فهرست مطالب

مهمترین نکات رایتینگ آیلتس

توجه به مهمترین نکات رایتینگ آیلتس و استفاده از آنها برای رفع نقاط ضعف در این بخش و تقویت مهارت نوشتاری زبان انگلیسی یکی از راهکارهای موثر برای پاسخ دادن به سوالات بخش رایتینگ (Writing) آیلتس و کسب نمره بالا در این بخش است.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، صنایع دولتی و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

به دلیل اهمیت آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی بهتر است برای کسب نمره بالا از راهکارها و تکنیک های تقویت مهارت های زبان انگلیسی مانند توجه به مهمترین نکات گرامر در آیلتس و توجه به اشتباهات رایج در آزمون و غیره استفاده کنید.

هر چند که ساختار آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش درک مطلب، گفتاری، نوشتاری و شنیداری تشکیل شده اند اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند،
 تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در کاربرد مدرک آیلتس و محتوای سوالات در بخش های مختلف آزمون ها است.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت به انگلستان در آزمون آیلتس شرکت کنی، اما نمی دونی باید از کجا شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون BEC شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

1- بخش درک مطلب (Reading)

2- بخش شنیداری (Listening)

3- بخش گفتاری (Speaking)

4- بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش گفتاری و شنیداری تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند.

توجه به مهمترین نکات لیسنینگ آیلتس و سایر بخش های آیلتس از جمله راهکارهای کسب نمره بالا در بخش های مختلف آزمون است.

آزمون آیلتس با سه روش کاغذی یا کتبی، کامپیوتری و هوم ادیشن برگزار می شود. تفاوت آیلتس کاغذی و کامپیوتری تنها در شیوه برگزاری، اعلام نتایج و زمان برگزاری آزمون است و آیلتس کاغذی و کامپیوتری هر دو از نظر محتوا، نوع سوالات، نمره دهی، ثبت نام و اعتبار مدرک آیلتس مشابه و یکسان هستند.

بخش رایتینگ آیلتس

مدت زمان پاسخ به سوالات بخش نوشتاری برای آیلتس جنرال و آکادمیک 60 دقیقه است و هر کدام از آزمون ها شامل دو task می باشد، در آیلتس آکادمیک،Task1  نوشتن در مورد جدول، نمودار، نقشه و غیره است. و Task2 در مورد نوشتن یک مقاله می باشد و برای آزمون آیلتس جنرال، Task1  نوشتن نامه و Task2 نوشتن یک مقاله است.

متن اول باید حداقل با 150 کلمه نوشته شود و متن دوم نیز باید حداقل با 250 کلمه نوشته شود و متن های کمتر از 150 و 250 کلمه نمره کامل کسب نخواهند کرد. همچنین ارزش تسک ۲ دو برابر تسک ۱ است.

برای اینکه در بخش رایتینگ بتوانید متون پیچیده تری را روان و دقیق و قابل فهم بنویسید باید از کالوکیشن های آیلتس استفاده کنید.

برخی نکات رایتینگ آیلتس

توجه به مهمترین نکات رایتینگ آیلتس و استفاده از آنها برای تقویت مهارت گفتاری زبان انگلیسی یکی از راهکارهای موثر برای پاسخ دادن به سوالات بخش اسپیکینگ آیلتس و کسب نمره بالا در این بخش است.

 1. توجه به دستور زبان و علائم نگارشی
 2. رسمی بنویسید
 3. درست شمردن کلمات
 4. دقت به معنی کلمات
 5. در کلاس های آمادگی آیلتس شرکت کنید.
 6. نوشتن با ساعت را تمرین کنید.
 7. دایره لغات خود را گسترش دهید.
 8. خوانا و سریع بنویسید.
 9. نوشته خود را بازخوانی کنید.
 10. از ساختارهای مختلفی در جمله استفاده کنید.
 11. شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس
 12. رعایت نکات Writing Conclusion در آزمون آیلتس

توجه به دستور زبان و علائم نگارشی

یکی از اشتباهات رایج در آیلتس عدم توجه به دستور زبان و املای درست کلمات در بخش رایتینگ است. شما باید با توجه به مهمترین نکات گرامر در آیلتس در موقع نوشتن انشای خود نکات دستور زبان را به درستی رعایت کنید و کلمات را با املا و علائم نگارشی درست بنویسید و پس از نوشتن انشا آن را بازخوانی کنید و اشتباهات نگارشی و املایی را اصلاح کنید.

