فهرست مطالب

آزمون OET فیزیوتراپی 

آزمون  OET صد در صد تضمینی

آزمون OET فیزیوتراپی یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که برای ارزیابی مهارت زبان متخصصان فیزیوتراپی توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود و چهار مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را مورد ارزیابی قرار می دهد و مدرک آزمون OET فیزیوتراپی یکی از مدارک مهم برای مهاجرت متخصصان فیزیوتراپی است.

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون معتبر و بین المللی زبان انگلیسی است که مانند آزمون زبان FCE و CPE و CAE توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه سلامت و در 120 مرکز در بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. این آزمون ویژه مهاجرت شغلی کادر درمان از جمله پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان در محیط کار اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار می باشد.

کانادا، انگلستان، ایرلند، استرالیا، نیوزیلند، دبی، سنگاپور، نامیبیا، اوکراین، اسپانیا، امارات ، ایالات متحده آمریکا، مالدیو ،مالت، فیلیپین، قطر کشورهایی هستند که مدرک آزمون OET را به رسمیت می شناسند و مورد تایید دولت ها دانشگاه ها، شوراهای مراقبت بهداشتی این کشورها می باشد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهترین منابع و راهکارها را برای قبولی صد در صد در آزمون OET تضمینی به شما ارائه می دهند، پس برای اینکه بهترین نتیجه رو ببینی تماس بگیر.

کدام تخصص ها می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

مشاغل حوزه درمان که به آزمون OET نیاز دارند، شامل 12 تخصص است که عبارتند از:

 1. OET پزشکی
 2. OET دندانپزشکی
 3. OET دامپزشکی
 4. OET پرستاری
 5. OET کاردرمانی
 6. OET گفتار درمانی
 7. OET اپتومتری (بینایی سنجی)
 8. OET رادیوگرافی
 9. OET فیزیوتراپی
 10. OET رژیم درمانی (تغذیه)
 11. OET داروسازی
 12. OET پاپزشکی

بیشتر بخوانید: کدام مراکز در استرالیا آزمون OET را به رسمیت می شناسند

 آزمون OET دامپزشکی

اگر از کارکنان و شاغلان حوزه ی سلامت هستی و تصمیم داری به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند نیوزیلند مهاجرت کنی ولی برای شرکت در آزمون OET نمی دونی باید از کجا شروع کنی، برای دریافت راهنمایی و مشاوره های لازم در این زمینه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی داری بپرس.

اهمیت آزمون OET فیزیوتراپی برای مهاجرت فیزیوتراپیست ها

فیزیوتراپی یکی از علوم اصلی توانبخشی است و هدف از درمان فیزیوتراپی بهبود عملکرد و افزایش قدرت، تحمل و انعطلاف عضلات برای بهبود زندگی و بهبود وضعیت راه رفتن و عملکرد کلی بیمار است. به طور کلی هر چیزی که با حرکت انسان ارتباط داشته باشد، به رشته فیزیوتراپی مربوط می شود.

متخصصان فیزیوتراپی با استفاده از آناتومی، فیزیولوژی و علم شناخت بیماری ها و عوارض حرکتی ناشی از آنها به بیماران برای بهبود عملکرد عضلات و حرکت بدن کمک می کنند.

همان طور که گفته شد کارکنان کادر درمان از جمله متخصصان فیزیوتراپی برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان باید در آزمون بین المللی OET شرکت کنند و مدرک این آزمون را با نمره قابل قبول (350 یا سطح B) کسب نمایند. در صورتی که متقاضی نتواند در آزمون OET فیزیوتراپی نمره حداقل را کسب کند، برای او مجوز کار و ویزای کاری صادر نخواهد شد و کارفرمایان به افرادی که به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشند و نمره آزمون زبان انگلیسی آنها پایین باشد، پیشنهاد کار نمی دهند و در این صورت متقاضی شانس خود را برای به دست آوردن شغل مناسب در زمینه ی فیزیوتراپی از دست می دهد.

برای اینکه یک مهاجرت شغلی موفق را تجربه کنی، باید بدونی متناسب با رشته تحصیلی و مهارتی که داری باید در کدوم آزمون زبان بین المللی شرکت کنی، بنابراین باید با مشاوران با تجربه در زمینه ی مهاجرت مشورت کنی، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

ساختار آزمون OET فیزیوتراپی

آزمون OET فیزیوتراپی همانند سایر تخصص های آزمون او ای تی مانند پزشکی و OET داروسازی شامل چهار بخش اصلی است که در این چهار بخش مهارت های اصلی زبان انگلیسی که شامل نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن است، مورد ارزیابی قرار می گیرد و داوطلبان برای برقراری ارتباط باید به این چهار مهارت تسلط کافی داشته باشند.

