فهرست مطالب

آزمون آیلتس UKVI

آزمون آیلتس UKVI مانند سایر انواع آیلتس مهارت داوطلبان را در چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی ارزیابی می کند. افرادی که قصد دارند برای اهداف مختلف مهاجرتی به کشور انگلستان مهاجرت کنند، باید برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS)، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می ‌شود و نشان دهنده توانایی افراد در بکارگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری و آکادمیک است. آزمون آیلتس در بیش از ۲۷۰ مرکز واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می ‌شود.

یکی از سوالات مهمی که در خصوص آزمون آیلتس مطرح می شود این است که آزمون آیلتس برای چه کشورهایی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است و نمره ی این آزمون برای بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، سازمان ها و غیره در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، انگلستان و نیوزیلند، ملاک اصلی برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد است.

همچنین مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل تضمینی از اعتبار زیادی برخوردار است و مورد تایید بسیاری از دانشگاه ها، مراکز علمی، اداره مهاجرت و سازمان های کشورهای مختلف می باشد.

با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و هر سوالی در مورد آزمون آیلتس (نحوه ثبت نام و کنسل کردن آزمون آیلتس، تغییر تاریخ آزمون و…) در آزمون آیلتس داری، بپرس.

انواع آزمون آیلتس

با توجه به کاربرد و اهداف مهاجرتی مختلف داوطلبان برای شرکت در آزمون آیلتس، این آزمون  در سه نوع ارائه می شود.

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

آیلتس جنرال (General)

آیلتس جنرال مهارت زبان انگلیسی داوطلبان را در زمینه فعالیت های روزمره کاری و اجتماعی مورد ارزیابی قرار می دهد. در واقع سوالات آزمون آیلتس جنرال در خصوص استفاده از زبان انگلیسی در محل کار و موقعیت های اجتماعی است. همچنین اخذ مدرک آیلتس جنرال برای اشخاصی که قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا و یا نیوزیلند را دارند، الزامی است. آیلتس جنرال در دو بخش کتبی و شفاهی و در دو روز برگزار می شود. روز اول آزمون کتبی و روز دوم آزمون شفاهی برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک (Academic)

آزمون آیلتس آکادمیک، توانایی داوطلبان را در استفاده از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد و کسب نمره بالا در این آزمون نشان می دهد داوطلب در استفاده از زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه از مهارت و آمادگی لازم برخوردار است.

هر چند که ساختار آیلتس جنرال و آکادمیک هر دو از چهار بخش درک مطلب، گفتاری، نوشتاری و شنیداری تشکیل شده اند اما این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارند،
 تفاوت آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس در کاربرد مدرک آیلتس و محتوای سوالات در بخش های مختلف آزمون ها است.

اگر نمی دونی بهترین نمره برای آیلتس آکادمیک و جنرال برای کانادا چنده کلیک کن.

آیلتس لایف اسکیلز (IELTS LIFE SKILLS)

از آوریل سال 2015 علاوه بر آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال نسخه ی دیگری از آزمون آیلتس به نام آیلتس لایف اسکیلز نیز طراحی شد که با هدف ارزیابی دانش زبان انگلیسی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) برگزار می شود. آزمون آیلتس لایف اسکیلز برای کسانی طراحی شده است که قصد دریافت ویزای غیرتحصیلی انگلستان را دارند، با طراحی آزمون آیلتس لایف اسکیلز متقاضیان به جای شرکت در آزمون آیلتس جنرال در این آزمون شرکت می کنند.

آزمون آیلتس UKVI

کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند. آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. همچنین آیلتس UKVI با توجه به اهداف مختلف مهاجرتی انواع مختلفی دارد.

اگر مدرس آیلتس هستی، برای دریافت مهمترین راهکارها و بهترین مهارت های اساسی موفقیت در آیلتس در کلاس ها و دوره TTC آیلتس شرکت کن. برای دریافت مشاوره در این زمینه با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

ساختار آزمون آیلتس

ساختار آزمون آیلتس (IELTS) در دو نوع جنرال و آکادمیک مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی از جمله آزمون CAE، تافل و آزمون BEC شامل چهار بخش است که چهار مهارت اصلی و کلیدی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می کند. در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال فرمت و سوالات بخش اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس یکسان است اما بخش های ریدینگ و رایتینگ آیلتس در این دو آزمون با هم متفاوت است و سوالات این بخش براساس نوع کاربرد آزمون ها و اهداف برگزاری آنها طراحی شده است.

