فهرست مطالب

ووچر آزمون GRE

آزمون GRE صد در صد تضمینی (آزمون GRE هوم ادیشن تضمینی) 

ووچر آزمون GRE یک کد 16 رقمی است که توسط سازمان ETS صادر می ‌شود. از ووچر آزمون GRE به جای کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت برای پرداخت هزینه آزمون GRE به صورت آنلاین استفاده می شود.

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، برگزار می شود. مرکز برگزاری آزمون GRE در کشور آمریکا قرار دارد و به کمک موسسه ETS برگزار می شود.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ‌ارشد، دکتری و بالاتر آن را دارند، برای اپلای تحصیلی باید در این آزمون شرکت کنند. نتایج آزمون GRE در بیش از ۱۶۰ کشور جهان و هزاران دانشگاه و موسسه در سرتاسر جهان معتبر است و هر ساله افراد بسیاری با هدف اپلای تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در این آزمون شرکت می کنند.

یکی از مهمترین مزایای آزمون GRE برگزاری این آزمون در ایران است و داوطلبان می توانند هنگام ثبت نام، هر یک از مراکز برگزار کننده GRE در ایران را انتخاب کنند. همچنین برای ثبت نام آزمون GRE می توانید از طریق سازمان سنجش یا سایت ETS اقدام کنید.

اگر تصمیم داری در آزمون GRE برای اپلای تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاه های معتبر کانادا شرکت کنی، برای تضمین قبولی در آزمون GRE تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

انواع آزمون GRE

آزمون GRE در دو نسخه و با اهداف مختلفی برگزار می شود. انواع آزمون GRE عبارتند از:

 • آزمون GRE جنرال (GRE General Test)
 • آزمون GRE سابجکت (GRE Subject Test)

آزمون GRE جنرال به صورت کامپیوتری و آزمون GRE سابجکت به صورت کتبی برگزار می شود.

اغلب دانشگاه‌ ها از داوطلبان، نتایج آزمون جنرال رو درخواست می کنند و نوع سابجکت در رشته ‌های تخصصی مانند زیست، شیمی، ادبیات، ریاضی، فیزیک و روانشناسی کاربرد دارد.

همچنین آزمون GRE به صورت آنلاین و هوم ادیشن نیز برگزار می شود و داوطلبان می توانند پس از ثبت نام آزمون GRE هوم ادیشن بدون نیاز به حضور در مراکز برگزار کننده به صورت غیرحضوری و آنلاین در هر یک از انواع GRE شرکت کنند. سوالات، ساختار و نمره دهی در آزمون GRE هوم ادیشن همانند ساختار آزمون GRE حضوری است، با این تفاوت که به جای حضور در مرکز برگزاری، داوطلبان در خانه در آزمون شرکت می کنند.

البته داوطلبان باید پیش از برگزاری آزمون از قوانین شرکت در آزمون GRE هوم ادیشن اطلاع یافته و با تجهیزات مورد نیاز و آمادگی کامل در آزمون شرکت کنند.

ساختار آزمون GRE جنرال

ساختار آزمون GRE جنرال شامل سه بخش است که عبارتند از:

 • بخش استدلال کلامی یا درک مطلب (Verbal Reasoning): این بخش شامل 27 سوال است. در این بخش توانایی درک مطلب داوطلب ارزیابی می شود. داوطلب باید از گفتگوها نتیجه‌گیری کند، داده ‌های کامل نشده را استدلال نماید، سطوح مختلف معنا ا درک کند و خلاصه ‌سازی متون را انجام دهد.
 • بخش استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning): این بخش شامل 27 سوال است. سوالات بخش ریاضی شامل جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل است.
 • بخش نوشتار تحلیلی (Analytical Writing): این بخش شامل 1 سوال است و مدت زمان پاسخگویی 30 دقیقه می باشد. در بخش رایتینگ آزمون GRE جنرال، توانایی نگارش تحلیلی داوطلبان ارزیابی می شود. برای اطلاع از مهمترین نکات رایتینگ آزمون GRE برای کسب نمره بالا در این بخش کلیک کنید.1

