فهرست مطالب

تاریخ قرمز در آزمون تافل

آزمون تافل صد در صد تضمینی (تافل هوم ادیشن تضمینی) 

تاریخ قرمز در آزمون تافل مربوط به ثبت در آزمون است. چنانچه تا زمان برگزاری آزمون تافل کمتر از پنج روز باقی مانده باشد و متقاضی بخواهد برای شرکت در آزمون ثبت نام کند، به این زمان از ثبت نام، تاریخ قرمز گفته می شود، که در این صورت متقاضی برای ثبت نام باید هزینه ی بیشتری بپردازد.

آزمون تافل (TOEFL) چیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود. آزمون تافل برای اولین بار در سال 1964 میلادی برگزار شد.

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلفی به ویژه اپلای تحصیلی در این آزمون شرکت می کنند. مدرک آزمون تافل در بیش از 11 هزار دانشگاه در سطح جهان اعتبار دارد، به همین دلیل این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان است و مدرک آزمون تافل تقریبا در تمام کشورهای دنیا به رسمیت شناخته می شود.

آزمون تافل توسط ETS در نسخه های متفاوتی ارائه می شود، که عبارتند از: تافل IBT یا تافل آنلاین، تافل PBT یا تافل کاغذی، تافل IBT هوم ادیشن، تافل جونیور (Junior)، تافل پریمیر (Primary)، تافل اسنشیالز (Essentials)، تافل ITP و داوطلبان با توجه به اهداف خود در یکی از انواع آزمون تافل شرکت می کنند.

آزمون تافل مانند آزمون آیلتس در ایران برگزار می شود و برگزاری آزمون تافل در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون تافل برای ایرانیان بشمار می رود، چرا که بسیاری از آزمون های زبان بین المللی در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون ها باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و غیره سفر کنند.

اگر برای قبولی در آزمون تافل تضمینی و جلوگیری از هولد شدن (HOLDشدن) تافل نیاز به راهنمایی و مشاوره داری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو در این زمینه دریافت کن.

نحوه ثبت نام در آزمون تافل

مراحل و روش ثبت نام آزمون تافل IBT هوم ادیشن و تافل IBT مشابه است و متقاضیان برای ثبت نام در آزمون تافل IBT باید به وبسایت ETS مراجعه کنند.

