فهرست مطالب

شرایط کنسل کردن آزمون آیلتس

در مورد شرایط کنسل کردن آزمون آیلتس باید گفت، داوطلبان می توانند تا 37 روز پیش از تاریخ برگزاری آزمون، درخواست کنسل کردن آیلتس را ثبت کنند و در این صورت، هزینه ای که برای شرکت در آیلتس از سوی داوطلب پرداخت شده است، با کسر 25 درصد به وی مسترد می شود.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

یکی از سوالات مهمی که در خصوص آزمون آیلتس مطرح می شود این است که آزمون آیلتس برای چه کشورهایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

هر چند که ساختار آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش درک مطلب، گفتاری، نوشتاری و شنیداری تشکیل شده اند اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند،
 تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در کاربرد مدرک آیلتس و محتوای سوالات در بخش های مختلف آزمون ها است.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت به انگلستان در آزمون آیلتس شرکت کنی، اما نمی دونی باید از کجا شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون BEC شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند. در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال فرمت و سوالات بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس یکسان است اما بخش های رایتینگ و ریدینگ آیلتس در این دو آزمون با هم متفاوت است و سوالات این بخش براساس نوع کاربرد آزمون ها و اهداف برگزاری آنها طراحی شده است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

  1. بخش درک مطلب (Reading)
  2. بخش شنیداری (Listening)
  3. بخش گفتاری (Speaking)
  4. بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و فاقد بخش های ریدینگ و رایتنیگ آیلتس است.

بخش های رایتینگ و اسپیکینگ توسط اگزمینر آیلتس تصحیح می شود و بخش لیسنینگ و ریدینگ نیازی به ممتحن ندارد.

یکی از پرسش های متداول درباره آزمون آیلتس در مورد قالب های برگزاری آزمون است. اینکه آیلتس با چه روش هایی برگزار می شود.

آزمون آیلتس در سه قالب کاغذی یا کتبی، کامپیوتری و هوم ادیشن برگزار می شود. تفاوت آیلتس کاغذی و کامپیوتری تنها در شیوه برگزاری، اعلام نتایج و زمان برگزاری آزمون است و آیلتس کاغذی و کامپیوتری هر دو از نظر محتوا، نوع سوالات، نمره دهی آیلتس، ثبت نام و اعتبار مدرک آیلتس یکسان هستند و نداشتن نمره منفی آیلتس نیز از شباهت های این دو آزمون است.

کنسل کردن آزمون آیلتس

آزمون آیلتس در هر ماه 4 مرتبه (48 مرتبه در سال) برگزار می شود و داوطلبان می توانند با توجه به شرایط خود برای شرکت در آیلتس یکی از تاریخ های برگزاری آیلتس را برای ثبت نام انتخاب کنند، اما گاهی ممکن است داوطلب پس از ثبت نام در آیلتس به دلایلی بخواهد از شرکت در آزمون انصراف دهد و در آزمون شرکت نکند.

یکی از سوالات متداول در خصوص آزمون آیلتس، شرایط کنسل کردن آیلتس است و اینکه در صورت کنسل کردن آیلتس آیا هزینه ای که داوطلب برای ثبت نام در آزمون پرداخت کرده است به آنها مسترد می شود یا خیر؟

استرداد هزینه با کنسل کردن آیلتس

در صورتی که داوطلب بخواهد از شرکت در آزمون آیلتس انصراف دهد، باید تا 37 روز پیش از برگزاری آزمون برای کنسل کردن آزمون آیلتس اقدام کند. در صورتی که داوطلب در تاریخ مقرر برای انصراف از شرکت در آزمون آیلتس اقدام کند، هزینه ای که برای ثبت نام در آیلتس پرداخت کرده است به وی مسترد می شود و فقط 25 درصد بابت هزینه های اداری کسر خواهد شد و مابقی به حساب داوطلب واریز می شود، اما در صورتی که داوطلب پس از پایان تاریخ مقرر (37 روز پیش از برگزاری آزمون) برای شرکت در آیلتس انصراف دهد، هیچ هزینه ای به وی مسترد نخواهد شد.

داوطلبانی که 37 روز پیش از برگزاری آزمون از شرکت در آیلتس انصراف دهند و درخواست کنسل کردن آزمون را ثبت کنند، اغلب پیش از برگزاری آیلتس، هزینه ای را که برای ثبت نام پرداخت کرده اند را پس از کسر 25 درصد دریافت می کنند.