ساختار آزمون OET در هر 12 تخصص علوم پزشکی مشابه است. در بخش های درک مطلب و شنیداری سوالات برای داوطلبان تمام رشته ها مانند OET کاردرمانی، دندانپزشکی و غیره یکسان است، ولی بخش های گفتاری و نوشتاری برای هر یک از رشته ها متفاوت است و داوطلبان این دو بخش، آزمون OET را براساس رشته تخصصی خود انجام می دهند.

همچنین مدت زمان انجام آزمون OET فیزیوتراپی و سایر تخصص ها 2 ساعت و 45 دقیقه است.

بخش های اصلی آزمون OET فیزیوتراپی عبارتند از:

1- بخش درک مطلب

2- بخش شنیداری

3- بخش گفتاری

4- بخش نوشتاری

آزمون OET به صورت کاغذی، کامپیوتری و هوم ادیشن (خانگی) برگزار می شود و هیچ تفاوتی بین انواع آزمون OET از نظر فرمت، ساختار و سطح دشواری نمی باشد و تنها تفاوت آنها در نحوه برگزاری آزمون است.

بخش درک مطلب آزمون OET فیزیوتراپی

بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET فیزیوتراپی از سه قسمت و 42 سوال تشکیل شده و مدت زمان انجام آن 60 دقیقه است. این بخش مهارت خواندن را ارزیابی می کند.

بخش A: داوطلب باید چهار متن کوتاه را سریع بخواند و بتواند در مدت 15 دقیقه به 20 سوال که براساس متن ها طراحی شده است پاسخ دهد.

بخش B: داوطلب در این بخش 6 متن کوتاه را می خواند و براساس آنچه در متن ها خوانده است به 6 سوال سه گزینه ای پاسخ دهد.

بخش C: داوطلب دو متن نسبتا بلند را که دارای 800 کلمه است را می خواند و برای هر متن به 8 سوال و مجموعا در این بخش به 16 سوال پاسخ می دهد. مدت زمان پاسخگویی به بخش های B و C در مجموع 45 دقیقه است.

بخش شنیداری آزمون OET فیزیوتراپی

همان طور که گفته شد، سوالات بخش شنیداری آزمون OET فیزیوتراپی مانند بخش درک مطلب برای تمام تخصص ها مشابه طراحی می شود و داوطلبان در این بخش به 42 سوال در مدت زمان 40 دقیقه پاسخ می دهند.

بخش A: داوطلب به دو فایل صوتی که مشاوره بین بیمار و پزشک بوده و مدت زمان فایل ها 5 دقیقه است به دقت گوش می دهد و سپس برای هر فایل صوتی به 12 سوال و در مجموع به 24 سوال در این بخش پاسخ می دهد.

بخش B: داوطلب به 6 فایل صوتی (خلاصه مکالمه) به دقت گوش می دهد و به ازای هر فایل صوتی به یک سوال و در مجموع به 6 سوال پاسخ می دهد.

بخش C: داوطلب در این بخش به دو فایل صوتی که مدت زمان آنها 5 دقیقه است گوش می دهند و به ازای هر فایل صوتی به 6 سوال و در مجموع به 12 سوال در این بخش پاسخ می دهد.

بخش گفتاری آزمون OET فیزیوتراپی

بخش گفتاری یا اسپیکینگ آزمون OET فیزیوتراپی برای هر یک از 12 تخصص او ای تی متفاوت طراحی شده است و هر یک از داوطلبان با توجه به رشته ی تخصصی خود به این بخش پاسخ می دهند. در بخش گفتاری داوطلب باید نقش تخصص خود را بازی کند، به این ترتیب که اطلاعات نقش ها روی کارت هایی نوشته شده که در اختیار داوطلب قرار می گیرد و داوطلب سه دقیقه فرصت دارد تا برای نقش مورد نظر آماده و نقش را در مدت 5 دقیقه ایفا کند. مدت زمان انجام بخش گفتاری 20 دقیقه است.

 آزمون OET اپتومتری 

استفاده از منابع مختلف اسپیکینگ OET (کتاب ها و منابع آنلاین)، شرکت در آزمون آزمایشی OET (ماک OET)، شرکت در دوره های آمادگی OET، توجه به اشتباهات رایج در اسپیکینگ، توجه به تلفظ و لحن کلام، مدیریت زمان و… از جمله مهمترین نکات اسپیکینگ آزمون OET هستند که در کسب نتیجه بهتر به شما کمک بسزایی می کنند.

