فهرست مطالب

آزمون آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS) چیست؟

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

همچنین مدرک این آزمون مانند آزمون تافل از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

تا سال 2015 آزمون آیلتس (IELTS) تنها در دو دسته بندی  General (عمومی) و Academic (آکادمیک) برگزار می شد؛ اما از سال 2015 نوع دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS) نیز برای مهاجرت به انگلستان طراحی شده است.

آیتلس جنرال، توانایی داوطلب را در بکارگیری زبان انگلیسی در موقعیت های کاری و اجتماعی ارزیابی می کند و آزمون آیلتس آکادمیک، نیز توانایی داوطلب را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد سنجش قرار می دهد.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت موفق را تجربه کنی، باید بدونی با توجه به نوع مهاجرت (مهاجرت تحصیلی و شغلی و…) و قوانین مهاجرت کشور مقصد باید در کدوم آزمون زبان شرکت کنی، از این رو برای دریافت راهنمایی و مشاوره در این زمینه شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین کارشناسان امور مهاجرتی را به شما معرفی می کند.

ساختار آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال

ساختار آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CPE، آزمون CAE، آزمون FCE و غیره دارای چهار بخش درک مطلب، شنیداری، گفتاری و نوشتاری است که مهارت های اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و نمره آزمون از میانگین نمرات این چهار بخش محاسبه می شود.

اگر در مورد تفاوت ریدینگ تافل با آیلتس نمی دونی کلیک کن.

اهمیت آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای مهاجرت به انگلستان

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در مدت زمان کوتاهی مورد استقبال افراد بسیاری که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند قرار گرفت؛ چرا که آزمون آیلتس لایف اسکیلز برخلاف آیلتس جنرال فقط دو مهارت زبان انگلیسی را ارزیابی می کند، از این رو کسب نمره قبولی در این آزمون آسان تر از آزمون آیلتس جنرال است.

نحوه ثبت نام در آزمون دولینگو

ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در دو بخش گفتاری و شنیداری برگزار می شود. برای انجام آزمون ابتدا هر کدام از داوطلبین در ۳ تا ۴ دقیقه خود را معرفی می کنند، سپس به سوالات ممتحن پاسخ می دهند و در مرحله بعدی به یک فایل صوتی که گوش می‌ دهند و سوالات بعدی ممتحن از متن فایل صوتی طراحی می ‌شود.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت به انگلستان در آزمون آیلتس شرکت کنی، اما نمی دونی باید از کجا شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در چه سطحی برگزار می شود؟

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سه سطح A1 و A2 و B1 برگزار می شود که مطابق سطح بندی CEFR اروپا هستند.

آزمون سطح A1

شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سطح A1 برای افرادی مناسب است که تقاضای ویزای اعضای خانواده در انگلستان را دارند.

آزمون سطح A2

سطح A2 آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای تمدید ویزای Family Member می ‌باشد و فقط در کشور انگلستان برگزار می‌ شود. یعنی این آزمون برای داوطلبان در ایران که ویزای انگلستان ندارد، برگزار نمی شود.

آزمون سطح B1

افرادی که برای اخذ اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان اقدام کرده اند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سطح B1 شرکت کنند.

نکته: بهتر است متقاضیان قبل از ثبت نام در سایت سفارت انگلستان از سطح مورد نظر برای نوع ویزای خود اطمینان حاصل کنند.

نمره قبولی آزمون آیلتس لایف اسکیلز چند است؟

آزمون آیلتس نمره رد یا قبولی ندارد و نتایج آزمون آکادمیک و جنرال داوطلبان براساس نمره از 0 تا 9 طبقه بندی می شود، اما نتیجه آزمون آیلتس لایف اسکیلز (Life Skills) برخلاف آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال دارای نتیجه رد (Fail) یا قبولی (Pass) است و نتیجه آزمون داوطلبان به صورت عددی در نظر گرفته نمی شود، بلکه داوطلبان در این آزمون قبول یا رد می شوند و هیچ سطحی برای آنها به صورت عددی محاسبه نمی شود.

اعلام نتایج آزمون آیلتس لایف اسکیلز

نتیجه آزمون آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

در صورتی که داوطلب در آزمون آیلتس لایف اسکیلز قبول نشود می ‌تواند بلافاصله در آزمون بعدی شرکت کند و داوطلبی که در آزمون قبول شده باشد تا ۲ سال دیگر اجازه شرکت در آزمون در همان سطح را نخواهد داشت.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص آزمون های زبان انگلیسی ویژه مهاجرت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

آیا آزمون آیلتس لایف اسکیلز در ایران برگزار می شود؟

بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون CAE، آزمون CPE، آزمون BEC و غیره که در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون ها باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان، امارات سفر کنند، اما آزمون آیلتس لایف اسکیلز مانند آیلتس آکادمیک و جنرال در ایران برگزار می شود که یکی از مزایای این آزمون است و داوطلبان دیگر مجبور نیستند برای شرکت در این آزمون به کشورهای دیگری سفر کنند و داوطلبان می توانند بدون صرف وقت و هزینه برای سفر به یکی از کشورهای همسایه در شهرهای مختلف ایران در آزمون آیلتس لایف اسکیلز شرکت کنند.

