فهرست مطالب

آزمون OET متخصصان تغذیه و رژیم درمانی

آزمون OET صد در صد تضمینی 

آزمون OET متخصصان تغذیه و رژیم درمانی برای آن دسته از متخصصین فعال در این حوزه که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند طراحی شده است.

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون CPE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک آزمون OET مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت کادر درمان از جمله مهاجرت شغلی دندانپزشکان، پیراپزشکان و پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار (جاب آفر) از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع و راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی به شما ارائه می دهند، پس برای اینکه بهترین نتیجه رو ببینی تماس بگیر.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

آزمون OET در 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می شود که عبارتند از:

* OET دندانپزشکی

* OET پزشکی

* OET فیزیوتراپی

* OET پرستاری

* OET کاردرمانی

* OET گفتار درمانی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رادیوگرافی

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET داروسازی

* OET پاپزشکی

* OET دامپزشکی

آزمون OET رژیم درمانی ویژه مهاجرت متخصصان تغذیه

متخصصان تغذیه به افرادی گفته می شود که در زمینه تغذیه و رژیم درمانی فعالیت می کنند. متخصصان تغذیه بالینی مراقبت از بیماران را به عهده دارند و به خانواده ی بیماران مانند بیماران دیابتی، فشارخون بالا و غیره در ارزیابی، طراحی رژیم غذایی و درمان های تغذیه ای راهنمایی می کنند. همچنین نوع دیگر تخصص تغذیه که با بیماران مرتبط نیست و این تخصص شامل نظارت بر تولید مواد غذایی، اجرای برنامه تغذیه ای برای جامعه و تحقیق و پژوهش در بیمارستان ها است.

متخصصان تغذیه با راهنمایی بیماران و سایر شهروندان برای تغذیه و رژیم غذایی صحیح نقش مهمی را در سلامت جامعه ایفا می کنند. از این رو کشورهایی که در این زمینه با کمبود نیروی کار ماهر مواجه هستند با جذب نیروی کار ماهر خارجی سعی در جبران کمبود متخصصان تغذیه دارند.

متخصصان تغذیه مانند سایر کارکنان مشاغل کادر درمان و پزشکی برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلیس، استرالیا، کانادا، نیوزیلند، آمریکا و غیره یکی از مدارک مهمی که باید ارائه نمایند، مدرک زبان معتبر است.

بیشتر بخوانید: مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند

ساختار آزمون OET رژیم درمانی

آزمون OET رژیم درمانی شامل چهار بخش اصلی است که چهار مهارت کلیدی زبان انگلیسی که خواندن، شنیدن، نوشتن و صحبت کردن هستند را مورد ارزیابی قرار می دهد. مدت زمان انجام این آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است و داوطلبان در این مدت باید به هر چهار بخش آزمون او ای تی پاسخ دهند.

بخش های اصلی آزمون OET رژیم درمانی عبارتند از:

* بخش شنیداری

* بخش درک مطلب

* بخش نوشتاری

* بخش گفتاری

آزمون OET به صورت کاغذی، کامپیوتری و هوم ادیشن (خانگی) برگزار می شود و هیچ تفاوتی بین انواع آزمون OET از نظر فرمت، ساختار و سطح دشواری نمی باشد و تنها تفاوت آنها در نحوه برگزاری آزمون است.

بهتره از تجربه و تخصص کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای مهاجرت شغلی کادر درمان به کشورهای پیشرفته استفاده کنی تا بدونی کدوم کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان در حوزه سلامت مناسبتره، کارشناسان حتما شما را برای انتخاب بهترین کشور راهنمایی می‌ کنن.

بخش شنیداری آزمون OET رژیم درمانی

بخش شنیداری آزمون OET رژیم درمانی، شامل سه قسمت و 42 سوال است که بین هر 12 تخصص آزمون مانند OET پرستاری،  آزمون OET گفتار درمانی و OET دندانپزشکی و غیره مشترک و مشابه است و داوطلبان با هر تخصصی به این سوالات پاسخ می دهند. در این بخش داوطلبان باید با دقت به فایل های صوتی گوش دهند و با توجه به آنچه شنیده اند به سوالات بخش شنیداری پاسخ دهند. همچنین مدت زمان انجام این بخش 40 دقیقه است.

بخش A: داوطلبان به چند فایل صوتی که مکالمات بیمار با پزشک است، گوش می دهند و سپس براساس آن به 24 سوال پاسخ می دهند.

بخش B: در این قسمت داوطلبان به فایل های صوتی که 6 مکالمه ی کوتاه یک دقیقه ای هستند، گوش می دهند و سپس داوطلبان باید با توجه به آنچه شنیده اند به 6 سوال پاسخ دهند.