بخش نوشتاری آزمون OET فیزیوتراپی

بخش نوشتاری آزمون OET فیزیوتراپی مانند بخش گفتاری برای هر یک از تخصص های OET جداگانه طراحی شده است و سوالات این بخش برای هر داوطلب با توجه به تخصصی که دارد متفاوت خواهد بود. در این بخش که مدت زمان انجام آن 45 است، داوطلب باید یک متن را در قالب نامه یا پاسخ به یک انتقاد و یا شکایت بنویسد. در بخش گفتاری داوطلب نمره خود را براساس 5 معیار زیر کسب می کند:

1- به نتیجه رساندن کامل مهارت

2- تناسب زبان استفاده شده در پاسخگویی

3- درک کامل از محرک ‌های زبانی

4- ویژگی ‌های زبانی

5- بکار بردن املای صحیح، نقطه‌ گذاری و استفاده از علائم نگارشی، چیدمان متن

گسترش دایره لغات انگلیسی، خواندن مداوم متون انگلیسی، آشنایی با اشتباهات رایج در بخش رایتینگ، رعایت تعداد کلمات نوشتار و… از جمله مهمترین نکات رایتینگ آزمون OET برای کسب نمره بالا در این بخش است.

نمره ی آزمون OET فیزیوتراپی در سیستم نمره دهی جدید از سال 2018 از نمره 0 تا 500 در پنج سطح مشخص می شود و تا پیش از این، نمره آزمون از A تا E طبقه بندی می شد. طبقه بندی نمره آزمون در سیستم نمره دهی جدید و قدیمی به صورت زیر می باشد:

1- سطح A: نمره 450 تا 500

2- سطح B: نمره 350 تا 440

3- سطح C: نمره 200 تا 340

4- سطح D: نمره 100 تا 190

5- سطح E: نمره 0 تا 90

بهترین کشورها برای مهاجرت شغلی پرستاران 

به طور کلی شرکت در آزمون آزمایشی و کلاس های آمادگی OET، استفاده از منابع مختلف، مدیریت زمان و تمرین روزانه انگلیسی، 5 نکته مهم در آزمون OET هستند که در هر 4 بخش آزمون به کسب نمره بالا به شما کمک می کند، پس برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید این 5 نکته را فراموش نکنید.

نمره قبولی برای آزمون OET فیزیوتراپی چند است؟

آزمون OET مانند برخی آزمون های زبان از جمله آیلتس و تافل، دارای نمره رد یا قبولی نیست. سطح A (نمره 450-500) بالاترین نمره و سطح E (نمره 0-90) پایین ترین نمره است و نمره مطلوب برای آزمون OET در هر 12 تخصص، حداقل نمره 350 یا سطح B می باشد.

برای اینکه داوطلبان بتوانند نمره بالاتری در آزمون کسب کنند باید برای آمادگی بیشتر منابع آزمون OET تضمینی را به دقت مطالعه کنند و دانش خود را با انجام نمونه سوالات استاندار افزایش دهند.

همچنین در صورتی که نمره داوطلب در آزمون پایین تر از حداقل نمره قابل قبول باشد، می تواند دوباره در آزمون شرکت کند و برای کسب نمره بالاتر تلاش کند و این یکی از مزایای آزمون OET تضمینی است.

اگر برای شرکت در آزمون OET تضمینی نمی دونی باید از کجا شروع کنی، میتونی برای ثبت نام و شرکت در آزمون OET تضمینی از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت کنی.

اعتبار مدرک آزمون OET فیزیوتراپی چند سال است؟

اعتبار مدرک آزمون OET فیزیوتراپی موقتی است و به مدت دو سال اعتبار دارد و داوطلبان دو سال فرصت دارند از مدرک آزمون برای مهاجرت و یافتن شغل در کشور مقصد اقدام کنند و پس از گذشت دو سال مدرک آزمون فاقد اعتبار خواهد بود و در صورت نیاز به مدرک آزمون او ای تی، داوطلب باید دوباره در آزمون شرکت کرده و مدرک جدیدی دریافت کند.

همچنین زمان اعلام نتایج آزمون OET تقریبا 15 روز کاری پس از برگزاری آزمون OET است و از طریق صفحه شخصی داوطلبان در سایت رسمی OET در اختیار آنان قرار می گیرد.

اگر تصمیم داری در آزمون OET تضمینی شرکت کنی و موفق به کسب نمره بالا بشی، از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا کمک بگیر.

