LOGO -HOO

فهرست مطالب

ساختار آزمون تافل (TOEFL)

هر سوالی درباره نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های زبان عمومی و تخصصی ویژه مهاجرت تحصیلی و شغلی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری و درباره نحوه قبولی در آزمون ها مشاوره بگیری

آزمون تافل (TOEFL) چیست؟

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌ شود.

شرکت در آزمون تافل و اخذ مدرک آن با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای اپلای تحصیلی در مقاطع مختلف در دانشگاه های معتبر کشورهای انگلیسی زبان است.

در حال حاضر آزمون تافل در بیش از 11هزار موسسه و دانشگاه در بیش از 150 کشور جهان برگزار می شود و مدرک آزمون تافل مورد پذیرش بسیاری از دانشگاه‌ ها، مراکز آموزشی و علمی، سازمان ها و اداره مهاجرت کشورهای مختلف می ‌باشد و افراد می ‌توانند از مدرک تافل علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های معتبر برای مهاجرت شغلی به کشورهای انگلیسی زبان، دریافت پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کاری نیز استفاده کنند.

همان طور که گفته شد مدرک آزمون تافل یکی از مدارک مهم برای اپلای تحصیلی است، پس اگر تصمیم داری برای اپلای تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه مورد علاقت در آزمون تافل شرکت کنی، بهتره با مشاوران با تجربه در این زمینه مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

مزایای آزمون ناتی (NATTI) برای مهاجرت به استرالیا

انواع آزمون تافل

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

اگر در مورد منابع آزمون تافل نمی دونی کلیک کن.

ساختار آزمون تافل IBT و تافل Home Edition

آزمون تافل IBT و تافل IBT هوم ادیشن، ساختار یکسانی دارند و مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون CPE، آزمون FCE، آزمون BEC و غیره چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را در چهار بخش درک مطلب (Reading)، نوشتاری (Writing)، گفتاری (Speaking)، شنیداری (Listening)، مورد ارزیابی قرار می دهند.

نکته: از آنجایی که آزمون تافل آی بی تی هوم ادیشن ساختاری مشابه با تافل IBT دارد، از این رو مانند تافل IBT از اعتبار بالایی برخوردار است.

برای اینکه بتونی یک مهاجرت تحصیلی موفق رو تجربه کنی، باید بدونی در کدوم آزمون زبان بین المللی شرکت کنی، از این رو برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

بخش درک مطلب آزمون تافل IBT

در بخش درک مطلب، آزمون تافل آی بی تی دایره لغات و توانایی داوطلبان در درک متون آکادمیک انگلیسی مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این بخش ۳ یا ۴ متن در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که هر کدام شامل ۹ یا ۱۰ سوال است و داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات این بخش ۵۴ تا ۷۲ دقیقه فرصت دارند.

بخش نوشتاری آزمون تافل IBT

در بخش نوشتاری آزمون تافل IBT توانایی داوطلبان در نوشتن متن ها به زبان انگلیسی ارزیابی می شود. این بخش از دو تسک رایتینگ تشکیل شده است و داوطلبان برای پاسخ دادن به این بخش 50 دقیقه زمان دارند.

داوطلبان برای نوشتن تسک اول، ابتدا یک متن را می خوانند و سپس به یک فایل صوتی گوش می دهند و بر اساس آنچه خوانده و شنیده به سوال اول پاسخ می ‌دهند.

در پاسخگویی به سوال دوم این بخش، داوطلبان باید نظر خود را در مورد موضوع مطرح شده به زبان انگلیسی بنویسند و بهترین پاسخ معمولا بیش از 300 کلمه دارد.

آیا آزمون آیلتس لایف اسکیلز در ایران برگزار می شود؟

بخش گفتاری آزمون تافل IBT

در بخش گفتاری آزمون تافل IBT توانایی داوطلبان در صحبت کردن به زبان انگلیسی ارزیابی می شود و مدت زمان انجام این بخش 20 دقیقه است. در بخش گفتاری آزمون تافل، ۴ سوال در مورد موضوعات مختلف از داوطلبان پرسیده‌ می ‌شود.

