فهرست مطالب

مهمترین نکات ریدینگ آزمون OET

آزمون OET صد در صد تضمینی (آزمون OET هوم ادیشن تضمینی) 

مهمترین نکات ریدینگ آزمون OET شامل گسترش دامنه لغات انگلیسی، یادگیری مهارت های Skimming و Scanning و مدیریت زمان، شرکت در آزمون آزمایشی OET، مطالعه منابع ریدینگ OET و… می باشد.

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان و علوم پزشکی برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. آزمون OET ویژه مهاجرت شغلی کادر درمان از جمله پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران به یکی از کشورهای انگلیسی زبان است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. مدرک این آزمون با نمره ی بالا یکی از مهمترین مدارک برای دریافت پیشنهاد کار از سوی کارفرما و اخذ مجوز کار و مهاجرت شغلی پزشکان و سایر کارکنان کادر درمان بشمار می رود.

در مورد مزایای شرکت در آزمون OET نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون تافل و آیلتس باید گفت برخلاف سایر آزمون ها، سوالات آزمون OET فقط مختص کادر درمان است و داوطلبان با سوالاتی در خصوص تخصص و زمینه کاری خود روبرو می ‌شوند. از این رو پاسخ دادن به سوالات برای آنها آسان ‌تر خواهد بود و می توانند نمره بهتری کسب کنند. در واقع تخصصی بودن سوالات OET مهمترین تفاوت های آزمون OET با آزمون آیلتس و تافل و سایر آزمون های زبان انگلیسی است. البته در خصوص محل برگزاری آزمون OET باید گفت، برخلاف آزمون تافل، آیلتس و آزمون دولینگو این آزمون در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان باید برای شرکت در این آزمون به کشورهای برگزار کننده مانند ترکیه، قطر، عمان و غیره سفر کنند.

کدام تخصص های پزشکی می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

آزمون OET در 12 تخصص علوم پزشکی برگزار می شود که عبارتند از:

 1. OET پزشکی
 2. OET دندانپزشکی
 3. OET پرستاری
 4. OET کاردرمانی
 5. OET گفتار درمانی
 6. OET اپتومتری (بینایی سنجی)
 7. OET رادیوگرافی
 8. OET فیزیوتراپی
 9. OET رژیم درمانی (تغذیه)
 10. OET داروسازی
 11. OET پاپزشکی
 12. OET دامپزشکی

اگر پرستار هستید و تصمیم دارید برای مهاجرت شغلی پرستاران به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، نیوزیلند و غیره در آزمون OET تضمینی شرکت کنید، برای دریافت کاملترین راهنمایی و مشاوره در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون OET پرستاری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

ساختار آزمون OET

همان طور که گفته شد آزمون OET در 12 تخصص علوم پزشکی برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان برگزار می شود. آزمون OET به دو صورت کتبی و کامپیوتری برگزار می شود و سال 2023 نیز نسخه ی آنلاین (هوم ادیشن) آن ارائه شده است و مدت زمان انجام آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.

ساختار آزمون OET و بخش های مختلف آن برای تمام تخصص ها یکسان است و مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون آیلتس، تافل، دولینگو و غیره شامل چهار بخش ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ است. سوالات آزمون در بخش های ریدینگ و لیسنینگ برای تمام تخصص ها مشابه است، اما در بخش های اسپیکنیگ و رایتینگ سوالات برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی شده است.

آزمون OET به صورت کاغذی، کامپیوتری و هوم ادیشن (خانگی) برگزار می شود و هیچ تفاوتی بین انواع آزمون OET از نظر فرمت، ساختار و سطح دشواری نمی باشد و تنها تفاوت آنها در نحوه برگزاری آزمون است.

زمان اعلام نتایج آزمون OET تقریبا 15 روز کاری پس از برگزاری آزمون است و مدت اعتبار مدرک آزمون OET در هر 12 تخصص آن 2 سال است و متقاضی 2 سال فرصت دارد تا از نمرات OET برای مهاجرت شغلی استفاده کند.

بخش های آزمون OET

بخش های اصلی آزمون OET عبارتند از:

 • بخش درک مطلب یا Reading: بخش ریدینگ آزمون OET شامل سه قسمت و 42 سوال است و مدت پاسخگویی به سوالات 60 دقیقه است.
 • بخش شنیداری یا Listening: بخش شنیداری دارای سه قسمت و 42 سوال است که داوطلبان باید در مدت 40 دقیقه به سوالات پاسخ دهند.
 • بخش گفتاری یا Speaking: این بخش از آزمون او ای تی شامل دو تسک اسپیکینگ است و مدت انجام این بخش 20 دقیقه است.
 • بخش رایتینگ Writing: بخش نوشتاری آزمون OET شامل یک تسک رایتینگ است که داوطلبان باید در مدت 45 دقیقه به سوال پاسخ دهند.

ریدینگ آزمون OET

بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET شامل سه قسمت مختلف و 42 سوال است و داوطلبان 60 دقیقه فرصت دارند به سوالات این بخش پاسخ دهند. موضوعات مربوط به بخش درک مطلب شامل مباحث مراقبت از سلامت عمومی است و سوالات این بخش برای تمام داوطلبان در هر 12 تخصص‌ علوم پزشکی مشترک هستند. به طور مثال سوالات ریدینگ آزمون OET گفتاردرمانی با سوالات ریدینگ OET پاپزشکی و OET رادیوگرافی یکسان است.