بخش های اصلی آزمون آیلتس عبارتند از:

  1. بخش درک مطلب (Reading)
  2. بخش شنیداری (Listening)
  3. بخش گفتاری (Speaking)
  4. بخش نوشتاری (Writing)

همان طور که گفته شد ساختار آزمون آیلتس لایف اسکیلز از دو بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس تشکیل شده است و فقط دو مهارت صحبت کردن و گوش دادن را ارزیابی می کند و فاقد بخش های رایتینگ و ریدینگ آیلتس است و مهارت های درک مطلب و نوشتاری را مورد ارزیابی قرار نمی دهد.

آزمون آیلتس با سه روش کاغذی یا کتبی، کامپیوتری و هوم ادیشن برگزار می شود. تفاوت آیلتس کاغذی و کامپیوتری تنها در شیوه برگزاری، اعلام نتایج و زمان برگزاری آزمون است و آیلتس کاغذی و کامپیوتری هر دو از نظر محتوا، نوع سوالات، نمره دهی آیلتس، ثبت نام و اعتبار مدرک آیلتس مشابه و یکسان هستند.

برای دریافت مهمترین نکات اسپیکینگ آیلتس و بهترین راهکارها برای قبولی در آیلتس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

مدت اعتبار مدرک آیلتس

مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند بسیاری از آزمون های زبان معتبر مانند آزمون OET تضمینی موقتی است و پس از انقضای مدت اعتبار گواهی نامه آیلتس فاقد اعتبار خواهد بود. مدت اعتبار مدرک آزمون آیلتس مانند آزمون تافل 2 سال است و پس از گذشت این مدت اعتبار مدرک منقضی شده و در صورتی که متقاضی پس از 2 سال بخواهد از مدرک آزمون برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی استفاده کند، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول اخذ نماید.

همچنین تا 6 هفته پس از دریافت نتیجه آزمون امکان اعتراض به نمره آیلتس وجود دارد و داوطلبان می توانند با پرداخت هزینه آن، اعتراض به نمره خود را برای تصحیح مجدد ثبت کنند.

داوطلبان می توانند در هنگام ثبت نام در آزمون برای ارسال گزارش نمره یا ریپورت آیلتس به صورت رایگان 5 دانشگاه و یا سازمان را معرفی کنند تا پس از اعلام نتایج آزمون، ریپورت آیلتس برای سازمان یا دانشگاه های مقصد ارسال شود.

اگر تصمیم داری برای مهاجرت تحصیلی به کشور مورد علاقت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها برای اپلای تحصیلی مانند آزمون GRE تضمینی شرکت کنی، می تونی برای پرداخت هزینه شرکت در آزمون آیلتس و سایر آزمون ها از خدمات ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنی.

برگزاری آزمون آیلتس در ایران

برخلاف بسیاری از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که در ایران برگزار نمی شود، آزمون آیلتس در ایران توسط سازمان IDP و موسسات دیگر در شهرهای تهران، کرج، مشهد، اهواز، همدان، دزفول، کرمانشاه، تبریز، رشت، شیراز، جزیره ی کیش، اصفهان، کرمان و ساری برگزار می ‌شود.

در واقع برگزاری آزمون آیلتس در ایران یکی از مهمترین مزایای شرکت در آزمون آیلتس برای ایرانیان محسوب می شود، چرا که بسیاری از آزمون های زبان در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان باید برای شرکت در این آزمون ها به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره سفر کنند.

در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا سایر اهداف مهاجرتی خود نشود این امکان وجود دارد که مجددا در آزمون آیلتس شرکت کند. داوطلبان می توانند با اطلاع از نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس و تاریخ ها همچنین مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران، حداکثر 4 مرتبه در ماه در آزمون آیلتس شرکت کنند.

نکته: هیچ محدودیت و شرایط سنی برای شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد و داوطلبان در هر سنی می توانند در این آزمون شرکت کنند.

آیلتس UKVI برای مهاجرت به انگلستان

یکی از پرسش های متداول درباره آزمون آیلتس UKVI این است که آیلتس UKVI برای چه افرادی مناسب است. افرادی که قصد دارند برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و اقامت دائم به کشور انگلستان مهاجرت کنند برای درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا اخذ انواع ویزای انگلستان برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود باید در آزمون آیلتس UKVI شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند که از سوی دانشگاه، مراکز علمی و یا اداره مهاجرت انگلستان تعیین شده است.

افرادی که می خواهند به کشور انگلستان مهاجرت کنند باید به زبان رسمی این کشور تسلط کافی داشته باشند، از این رو شرکت در آزمون آیلتس UKVI و کسب نمره قابل قبول و ارائه مدرک آزمون آیلتس ضروری است و مدرک آیلتس یکی از مهمترین مدارک برای اخذ انواع ویزای انگلستان است.