رسمی بنویسید

در بخش رایتینگ آیلتس باید متن خود را با کلمات رسمی بنویسید و از به کار بردن کلمات ساده و عامیانه خودداری کنید. برای انتخاب بهترین کلمات باید دایره لغات خود را گسترش دهید. از اختصارات استفاده نکنید و کلمه‌ها را به صورت کامل بنویسید. همچنین سعی کنید به صورت اول یا دوم شخص (من، تو، شما) ننویسید همچنین بیشتر از کلمات دقیق استفاده کنید تا آنهایی که رایج هستند.

درست شمردن کلمات

همچنین به تعداد کلماتی که می نویسید توجه کنید، متن اول باید حداقل با 150 کلمه نوشته شود و متن دوم نیز باید حداقل با 250 کلمه نوشته شود و متن های کمتر از 150 و 250 کلمه نمره کامل کسب نخواهند کرد.

باید بتوانید کلمات را درست بشمارید، مثلا ویرگول، نقطه و هیچ یک از علائم نگارشی در شمردن کلمات به حساب نمی آیند.

دقت به معنی کلمات

در کلماتی که انتخاب به کار می برید دقت کنید و مطمئن شوید کلمه‌ای که استفاده می‌کنید، در معنای درست در جمله به کار رفته است. اگر به معنی کلمه ‌ای شک دارید آن را در جمله به کار نبرید و به جای آن از کلمه ی مناسب با معنی مترادف استفاده کنید.

در کلاس های آمادگی آیلتس شرکت کنید

بهترین راهکار برای کسب نمره بالا در بخش رایتینگ آیلتس و سایر بخش های آزمون، شرکت در کلاس های آمادگی آیلتس است، همچنین شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس شما را با نمونه سوالات و ساختار و فضای کلی آزمون بیشتر آشنا می کند و شما برای شرکت در آزمون اصلی آمادگی بیشتری خواهید داشت، همچنین مطالعه کتاب های استاندارد و منابع آزمون آیلتس برای کسب نمره بالا در این بخش بسیار کمک کننده است.

برای اطلاع از مهمترین نکات اسپیکینگ آیلتس کلیک کنید.

نوشتن با ساعت را تمرین کنید

برای جواب دادن به سوالات در بخش رایتینگ و سایر بخش های آزمون آیلتس، وقت زیادی برای فکر کردن ندارید و باید بتوانید زمان خود را برای پاسخ دادن به سوالات در بخش های مختلف آیلتس مدیریت کنید، برای این کار بهتر است نوشتن با ساعت را تمرین کنید تا بتوانید آنچه را که می خواهید در مدت زمان تعیین شده، بنویسید، همچنین باید برای دوباره خوانی و تصحیح پاسخ هایتان نیز وقتی را در نظر بگیرید.

دایره لغات خود را گسترش دهید

شما باید برای پاسخ دادن به سوالات در بخش رایتینگ و سایر بخش های آیلتس، دایره لغات وسیعی داشته باشید تا بتوانید از بهترین لغات برای نوشتن استفاده کنید. از کلماتی که آیلتس به شما داده است برای نوشتن متن خود استفاده نکنید. اگر دقیقا از کلماتی که آیلتس به شما داده استفاده کنید، امتیازی نخواهید گرفت، اما می توانید از مترادف و ترجمه کلمات برای نوشتن استفاده کنید.

برای گسترش دایره لغات انگلیسی و موفقیت در بخش های مختلف آیلتس یکی از بهترین روش ها، یادگیری لغات آیلتس به روش کدینگ است. با استفاده از این روش می توانید در مدت زمان کوتاهتری لغات بیشتری یاد بگیرید و به راحتی آنها را در هنگام پاسخ دادن به سوالات به خاطر آورید.

یکی دیگر از مهارت هایی که برای کسب نمره بالا در آزمون ضروری است و شما می توانید به اگزمینر آیلتس اثبات کنید از دایره لغات وسیعی برخوردار هستید، استفاده از مهارت پارافریزینگ در آیلتس است. پارافریزینگ به بازنویسی یک عبارت یا جمله با کلمات متفاوت گفته می شود به طوری که معنای جمله تغییر نکند.

