شنیداری آزمون تافل آی بی تی به ترتیب زیر می‌باشد:

نمره 22 تا 30: داوطلبانی که نمره بخش شنیداری آنها 22 تا 30 است، یعنی مکالمات و سخنرانی‌های پیچیده‌ی آکادمیک را به راحتی درک می‌کند.

نمره 17 تا 21: این سطح نشان می‌دهد داوطلب دارای درک صحیح ایده‌های اصلی و جزییات مهم سخنرانی‌ها و مکالمات آکادمیک است.

نمره 9 تا 16: کسب این نمره توسط داوطلب نشان می‌دهد، وقتی در یک سخنرانی ایده به صورت گسترده و مکرر مطرح می‌شود او می‌تواند آن ایده‌ها و نکات را درک کند.

نمره 0 تا 8: اگر داوطلب در بخش شنیداری نمره کمتر از 9 کسب کند یعنی مهارت زبان او در بخش شنیداری از سطح متوسط پایین‌تر است.

نمره‌دهی بخش گفتاری تافل IBT

نمره 25 تا 30: این نمره در بخش گفتاری تافل آی بی تی نشان می‌دهد، داوطلب توانایی صحبت کردن به زبان آکادمیک و توانایی بالایی در درک و استنباط به زبان انگلیسی را دارد و می‌تواند در دانشگاه‌های انگلیسی زبان به راحتی تحصیل کند.

نمره 20 تا 24: اگر نمره داوطلب در این بخش از آزمون تافل بین 20 تا 24 باشد، می‌تواند در بیشتر مباحث با موضوعات عمومی، ایده‌ی خود را به زبان انگلیسی بیان کند. این سطح بالاتر از متوسط است و نشان می‌دهد داوطلب توانایی صحبت کردن واضح با مکث‌های بجا را دارد، اما توضیح برخی جزییات در این سطح برای داوطلب اندکی دشوار است.

نحوه ثبت نام در آزمون زبان BEC 

نمره 16 تا 19: در این سطح داوطلب فقط در برخی مکالمات عمومی می‌تواند با وضوح کمی صحبت کند.

نمره 10 تا 15: اگر نمره داوطلب در بخش گفتاری 10 تا 15 باشد، نشان دهنده‌ی توانایی محدود در برقراری ارتباط است. داوطلب در این سطح معمولا با سرعت کمی صحبت می‌کند و گرامر و دایره‌ لغات محدودی را استفاده می‌کند.

نمره 0 تا 9: نمره زیر 10 نشان می‌دهد داوطلب در بخش گفتاری سطح پایین‌تر از متوسط دارد.

شرایط شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو چیست؟

نمره‌دهی بخش نوشتاری تافل IBT

نمره 24 تا 30: در این سطح داوطلب توانایی نوشتن به طور گسترده را به زبان انگلیسی دارد. داوطلب در این سطح می‌تواند متون را به زبان انگلیسی بنویسد و نظر خود را به انگلیسی به نگارش درآورد.

نمره 17 تا 23: در این سطح داوطلب می‌تواند متون انگلیسی بنویسد، اما گاهی نوشته‌ها دارای اشتباهات گرامری و نگارشی است.

نمره 13 تا 16: اگر سطح داوطلب در بخش نوشتاری آزمون تافل (TOEFL) 13 تا 16 باشد، می‌تواند متن‌های ساده‌ای به انگلیسی بنویسد و نوشته‌های او محدود با جزییات کم و توضیحات ناقص است و اشتباهات گرامری و نگارشی زیادی دارد.

نمره 7 تا 12: داوطلبانی که در این سطح هستند، در نوشته‌های آنها ساختار ضعیف جملات، ناهماهنگی متن، عدم وجود جزییات و عبارات نامشخص وجود دارد.

نمره 0 تا 6: در صورتی که نمره داوطلب در بخش نوشتاری تافل زیر 7 باشد، یعنی او مهارت نوشتاری زبان انگلیسی را در سطح پایه هنوز کسب نکرده است.

همان طور که گفته شد آزمون تافل (TOEFL) یکی از مهمترین آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت است که داوطلبان باید برای اثبات مهارت زبان خود در این آزمون نمره ی بالایی کسب کنند.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

منابع آزمون PTE

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

در پاسخ به این سوال باید گفت آزمون تافل نمره‌ی رد یا قبولی ندارد، بلکه نتیجه آزمون هر داوطلب در اختیار او قرار می‌گیرد و نمره‌ی قابل قبول آزمون از سوی مرکز و سازمان درخواست کننده تعیین می شود، اما به طور کلی نمره بالای 50 درصد نمره خوبی محسوب می شود.

نمره آزمون تافل IBT بین 0 تا 120 امتیاز است و این نمره از مجموع نمرات هر بخش آزمون تافل آی بی تی یعنی خواندن، نوشتاری، گفتاری و شنیداری به دست می‌آید که نمره هر بخش 30 امتیاز است.

آزمون تافل به صورت کتبی به نام تافل PBT و به صورت کامپیوتری به نام تافل IBT برگزار می شود، البته آزمون کتبی در صورتی برگزار می شود که آزمون کامپیوتری در دسترس نباشد. 

سطوح آزمون تافل طبق استاندارد CEFR به صورت زیر می‌باشد:

سطح A1: نمره 5

سطح A2: نمره 17

سطح B1: نمره 42

سطح B2: نمره 72

سطح C1: نمره 95

سطح C2: بالاتر از 96 تا 120

سطح A1 و A2 سطح پایه و مبتدی و سطح B1 و B2 سطح متوسط و سطح C1 و C2 سطح پیشرفته هستند.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون‌های معتبر و بین‌المللی زبان انگلیسی است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران توسط موسسه ETS برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×