پس از اعمال تغییرات جدید در آزمون GRE جنرال تعداد سوالات بخش وربال و کوانت از 40 به 27 سوال کاهش یافته و تکلیف نوشتاری اول نیز در بخش رایتینگ حذف شده است و با کاهش تعداد سوالات در بخش های مختلف مدت زمان انجام آزمون از 3 ساعت و 45 دقیقه به 1 ساعت و 58 دقیقه کاهش یافته است.

برای اینکه بتوانید در هر یک از انواع آزمون GRE بهترین نتیجه رو کسب کنید، باید با مطالعه مناسبترین منابع آزمون GRE که به صورت کتاب ها و منابع آنلاین ارائه می شوند و شرکت در دوره های آمادگی GRE که به صورت کلاس های حضوری یا آنلاین برگزار می شود، شروع کنید و برای آشنایی با فرمت و ساختار آزمون حتما در آزمون آزمایشی GRE شرکت کنید.

اگر نمی دونی برای اپلای تحصیلی آمریکا بدون آزمون GRE چطور باید اقدام کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی رو دریافت کن.

ساختار آزمون GRE سابجکت

آزمون GRE سابجکت برای برخی از رشته ‌های آکادمیک در نظر گرفته شده است که شامل زیست شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضیات، شیمی، روانشناسی، فیزیک می باشد؛ البته در سال ۲۰۱۶ رشته های بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و ملکولی به این آزمون اضافه شدند ولی بنا به دلایلی در حال حاضر شامل این آزمون نمی‌ شوند. مدت زمان انجام آزمون جی آر ای سابجکت 2 ساعت و 50 دقیقه است و این آزمون به صورت کتبی برگزار می شود.

سوالات آزمون GRE سابجکت رشته های مختلف عبارتند از:

 • زیست ‌شناسی: 190 سوال پنج گزینه ای در زمینه ی زیست ‌شناسی سلولی و مولکولی، زیست ‌شناسی اندام، اکولوژی و تکامل
 • شیمی: 130 سوال چند گزینه ای با گرایش ‌های مختلف شیمی
 • ادبیات: 230 سوال در زمینه ی شعر، بیوگرافی، مقاله، داستان کوتاه، رمان، نقد، تئوری ادبیات و تاریخ زبان
 • ریاضیات: 66 سوال چندگزینه ‌ای درزمینه ی محاسبات و کاربردهای آن
 • فیزیک: ۱۰۰ سؤال ۵ گزینه ‌ای در زمینه ی الکترومغناطیس، مکانیک کلاسیک، نور و پدیده موج، ترمودینامیک و مکانیک آماری، مکانیک کوانتوم، فیزیک اتمی و زمینه‌ های مرتبط است و سوالات به ‌شکل نمودار، گراف، داده‌ها و توصیفات آزمایشگاه و غیره است.
 • روانشناسی: ۲۰۵ سوال چندگزینه ‌ای در زمینه ی توصیف یک آزمایش یا نمودار، موقعیت‌ ها و وضعیت ‌های بیماری

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون GRE، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون آیلتس، آزمون تافل، آزمون GRE، آزمون پرومتریک، آزمون دولینگو، آزمون OET تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

اعتبار مدرک آزمون GRE چقدر است؟

زمان اعلام نتایج آزمون GRE جنرال که مبتنی بر کامپیوتر است، 10 تا 15 روز پس از تاریخ برگزاری آزمون است و نتایج آزمون GRE سابجکت که به صورت کتبی برگزار می شود، 5 هفته پس از برگزاری آزمون جی آر ای سابجکت می باشد و نتایج آزمون فقط به داوطلب تحویل داده می شود، همچنین پس از دریافت نتیجه ی آزمون امکان اعتراض به نمره آزمون GRE نیز وجود دارد.