همان طور که گفته شد بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون ناتی (NAATI) برای مهاجرت به استرالیا و یا آزمون PTE (پیرسون) و آزمون OET در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در آزمون باید به یکی از کشورهای برگزار کننده سفر کنند. از این رو اگر برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در آزمون زبان نیاز به مشاوره و راهنمایی داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

تفاوت آزمون آیلتس لایف اسکیلز با آزمون آکادمیک و جنرال

1- آزمون آیلتس لایف اسکیلز، فقط دارای دو بخش گفتاری و شنیداری است و فاقد بخش های نوشتاری و درک مطلب است، اما آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال داری هر چهار بخش درک مطلب، نوشتاری، گفتاری و شنیداری است، از این رو کسب نتیجه مطلوب در آیلتس لایف اسکیلز آسانتر خواهد بود.

2- آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال به صورت فردی برگزار می شود اما آیلتس لایف اسکیلز با یک شرکت کننده دیگر برگزار می شود.

3- آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نمره رد یا قبولی ندارد و نتیجه آزمون داوطلب به صورت عددی از 0 تا 9 مشخص می شود، ولی نتیجه آزمون آیلتس لایف اسکیلز نمره عددی ندارد و نتیجه آزمون به صورت رد یا قبولی مشخص می شود.

4- نتیجه آیلتس آکادمیک و جنرال 13 روز و آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از آزمون اعلام می شود.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی ،پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری(Speaking)  و شنیداری (Listening) برگزار می شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند.

آزمون آیتلس لایف اسکیلز در دو بخش گفتاری و شنیداری برگزار می شود. برای انجام آزمون ابتدا هر کدام از داوطلبین در ۳ تا ۴ دقیقه خود را معرفی می کنند، سپس به سوالات ممتحن پاسخ می دهند و در مرحله بعدی به یک فایل صوتی که گوش می‌ دهند و سوالات بعدی ممتحن از متن فایل صوتی طراحی می ‌شود.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در دو سطح A1 و A2 و B1 برگزارمی شود که مطابق سطح بندی CEFR اروپا هستند.

آزمون سطح A1: شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز در سطح A1 برای افرادی است که تقاضای ویزای اعضای خانواده در انگلستان را دارند.

آزمون سطح A2: سطح A2 آزمون لایف اسکیلز برای تمدید ویزای Family Member می ‌باشد و فقط در کشور انگلستان برگزار می‌ شود. یعنی این آزمون برای داوطلبان در ایران که ویزای انگلستان ندارد، برگزار نمی شود.

سطح B1: افرادی که برای اخذ اقامت نامحدود یا شهروندی انگلستان اقدام کرده اند باید در آزمون آیلتس لایف اسکیلز سطح B1 شرکت کنند.

بله برخلاف بسیاری از آزمون های زبان آزمون آیلتس لایف اسکیلز در ایران برگزار می شود.

نتایج آزمون آیلتس لایف اسکیلز 7 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

امتیاز دهید!

16 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت منابع معتبر و نمونه سوالات آزمون آیلتس لایف اسکیلز با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد قبولی در آزمون آیلتس تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا کاملترین مشاوره را در مورد شرکت در آزمون آیلتس لایف اسکیلز را ارائه می دهند. شما می تونید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه قبولی در آزمون آیلتس تضمینی تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت رایگان منابع آزمون آیلتس لایف اسکیلز با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد قبولی در آزمون آیلتس تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، هر سوالی در مورد هزینه، تاریخ و مراکز برگزاری آزمون آیلتس لایف اسکیلز و قبولی در آزمون آیلتس تضمینی داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه سوالات آزمون آیلتس لایف اسکیلز با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد قبولی در آزمون آیلتس تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، هر سوالی در مورد هزینه، تاریخ و مراکز برگزاری آزمون آیلتس لایف اسکیلز و قبولی در آزمون آیلتس تضمینی داری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، برای کسب اطلاعات کامل در مورد تاریخ و مراکز برگزاری آزمون آیلتس لایف اسکیلز و قبولی در آزمون آیلتس تضمینی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

  1. سلام دوست عزیز، برای کسب اطلاعات کامل در مورد آزمون لایف اسکیلز و دریافت منابع معتبر آزمون با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و در مورد قبولی در آزمون آیلتس تضمینی مشاوره رایگان دریافت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×