فهرست مطالب

آزمون آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS) 

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. 

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

یکی از پرسش های متداول درباره آیلتس که مطرح می شود این است که آزمون آیلتس برای چه کشورهایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت موفق را تجربه کنی، باید بدونی با توجه به نوع مهاجرت (مهاجرت تحصیلی و شغلی و…) و قوانین مهاجرت کشور مقصد باید در کدوم آزمون زبان شرکت کنی، از این رو برای دریافت راهنمایی و مشاوره در این زمینه شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان امور مهاجرتی را به شما معرفی می کند.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آیلتس حضوری، آزمون آیلتس آکادمیک به صورت آنلاین نیز ارائه شد و آزمون آیلتس آنلاین از نظر ساختار، سوالات و نمره دهی با آیلتس آکادمیک حضوری تفاوتی ندارد و مدرک آن مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه های دنیا می باشد.

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش تشکیل شده و برای اهداف مهاجرتی به کشورهای انگلیسی زبان طراحی شده اند، اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند. تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در محتوای سوالات و کاربرد آنها است.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد آزمون آیلتس (نحوه ثبت نام و کنسل کردن آزمون آیلتس، تغییر تاریخ آزمون و…) در آزمون آیلتس تضمینی داری، بپرس.

اهمیت آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای مهاجرت به انگلستان

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد. آیلتس لایف اسکیلز یکی از انواع آزمون آیلتس UKVI است که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در مدت زمان کوتاهی مورد استقبال افراد بسیاری که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند قرار گرفت؛ چرا که ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز برخلاف آیلتس جنرال فقط دو مهارت زبان انگلیسی را ارزیابی می کند، از این رو کسب نمره قبولی در این آزمون آسان تر از آزمون آیلتس جنرال است. در واقع هدف از برگزاری آیلتس لایف اسکیلز مهمترین تفاوت آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آکادمیک و جنرال بشمار می رود.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت موفق را تجربه کنی باید بدونی با توجه به هدفی که داری باید در کدوم آزمون زبان شرکت کنی، از این رو برای کسب اطلاعات کامل و به روز درباره امکان تبدیل نمره آیلتس به تافل می تونی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کاملترین راهنمایی رو دریافت کنی.

ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز

ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز در دو بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس برگزار می شود و فقط مهارت های گفتاری و شنیداری زبان انگلیسی ارزیابی می شود و برخلاف آیلتس آکادمیک و جنرال، فاقد بخش های ریدینگ آیلتس (درک مطلب) و رایتینگ آیلتس (نوشتاری) است و برای کسب نمره بالا در آیلتس لایف اسکیلز داوطلبان باید مهارت های گفتاری و شنیداری خود را تقویت کنند.

برای انجام آزمون ابتدا هر کدام از داوطلبین در ۳ تا ۴ دقیقه خود را معرفی می کنند، سپس به سوالات ممتحن پاسخ می دهند و در مرحله بعدی به یک فایل صوتی که گوش می‌ دهند و سوالات بعدی ممتحن از متن فایل صوتی طراحی می ‌شود.

برای اینکه بتوانید در بخش اسپیکینگ آیلتس روان و دقیق و قابل فهم صحبت کنید و نمره خوبی کسب کنید باید در جملات حتما از کالوکیشن های آیلتس استفاده کنید در غیر این صورت آنچه می گویید برای شنونده واضح و قابل فهم نخواهد بود.

با شرکت کلاس های آمادگی آیلتس و شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس و رعایت قوانین گرامر زبان انگلیسی باعث می شود، نمره آیلتس بهتری دریافت کنید، از این رو توجه به مهمترین نکات گرامر در آیلتس برای کسب نمره بالا بسیار حائز اهمیت است. مطالعه منابع آزمون آیلتس و  شناخت و توجه به اشتباهات رایج در آیلتس نیز از دیگر راهکارهای تقویت مهارت های زبان انلگیسی برای کسب نمره بالا در آیلتس است. 