سوال اول: سوال اول در مورد یک موضوع روزمره‌ است و پاسخ داوطلب براساس توانایی‌ او در واضح و پیوسته صحبت کردن به زبان انگلیسی ارزیابی می ‌شود.

سوال دوم و سوم: برای دو سوال بعدی متن کوتاهی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که باید آن را بخوانند و سپس یک فایل صوتی پخش می شود و داوطلبان باید براساس آنچه خوانده و شنیده اند به سوالات پاسخ دهند.

سوال چهارم: در سوال آخر یک فایل صوتی از یک سخنرانی برای داوطلب پخش می شود و داوطلب باید نکات اصلی آنچه شنیده است را خلاصه کنند.

بخش شنیداری آزمون تافل IBT

در بخش شنیداری آزمون تافل IBT، توانایی داوطلبان در درک مکالمات به زبان انگلیسی ارزیابی می شود. این بخش، از ۲ یا ۳ قسمت تشکیل شده است. در هر قسمت، فایل های صوتی که یک مکالمه و یک یا دو سخنرانی است برای داوطبان پخش می‌ شود؛ سپس داوطلبان باید پس از شنیدن هر فایل صوتی، به چند سوال در مورد موضوعات مطرح شده پاسخ دهند. مدت زمان پاسخ دادن به سوالات این بخش ۴۱ تا ۵۷ دقیقه است.

ساختار آزمون تافل کاغذی (تافل PBT)

در صورتی که امکان برگزاری آزمون تافل به صورت اینترنتی (تافل IBT و هوم ادیشن) نباشد، آزمون تافل کتبی یا کاغذی (تافل PBT) برگزار می شود.

آزمون تافل کاغذی دارای چهار بخش است که عبارتند از:

1- درک مطلب (Reading)

2- ساختاری (Structure)

3- شنیداری ((Listening

4- نوشتاری (Writting)

بخش درک مطلب آزمون تافل PBT

بخش درک مطلب تافل کاغذی یا تافل پی بی تی، شامل پنج متن در زمینه ‌های علمی و آکادمیک است و داوطلبان برای هر متن باید به 10 سوال پاسخ دهند. داوطلبان در این بخش باید به 50 سوال در مدت 55 دقیقه پاسخ دهند.

با دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا یک مهاجرت موفق رو تجربه کن.

بخش ساختاری آزمون تافل PBT

بخش ساختاری آزمون تافل کاغذی شامل دو دسته سوال در زمینه گرامر و ساختار متن می باشد. این بخش دارای 40 سوال است و داوطلبان باید در مدت 25 دقیقه به سوالات پاسخ بدهند.

در دسته اول، سوالات ساختاری یا Structure پرسیده می شود، به این ترتیب که داوطلبان باید ساختار صحیح و ترتیب لغات را تشخیص دهند. سوالات این قسمت به صورت جای خالی مطرح می شود.

در دسته دوم داوطلبان باید به سوالات نگارش یا Written Expression، پاسخ دهند. در این قسمت جملات کاملی به داوطلبان داده می شود که زیر چهار مورد از کلمات آن خط کشیده شده و داوطلب باید کلمه یا عبارت نادرست را تشخیص دهد.

بخش شنیداری آزمون تافل PBT

بخش شنیداری آزمون تافل پی بی تی شامل 50 سوال است که داوطلبان باید در مدت 35 دقیقه به سوالات پاسخ دهند. بخش شنیداری از سه قسمت تشکیل شده است:

بخش اول: در قسمت اول فایل های صوتی پخش می شود که مکالمات کوتاه بین دو نفر است و داوطلب باید در پایان هر مکالمه به پرسشی که مطرح می ‌شود، پاسخ دهد.

بخش دوم: این بخش شامل فایل های صوتی از مکالمات گسترده‌ تر بین دو یا چند نفر است.

بخش سوم: فایل های صوتی بخش سوم شامل مکالمات و سخنرانی ‌هایی است که بیشتر در رابطه با موضوعات آکادمیک می باشد.

نکته: در چند آزمون اخیر سوالات بخش شنیداری به ۷۰ پرسش افزایش یافته است.

