فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

ویزای بازنشستگی ایتالیا

ویزای بازنشستگی ایتالیا یکی از انواع ویزای نوع D یا همان ویزای اقامت طولانی مدت ایتالیا است.

متقاضیان مهاجرت به ایتالیا می توانند با اثبات تمکن مالی خود از طریق اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا اقدام کنند.

درباره کشور ایتالیا

جمهوری ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی و پایتخت آن، شهر رم است و یکی از بزرگترین اقتصادهای بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. ایتالیا با کشورهای تریش، سوئیس، فرانسه، اسلوانی، همسایه است.

افرادی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند ابتدا باید درباره شرایط زندگی در ایتالیا اطلاعات کامل و کافی داشته باشند تا بتوانند با توجه به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب و برای اقامت ایتالیا اقدام نمایند تا بتوانند بدون ریجکتی ویزای ایتالیا در کوتاه ترین زمان با صرف هزینه مناسب و کمترین ریسک برای مهاجرت به این کشور گام بردارند ، در این راستا توصیه ما به متقاضیان مهاجرت به ایتالیا دریافت مشاوره های رایگان از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا و اطلاع از به روزترین اخبار مهاجرت ایتالیا است!

درباره ویزای ایتالیا

یکی از مزایای ویزای شینگن ایتالیا نحوه آماده سازی مدارک است، باتوجه به مدارک عمومی که برای اخذ انواع ویزا لازم است داشتن گردش مالی، تعداد تراکنشات حساب بدون درنظر گرفتن مبالغ آن و تمکن مالی برای متقاضی دریافت ویزا نیاز است.

همچنین برای ورود به ایتالیا مسافران نیازی به داشتن و ارائه کارت واکسن، تست منفی  PCRیا قرنطینه اجباری ندارند.پاسپورت ایتالیا یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین پاسپورت های جهان است که به دارندگان این امکان را می دهد تا بدون ویزا یا با درخواست ویزای کوتاه مدت به بیش از 120 کشور سفر کنند. در سال 2023پاسپورت ایتالیا رتبه 2 جهان را دریافت کرد. جهت کسب اطلاعات به روز و آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

انواع ویزای ایتالیا

باتوجه به اینکه ایتالیا یکی از کشورهای حوزه شنگن است، ویزای شینگن را در چهار نوع A،B،C  و D صادر می کند . به ویزای نوع A ،B  ویزای ترانزیت ، به ویزای نوع C  ویزای توریستی ایتالیا و به نوع D ویزای ملی ایتالیا گفته می شود.

متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا با توجه به اهداف مهاجرتی خود به این کشور باید ویزای مورد نظرشان را درخواست و با درنظر گرفتن نوع ویزا، شرایط و مدارک لازم (با دعوتنامه ایتالیا یا بدون دعوتنامه ، به صورت جاب آفر و شغلی …) را برای ارائه به کنسولگری آماده و تهیه نمایند، تا در صورت تکمیل مدارک و واجد شرایط بودن، برای آنها ویزای ایتالیا صادر شود.

انواع ویزای ایتالیا شامل:

ویزای توریستی، ، ویزای تحصیلی ایتالیا، ویزای کاری، ویزای تجاری ایتالیا، ویزای ترانزیت، ویزای ازدواج ایتالیا، ویزای خود حمایتی ایتالیا، ویزای همراه ایتالیا (ویزای الحاق) ، ویزای بازنشستگی، ویزای پزشکی، ویزای سرمایه گذاری ، ویزای دیدار با خانواده ، ویزای تحقیقاتی، گلدن ویزای ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق بازنشستگی

ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی است که از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است و یکی از کشورهای حوزه ی شینگن است.

منطقه شینگن شامل 26 کشور اروپایی است که عبارتند از:

ایتالیا، آلمان، اتریش، دانمارک، مالت، مجارستان، بلژیک، استونی، فنلاند، اسلوونی، فرانسه، یونان، ایسلند، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، جمهوری چک، سوئیس و لوکزامبورگ، لیختن‌ اشتاین می ‌باشد؛ همچنین کشورهای کراواسی، واتیکان، قبرس، بلغارستان، رومانی، سن مارینو و موناکو عضور شینگن نیستند، اما از قوانین ویزای شینگن پیروی می‌ کنند و دارندگان ویزای شینگن می توانند به خاک کشورهای فوق نیز وارد شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای شینگن تضمینی اروپا و همچنین ویزای شینگن ایتالیا تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا

ویزای بازنشستگی ایتالیا یکی از انواع ویزای نوع D یا همان ویزای اقامت طولانی مدت ایتالیا است.

