فهرست مطالب

آزمون OTE پرستاری چیست؟

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی در آزمون و تسویه پس از قبولی مشاوره بگیری

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون CPE و CAE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت کادر درمان از جمله پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

آزمون OET در خصوص 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می شود که عبارتند از:

* OET پزشکی

* OET پاپزشکی

* OET دندانپزشکی

* OET فیزیوتراپی

* OET پرستاری

* OET کاردرمانی

* OET گفتار درمانی

* OET اپتومتری (بینایی سنجی)

* OET رادیوگرافی

* OET رژیم درمانی (تغذیه)

* OET داروسازی

* OET دامپزشکی

آزمون OET ویژه مهاجرت پرستاران

پرستارانی که قصد مهاجرت کاری به کشورهای انگلیسی زبان را دارند و می‌خواهند در کشور مقصد در حرفه‌ی پرستاری مشغول به کار شوند، باید برای اخذ مجوز کار پرستاری و ویزای کاری کشور مقصد، ابتدا مدارک لازم را فراهم نمایند. ارائه مدرک آزمون زبان OET یکی از مدارک مهم برای مهاجرت کاری پرستاران به کشورهای انگلیسی زبان است.

آزمون او ای تی پرستاری مانند آزمون آیلتس و تافل چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی داوطلبان که شامل درک مطلب (Reading)، نوشتاری (Writing)، شنیداری (Listening) و گفتاری (Speaking) می‌ باشد را مورد ارزیابی قرار می‌ گیرد.

در واقع آزمون OET پرستاری تنها آزمون زبان انگلیسی است که با استفاده از وظایف پرستاری روزمره، زبان انگلیسی داوطلبان را ارزیابی می‌ کند.

همچنین امکان شرکت در آزمون به صورت آنلاین نیز وجود دارد که یکی از مهمترین مزایای آزمون OET تضمینی است، که شرکت در آزمون را برای داوطلبان آسان تر می کند.

اگر پرستار هستی و تصمیم داری به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنی، ولی نمی‌ دونی برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران از کجا باید شروع کنی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

اهمیت آزمون OET گفتار درمانی برای مهاجرت 

اهمیت آزمون OET برای مهاجرت پرستاران

همان طور که گفته شد، پرستاران برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان باید ابتدا در آزمون OET ویژه مهاجرت کادر درمان شرکت کنند. نمره‌ ی آزمون OET به تنهایی تضمین کننده‌ ی اخذ مجوز کار پرستاری و ویزای کاری کشور مقصد نخواهد بود و داوطلبان باید شرایط دیگری مانند سابقه کار، شرط سنی، تمکن مالی، نداشتن سوء سابقه و غیره را نیز دارا باشند، اما کسب نمره‌ ی بالا در این آزمون شانس متقاضی را برای دریافت جاب آفر و مهاجرت بیشتر خواهد کرد. البته باید به این نکته توجه کرد که به دلیل اهمیت توانایی برقراری ارتباط زبانی با مخاطبان در محیط کار مانند بیماران، همکاران و غیره، در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره‌ ی حداقل نشود، با درخواست وی برای اخذ ویزای کار و مجوز کار پرستاری موافقت نخواهد شد.

حالا که با اهمیت آزمون او ای تی برای مهاجرت شغلی پرستاران آشنا شدی، بهتره برای شرکت در این آزمون با کارشناسان با تجربه در زمینه مهاجرت شغلی کادر درمان مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می‌ کنیم.

ساختار آزمون OET پرستاران

ساختار آزمون OET تضمینی برای تمام تخصص‌ های حوزه‌ ی سلامت مانند OET داندانپزشکی یکسان است و شامل چهار بخش برای ارزیابی زبان انگلیسی داوطلبان می‌ باشد.