همچنین آزمون آیلتس UKVI مانند آیلتس آکادمیک و جنرال در ایران برگزار می شود و داوطلبان می توانند در مراکز مجاز در این آزمون شرکت کنند.

توجه به مهمترین نکات لیسنینگ آیلتس و سایر بخش های آیلتس از جمله راهکارهای کسب نمره بالا در بخش های مختلف آزمون است.

تفاوت آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال

ساختار آیلتس UKVI نیز مانند آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال از چهار بخش درک مطلب، نوشتاری، شنیداری و گفتاری تشکیل شده است که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را مورد ارزیابی قرار می دهد و به صورت کتبی و کامپیوتری برگزار می شود.

آیلتس UKVI در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. در واقع ساختار و محتوای آیلتس UKVI با سایر آزمون های آیلتس فرقی ندارد و تنها تفاوت آیلتس UKVI با آیلتس آکادمیک و جنرال در این است که آیلتس UKVI در مراکز خاصی برگزار می شود که مورد تایید دولت انگلیس باشد.

انواع آیلتس UKVI

آزمون آیلتس UKVI انواع مختلفی دارد و داوطلبان باید براساس اهداف مهاجرتی خود به انگلستان در یکی از انواع آیلتس UKVI شرکت کنند.

انواع آیلتس UKVI عبارتند از:

1- آیلتس  Academic UKVI: کسانی که قصد دارند برای تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلیس درخواست پذیرش تحصیلی بنمایند و یا مجوز کار دریافت کنند، برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود باید در آیلتس UKVI آکادمیک شرکت کنند.

2- آیلتس UKVI (General Training): کسانی باید در آیلتس UKVI جنرال شرکت کنند که تصمیم دارند به انگلستان مهاجرت کنند و یا دانش آموزانی هستند که می خواهند در مقاطع قبل از دانشگاه در این کشور تحصیل کنند.

3- آیلتس UKVI Life Skills A: افرادی که می خواهند به خانواده خود که در انگلستان اقامت دارند ملحق شوند باید در این آزمون شرکت کنند تا سطح زبان انگلیسی داوطلبان در دو مهارت گفتاری و شنیداری ارزیابی شود.

4- آیلتس Life Skills A2: کسانی که می خواهند به همسر خود در انگلستان ملحق شوند باید در آیلتس یو کی وی لایف اسکیلز A2 شرکت کنند، در این آزمون نیز فقط مهارت های گفتاری و شنیداری ارزیابی می شود.

5- آیلتس Life Skills B1آیلتس لایف اسکیلز B1 برای افرادی طراحی شده است که قصد دریافت اقامت دائم یا شهروندی انگلستان را دارند.

نمره آیلتس UKVI برای انواع ویزای انگلستان

با توجه به اینکه داوطلبان با چه هدف مهاجرتی در آیلتس UKVI شرکت می کنند، نمره قابل قبول در آزمون آیلتس UKVI برای اخذ ویزای انگلستان متفاوت خواهد بود.

1- ویزای جنرال Tier 1: ویزای Tier 1 ویزای عمومی است و در سطح C1 می باشد و حداقل نمره‌ قابل قبول آیلتس UKVI برای صدور این ویزا 7 است.

2- ویزای استعدادهای خاص Tier 1: این ویزا دارای سطح B1 است و حداقل نمره قابل قبول آیلتس UKVI ‌برای اخذ این ویزا 4 است.

3- ویزای کارآفرینی Tier 1: کسانی که می خواهند برای کارآفرینی به انگلستان مهاجرت می کنند باید ویزای کارآفرینی Tier 1 را درخواست نمایند که دارای سطح B1 بوده و داوطلبان باید حداقل نمره 4 را در آیلتس یو کی وی کسب کنند.

4- ویزای جنرال Tier 2: این ویزا از نوع عمومی و دارای سطح A1 است و حداقل نمره مورد نیاز در آیلتس برای اخذ این ویزا 4 است.

5- ویزای ورزشکاری Tier 2: ویزای ورزشکاری Tier 2 برای ورزشکاران صادر می شود و دارای سطح A1 و نمره قابل قبول در آیلتس حداقل 4 است.

6- ویزای دانش آموزی Tier 4: ویزای دانش آموزی که برای دانش آموزان در مقاطع پیش از دانشگاه صادر می شود، دارای سطح B1 است و داوطلب باید حداقل نمره 4 را در آیلتس UKVI کسب کند.

7- ویزای خانواده یک فرد مقیم: این ویزا برای کسانی که نمره‌ آیلتس UKVI را اخذ کرده ‌اند، است و نیاز است تا خانواده‌ آنها آیلتس لایف اسکیلز را در سطح A1 کسب کنند.