ثبت نام آزمون OET فیزیوتراپی

داوطلبان برای ثبت ‌نام در آزمون OET تضمینی در رشته فیزیوتراپی و سایر تخصص ها باید به وب سایت www.occupationalenglishtest.org مراجعه کنند. همچنین مراحل ثبت نام برای هر 12 تخصص آزمون OET مشابه است.

آزمون OET در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان باید با توجه به لیست کشورهایی که آزمون را برگزار می کنند، تاریخ و محل برگزاری آزمون OET را انتخاب کنند.

به دلیل اینکه آزمون OET در ایران برگزار نمی شود، داوطلبان باید برای شرکت در این آزمون به یکی از کشورهایی که آزمون OET را برگزار می کنند سفر کنند.

اگر برای پرداخت هزینه آزمون OET کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت در اختیار ندارید می توانید با تهیه ووچر آزمون OET هزینه آزمون را پرداخت کنید و یا از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنید.

بیشتر بدانید

همان طور که گفته شد ارائه مدرک زبان معتبر مانند آزمون OET برای اثبات مهارت زبان داوطلبان یکی از مدارک مهم برای مهاجرت کادر درمان و پزشکی است. درست است که مدرک زبان با نمره بالا شانس داوطلب برای اخذ مجوز کار و دریافت پیشنهاد شغل (جاب آفر) از سوی کارفرما را بیشتر می کند، اما برای اخذ مجوز کار و ویزای کاری متقاضی باید شرایط دیگری نیز داشته باشد، مانند شرط سنی، تمکن مالی، سابقه کار مرتبط با تحصیلات و غیره.

همچنین پزشکان، دندانپزشکان و سایر کارکنان کادر درمان برای مهاجرت کاری باید مدرک خود را معادل سازی کرده و به تایید وزارت بهداشت و سازمان های مربوطه کشور مقصد برسانند و مدرک متقاضی از نظر علمی مورد تایید قرار بگیرد تا بتواند مجوز کار در حوزه سلامت را دریافت کند.

برخی آزمون های برای تایید صلاحیت علمی کادر درمان عبارتند از:

آزمون پرومتریک برای مهاجرت به کشورهای عربی مانند قطر، عمان و…

آزمون USMLE برای معادل سازی مدرک پزشکان و دندانپزشکان در آمریکا

آزمون CRNE برای مهاجرت پرستاران به کانادا

آزمون MCCQE برای معادل سازی مدرک پزشکان و دندانپزشکان در کانادا

آزمون STS برای مهاجرت پرستاران به ترکیه

آزمون DHA امارات برای مهاجرت کادر درمان به امارات متحده عربی

آزمون ارزیابی CGFNS برای معادل سازی مدرک پرستاران در آمریکا

آزمون AKV برای مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به هلند.

اگر سوالی درباره ووچر(Voucher) و خرید اکانت برای آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی داری، حتما با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا، تماس بگیر تا مشاوره رایگان درباره این موضوع بگیری.

پرداخت هزینه آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌ المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ ها توسط بانک‌ های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌ توانند برای پرداخت هزینه‌ های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون OET فیزیوتراپی یک آزمون زبان انگلیسی بین المللی است که برای ارزیابی مهارت زبان متخصصان فیزیوتراپی توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود و چهار مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را مورد ارزیابی قرار می دهد و مدرک آزمون OET فیزیوتراپی یکی از مدارک مهم برای مهاجرت متخصصان فیزیوتراپی است.

خیر، آزمون او ای تی فیزیوتراپی مانند سایر تخصص های OET در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در آزمون باید به کشورهایی که این آزمون را برگزار می کنند مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

مدت اعتبار آزمون OET فیزیوتراپی 2 سال است.

آزمون OET فیزیوتراپی دارای چهار بخش درک مطلب، شنیداری، نوشتاری و گفتاری است و مدت زمان انجام آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است. سوالات بخش درک مطلب و شنیداری در هر 12 تخصص OET مشابه است ولی سوالات بخش گفتاری و نوشتاری برای هر تخصص متفاوت طراحی شده است.

نتایج آزمون 16 روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

5/5 - (9 امتیاز)

4 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز، آزمون OET به صورت حضوری در ایران برگزار نمی شود و باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنید.

  1. سلام دوست عزیز، شما می توانید هنگام ثبت نام در آزمون OET فهرست مراکز برگزار کننده آزمون OET را مشاهده کنید و یکی از مراکز را به دلخواه برای شرکت در آزمون انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×