فهرست مطالب

آزمون آزمایشی GRE

آزمون GRE صد در صد تضمینی (آزمون GRE هوم ادیشن تضمینی) 

شرکت در آزمون آزمایشی GRE یکی از بهترین راهکارها برای آشنایی با فرمت و ساختار آزمون GRE اصلی است، که موجب می شود داوطلبان به دلیل آشنایی با بخش ها و نمونه سوالات آزمون و ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود با آمادگی بیشتری در آزمون اصلی شرکت کنند.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE یا (Graduate Record Examination) با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود. مرکز برگزاری آزمون GRE در کشور آمریکا قرار دارد و به کمک موسسه ETS برگزار می شود.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ‌ارشد، دکتری و بالاتر آن را دارند، برای اپلای تحصیلی باید در آزمون GRE شرکت کنند. نتایج آزمون GRE در بیش از ۱۶۰ کشور جهان و هزاران دانشگاه و موسسه در سرتاسر جهان معتبر است و هر ساله افراد بسیاری با هدف اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در این آزمون شرکت می کنند.

مانند آزمون تافل تضمینی یکی از مهمترین مزایای آزمون GRE برگزاری این آزمون در ایران است و داوطلبان می توانند هنگام ثبت نام، هر یک از مراکز برگزار کننده GRE در ایران را انتخاب کنند. همچنین برای ثبت نام آزمون GRE می توانید از طریق سازمان سنجش یا سایت ETS اقدام کنید.

اگر تصمیم داری در آزمون GRE برای اپلای تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاه های معتبر کانادا شرکت کنی، برای تضمین قبولی در آزمون GRE تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

انواع آزمون GRE

آزمون GRE در دو نسخه و با اهداف مختلفی برگزار می شود، انواع آزمون GRE عبارتند از:

 1. آزمون GRE جنرال (GRE General Test)
 2. آزمون GRE سابجکت  (GRE Subject Test)

اغلب دانشگاه‌ ها از داوطلبان، نتایج آزمون GRE جنرال را درخواست می کنند و نوع سابجکت در رشته ‌های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.

همچنین نوع دیگری از آزمون GRE در مارس 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا توسط ETS ارائه شده است. آزمون GRE هوم ادیشن به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می شود و داوطلبان می توانند در هر روز هفته و تمام ساعات شبانه روز بدون نیاز به حضور در مراکز برگزار کننده آزمون GRE در این آزمون شرکت کنند. داوطلبان باید تجهیزات لازم برای شرکت در آزمون GRE هوم ادیشن را تهیه کنند و از قوانین شرکت در آزمون GRE مطلع شوند تا بتوانند بدون هیچ گونه مشکلی در آزمون GRE هوم ادیشن شرکت کنند.

فرمت، ساختار، نمره دهی و مدت اعتبار آزمون GRE هوم ادیشن مانند GRE حضوری است و هیچ تفاوتی با هم ندارند.

ساختار آزمون GRE جنرال

ساختار آزمون GRE جنرال شامل سه بخش است که عبارتند از:

 • بخش استدلال کلامی یا درک مطلب (Verbal Reasoning): این بخش شامل 40 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 30 دقیقه می باشد. در این بخش توانایی درک مطلب داوطلب ارزیابی می شود. داوطلب باید از گفتگوها نتیجه‌گیری کند، داده ‌های کامل نشده را استدلال نماید، سطوح مختلف معنا ا درک کند و خلاصه ‌سازی متون را انجام دهد.
 • بخش استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning): این بخش شامل 40 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 70 دقیقه می باشد. سوالات بخش ریاضی شاملجبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل است.
 • بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing): این بخش شامل 2 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 60 دقیقه می باشد. در بخش رایتینگ آزمون GRE جنرال، توانایی نگارش تحلیلی داوطلبان ارزیابی می شود.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون GRE، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون تافل، آزمون آیلتس، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون CAE، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ساختار آزمون GRE سابجکت

آزمون GRE سابجکت برای برخی از رشته ‌های آکادمیک در نظر گرفته شده است که شامل زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، شیمی، روانشناسی، فیزیک می باشد. مدت زمان انجام آزمون جی آر ای سابجکت 2 ساعت و 50 دقیقه است و این آزمون به صورت کتبی برگزار می شود.

