فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه آزمون  DHA  فعالیت ندارد.

آزمون DHA چیست؟

آزمون DHA یک نوع از آزمون پرومتریک است که توسط سازمان Prometric آمریکا برگزار می ‌شود و پزشکان خارجی برای پذیرش مهاجرت کاری به امارات باید مدرک پرومتریک را دریافت نمایند.

اهمیت آزمون DHA برای مهاجرت شغلی کادر درمان به امارات

امارات متحده عربی یکی از مرفه ترین کشورهای حوزه ی خلیج فارس است و امکانات رفاهی بسیاری برای شهروندان خود فراهم کرده است و وزارت بهداشت امارات سالانه بودجه ی قابل توجهی را در بخش بهداشت و درمان هزینه می کند و کادر درمان خصوصا پزشکان از حقوق بالایی برخوردار هستند، از این رو طی چند سال اخیر این کشور به یکی از مقاصد مهاجرت پزشکان و کادر درمان تبدیل شده است.

پزشکان و تمام کسانی که در حوزه درمان و پزشکی فعالیت می کنند و قصد مهاجرت کاری به کشور امارات متحده ی عربی را دارند باید در آزمون DHA شرکت کنند تا سازمان بهداشت و درمان کشور امارات برای پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان خارجی مجوزی برای تایید صلاحیت کاری و تخصصی صادر نماید.

آزمون DHA یک نوع آزمون پرومتریک است که توسط سازمان Prometric آمریکا برگزار می ‌شود و پزشکان خارجی برای پذیرش مهاجرت کاری به امارات باید مدرک پرومتریک را دریافت نمایند.

اداره ی بهداشت دبی (DHA) با برگزاری این آزمون برای متقاضیان کادر درمان اقدام به جذب نیروی درمانی متخصص برای برطرف کردن نیاز داخلی امارات می کند.

متقاضیان برای قبولی در این آزمون باید حداقل به 60 درصد از سوالات آزمون پاسخ درست بدهند.

اهمیت آزمون MCCQE برای مهاجرت پزشکان

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره تضمین قبولی در آزمون و تسویه پس از قبولی مشاوره بگیری.

مزایای مهاجرت کادر درمان به امارات

همان طور که گفته شد امارات یکی از توسعه یافته ترین کشورها در حوزه ی خلیج فارس می باشد، که سالانه افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به این کشور می باشند، از جمله کادر درمان مانند پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان، پیراپزشکان و غیره. افزایش تمایل کادر درمان برای مهاجرت کاری به امارات طی سال های اخیر به دلیل مزایایی است که متقاضیان با مهاجرت کاری به این کشور به دست می آورند.

امکان مهاجرت کاری به این کشور همراه خانواده و بدون نیاز به اخذ مدرک زبان معتبر، امکان دریافت اقامت دائم امارات برای پزشکان و کادر درمان وجود دارد. پزشکان پس از مهاجرت کاری به امارات ابتدا اقامت 1 تا 2 ساله دریافت می کنند و این اقامت قابل تمدید است و چنانچه متقاضی شرایط لازم را داشته باشد، می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم نماید و پاسپورت این کشور را نیز دریافت کند.

از دیگر مزایای مهاجرت شغلی پزشکان و کادر درمان به امارات معافیت مالیاتی پزشکان و کادر درمان است، همچنین داشتن حقوق بالا و مزایای شغلی، امکانات رفاهی، تفریحی و غیره همه از دلایلی هستند که موجب شده است پزشکان و افراد متخصص در سایر رشته های کادر درمان این کشور را به عنوان مقصد خود برای کار و داشتن زندگی بهتر انتخاب کنند.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در خصوص مهاجرت پزشکان از ایران یک مهاجرت شغلی موفق را تجربه کن.

مراحل مهاجرت پزشکان به امارات

1- دریافت تاییدیه دیتا فلو(Data Flow)

دیتا فلو پروسه ی بررسی مدارک و سوابق کاری پزشکان برای مهاجرت کاری به این کشور است و در این سیستم مدارک تحصیلی پزشک، سابقه ی کار، مجوز و پروانه ی پزشکی و مجوز مطب تایید می شود که این پروسه 6 ماه زمان می برد.