بخش C: داوطلبان به دو فایل صوتی 5 دقیقه ای گوش می دهند و سپس به 12 سوال در این بخش پاسخ می هند.

اهیمت آزمون OET فیزیوتراپی برای مهاجرت

با تقویت مهارت شنیداری خود می توانید در این بخش نمره بهتری بگیرید. برای تقویت مهارت شنیداری انگلیسی راهکارهای مختلفی وجود دارد. افزایش دقت شنیداری، گوش دادن به انگلیسی، مطالعه منابع مختلف، تمرین با ساعت و… از جمله مهمترین نکات لیسنینگ آزمون OET است.

بخش درک مطلب آزمون OET رژیم درمانی

در بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET رژیم درمانی داوطلبان مانند بخش شنیداری به 42 سوال در سه قسمت در مدت 60 دقیقه پاسخ می دهند. در این بخش داوطلبان باید متونی را بخوانند، سپس به سوالات مختلفی پاسخ دهند. همچنین سوالات بخش درک مطلب برای 12 تخصص OET یکسان است.

بخش A: داوطلبان باید چهار متن کوتاه را بخوانند و سپس به 20 سوال پاسخ دهند که از نوع تکمیل کردن متن و پاسخ کوتاه است.

بخش B: داوطلبان 6 متن کوتاه که 100 تا 150 کلمه دارد، را می خوانند و به 6 سوال چند گزینه ای پاسخ می دهند.

بخش C: داوطلبان دو متن 800 کلمه ای را می خوانند و با توجه به متن ها به 16 سوال پاسخ می دهند.

بخش نوشتاری آزمون OET رژیم درمانی

بخش نوشتاری یا رایتینگ آزمون OET برای هر یک از تخصص ها متفاوت طراحی شده است و داوطلبان با توجه به رشته ی تخصصی خود در مدت 45 دقیقه به این بخش پاسخ می دهند. در این بخش داوطلبان باید یک متن در قالب نامه براساس نکات درمانی بنویسند، مانند برگه ترخیص بیمار، مشاوره به بیمار و…

با توجه به آنچه گفته شد متنی که متخصصان کاردرمانی می نویسند با متنی که متخصصان در  OET رادیوگرافی و رژیم درمانی می نویسند متفاوت است.

به نتیجه رساندن مهارت، بکار بردن املای صحیح کلمات، چیدمان درست متن، استفاده از علائم نگارشی و گرامر از جمله معیارهای نمره دهی به این بخش هستند.

گسترش دایره لغات انگلیسی، خواندن مداوم متون انگلیسی، آشنایی با اشتباهات رایج در بخش رایتینگ، رعایت تعداد کلمات نوشتار و… از جمله مهمترین نکات رایتینگ آزمون OET برای کسب نمره بالا در این بخش است.

بخش گفتاری آزمون OET رژیم درمانی

بخش گفتاری آزمون نیز مانند بخش نوشتاری برای هر یک از تخصص ها متفاوت می باشد. در این بخش داوطلب کارت هایی را دریافت می کند و باید براساس اطلاعات کارت ها نقشی را بازی کند. داوطلب سه دقیقه زمان دارد برای هر نقش آماده شود و در 5 دقیقه نیز نقش مورد نظر را ایفا کند. مدت زمان انجام این بخش 20 دقیقه است.

چون سوالات آزمون OET مرتبط با تخصص داوطلبان طراحی می شود، از این رو با واژگان، متن ها و فایل های صوتی آشنایی دارند و پاسخ دادن به سوالات برای داوطلبان آسانتر از سایر آزمون های زبان مانند تافل و آیلتس خواهد بود و این یکی از مزایای آزمون OET تضمینی محسوب می شود.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت شغلی موفق را تجربه کن.

نمره دهی به آزمون OET رژیم درمانی

نمره آزمون داوطلبان از 0 تا 500 و در 5 سطح مشخص می شود:

1- سطح A: نمره 450 تا 500 معادل نمره 8، 8.5 و 9 آیلتس

2- سطح B: نمره 350 تا 440 معادل نمره 7 و 7.5 آیلتس

3- سطح C: نمره 200 تا 340 معادل نمره 5.5 و 6 و 6.5 آیلتس

4- سطح D: نمره 100 تا 190 معادل نمره 4 و 4.5 و 5 آیلتس

5- سطح E: نمره 0 تا 90 معادل نمره 0 تا 4 آیلتس

البته نمره آزمون OET تا سال 2018 از A تا E در پنج سطح طبقه بندی می شد و از سال 2018 در سیستم نمره دهی جدید به صورت نمره از 0 تا 500 نشان داده می شود. همچنین نمره مطلوب برای مهاجرت متخصصان تغذیه در این آزمون حداقل نمره 350 یا سطح B می باشد و داوطلبان با مطالعه منابع آزمون OET تضمینی و استاندارد باید مهارت زبان خود را تقویت کرده تا بتوانند نمره ی حداقل را کسب کنند.