  • ساخت اکانت کاربری تافل: در اولین مرحله ثبت نام آزمون تافل آنلاین، در صورتی که متقاضی یک حساب ETS نساخته‌ است، باید یک اکانت در سایت ETS ایجاد نماید. این اکانت به متقاضی اجازه می ‌دهد تا بتواند آزمون خود را برنامه ریزی کند و نمرات خود را مشاهده کرده و پروفایل خود را به روز نماید.
  • وارد کردن اطلاعات شناسایی متقاضی: پس از ساخت اکانت کاربری تافل، متقاضی باید اطلاعات شناسایی (ID) خود را به طور دقیق در اکانت‌ خود وارد کند. متقاضی باید در وارد کردن اطلاعات خود بسیار دقت کند تا اطلاعاتی را اشتباه وارد نکند، چرا که مدرک تافل بر پایه همین اطلاعات برای او صادر خواهد شد و هر گونه مغایرت بین اطلاعات مندرج در پروفایل و پاسپورت متقاضی می ‌تواند مشکلات متعددی را برای متقاضی ایجاد کند؛ پس باید متقاضی اطلاعات شخصی خود را با دقت وارد کند. متقاضی برای مدارکی که ارائه می‌ دهد باید اصل آن را نیز اسکن کند و کپی مدارک مورد قبول نیست. عکس متقاضی باید کاملا واضح و قابل شناسایی باشد.
  • انتخاب تاریخ آزمون تافل IBT: متقاضی پس از اینکه حساب کاربری خود را ایجاد کرد می‌ تواند یکی از تاریخ های برگزاری آزمون تافل در ایران را انتخاب کند. برای انجام این کار،Register/Find Test Centers را در صفحه اصلی سایت تافل انتخاب کند. در صفحه  Find Test Centers and Dates، گزینه Home Edition را انتخاب کرده، سپس آدرس ایمیل خود را تأیید و منطقه زمانی خود را انتخاب کرده و دوره 2 ماهه ‌ای را که در طی آن می ‌خواهد در آزمون تافل IBT یا تافل IBT هوم ادیشن شرکت کند، انتخاب نماید. سپس متقاضی می ‌تواند تاریخ و زمان آزمون تافل موجود را انتخاب کند و روی گزینه ” Register for this test ” کلیک نماید. همچنین تا 4 روز پیش از تاریخ برگزاری آزمون تغییر زمان یا مکان آزمون تافل با پرداخت هزینه اضافی امکانپذیر است.
  • پرداخت هزینه ثبت نام: پس از آنکه متقاضی روز و ساعت شرکت در آزمون تافل IBT هوم ادیشن را انتخاب کرد، برای ادامه ی ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل، باید دستورالعمل ها را دنبال کند. پس از تکمیل مراحل ثبت نام، یک ایمیل تأیید از ETS حاوی اطلاعات آزمون و لینک آزمون تافل آنلاین برای متقاضی ارسال می شود. متقاضی باید ایمیل را تا روز آزمون نگه دارد. هزینه آزمون تافل آنلاین برای هر دو نسخه IBT و IBT هوم ادیشن یکسان است.
متقاضی می تواند پس از شرکت در آزمون تافل در صورتی که نمره ی خوبی کسب نکرده باشد، برای شرکت مجدد در آزمون تافل ثبت نام کند و دوباره در آزمون شرکت کند و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل وجود ندارد و داوطلب می تواند چندین بار در سال در آزمون شرکت کند.

تاریخ قرمز در ثبت نام آزمون تافل

چنانچه تا زمان برگزاری آزمون تافل کمتر از پنج روز باقی مانده باشد و متقاضی بخواهد برای شرکت در آزمون ثبت نام کند، به این زمان از ثبت نام، تاریخ قرمز گفته می شود، که در این صورت متقاضی برای ثبت نام باید هزینه ی بیشتری بپردازد.

هرگاه متقاضی درخواست خود را برای شرکت در آزمون تافل ثبت نماید، باید هزینه ی آن را پرداخت کند و این مبلغ به منزله ی رزرو ثبت نام متقاضی می باشد؛ همچنین در صورتی که متقاضی ثبت نام خود را به صورت آنلاین یا تلفنی انجام داده باشد در صورت ارسال فرم به صورت پستی ممکن است هزینه ی آن نیز متفاوت باشد.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره جهت ثبت نام در آزمون تافل و دریافت بهترین راهکارها برای موفقیت در آزمون تافل تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ثبت نام با تاخیر آزمون تافل

ثبت نام در آزمون تافل به دو صورت انجام می شود، ثبت نام معمولی و ثبت نام با تاخیر (Late registration). برای ثبت نام معمولی متقاضی باید تا حداکثر یک هفته پیش از تاریخ برگزاری آزمون برای ثبت نام اقدام کند در غیر این صورت تاریخ مورد نظر بسته خواهد شد و مهلت ثبت نام به پایان می رسد. در صورتی که متقاضی نتواند تا 7 روز پیش از برگزاری آزمون، ثبت نام کند، می تواند تا 4 روز پیش از برگزاری آزمون، ثبت نام با تاخیر را انجام دهد. البته ثبت نام با تاخیر در آزمون تافل فقط برای ثبت نام های آنلاین امکان پذیر است.