بخش نوشتاری آزمون تافل PBT

بخش نوشتاری آزمون تافل کاغذی نمره ای بین 0 تا 6 دارد و امتیاز آن در کل آزمون محاسبه نمی شود، اکثر دانشگاه ‌ها برای این بخش سقفی تعیین نمی‌ کنند، ولی برخی دانشگاه ها نمره 4، 4.5 و 5 را به عنوان نمره حداقل تعیین می کنند.

اعتبار آزمون تافل IBT و تافل PBT چند سال است؟

مدت اعتبار مدرک آزمون تافل در هر سه نسخه IBT و PBT و هوم ادیشن، مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون آیلتس، آزمون OET، آزمون PTE و غیره دارای اعتبار محدود است. مدت اعتبار آزمون تافل 2 سال است و پس از آن اعتبار آزمون منقضی شده و دارنده آن دیگر نمی تواند برای اپلای تحصیلی مدرک آزمون را به دانشگاه ها و مراکز علمی ارائه نماید و باید دوباره در آزمون شرکت کرده و مدرک جدیدی دریافت کند.

آیا آزمون تافل در ایران برگزار می شود؟

همان طور که در مقالات پیشین اشاره کردیم، امکان برگزاری بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مانند آزمون FCE، آزمون BEC، آزمون OET، آزمون PTE، آزمون CAE و… در ایران وجود ندارد، اما خوشبختانه آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT در ایران برگزار می شود و داوطلبان می توانند در بسیاری از شهرهای ایران در این آزمون شرکت کنند.

برای انتخاب بهترین کشور برای شرکت در آزمون های زبان انگلیسی بین المللی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشورت کن.

همان طور که گفته شد آزمون تافل به دو صورت اینترنتی و کتبی برگزار می شود. نمره آزمون تافل IBT از صفر تا 120 امتیاز است و از مجموع هر چهار بخش آزمون که هر بخش دارای 30 امتیاز است محاسبه می شود و نمره آزمون تافل PBT شامل 310 تا 677 امتیاز است.

همچنین آزمون تافل دارای نمره رد یا قبولی نمی باشد و اغلب امتیاز بالاتر از میانگین، نمره خوب محسوب می شود و نمره قابل قبول برای اپلای تحصیلی و یا اخذ ویزا از سوی دانشگاه مقصد و مراکز علمی، اداره مهاجرت و غیره که ارائه مدرک آزمون تافل را درخواست کرده است، تعیین می شود.

اگر در مورد تفاوت آزمون تافل IBT با آزمون PBT نمی دونی کلیک کن.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌ های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی، پزشکان و کادر درمان، قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

آزمون تافل (TOEFL) یکی از آزمون ‌های بین ‌المللی زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می‌ شود و در چهار بخش، چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن را مورد ارزیابی قرار می دهد.

انواع آزمون تافل عبارتند از:

آزمون تافل اینترنتی یا تافل IBT: آزمون تافل IBT به صورت آنلاین و در محل های برگزاری که از سوی ETS تعیین شده، برگزار می ‌شود.

آزمون تافل کاغذی یا کتبی یا تافل PBT: آزمون تافل PBT در محل های برگزاری آزمون به صورت کتبی و کاغذی انجام می ‌شود.

آزمون تافل IBT هوم ادیشن (Home Edition): نسخه دیگری از تافل آنلاین (IBT) است، اما این آزمون در خانه و تحت نظارت یک ناظر تعیین شده برگزار می ‌شود. این آزمون از سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری آزمون حضوری برگزار می شود.

اعتبار مدرک آزمون تافل در دو نسخه اینترنتی و کاغذی دو سال است.

بله در حال حاضر فقط آزمون تافل IBT در ایران برگزار می شود و امکان برگزاری تافل PBT وجود ندارد.

نمره آزمون تافل IBT از صفر تا 120 امتیاز است و از مجموع هر چهار بخش آزمون که هر بخش دارای 30 امتیاز است محاسبه می شود و نمره آزمون تافل PBT شامل 310 تا 677 امتیاز است.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا
در شـبکه های اجتماعی

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×