متقاضیان مهاجرت به ایتالیا می توانند با اثبات تمکن مالی خود از طریق اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا اقدام کنند. برای دریافت این ویزا متقاضی باید داشتن تمکن مالی و درآمد ماهیانه و ارائه آن برای هر یک از اعضای خانواده را اثبات کند. درآمد متقاضی می تواند با داشتن اجاره املاک یا سود سهامی که در بانک دارد و یا حقوق بازنشستگی باشد و ارائه بیمه نامه برای تمام افراد خانواده الزامی است.

برای اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا محدودیت سنی وجود ندارد و متقاضی می تواند برای خود و خانواده اش با داشتن تمکن مالی مناسب، ویزای ایتالیا دریافت کند به این روش خود حمایتی یا تمکن مالی نیز می گویند.

با دریافت ویزای بازنشستگی ایتالیا متقاضی مجاز به سرمایه گذاری در زمینه های مختلف یا خرید ملک نیز می باشد، اما اجازه کار فعال ندارند. یکی از قوانین حاکم بر ویزای بازنشستگی رعایت شرط حضور در ایتالیا است افراد باید 6 ماه در سال را در ایتالیا حضور داشته باشند تا بتواند اقامت خود را تمدید کند.

میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا سالانه حدود 32 هزار یورو برای متقاضی و به ازای همسر 20 درصد این مبلغ و به ازای هر فرزند زیر 18 سال، 5 درصد این مبلغ به کل مبلغ اصلی اضافه می شود.

برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا با دریافت دعوتنامه ایتالیا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن تا بهترین نتیجه رو ببینی.

مزایای اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق اخذ ویزای بازنشستگی یا دریافت اقامت خود حمایتی ایتالیا (تمکن مالی ایتالیا) برای متقاضی مزایایی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

* مهاجرت به ایتالیا بدون نیاز به اشتغال، تحصیل و سرمایه گذاری و تنها شرط لازم داشتن درآمد و تمکن مالی مناسب است.

* نداشتن محدودیت سنی برای اخذ ویزای بازنشستگی

* امکان دریافت اقامت به همراه خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال)

* امکان سفر به تمام کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به سرمایه گذاری

* بدون محدودیت برای اعطای اقامت ایتالیا

* عدم نیاز به ارائه مدرک زبان رسمی ایتالیا (زبان ایتالیایی)

* عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی

* امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی ایتالیا برای فرزندان زیر 18 سال

اگر تصمیم داری برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا  (ویزای تحصیلی ایتالیا تضمینی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای کاری ایتالیا تضمینی، ویزای شینگن ایتالیا، ویزای سرمایه گذاری ایتالیا تضمینی و…) اقدام کنی، اما نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی و مشاوره رایگان را در خصوص اخذ انواع ویزای تضمینی ایتالیا دریافت کن.

اخذ اقامت دائم ایتالیا با ویزای بازنشستگی

در صورتی که متقاضی بخواهد از طریق اخذ ویزای بازنشستگی به ایتالیا مهاجرت کند نیازی به سرمایه گذاری و انتقال سرمایه به ایتالیا نیست. متقاضی با اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا ابتدا اقامت موقت یک ساله دریافت می کند، سپس می تواند سالیانه با اثبات تمکن مالی مناسب و داشتن درآمد لازم، ویزای خود را تمدید کند و اقامت این کشور را مجددا دریافت کند. پس از 5 سال اقامت موقت ایتالیا، متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند و پس از 10 سال نیز در صورت واجد شرایط بودن می تواند پاسپورت و شهروندی ایتالیا را به دست آورد.

اگر سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در ایتالیا نداری، می تونی با اخذ بلو کارت ایتالیا و همچنین دریافت جاب آفر ایتالیا به این کشور مهاجرت کنی، برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت شغلی به ایتالیا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

مدارک اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا

برای اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا متقاضی باید برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم به وب سایت کنسولگری ایتالیا مراجعه کند.