همان طور که گفته شد، برای شرکت در آزمون تافل ابتدا باید در بخش TOEFL وبسایت ETS ثبت نام کنید یک حساب کاربری ایجاد کنید هنگام ایجاد حساب کاربری باید توجه داشته باشید که اطلاعات هویتی مانند نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد را دقیقا مطابق با گذرنامه خود وارد کنید، چرا که امکان ویرایش این اطلاعات در سایت وجود نخواهد داشت. سپس از درون حساب کاربری خود یکی از تاریخ های موجود در شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید و با پرداخت هزینه، در آزمون تافل ثبت نام کنید. پس از پرداخت هزینه ثبت نام، از طرف ETS ایمیلی برای داوطلب ارسال می شود که حاوی لینک ورود به آزمون در تاریخ مورد نظر است.

برای ثبت نام در آزمون TOEFL نیاز به گذرنامه دارید، چرا که شماره گذرنامه یکی از اطلاعات ضروری برای ساخت اکانت است.

برای ثبت نام آزمون تافل، همیشه تا 6 ماه بعد، تاریخ و مکان آزمون مشخص می شود و داوطلبان می توانند در این تاریخ ها در هر روز و در هر ساعت از شبانه روز که بخواهند، برای ثبت نام در آزمون تافل اقدام نمایند. اما به دلیل محدودیت ظرفیت مراکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران، بهتر است داوطلبان ثبت نام را به روزهای آخر موکول نکنند.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون تافل، آزمون آیلتس، آزمون GRE تضمینی، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون CAE، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

هزینه ثبت نام آزمون تافل

همان طور که گفته شد ثبت نام آزمون تافل به دو صورت معمولی و با تاخیر انجام می شود. هزینه ثبت نام آزمون تافل به صورت معمولی 265 دلار و هزینه ثبت نام با تاخیر تافل 40 دلار بیشتر خواهد شد، یعنی هزینه ثبت نام با تاخیر 305 دلار است.

همچنین امکان لغو آزمون تافل و تغییر زمان یا مکان آزمون تافل پس از ثبت نام نیز وجود دارد. در صورتی که متقاضی بخواهد از شرکت در آزمون تافل انصراف دهد و آزمون خود را کنسل کند باید تا 4 روز پیش از برگزاری آزمون تافل اقدام کند که در این صورت 50 درصد هزینه ثبت نام به وی بازگردانده خواهد شد، در غیر این صورت هزینه ای به متقاضی مسترد نخواهد شد. چنانچه متقاضی به صورت Late ثبت نام کرده باشد، امکان ریفاند هزینه (بازگرداندن هزینه) وجود ندارد.

برای تغییر زمان یا مکان آزمون تافل متقاضی باید 4 روز پیش از برگزاری آزمون درخواست خود را ثبت کند و هزینه تغییر زمان یا مکان آزمون تافل 60 دلار است.

پرداخت هزینه های آزمون تافل مانند هزینه ثبت نام، هزینه ارسال ریپورت یا گزارش نمره تافل اضافی، تغییر زمان یا مکان آزمون تافل، هزینه اعتراض به نمره آزمون تافل از طریق کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت امکان پذیر است و یا داوطلبان می توانند با خرید ووچر آزمون تافل هزینه های تافل را پرداخت کنند. همچنین می توانید برای پرداخت هزینه آزمون تافل از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا نیز استفاده کنید.

ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون تافل به متن مقاله مراجعه کنید.

تا زمان برگزاری آزمون تافل کمتر از پنج روز باقی مانده باشد و متقاضی بخواهد برای شرکت در آزمون ثبت نام کند، به این زمان از ثبت نام، تاریخ قرمز گفته می شود، که در این صورت متقاضی برای ثبت نام باید هزینه ی بیشتری بپردازد.

در صورتی که متقاضی نتواند تا 7 روز پیش از برگزاری آزمون، ثبت نام کند، می تواند تا 4 روز پیش از برگزاری آزمون، ثبت نام با تاخیر را انجام دهد. البته ثبت نام با تاخیر در آزمون تافل فقط برای ثبت نام های آنلاین امکان پذیر است.

برای تغییر زمان یا مکان آزمون تافل متقاضی باید 4 روز پیش از برگزاری آزمون درخواست خود را ثبت کند و هزینه تغییر زمان یا مکان آزمون تافل 60 دلار است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×