فهرست مطالب

تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE

آزمون GRE صد در صد تضمینی (آزمون GRE هوم ادیشن تضمینی) 

برای تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE تا 3 روز پیش از تاریخ برگزاری آزمون فرصت دارید تا به صورت آنلاین تاریخ و مرکز آزمون GRE را تغییر دهید. پس از پایان مهلت تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE، دیگر امکان این کار وجود ندارد و در صورتی که نتوانید در تاریخ مقرر در آزمون GRE شرکت کنید، هزینه آزمون به شما مسترد نخواهد شد.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE یا (Graduate Record Examination) با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود. مرکز برگزاری آزمون GRE در کشور آمریکا قرار دارد و به کمک موسسه ETS برگزار می شود.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ‌ارشد، دکتری و بالاتر آن را دارند، برای اپلای تحصیلی باید در آزمون GRE شرکت کنند. نتایج آزمون GRE در بیش از ۱۶۰ کشور جهان و هزاران دانشگاه و موسسه در سرتاسر جهان معتبر است و هر ساله افراد بسیاری با هدف اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در این آزمون شرکت می کنند.

اگر تصمیم داری در آزمون GRE برای اپلای تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاه های معتبر کانادا شرکت کنی، برای قبولی صد در صد در آزمون GRE تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

انواع آزمون GRE

آزمون GRE در دو نسخه و با اهداف مختلفی برگزار می شود، انواع آزمون GRE عبارتند از:

 1. آزمون GRE جنرال (GRE General Test)
 2. آزمون GRE سابجکت  (GRE Subject Test)

اغلب دانشگاه‌ ها از داوطلبان، نتایج آزمون GRE جنرال را درخواست می کنند و نوع سابجکت در رشته ‌های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.

همچنین نوع دیگری از آزمون GRE در مارس 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا توسط ETS ارائه شده است. آزمون GRE هوم ادیشن به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می شود و داوطلبان می توانند در هر روز هفته و تمام ساعات شبانه روز بدون نیاز به حضور در مراکز برگزار کننده آزمون GRE در این آزمون شرکت کنند. داوطلبان باید تجهیزات لازم برای شرکت در آزمون GRE هوم ادیشن را تهیه کنند و از قوانین شرکت در آزمون GRE مطلع شوند تا بتوانند بدون هیچ گونه مشکلی در آزمون GRE هوم ادیشن شرکت کنند.

فرمت، ساختار و نمره دهی در آزمون GRE هوم ادیشن هیچ تفاوتی با GRE حضوری ندارد، از این رو مدرک GRE هوم ادیشن مانند GRE حضوری از اعتبار بالایی برخوردار است و مورد پذیرش دانشگاه های معتبر دنیا می باشد همچنین مدت اعتبار آزمون GRE هوم ادیشن نیز 5 سال است.

ساختار آزمون GRE جنرال

ساختار آزمون GRE جنرال شامل سه بخش است که عبارتند از:

 • بخش استدلال کلامی یا درک مطلب (Verbal Reasoning): این بخش شامل 40 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 30 دقیقه می باشد. در این بخش توانایی درک مطلب داوطلب ارزیابی می شود. داوطلب باید از گفتگوها نتیجه‌گیری کند، داده ‌های کامل نشده را استدلال نماید، سطوح مختلف معنا ا درک کند و خلاصه ‌سازی متون را انجام دهد.
 • بخش استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning): این بخش شامل 40 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 70 دقیقه می باشد. سوالات بخش ریاضی شامل جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل است.
 • بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing): این بخش شامل 2 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 60 دقیقه می باشد. در بخش رایتینگ آزمون GRE جنرال، توانایی نگارش تحلیلی داوطلبان ارزیابی می شود. برای اطلاع از مهمترین نکات رایتینگ آزمون GRE برای کسب نمره بالا در این بخش کلیک کنید.

برای اینکه بتوانید در آزمون GRE بهترین نتیجه رو کسب کنید، باید با مطالعه مناسبترین منابع آزمون GRE که به صورت کتاب ها و منابع آنلاین ارائه می شوند و شرکت در دوره های آمادگی آزمون GRE تضمینی که به صورت کلاس های حضوری یا آنلاین برگزار می شود، شروع کنید و برای آشنایی با فرمت و ساختار آزمون حتما در آزمون آزمایشی GRE شرکت کنید.