بخشی از سوالات آزمون OET در همه رشته‌ های حوزه سلامت، محتوای یکسانی دارد و در برخی قسمت‌ ها مانند بخش نوشتاری براساس نوع رشته تخصصی داوطلبان متفاوت خواهد بود. مثلا متنی که پرستاران در بخش نوشتاری آزمون او ای تی می‌ نویسند در خصوص حرفه‌ ی پرستاری است و با متنی که داوطلبان در OET رادیوگرافی و سایر تخصص ها می‌ نویسند متفاوت است. داوطلبان باید بتوانند علاوه بر تسلط بر زبان تخصصی رشته‌ ی خود، توانایی برقراری ارتباط صحیح با دیگران را نیز داشته باشند و با مطالعه ی با مطالعه منابع آزمون OET تضمینی امکان موفقیت داوطلبان در آزمون افزایش یافته و می توانند حداقل نمره قابل قبول را که اغلب 350 است را کسب کنند. می توانند موفق به کسب نمره ی قابل قبول شوند.

بیشتر بخوانید: مراکزی که در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند

بخش شنیداری آزمون OET پرستاری

داوطلبان در بخش شنیداری به 42 سوال در مدت 50 دقیقه پاسخ می‌ دهند. در این بخش داوطلبان به فایل‌های صوتی گوش می‌ دهند و با توجه به استنباط خود از آنچه شنیده‌اند به سوالات پاسخ می‌ دهند.

آزمون شینداری از سه قسمت تشکیل شده است که هدف از طراحی این بخش‌ها ارزیابی طیف وسیعی از مهارت‌ های شنیداری داوطلبان است.

بخش درک مطلب آزمون OET پرستاری

در بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET پرستاری داوطلبان باید به 42 سوال در 60 دقیقه پاسخ دهند. سوالات بخش درک مطلب و شنیداری در هر 12 تخصص آزمون OET یکسان است و سوالات این دو بخش برای تمام تخصص‌ ها به صورت مشابه طراحی شده است.

بخش نوشتاری آزمون OET پرستاری

بخش نوشتاری شامل نوشتن یک متن با موضوع خواسته شده است که داوطلبان برای نگارش آن 45 دقیقه فرصت دارند. در این بخش موضوع نوشتن برای هر یک از تخصص‌ها متفاوت می‌ باشد. در بخش نوشتاری عملکرد داوطلب در پنج معیار ارزیابی می‌ شود و نمره توانایی خاص برای هر معیار داده می‌ شود.

بخش گفتاری آزمون OET پرستاری

بخش گفتاری علاوه بر اینکه برای هر رشته‌ به طور خاص برگزار می‌ شود، برای هر داوطب نیز به صورت اختصاصی و مجزا برگزار خواهد شد و داوطلبان باید در مدت 20 دقیقه در مورد موضوعی مرتبط با تخصص کاری خود صحبت کنند و مهارت گفتاری خود را در این بخش از آزمون اثبات کنند.

آزمون پرومتریک ویژه مهاجرت کادر درمان

آیا آزمون OET پرستاری در ایران برگزار می‌شود؟

همان طور که گفته شد، آزمون OET در 12 تخصص علوم پزشکی از جمله OET داروسازی، مانند سایر آزمون های ویژه مهاجرت پزشکان و کادر درمان مانند آزمون MMCQE و آزمون DHA و آزمون UMSLE و آزمون AKV و غیره در ایران برگزار نمی‌ شود و داوطلبان می‌ توانند با مراجعه به سایت دانشگاه کمبریج از لیست کشورها و مراکز برگزار کننده آزمون مطلع شوند و در هنگام ثبت‌ نام آزمون OET تضمینی می‌ توانند یکی از کشورهای نزدیک به ایران مانند ترکیه را برای شرکت در آزمون انتخاب کنند.

اگر برای ثبت نام آزمون OET تضمینی نیاز به راهنمایی داری از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیر.

نمره‌دهی به آزمون OET پرستاران چگونه است؟

تا سال 2018، نمرات آزمون OET به صورت حروف از A تا E مشخص می‌شد و از آگوست 2018 نمره آزمون به صورت امتیاز 0 تا 500 در 5 سطح به داوطلبان داده می‌ شود.

نمره‌ دهی هر یک از بخش‌ های آزمون به صورت زیر می‌ باشد:

نمره 450 تا 500: داوطلب سطح بالایی از مهارت در زبان انگلیسی دارد و توانایی برقراری ارتباط روان و دقیق دارد و گفتار نوشتاری یا شفاهی را به راحتی درک می‌ کند. نمره 450 تا 500 در گذشته سطح A بوده.