برای دریافت بهترین نتیجه در هر چهار مهارت آزمون آیلتس، شرکت در دوره آیلتس اکسپرس را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

خوانا و سریع بنویسید

درست است که شما برای خوش خط نوشتن نمره ای کسب نمی کنید اما بدخط نوشتن و ناخوانا بودن بعضی کلمات به ضرر خودتان است و ممکن است ممتحن نتواند بعضی کلمات را بخواند و از نمره شما کسر شود.

نوشته خود را بازخوانی کنید

پس از آنکه نوشته خود را تمام کردید باید یک بار دیگر آن را بخوانید و به تمام نکاتی که باید در نوشتن جمله رعایت کنید مانند شکل صحیح افعال، علائم نگارشی، املای کلمات و غیره دقت کنید و در صورت نیاز آنها را اصلاح کنید.

از ساختارهای مختلفی در جمله استفاده کنید

ممتحن به دنبال این است تا دامنه گرامر و دستور زبان شما را ارزیابی کند و برای کسب نمره بالا در بخش رایتینگ آیلتس باید نشان دهید می توانید از جملات ساده، ترکیبی و پیچیده استفاده کنید. باید تسک های خود را با رعایت CC یا Coherence and Cohesion در رایتینگ آیلتس بنویسید و جملات و پاراگراف ها دارای انسجام و پیوستگی باشد.

در کلاس های آمادگی آیلتس شرکت کنید

یکی از راهکارهای کسب نمره بالا در آیلتس آکادمیک و جنرال برای هر یک از بخش های آیلتس، از جمله بخش لیسنینگ شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس است. آزمون ماک آیلتس دو صورت آزمون ماک تک مهارتی آیلتس و آزمون چهار مهارتی برگزار می شود. در آزمون ماک تک مهارتی آیلتس سوالات فقط در مورد یکی از بخش های آیلتس مطرح می شود و این آزمون به صورت کامپیوتری و آنلاین برگزار می شود.

رعایت نکات Writing Conclusion در آزمون آیلتس

برای نوشتن conclusion باید توجه کنید که پاراگراف conclusion باید با سایر اجزای نوشتار و با پاراگراف مقدمه ارتباط مناسبی داشته باشد و برای نوشتن آن از تعداد کلمات مناسبی استفاده کنید. برای نوشتن conclusion باید بدانید این قسمت جمع بندی ایده و موضوع مورد بحث است و نباید در conclusion ایده‌ ی جدیدی را مطرح کنید.

در واقع در قسمت conclusion داوطلب نتایج نوشته خود را بازبینی می کند و اطلاعات بیان شده را در قالب تحلیلی عمیق تر ارائه می دهد. در نوشتن پاراگراف نتیجه گیری باید به این نکته توجه کنید که شما در این نوشته یک بار ایده ی خود را با جزییات کامل مطرح کردید و در قسمت conclusion نیاز نیست به همه چیز اشاره کنید و فقط باید خلاصه ای از ایده ها را بازنویسی کنید تا بتوانید نمره خوبی در این بخش بگیرید.

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس

مدت اعتبار آزمون آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس برای کسب نمره بالا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شود، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود، چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان باید برای شرکت در این آزمون ها به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند. همچنین نداشتن شرایط سنی شرکت در آزمون آیلتس از دیگر مزایای این آزمون محسوب می شود و داوطلبان در هر رده سنی می توانند در این آزمون ثبت نام کنند.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس و تاریخ ها همچنین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران، حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس

مدت اعتبار آزمون آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار مدرک آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

مانند هزینه خرید ووچر آزمون تافل، آزمون آیلتس نیز نیازمند تهیه ووچر می باشد. قیمت و هزینه آزمون آیلتس باتوجه به مرکز برگزار کننده متفاوت است. بنابراین نمی‌توان برای قیمت آزمون آیلتس نرخ مشخصی را عنوان کرد. به طور کلی هزینه امتحان آیلتس حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار می باشد.

درباره ددلاین تحصیلی و سایر موارد مربوط به اپلای مانند دیفر کردن تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… اخذ ویزای شینگن تضمینی… می باشد.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

مدت اعتبار مدرک آیلتس 2 سال است.

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند این آزمون در ساختار و محتوا با آیلتس آکادمیک و جنرال فرقی ندارد و فقط آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند.

برای اطلاع از مهمترین نکات رایتینگ آیلتس به متن مقاله مراجعه کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×