اگر تصمیم داری برای مهاجرت به انگلستان در آزمون آیلتس شرکت کنی، اما نمی دونی باید از کجا شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در چه سطحی برگزار می شود؟

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سه سطح A1 و A2 و B1 برگزار می شود که مطابق سطح بندی CEFR اروپا هستند.

آزمون سطح A1

شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز A1 برای افرادی مناسب است که تقاضای ویزای اعضای خانواده در انگلستان را دارند.

آزمون سطح A2

آزمون آیلتس لایف اسکیلز A2 برای تمدید ویزای Family Member می ‌باشد و فقط در کشور انگلستان برگزار می‌ شود. یعنی این آزمون برای داوطلبان در ایران که ویزای انگلستان ندارد، برگزار نمی شود.

آزمون سطح B1

افرادی که برای اخذ اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان اقدام کرده اند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز B1 شرکت کنند.

نکته: بهتر است متقاضیان قبل از ثبت نام در آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سایت سفارت انگلستان از سطح مورد نظر برای نوع ویزای خود اطمینان حاصل کنند.

نمره قبولی آزمون آیلتس لایف اسکیلز چند است؟

یکی از نکات مهم در خصوص نمره دهی آیلتس این است که، آزمون آیلتس نمره رد یا قبولی ندارد و نتایج آزمون آکادمیک و جنرال داوطلبان براساس نمره از 0 تا 9 طبقه بندی می شود، اما نتیجه آزمون آیلتس لایف اسکیلز (Life Skills) برخلاف آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال دارای نتیجه رد (Fail) یا قبولی (Pass) است و نتیجه آزمون داوطلبان به صورت عددی در نظر گرفته نمی شود، بلکه داوطلبان در این آزمون قبول یا رد می شوند و هیچ سطحی برای آنها به صورت عددی محاسبه نمی شود.

اگر می خواهید در آیلتس لایف اسکیلز موفق شوید در اولین گام باید بهترین منابع آزمون آیلتس لایف اسکیلز مانند کتاب های Cambridge English IELTS Life Skills را مطالعه کنید. همچنین شرکت در آزمون های آزمایشی و شرکت در دوره های آمادگی آیلتس نیز در موفقیت شما کمک بسزایی می کند.

برای اینکه بدونی نمره خوب آیلتس آکادمیک یا جنرال برای کانادا چنده کلیک کن.

اعلام نتایج آزمون آیلتس لایف اسکیلز

زمان اعلام نتایج آزمون آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از برگزاری آزمون می باشد و می توانید از طریق پنل کاربری در سایت bx.prod.ielts.com نتایج آیلتس لایف اسکیلز را مشاهده کنید.

در صورتی که در آزمون آیلتس لایف اسکیلز قبول نشوید می ‌توانید بلافاصله در آزمون بعدی شرکت کنید و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز وجود ندارد، اما در صورتی که در آزمون قبول شوید تا ۲ سال دیگر اجازه شرکت در آزمون در همان سطح را نخواهید داشت.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر

مدت اعتبار مدرک آیلتس لایف اسکیلز

مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

همچنین تا 6 هفته پس از دریافت نتیجه آزمون امکان اعتراض به نمره آیلتس وجود دارد و داوطلبان می توانند با پرداخت هزینه آن، اعتراض به نمره خود را برای تصحیح مجدد ثبت کنند.

پس از اعلام نتایج آزمون، به درخواست متقاضی در هنگام ثبت نام، ریپورت آیلتس به صورت رایگان به 5 دانشگاه یا سازمان ارسال می شود. 

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

آیا آزمون آیلتس لایف اسکیلز در ایران برگزار می شود؟

انواع آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون ها باید به یکی از کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

نکته: هیچ محدودیت و شرایط سنی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و داوطلبان در هر سنی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

یکی از نکاتی که داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس باید به آن توجه کنند، اطلاع از قوانین شرکت در آزمون آیلتس است چون ممکن است به دلیل نا آگاهی از قوانین و دستورالعمل های شرکت در آزمون و عدم رعایت قوانین، متخلف شناخته شوند و از ورود داوطلب به جلسه آزمون جلوگیری شود. 

برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس برای کسب نمره بالا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

تفاوت آزمون آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آکادمیک و جنرال

1- آزمون آیلتس لایف اسکیلز، فقط دارای دو بخش گفتاری و شنیداری است و فاقد بخش های نوشتاری و درک مطلب است، اما آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال داری هر چهار بخش درک مطلب، نوشتاری، گفتاری و شنیداری است، از این رو کسب نتیجه مطلوب در آیلتس لایف اسکیلز آسانتر خواهد بود.

2- آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال به صورت فردی برگزار می شود اما آیلتس لایف اسکیلز با یک شرکت کننده دیگر برگزار می شود.

3- آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نمره رد یا قبولی ندارد و نتیجه آزمون داوطلب به صورت عددی از 0 تا 9 مشخص می شود، ولی نتیجه آزمون آیلتس لایف اسکیلز نمره عددی ندارد و نتیجه آزمون به صورت رد یا قبولی مشخص می شود.

4- نتیجه آیلتس آکادمیک و جنرال 13 روز و آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از آزمون اعلام می شود.

برای دریافت مهمترین نکات اسپیکینگ آیلتس و بهترین راهکارها برای قبولی در آیلتس تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری(Speaking)  و شنیداری (Listening) برگزار می شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند.

آزمون آیتلس لایف اسکیلز در دو بخش گفتاری و شنیداری برگزار می شود. برای انجام آزمون ابتدا هر کدام از داوطلبین در ۳ تا ۴ دقیقه خود را معرفی می کنند، سپس به سوالات ممتحن پاسخ می دهند و در مرحله بعدی به یک فایل صوتی که گوش می‌ دهند و سوالات بعدی ممتحن از متن فایل صوتی طراحی می ‌شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در دو سطح A1 و A2 و B1 برگزارمی شود که مطابق سطح بندی CEFR اروپا هستند.

آزمون سطح A1: شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سطح A1 برای افرادی است که تقاضای ویزای اعضای خانواده در انگلستان را دارند.

آزمون سطح A2: سطح A2 آزمون لایف اسکیلز برای تمدید ویزای Family Member می ‌باشد و فقط در کشور انگلستان برگزار می‌ شود. یعنی این آزمون برای داوطلبان در ایران که ویزای انگلستان ندارد، برگزار نمی شود.

سطح B1: افرادی که برای اخذ اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان اقدام کرده اند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز سطح B1 شرکت کنند.

بله برخلاف بسیاری از آزمون های زبان آزمون آیلتس لایف اسکیلز در ایران برگزار می شود.

نتایج آزمون آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

5/5 - (14 امتیاز)

18 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت منابع معتبر و نمونه سوالات آزمون آیلتس لایف اسکیلز با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد قبولی در آزمون آیلتس تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا کاملترین مشاوره را در مورد شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز را ارائه می دهند. شما می تونید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه قبولی در آزمون آیلتس تضمینی تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت رایگان منابع آزمون آیلتس لایف اسکیلز با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد قبولی در آزمون آیلتس تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، هر سوالی در مورد هزینه، تاریخ و مراکز برگزاری آزمون آیلتس لایف اسکیلز و قبولی در آزمون آیلتس تضمینی داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه سوالات آزمون آیلتس لایف اسکیلز با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد قبولی در آزمون آیلتس تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، هر سوالی در مورد هزینه، تاریخ و مراکز برگزاری آزمون آیلتس لایف اسکیلز و قبولی در آزمون آیلتس تضمینی داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، برای کسب اطلاعات کامل در مورد تاریخ و مراکز برگزاری آزمون آیلتس لایف اسکیلز و قبولی در آزمون آیلتس تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، برای کسب اطلاعات کامل در مورد آزمون لایف اسکیلز و دریافت منابع معتبر آزمون با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد قبولی در آزمون آیلتس تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×