طبق قوانین ETS نتایج آزمون GRE تا پنج سال معتبر است و داوطلبان فقط تا 5 سال می توانند برای اپلای تحصیلی مدرک آزمون GRE را برای دانشگاه های مقصد ارسال کنند. پس از پایان مدت اعتبار آزمون GRE، نمرات آزمون از پایگاه داده های ETS حذف خواهد شد و دسترسی به نمرات GRE ممکن نخواهد بود. 

همچنین باید به این نکته اشاره کرد، دانشگاه ‌ها در بسیاری از موارد، قوانین متفاوتی با ETS دارند و ممکن است مدرک آزمون را کمتر از ۵ سال معتبر بدانند.

خرید ووچر GRE

آزمون GRE مانند آزمون تافل تضمینی، آیلتس، آزمون OET و… از جمله آزمون های بین المللی بشمار می رود، از این رو نحوه ی پرداخت هزینه آزمون GRE، تغییر تاریخ آزمون و درخواست ارسال ریپورت GRE به دانشگاه ها مانند سایر آزمون های بین المللی از طریق کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت و مستر کارت امکان پذیر است؛ اما راه دیگری نیز برای پرداخت هزینه آزمون GRE بدون داشتن کارت های اعتباری بین المللی وجود دارد، آن هم خرید ووچر آزمون GRE است.

ووچر آزمون GRE یک کد 16 رقمی است که توسط سازمان ETS صادر می ‌شود. از ووچر آزمون GRE به جای کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون GRE در ایران و سایر هزینه های آزمون مانند هزینه اعتراض به نمره آزمون و یا هزینه ارسال ریپورت یا گزارش نمره آزمون GRE اضافی به دانشگاه ها استفاده می شود. همچنین برای پرداخت هزینه ی آزمون GRE می توانید از خدمات پرداخت ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا نیز استفاده کنید.

پرداخت هزینه آزمون GRE با خرید ووچر

برای پرداخت هزینه آزمون GRE در ایران با استفاده از ووچر، باید در هنگام ثبت نام GRE، کد ووچر را در قسمت مربوطه وارد کنید. پس از وارد کردن کد ووچر، هزینه آزمون GRE از حساب شما برداشت می ‌شود.

یکی از سوالات متداولی که در مورد ووچر آزمون GRE پرسیده می شود، مدت اعتبار ووچر GREاست. اعتبار ووچر آزمون GRE چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، مدت اعتبار ووچر آزمون جی آر ای، 12 ماه پس از تاریخ صدور آن است و تا 12 ماه پس از تاریخ صدور معتبر می باشد. مزیت استفاده از ووچر GRE این است که شما می ‌توانید هزینه آزمون GRE را به صورت نقدی یا با کارت به کارت پرداخت کنید.

اگر قصد خرید ووچر آزمون GRE را دارید باید بدانید از سایت های مختلفی می توانید ووچر GRE را خریداری کنید. در حال حاضر امکان خرید ووچر آزمون GRE از طریق سایت سازمان سنجش، دانشگاه خاتم، شریف ویزا، موسسه زبان نگار و ایرانی کارت وجود دارد.

ووچـر آزمون GRE مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

آزمون GRE با هدف ارزیابی توانایی تحصیلی داوطلبان که متقاضی تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا به ویژه کشورهای ایالات متحده، کانادا، اروپا، انگلیس، سنگاپور و منطقه ANZ هستند، به زبان انگلیسی برگزار می شود.

بله آزمون GRE در برخی شهرهای ایران و در مراکز معتبر برگزار می شود. 

پرداخت هزینه آزمون GRE با استفاده از کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت یا خرید ووچر GRE است.

ووچر آزمون GRE یک کد 16 رقمی است که توسط سازمان ETS صادر می ‌شود. از ووچر آزمون GRE به جای کارت های اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت برای پرداخت هزینه آزمون GRE به صورت آنلاین استفاده می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×