اخذ تاییدیه دیتا فلو از مهمترین شرایط مهاجرت کاری پزشکان به امارات و برخی کشورهای حوزه ی خلیج فارس مانند قطر و عمان است. با اخذ تاییدیه دیتا فلو پزشکان اجازه ی کار پزشکی را در این کشور به دست می آورند.

2- سابقه کار پزشک

پزشکان و متخصصان کادر درمان مانند پرستاران برای اخذ مجوز کار و اقامت باید سابقه ی کار مرتبط با کادر درمان داشته باشند و میزان سابقه ی کار با توجه به تخصص متقاضی بین 1 تا 4 سال متغیر خواهد بود.

آزمون OET تضمینی

3- شرکت در آزمون DHA

 پزشکان و کادر درمان برای اخذ مجوز کار پزشکی در کشور امارات باید در آزمون دی اچ اِی شرکت کنند و با اخذ حداقل امتیاز قابل قبول در این آزمون می توانند مجوز کار پزشکی را دریافت کنند.

4- دریافت نامه صلاحیت حرفه‌ای

پزشکان و متخصصان کادر درمان برای دریافت ویزای کاری امارات باید مجوز صلاحیت حرفه ‌ای خود را از نظام پزشکی امارات دریافت کنند. شایستگی‌ های علمی، انضباطی، اخلاقی، جسمی و روانی متقاضی، ملاک صدور نامه صلاحیت حرفه ‌ای یا Good Standing است.

5- دریافت تاییدیه Eligibility Letter 

نامه ی تاییدیه ی Eligibility Letter توسط سازمان بهداشت دبی (DHA) صادر می‌ شود و به متقاضیان اجازه ی کار و فعالیت پزشکی را در این کشور می دهد.

میدونی آزمون OET هم  مثل بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مانند آزمون تافل شامل چهار مهارت می باشد که بر اساس مباحث پزشکی می باشد.

_ مهارت Listening (شنیداری)

_ مهارت Reading (درک مطلب)

_ مهارت Writing (نوشتاری)

_  مهارت Speaking (گفتاری)

دوست داری بدونی ما چه جوری می تونیم تو کسب این مهارت های چهارگانه کمکت کنیم؟

تماس بگیر تا درباره سوالاتت جواب درست بگیری

مدارک اخذ ویزای کاری امارات برای پزشکان

* اسکن گذرنامه ی امضا شده و معتبر

* ارائه اصل و ترجمه ی مدرک تحصیلی متقاضی

* اصل و ترجمه ریزنمرات تحصیلی

* اصل و ترجمه شناسنامه

* اصل و ترجمه پروانه مطب یا پروانه دائم پزشکی

* اصل و ترجمه ی گواهی اشتغال

آزمون آیلتس تضمینی

سابقه کار کادر درمان برای مهاجرت به امارات چقدر است؟

همان طور که گفته شد یکی از شرایط اخذ مجوز کار برای کادر درمان برای مهاجرت کاری به امارات داشتن سابقه ی کار است و میزان سابقه ی کار با توجه به تخصص متقاضی بین 1 تا 4 سال متغیر است. سابقه ی کار مورد نیاز برخی مشاغل پزشکی و پرستاری برای اخذ مجوز کار و اقامت در این کشور به شرح زیر می باشد:

1- پزشک عمومی: 3 سال

2- دندانپزشک عمومی: 4 سال

3- پزشک متخصص: 3 سال

4- پرستار و ماما: 3 سال

5- داروشناس: 2 سال

6- فیزیوتراپیست: 2 سال

7- تکنسین زیبایی: 2 سال

8- تکنسین کاشت مو: 2 سال

9- تکنسین لیزر: 1 سال

10- تکنسین دندانپزشکی: 1 تا 4 سال

11- تکنسین بیهوشی: 2 سال

12- تکنسین رادیولوژی: 1 تا 2 سال

آزمون USMLE برای مهاجرت پزشکان به آمریکا

آزمون DHA در کدام کشورها برگزار می شود؟

آزمون DHA در کشور ایران برگزار نمی شود و متقاضیان برای شرکت در این آزمون باید به یکی از کشورهای برگزار کننده آزمون مانند ارمنستان، قطر، ترکیه، گرجستان، امارات، بحرین، عمان و غیره سفر کنند.