نمره 350 تا 440: داوطلب توانایی برقراری ارتباط موثر را دارد، اما برخی از اشتباهات وجود دارد که مانع از برقراری ارتباط نمی‌ شود. نمره 350 تا 440 سطح B بوده.

نمره 200 تا 340: داوطلب توانایی برقراری ارتباط مناسب را با وجود اشتباهاتی که گاهی رخ می‌دهد را دارد.

نمره 200 تا 340 سطح C بوده.

نمره 100 تا 190: داوطلب توانایی تعامل و درک وظایف ساده و معمول را دارد، اما ممکن است نیاز به توضیح داشته باشد و اشتباهاتی رخ می‌ دهد که موجب ایجاد ضعف در ارتباط با مخاطب می‌ شود. نمره 100 تا 190 سطح D بوده.

نمره 0 تا 90: داوطلب توانایی درک عبارات آشنا و اساسی را دارد و در صورتی می‌ تواند با مخاطب ارتباط داشته باشد که طرف مقابل آماده شفاف سازی اطلاعات باشد. نمره 0 تا 90 سطح E و پایین‌ ترین سطح بوده.

آزمون OET مانند تافل نمره رد یا قبولی ندارد و مرکز درمانی، بیمارستان و سازمانی که مدرک زبان OET را درخواست کرده است، نمره قابل قبول را تعیین می‌ کند و نمره قابل قبول برای مراکز و رشته‌ های مختلف متفاوت است.

یکی از آسان ترین روش های پرداخت هزینه آزمون OET تضمینی استفاده از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا است. کارشناسان با تجربه شرکت مهاجرتی هومان ویزا به شما در خصوص پرداخت هزینه آزمون OET کمک می کنند.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت شغلی موفق رو تجربه کنی باید بدونی با توجه به تخصص و تحصیلات خود باید در کدوم آزمون زبان بین‌ المللی شرکت کنی، برای دریافت راهنمایی در این خصوص ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می‌ کنیم.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

اعتبار آزمون او ای تی پرستاری 2 سال است و پس از 2 سال مدت اعتبار آن منقضی می شود و متقاضی در صورت نیاز  باید دوباره در آزمون OET شرکت کند.

نمره آزمون OET از 0 تا 500 در پنج سطح مشخص می شود:

نمره 450 تا 500 (سطح A)

350 تا 440 (سطح B)

200 تا 340 (سطح C)

100 تا 190 (سطح D)

90 تا 90 (سطح E)

 

خیر، آزمون او الی تی پرستاری در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه سفر کنند. همچنین داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه کمبریج از لیست کشورهای برگزار کننده آزمون مطلع شوند.

ساختار آزمون OET پرستاری مانند سایر آزمون های زبان انگلیسی شامل چهار مهارت خواندن یا درک مطلب، شنیداری، گفتاری، نوشتاری است.

بخش شنیداری: داوطلبان در بخش شنیداری به 42 سوال در مدت 50 دقیقه پاسخ می‌دهند.

بخش درک مطلب: در بخش درک مطلب یا خواندن آزمون او ای تی پرستاری داوطلبان باید به 42 سوال در 60 دقیقه پاسخ دهند.

بخش نوشتاری: بخش نوشتاری شامل نوشتن یک متن با موضوع خواسته شده است که داوطلبان برای نگارش آن 45 دقیقه فرصت دارند.

بخش گفتاری: بخش گفتاری علاوه بر اینکه برای هر رشته‌ به طور خاص برگزار می‌شود، برای هر داوطب نیز به صورت اختصاصی و مجزا برگزار خواهد شد و داوطلبان باید در مدت 20 دقیقه در مورد موضوعی مرتبط با تخصص کاری خود صحبت کنند.

 

آزمون OET پرستاری دارای نمره رد یا قبولی نمی باشد و مرکز درمانی و یا بیمارستانی که مدرک آزمون او ای تی را درخواست کرده است نمره قابل قبول را تعیین می کند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×