ساختار آزمون GRE سابجکت

آزمون GRE سابجکت برای برخی از رشته ‌های آکادمیک در نظر گرفته شده است که شامل زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، شیمی، روانشناسی، فیزیک می باشد. مدت زمان انجام آزمون جی آر ای سابجکت 2 ساعت و 50 دقیقه است و این آزمون به صورت کتبی برگزار می شود.

ساختار آزمون GRE سابجکت در رشته های مختلف عبارتند از:

 • زیست ‌شناسی: 190 سوال پنج گزینه ای در زمینه ی زیست ‌شناسی سلولی و مولکولی، زیست ‌شناسی اندام، اکولوژی و تکامل
 • شیمی: 130 سوال چند گزینه ای با گرایش ‌های مختلف شیمی
 • ادبیات: 230 سوال در زمینه ی شعر، بیوگرافی، مقاله، داستان کوتاه، رمان، نقد، تئوری ادبیات و تاریخ زبان
 • ریاضیات: 66 سوال چندگزینه ‌ای درزمینه ی محاسبات و کاربردهای آن
 • فیزیک: ۱۰۰ سؤال ۵ گزینه ‌ای در زمینه ی الکترومغناطیس، مکانیک کلاسیک، نور و پدیده موج، ترمودینامیک و مکانیک آماری، مکانیک کوانتوم، فیزیک اتمی و زمینه‌ های مرتبط است و سوالات به ‌شکل نمودار، گراف، داده‌ ها و توصیفات آزمایشگاه و غیره است.
 • روانشناسی: ۲۰۵ سوال چندگزینه ‌ای در زمینه ی توصیف یک آزمایش یا نمودار، موقعیت‌ ها و وضعیت ‌های بیماری

تغییر زمان یا مرکز GRE

شما پس از ثبت نام آزمون GRE در ایران در صورتی که از شرکت در آزمون GRE در تاریخ یا مرکز انتخاب شده، منصرف شدید، می توانید برای تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE اقدام کنید. نکته ی قابل توجه در تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE دقت به مهلت تغییر زمان یا مرکز است، چرا که شما فقط تا 3 روز پیش از تاریخ برگزاری آزمون (به غیر از روز آزمون) فرصت دارید تا به صورت آنلاین تاریخ و مرکز آزمون GRE را تغییر دهید. پس از پایان مهلت تعیین شده برای تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE دیگر امکان این کار وجود ندارد و در صورتی که نتوانید در تاریخ مقرر در آزمون GRE شرکت کنید، هزینه آزمون GRE به شما مسترد نخواهد شد.

در صورتی که تاریخ های جدیدی توسط ETS تعیین شده باشد، شما می توانید  تا 1 سال تاریخ شرکت در آزمون را به تعویق بیندازید.

برای اینکه مطمئن شوید برای تغییر زمان یا مرکز آزمون فرصت دارید، می توانید وارد اکانت ETS شوید، اگر در قسمت modify گزینه ی جابجایی برای شما فعال باشد، می توانید زمان یا مرکز آزمون را تغییر دهید و در غیر این صورت تغییر زمان یا مرکز آزمون برای شما امرکز پذیر نخواهد بود.

همچنین برای تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE باید تاریخ باز و یا مرکز دیگری برای شرکت در آزمون وجود داشته باشد تا بتوانید، از این رو برای مشاهده ی مراکز و تاریخ های باز به صفحه مراکز و تاریخ های باز آزمون GRE در ایران مراجعه کنید تا از مراکز و سایر تاریخ های باز مطلع شوید.