ساختار آزمون GRE سابجکت در رشته های مختلف عبارتند از:

 • زیست ‌شناسی: 190 سوال پنج گزینه ای در زمینه ی زیست ‌شناسی سلولی و مولکولی، زیست ‌شناسی اندام، اکولوژی و تکامل
 • شیمی: 130 سوال چند گزینه ای با گرایش ‌های مختلف شیمی
 • ادبیات: 230 سوال در زمینه ی شعر، بیوگرافی، مقاله، داستان کوتاه، رمان، نقد، تئوری ادبیات و تاریخ زبان
 • ریاضیات: 66 سوال چندگزینه ‌ای درزمینه ی محاسبات و کاربردهای آن
 • فیزیک: ۱۰۰ سؤال ۵ گزینه ‌ای در زمینه ی الکترومغناطیس، مکانیک کلاسیک، نور و پدیده موج، ترمودینامیک و مکانیک آماری، مکانیک کوانتوم، فیزیک اتمی و زمینه‌ های مرتبط است و سوالات به ‌شکل نمودار، گراف، داده‌ ها و توصیفات آزمایشگاه و غیره است.
 • روانشناسی: ۲۰۵ سوال چندگزینه ‌ای در زمینه ی توصیف یک آزمایش یا نمودار، موقعیت‌ ها و وضعیت ‌های بیماری

نحوه نمره دهی در آزمون GRE

نمره دهی در آزمون GRE جنرال براساس دو بخش درک مطلب و استدلال ریاضی محاسبه می شود و 260 تا 340 نمره دارد، اما متوسط نمره قابل قبول دانشگاه ‌های معتبر برای اپلای تحصیلی حدود 300-320 است.

نتیجه ی آزمون جی آر ای سابجکت در هر شش رشته 220 تا 990 است و در بازه های 10 نمره ای تغییر می کند و برای اپلای تحصیلی در دانشگاه های معتبر، نمره بالاتر از 700 برای آزمون GRE سابجکت نمره خوبی محسوب می شود.

مدت اعتبار آزمون GRE در هر دو نسخه 5 سال است و پس از پایان مدت اعتبار نمرات آزمون GRE از پایگاه داده های ETS حذف خواهد شد و دسترسی به نمرات GRE ممکن نخواهد بود.

پس از دریافت نتیجه ی آزمون، امکان اعتراض به نمره آزمون GRE نیز وجود دارد و داوطلبان می توانند تا 90 روز پس از شرکت در آزمون به نمرات خود اعتراض کنند و ارسال ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE به دانشگاه ها پس از بازبینی نمره و اعلام نتیجه جدید انجام می شود.

همچنین پرداخت هزینه ثبت نام آزمون GRE در ایران و نیز پرداخت هزینه ارسال ریپورت اضافی و اعتراض به نمره آزمون از طریق کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت است و یا می توانید با خرید ووچر آزمون GRE هزینه آزمون را پرداخت کنید.

آزمون آزمایشی GRE چیست؟

علاوه بر مطالعه منابع آزمون GRE که شامل کتاب ها و منابع آنلاین است و شرکت در دوره های آمادگی GRE که به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود، آزمون‌ های آزمایشی GRE نیز یکی از مهم‌ ترین ابزارهایی هستند که برای آمادگی آزمون GRE به کار گرفته می شوند.

برای اینکه بتوانید با شرکت در آزمون آزمایشی GRE نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کنید و با فرمت و ساختار آزمون GRE اصلی بیشتر آشنا شوید، باید بتوانید بهترین آزمون های آزمایشی را انتخاب کنید، چرا که بسیاری از آزمون های آزمایشی کیفیت بالایی ندارد و شما با شرکت در این آزمون ها فقط زمان خود را هدر داده اید، بدون اینکه چیزی یاد گرفته باشید.