برای اینکه یک مهاجرت شغلی موفق را تجربه کنی، باید بدونی متناسب با تخصص و مهارتی که داری باید در کدوم آزمون زبان بین المللی شرکت کنی، برای دریافت مشاوره و راهنمایی کامل در این زمینه ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

اعتبار مدرک آزمون OET رژیم درمانی

نتایج آزمون OET رژیم درمانی برای هر 12 تخصص، 16 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود. همچنین مدت اعتبار این آزمون مانند سایر آزمون ها مانند تافل، آیلتس و آزمون PTE موقتی است و 2 سال اعتبار دارد، متقاضی باید تا قبل از پایان مدت اعتبار مدرک آزمون OET از آن استفاد کند، در صورتی که مدت اعتبار آن به پایان برسد، متقاضی برای ارائه مدرک آزمون او ای تی برای مهاجرت کاری باید دوباره در آزمون شرکت کند و نمره ی قابل قبول کسب کند.

ثبت نام در آزمون OET رژیم درمانی

مراحل و نحوه ثبت نام آزمون OET در هر 12 تخصص علوم پزشکی مشابه است و فقط داوطلبان در هنگام ثبت نام باید تخصص خود را مشخص کنند.

داوطلبان می توانند به وب سایت www.occupationalenglishtest.org مراجعه و برای شرکت در آزمون ثبت نام کنند. همچنین داوطلبان باید به مهلت ثبت نام نیز توجه داشته باشند و حداکثر تا سه هفته پیش از تاریخ برگزاری آزمون، برای ثبت ‌نام اقدام کنند.

اگر برای پرداخت هزینه آزمون OET کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت در اختیار ندارید می توانید با تهیه ووچر آزمون OET هزینه آزمون را پرداخت کنید و یا از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

بیشتر بدانید

پزشکان و سایر شاغلان کادر درمان برای مهاجرت کاری باید علاوه بر شرکت در آزمون زبان برای اثبات مهارت زبان کشور مقصد، باید برای اثبات دانش و تخصص و تایید مدرک خود در رشته ی مورد نظر در آزمون های دیگری نیز شرکت کنند تا صلاحیت مدرک آنها به تایید سازمان های مربوط برسد و برای آنها مجوز کار صادر شود. برخی از آزمون ها عبارتند از:

آزمون پرومتریک

آزمون MCCQE برای معادل سازی مدرک پزشکان و دندانپزشکان در کانادا

آزمون DHA امارات برای مهاجرت کادر درمان

آزمون USMLE برای معادل سازی مدرک پزشکان و دندانپزشکان در آمریکا

آزمون AKV برای معادل سازی مدرک پزشکان و دندانپزشکان در هلند

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

داوطلبان می توانند به وب سایت www.occupationalenglishtest.org مراجعه و برای شرکت در آزمون ثبت نام کنند. همچنین داوطلبان باید به مهلت ثبت نام نیز توجه داشته باشند و حداکثر تا سه هفته پیش از تاریخ برگزاری آزمون، برای ثبت ‌نام اقدام کنند.

مدت اعتبار مدرک آزمون OET رژیم درمانی 2 سال است.

خیر، آزمون او ای تی در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در آزمون می توانند به کشورهای همسایه که این آزمون را برگزار می کنند مانند ترکیه، امارات، قطر و غیره سفر کنند.

1- سطح A: نمره 450 تا 500 معادل نمره 8، 8.5 و 9 آیلتس

2- سطح B: نمره 350 تا 440 معادل نمره 7 و 7.5 آیلتس

3- سطح C: نمره 200 تا 340 معادل نمره 5.5 و 6 و 6.5 آیلتس

4- سطح D: نمره 100 تا 190 معادل نمره 4 و 4.5 و 5 آیلتس

5- سطح E: نمره 0 تا 90 معادل نمره 0 تا 4 آیلتس

آزمون او ای تی نمره رد یا قبولی ندارد و نمره مطلوب برای این آزمون حداقل نمره 350 یا سطح B است و هر چه نمره داوطلب بالاتر باشد شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد شغل (جاب آفر) از سوی کارفرما دارد.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×