علاوه بر تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE می توانید نوع آزمون را از حضوری به GRE هوم ادیشن و آنلاین نیز تغییر دهید، اما امرکز تغییر آزمون جنرال به سابجکت یا بلعکس وجود ندارد.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون GRE، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون تافل، آزمون آیلتس، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون CAE، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

هزینه تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE

باید بدانید تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE مانند سایر درخواست ها از جمله اعتراض به نمره آزمون GRE، ارسال ریپورت یا گزارش نمره اضافی رایگان نیست و داوطلب برای این کار باید هزینه ای معادل 50 دلار بپردازد. داوطلبان برای ثبت درخواست تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE باید هزینه ی آن را از طریق کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت یا خرید ووچر آزمون GRE پرداخت کنند. همچنین می توانید برای پرداخت هزینه آزمون GRE در ایران و سایر آزمون های بین المللی مانند آزمون OET، آیلتس، تافل تضمینی و غیره از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

نحوه تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE به صورت آنلاین

تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE به صورت آنلاین به ترتیب زیر می باشد:

 • به حساب ETS خود در وب سایت رسمی GRE وارد شوید.
 • در صفحه My GRE، روی گزینه Reschedule   کلیک کنید.
 • تاریخ و مرکز آزمون جدیدی را انتخاب کنید.
 • جزییات تاریخ جدید آزمون GRE را بررسی کنید. تا مطمئن شوید تمام اطلاعات دقیق هستند.
 • هزینه برنامه ریزی مجدد را که معادل 50 دلار است را بپردازید.
 • پس از تایید نوبت مجدد آزمون، تاییدیه ‌ای با تاریخ، زمان و مرکز آزمون جدید دریافت خواهید کرد.

نحوه تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE به صورت تلفنی

علاوه بر تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE به صورت آنلاین متقاضی می تواند به صورت تلفنی نیز زمان یا مرکز آزمون را تغییر دهد، به این صورت که، می توانید با شماره تلفن مرکز خدمات مشتریان منطقه ‌ای ETS تماس بگیرید و تغییر زمان یا مرکز آزمون را درخواست کنید. نماینده در پیدا کردن تاریخ‌ ها و مراکز آزمون GRE در دسترس به شما کمک می کند، تا شما بتوانید زمان و مرکز جدیدی برای شرکت در آزمون GRE انتخاب کنید. همچنین شما باید برای اعلام اطلاعات شخصی خود و پرداخت هزینه تغییر زمان یا مرکز آزمون آمادگی لازم را داشته باشید.

اگر نمی دونی برای اپلای تحصیلی آمریکا بدون آزمون GRE چطور باید اقدام کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو دریافت کن.

نحوه تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE با فکس یا پست

اگر ترجیح می‌دهید به ‌صورت آنلاین یا تلفنی برای برنامه‌ ریزی مجدد آزمون GRE اقدام نکنید، به جز روش آنلاین یا تلفنی می‌ توانید برای تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE از طریق فکس یا پست اقدام کنید و درخواست خود را از طریق فکس یا پست ارسال کنید. در این روش باید فرم زمان بندی مجدد را از وب سایت ETS دانلود کنید و فرم تکمیل کرده و سپس ارسال کنید.

تعداد دفعات تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE

یکی از سوالات متداول در خصوص تغییر زمان یا مرکز آزمون GRE در مورد تعداد دفعات تغییر زمان یا مرکز است. آیا می توانم زمان یا مرکز آزمون GRE را بیشتر از یک بار تغییر بدهم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، داوطلبان می‌ توانند زمان یا مرکز شرکت در آزمون GRE را بیش از یک بار تغییر دهند، البته هر بار که زمان یا مرکز آزمون را تغییر می دهید باید هزینه ی جداگانه ای نیز پرداخت کنید و بهتر است در انتخاب تاریخ و مرکز آزمون GRE بیشتر دقت کنید و زمان یا مرکزی را که برای شما مناسب تر است انتخاب کنید تا مجبور نشوید چندین مرتبه زمان یا مرکز آزمون را تغییر دهید.

ووچـر آزمون GRE مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

بله شما می توانید تا 3 روز پیش از برگزاری آزمون بدون احتساب روز آزمون به صورت آنلاین زمان و مرکز آزمون را تغییر دهید.

داوطلبان می‌ توانند زمان یا مرکز آزمون GRE را بیش از یک بار تغییر دهند، البته هر بار که زمان یا مرکز آزمون را تغییر می دهید باید هزینه ی جداگانه ای نیز پرداخت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×