آزمون آزمایشی منهتن  (Manhattan Prep Free GRE Practice Test) و آزمون آزمایشی پرینستون ‌(Princeton Review Free GRE Practice Test) دو نمونه از بهترین آزمون های آزمایشی GRE هستند که به صورت رایگان ارائه می شوند و شرکت در این آزمون ها شما را برای شرکت در آزمون GRE اصلی آماده می کند. البته در مورد این دو آزمون آزمایشی باید به نکته اشاره کنیم که سوالات این آزمون ها برخلاف آزمون GRE اصلی تطبیقی نیستند. همان طور که می دانید آزمون GRE در بخش های Verbal و Quantitative Reasoning بر اساس سطح و مرحله قابلیت تطبیق دارد.

مزایای شرکت در آزمون آزمایشی GRE

داوطلبان با شرکت در آزمون آزمایشی GRE می توانند:

 • با ساختار و فرمت آزمون GRE آشنا شوند و عملکرد خودشان را ارزیابی کنند و به نقاط قوت و ضعف خود پی ببرند.
 • توضیحات کامل پاسخ های درست را دریافت می کنند.
 • پس از پایان آزمون آزمایشی، تجزیه و تحلیلی دریافت می کنند که در کدام بخش ها خوب عمل کرده و در بخش ها نیاز به پیشرفت دارند.
 • خودشان را برای شرکت در آزمون اصلی GRE و کسب نمره بالاتر آماده کنند.

اگر نمی دونی برای اپلای تحصیلی آمریکا بدون آزمون GRE چطور باید اقدام کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو دریافت کن.

ویژگی های آزمون آزمایشی GRE

برای اینکه شرکت در آزمون آزمایشی GRE تاثیر زیادی در ایجاد آمادگی برای شرکت در آزمون اصلی داشته باشد باید دارای چند ویژگی باشد. مهمترین ویژگی آزمون ماک GRE این است که سوالات آزمون شبیه سازی شده باید مشابه به سوالات آزمون اصلی باشد و مفاهیم یکسانی را ارزیابی کند و از سطح دشواری مشابهی برخوردار باشند تا داوطلب بیشتر با سوالات و مفاهیم آزمون GRE آشنا شود.
فرمت و ساختار آزمون آزمایشی GRE باید مشابه با آزمون اصلی باشد. آزمون GRE شبیه سازی شده باید با فرمت آزمون اصلی GRE ارائه شود، یعنی بخش ها، تعداد سوالات و زمان بندی آزمون اصلی را داشته باشد.
پس از آزمون آزمایشی باید پاسخ های صحیح با توضیحات کامل در اختیار داوطلبان قرار بگیرد، تا آنها با بررسی پاسخ های درست به اشتباهات خود پی ببرند و آنها را اصلاح کنند، در غیر این صورت شرکت در آزمون آزمایشی GRE بدون دستیابی به توضیح پاسخ های صحیح نتیجه ی چندانی نخواهد داشت.

ووچـر آزمون GRE مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون آزمایشی GRE باید دارای ساختار و فرمت یکسان با آزمون اصلی باشد و سطح دشواری آن با آزمون اصلی مشابه باشد و توضیح پاسخ های صحیح نیز در اختیار داوطلب قرار بگیرد.

مدت اعتبار مدرک آزمون GRE 5 سال است.

با شرکت در آزمون آزمایشی GRE داوطلبان با فرمت و ساختار آزمون آشنا می شوند و بهتر می توانند نقاط ضعف و قوت خود را ارزیابی کنند و با رفع نقاط ضعف خود می توانند نتیجه ی بهتری در آزمون کسب کنند.

بله آزمون GRE در ایران زیر نظر سازمان سنجش و در شهرهای مختلف در مراکز و موسسات معتبر چندین مرتبه در سال برگزار می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×