آزمون دی اچ اِی هر ماه و در چند روز برای همه ی گروه های کادر درمان و پزشکی برگزار می شود.

اگر تصمیم داری در آزمون DHA دبی برای مهاجرت شغلی پرستاران شرکت کنی، اما نمی دونی باید از کجا شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

ثبت نام در آزمون DHA

مراحل ثبت نام آزمون DHA به شرح زیر می باشد:

1- ساخت اکانت و ایجاد نام کاربری و دریافت پسورد در سایت DHA

2- تکمیل فرم خود اظهاری توسط متقاضی که شامل تایید ملیت، اطلاعات تحصیلی و شغلی می باشد.

3- اخذ شناسه ی واجد شرایط بودن متقاضی که در صورت واجد شرایط بودن سایت DHA شناسه ی ELIGIBILIY ID را جهت تایید ارسال می کند.

4- ثبت نام در آزمون دی اچ اِی: پس از پایان مراحل فوق، متقاضی می تواند با ارسال ELIGIBILIY ID و پرداخت هزینه، در آزمون نام نویسی کند.

تفاوت آزمون DHA با پرومتریک چیست؟

همان طور که گفته شد، آزمون DHA یک نوع آزمون پرومتریک است، اما با سایر آزمون های پرومتریک تفاوت هایی دارد.

تفاوت های این دو آزمون در مراحل و هزینه ثبت نام آزمون و نحوه برگزاری می باشد.

مراحل ثبت نام در آزمون DHA پیچیده تر از سایر آزمون های پرومتریک است و فرآیند ترتیب دادن گواهی دیتا فلو از تفاوت های آزمون پرومتریک و DHA در برآورد هزینه ها است.

داوطلبان برای شرکت در آزمون DHA باید قبل از ثبت نام نهایی تاییدیه PSV را دریافت کنند، اما در سایر آزمون های پرومتریک داوطلبان می توانند پس از آزمون نیز برای دریافت تاییدیه آن اقدام کنند.

یکی دیگر از تفاوت های آزمون DHA با سایر آزمون های پرومتریک در حداقل نمره قبولی است که در تخصص های مختلف آزمون DHA پنج تا ده درصد بیشتر است.

نتیجه آزمون DHA روز بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود، اما نتایج آزمون پرومتریک همان روز در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: تفاوت آزمون OET و DHA

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان مهاجرت مانند تولک و تعیین میزان اهمیت مدرک تافل یا آیلتس برای مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد. برای دریافت به روزترین اطلاعات مربوط به آزمون های زبان مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باش.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای شینگن، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا، امارات… می باشد.

پزشکان و تمام کسانی که در حوزه ی درمان فعالیت می کنند برای مهاجرت کاری به کشور امارات باید در آزمون DHA شرکت کنند تا سازمان بهداشت و درمان کشور امارات برای پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان خارجی مجوزی برای تایید صلاحیت کاری و تخصصی صادر نماید.

داوطلبان برای کسب نمره قبولی در این آزمون باید حداقل به 60 درصد سوالات پاسخ درست بدهند.

پزشکان پس از مهاجرت کاری به امارات ابتدا اقامت 1 تا 2 ساله دریافت می کنند و این اقامت قابل تمدید است و چنانچه متقاضی شرایط لازم را داشته باشد، می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم نماید و پاسپورت این کشور را نیز دریافت کند.

1- امکان مهاجرت به امارات با خانواده

2- مهاجرت به امارات بدون نیاز به مدرک زبان معتبر

3- معافیت مالیاتی کادر درمان

4- امکان اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت امارات پس از 1 تا 2 سال اقامت موقت

میزان سابقه ی کار مرتبط با حوزه سلامت با توجه به تخصص متقاضی بین 1 تا 4 سال متغیر خواهد بود.

5/5 - (13 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×