همچنین اگر داوطلب با دلیل موجهی در جلسه آزمون حاضر نشود، حداکثر 10 روز پس از برگزاری آیلتس هزینه ثبت نام را با کسر 25 درصد دریافت خواهد کرد.

عدم حضور در جلسه آیلتس

ممکن است داوطلب در آزمون آیلتس ثبت نام کند، اما به دلایلی مانند بیماری، تصادف و… نتواند در جلسه آزمون حاضر شود. اگر داوطلب با دلایل موجه در جلسه برگزاری آزمون آیلتس شرکت نکند، می تواند با ارائه مدارک خود مانند گواهی پزشکی، گواهی فوت، گزارش پلیس و… اثبات کند به چه دلیل نتوانسته در آزمون شرکت کند. پس از ارائه مدارک از سوی داوطلب، مدارک و دلایل او بررسی می شود و اگر عدم حضور او در آزمون موجه باشد، هزینه ثبت نام در آیلتس با کسر 25 درصد به داوطلب مسترد می شود.

همچنین در صورتی که داوطلب نتواند به دلیل موجه در آزمون حاضر شود، می تواند با پرداخت هزینه، درخواست تغییر تاریخ آزمون را بنماید و تاریخ دیگری را برای شرکت در آیلتس انتخاب کند.

ممکن است داوطلب در آزمون آیلتس ثبت نام کند، اما به دلایلی مانند بیماری، تصادف و… نتواند در جلسه آزمون حاضر شود. اگر داوطلب با دلایل موجه در جلسه برگزاری آزمون آیلتس شرکت نکند، می تواند با ارائه مدارک خود مانند گواهی پزشکی، گواهی فوت، گزارش پلیس و… اثبات کند به چه دلیل نتوانسته در آزمون شرکت کند. پس از ارائه مدارک از سوی داوطلب، مدارک و دلایل او بررسی می شود و اگر عدم حضور او در آزمون موجه باشد، هزینه ثبت نام در آیلتس با کسر 25 درصد به داوطلب مسترد می شود.

همچنین در صورتی که داوطلب نتواند به دلیل موجه در آزمون حاضر شود، می تواند با پرداخت هزینه، درخواست تغییر تاریخ آزمون را بنماید و تاریخ دیگری را برای شرکت در آیلتس انتخاب کند.

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس

مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

همچنین تا 6 هفته پس از دریافت نتیجه آزمون امکان اعتراض به نمره آیلتس وجود دارد و داوطلبان می توانند با پرداخت هزینه آن، اعتراض به نمره خود را برای تصحیح مجدد ثبت کنند.

داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام در آزمون برای ارسال گزارش نمره یا ریپورت آیلتس به صورت رایگان 5 دانشگاه و یا سازمان را معرفی کنند تا پس از اعلام نتایج آزمون، ریپورت آیلتس برای سازمان یا دانشگاه های مقصد ارسال شود.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شود، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود، چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان باید برای شرکت در این آزمون ها به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس و تاریخ ها همچنین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران، حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس برای کسب نمره بالا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

مانند هزینه خرید ووچر آزمون تافل، آزمون آیلتس نیز نیازمند تهیه ووچر می باشد. قیمت و هزینه آزمون آیلتس باتوجه به مرکز برگزار کننده متفاوت است. بنابراین نمی‌توان برای قیمت آزمون آیلتس نرخ مشخصی را عنوان کرد. به طور کلی هزینه امتحان آیلتس حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار می باشد.

درباره ددلاین تحصیلی و سایر موارد مربوط به اپلای مانند دیفر کردن تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… اخذ ویزای شینگن تضمینی… می باشد.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

هیچ محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس وجود دارد و داوطلبان به هر تعداد که بخواهند می توانند در آزمون آیلتس شرکت کنند.

مدت اعتبار مدرک انواع آزمون آیلتس 2 سال است.

بله در صورتی که داوطلب 37 روز پیش از برگزاری آزمون آیلس از شرکت در آزمون انصراف دهد هزینه ای که برای ثبت نام در آیلتس پرداخت کرده است با کسر 25 درصد به وی مسترد می شود.

بیماری جدی، بستری شدن در بیمارستان، آسیب دیدگی سخت، ضرر و زیان، مرگ یکی از اعضای درجه یک خانواده، مشکلات و آسیب روحی، قربانی جرم شدن، سوانح رانندگی، عدم مرخصی خدمت سربازی

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×