مهمترین مدارک اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا عبارتند از:

1- پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتر از تاریخ اعتبار ویزای بازنشستگی و دو صفحه خالی در دسترس

2- عکس گذرنامه ای جدید

3- مدارک اثبات اقامت دائم در کشور مبدا

4- مدارک اثبات تمکن مالی

5- مدارک اثبات محل اقامت متقاضی در ایتالیا مانند توافق نامه اجاره، اثبات مالکیت، گاهی اوقات گواهی دولتی از مسکن مناسب

6- بیمه درمانی بین المللی معتبر در ایتالیا (بیمه درمانی که هزینه های پزشکی را برای مدت 1 سال پوشش می دهد.)

7- گواهی عدم سوء پیشینه

8- سند ازدواج و شناسنامه اعضای خانواده (در صورت تاهل)

دریافت اجازه اقامت در ایتالیا

پس از اخذ ویزای بازنشستگی و ورود به ایتالیا متقاضی باید برای اخذ مجوز اقامت این کشور اقدام کند. به این منظور متقاضی باید ظرف مدت 8 روز پس از ورود به ایتالیا به اداره پست مراجعه کند و فرم های مربوطه را تکمیل و ارائه نماید. پس از تکمیل فرم ‌ها، متقاضی باید کپی کلیه مدارک لازم را به اداره پست ارسال کند و رسیدی دریافت کند که در آن زمان ملاقات حضوری تعیین شده است. سپس متقاضی باید به مرکز پلیس محل زندگی خود (Questura) برود و اصل مدارک مورد نیاز را نیز ارسال کند. در اداره پلیس از متقاضی اثر انگشت گرفته می شود و سوالاتی از او پرسیده می شود پس از طی مراحل فوق نتیجه ی صدور کارت اجازه اقامت توسط guestura اعلام می شود.

اگر تصمیم داری با خرید ملک یا ثبت شرکت در ایتالیا در این کشور سرمایه گذاری کنی، برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک و همچنین اقامت ایتالیا با ثبت شرکت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

وقت سفارت ایتالیا برای اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا گرفتن وقت سفارت است و متقاضیان برای تحویل مدارک اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا و انجام مصاحبه سفارت ایتالیا ابتدا باید وقت بگیرند.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا به دلیل حجم بالای درخواست های ویزای ایتالیا و همچنین مشخص نبودن ساعات باز شدن وقت سفارت ایتالیا کار دشواری است و درگاه رزرو وقت کارگزاری ایتالیا در ایران (CKGS) هر هفته یک مرتبه باز می شود و تنها چند دقیقه پس از باز شدن درگاه، تمامی وقت ها رزرو می شوند و متقاضی باید برای ثبت درخواست خود چند هفته ی دیگر نیز منتظر بماند، از این رو دریافت وقت سفارت ایتالیا یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای ایتالیا را دارند.

اگر سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در ایتالیا ندارید، می توانید با اخذ بلو کارت ایتالیا و همچنین دریافت جاب آفر ایتالیا به این کشور مهاجرت کنید، برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت شغلی به ایتالیا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید تا به همه سوالات مربوط به مهاجرت به ایتالیا و دریافت بهترین مسیر مناسب با شرایط و امکانات متقاضی مانند ویزای ازدواج ایتالیا و … از به روزترین اطلاعات و اخبار بین المللی مطلع شوید.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد و پاسخ دقیق به سوالاتی مانند امکان گرفتن پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا و …. توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

ویزای بازنشستگی ایتالیا یکی از انواع ویزای نوع D یا همان ویزای اقامت طولانی مدت ایتالیا است که متقاضی برای دریافت آن فقط باید دارای تمکن مالی مورد نظر و درآمد ماهیانه تعیین شده برای خود و اعضای خانواده اش باشد.

برای اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا محدودیت سنی وجود ندارد.

میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا سالانه حدود 32 هزار یورو برای متقاضی و به ازای همسر 20 درصد این مبلغ و به ازای هر فرزند زیر 18 سال، 5 درصد این مبلغ به کل مبلغ اصلی اضافه می شود.

متقاضی با اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا ابتدا اقامت موقت یک ساله دریافت می کند، سپس می تواند سالیانه با داشتن درآمد لازم، ویزای خود را تمدید کند و پس از 5 سال اقامت موقت، برای دریافت اقامت دائم اقدام کند و پس از 10 سال نیز در صورت واجد شرایط بودن می تواند پاسپورت و شهروندی ایتالیا را به دست آورد.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×