اعتراض به نمره آیلتس UKVI

یکی از سوالات متداول داوطلبان در خصوص آیلتس UKVI امکان اعتراض به نمره آزمون است. همان طور که داوطلبان می توانند به نمره آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال اعتراض کنند، اعتراض به نمرات آیلتس یو کی وی نیز امکانپذیر است و داوطلبان تا 6 هفته پس از دریافت کارنامه خود می توانند به یک یا دو بخش آزمون اعتراض کنند و با پرداخت هزینه ای معادل 100 پوند، درخواست تجدیدنظر نمایند و به این ترتیب به درخواست داوطلب مجددا پاسخ های آزمون ارزیابی می شود و نتیجه بررسی مجدد حداکثر تا 21 روز پس از ثبت درخواست به متقاضی اعلام می شود و در صورت تغییر نمره کارنامه جدیدی برای او صادر می شود.

در صورتی که داوطلبان بخواهند کارنامه آیلتس UKVI را برای دانشگاه ها، مراکز علمی یا اداره مهاجرت انگلستان ارسال کنند، می توانند به صورت رایگان تا 5 کارنامه را برای ارسال درخواست نمایند، اما برای تعداد بیشتر باید برای هر کارنامه هزینه اضافی پرداخت نمایند.

راهکارهای کسب نمره بالا در آیلتس

همان طور که گفته شد مدرک آیلتس یکی از مهمترین مدارک برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان از جمله کانادا است و به دلیل اهمیت آزمون آیلتس برای اپلای تحصیلی کانادا داوطلبان برای کسب نمره بالا در این آزمون باید از راهکارها و تکنیک های تقویت مهارت های اصلی زبان انگلیسی استفاده کنند. شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس، ثبت نام و شرکت در کلاس های آمادگی آیلتس، توجه به اشتباهات رایج در آیلتس، استفاده از نمونه سوالات استاندارد و مطالعه منابع آزمون آیلتس مانند کتاب های خودخوان، توجه و شناخت مهمترین نکات گرامر در آیلتس از جمله مهمترین راهکارها برای تقویت مهارت های اصلی آیلتس یعنی درک مطلب، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است.

به دلیل اهمیت نمره آیلتس برای اپلای تحصیلی داوطلبان باید برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی از موثرترین راهکارها استفاده کنند. یکی از مهمترین نکات ریدینگ آیلتس برای تقویت درک مطلب و کسب نمره بالا، یادگیری مهارت های Skimming و Scanning است. اسکیمینگ به معنای خواندن سریع متن و جستجو برای پیدا کردن یک اصطلاح یا کلمه خاص است. یادگیری مهارت های Skimming و Scanning برای تندخوانی متن و صرفه جویی در زمان بسیار ضروری است.

مانند هزینه خرید ووچر آزمون تافل، آزمون آیلتس نیز نیازمند تهیه ووچر می باشد. قیمت و هزینه آزمون آیلتس باتوجه به مرکز برگزار کننده متفاوت است. بنابراین نمی‌توان برای قیمت آزمون آیلتس نرخ مشخصی را عنوان کرد. به طور کلی هزینه امتحان آیلتس حدودا بین ۲۴۵ تا ۲۵۵ دلار می باشد.

درباره ددلاین تحصیلی و سایر موارد مربوط به اپلای مانند دیفر کردن تحصیلی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

پرداخت هزینه آزمون آیلتس و آزمون های زبان از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مثل مستر کارت و یا ویزا کارت امکان پذیر است. از آنجایی که صدور این کارت‌ها توسط بانک‌های ایرانی ممکن نیست، لذا متقاضیان و پزشکان محترم می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های خود از خدمات پرداخت آنلاین ارزی شرکت مهاجرتی هومان ویزا استفاده کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشاوره های رایگان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

 یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… اخذ ویزای شینگن تضمینی… می باشد.

کسانی که قصد دارند برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، اقامت و غیره به کشور انگلستان مهاجرت کنند باید در آیلتس UKVI شرکت کنند و ارائه مدرک آیلتس UKVI برای اخذ ویزای انگلستان الزامی است.

بله داوطلبان می توانند تا 6 هفته پس از دریافت کارنامه آزمون به نمره خود اعتراض کرده و درخواست ارزیابی مجدد بنمایند.

برای اطلاع از نمره آیلتس UKVI برای انواع ویزای انگلستان به متن مقاله مراجعه کنید.

خیر، آیلتس UKVI فقط در مراکز مورد تایید دولت انگلستان برگزار می شود و قوانین آزمون را نیز سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان تعیین می ‌کند. 

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×