داوطلبان بخش ریدینگ یا درک مطلب آزمون OET را در دو بخش انجام می‌ دهند. ابتدا دفترچه متن و دفترچه سوالات بخش A به داوطلبان داده می‌ شود. وقتی زمان 15 دقیقه بخش A تمام شد، دفترچه ‌ها گرفته می ‌شود و دفترچه بخش ‌های B و C به داوطلبان داده می شود و مدت زمان انجام این دو بخش 45 دقیقه است. دستورالعمل هر بخش در برگه سوال داده شده و اطلاعاتی در مورد موضوع، متن و کاری که باید داوطلبان انجام دهند به آنها داده می شود.

بخش های ریدینگ آزمون OET

 • بخش A: داوطلب باید در این بخش چهار متن کوتاه را بخواند و با توجه به آنها به 20 سوال در مدت 15 دقیقه پاسخ بدهد، سوالات این قسمت شامل سوالات جای خالی،‌ سوالات ربطی، و پاسخ کوتاه می باشد.
 • بخش B: داوطلب باید 6 متن کوتاه را بخواند و برای هر متن به یک سوال پاسخ دهد و در مجموع در این بخش باید به 6 سوال پاسخ دهد.
 • بخش C: در بخش سوم داوطلب دو متن 800 کلمه ای را می خواند و برای هر متن به 8 سوال چهار گزینه ای و در مجموع به 16 سوال در این بخش پاسخ می دهد. مدت زمان انجام بخش B و C جمعا 45 دقیقه است.

نمره دهی ریدینگ OET

نمره دهی ریدینگ OET به این صورت است که برای نمره دهی این بخش مانند بخش لیسنینگ بر اساس معیارهای ارائه شده توسط طراحان سوالات، تصحیح کنندگان بررسی می کنند آیا داوطلب به اندازه لازم اطلاعات صحیح ارائه کرده است یا خیر. همچنین تصحیح قسمت دوم ریدینگ OET توسط رایانه انجام می شود و نمره دهی و سطح بندی آزمون OET در بخش ریدینگ و سایر بخش های آزمون بسیار دقیق انجام می شود.

نمره دهی به آزمون OET از آگوست سال 2018، تغییر کرده است. تا پیش از اعمال تغییرات در نمره دهی، نمرات آزمون او ای تی داوطلبان به صورت A تا E مشخص می ‌شد، اما در حال حاضر به داوطلبان نمره ‌ای از 0 تا 500 و در پنج سطح داده می‌ شود.

مهمترین نکات ریدینگ OET

برخی مهمترین نکات ریدینگ آزمون OET عبارتند از:

 • زمان خود را مدیریت کنید
 • یادگیری مهارت های Skimming و Scanning
 • گسترش دایره لغات انگلیسی
 • شرکت در آزمون آزمایشی OET
 • مطالعه منابع ریدینگ OET
 • شرکت در دوره های آمادگی OET

برای دریافت بهترین راهکارها برای کسب نمره بالا در آزمون OET تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

زمان خود را مدیریت کنید

یکی از راهکارهای کسب نمره بالا در بخش ریدینگ OET و سایر بخش های آزمون، مدیریت زمان است، چرا که شما برای پاسخ دادن به سوالات با محدودیت زمان روبرو هستید. در واقع بی توجهی به زمان در نظر گرفته شده برای پاسخ دادن به سوالات آزمون موجب می شود نتوانید به تمام سوالات به موقع جواب بدهید، از این رو مدیریت زمان در پاسخ دادن به سوالات OET بسیار اهمیت دارد، بنابراین بهتر است در موقع تمرین کردن از یک ساعت استفاده کنید و به زمان جواب دادن به سوالات توجه کنید و یکی از راهکارهای مدیریت زمان این است که برای سوالاتی که جواب آنها را نمی دانید بیش از اندازه وقت نگذارید و به سراغ سوالات بعدی بروید.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون تافل، آیلتس، آزمون دولینگو (Duolingo)، آزمون OET، آزمون GRE تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

یادگیری مهارت های Skimming و Scanning

یکی از مهمترین تکنیک های مدیریت و صرفه جویی در زمان برای پاسخ دادن به سوالات ریدینگ OET یادگیری مهارت های Skimming و Scanning است. اسکیمینگ به معنای خواندن سریع متن و جستجو برای پیدا کردن یک اصطلاح یا کلمه خاص است. یادگیری مهارت های Skimming و Scanning برای تندخوانی متن و صرفه جویی در زمان بسیار ضروری است.

گسترش دایره لغات انگلیسی

گسترش دایره لغات انگلیسی از جمله مهمترین نکات تقویت مهارت ریدینگ OET بشمار می رود. برای پاسخ دادن به سوالات ریدینگ و استفاده از کلمات مترادف باید تعداد کلمات بیشتری بلد باشید تا بتوانید به سوالات جواب دهید. گسترش دایره لغات انگلیسی برای پاسخ دادن به سوال بخش رایتینگ و نوشتن متن مورد نظر در این بخش نیز بسیار اهمیت دارد و یکی از مهمترین نکات رایتینگ آزمون OET محسوب می شود.

شرکت در آزمون آزمایشی OET

با شرکت در آزمون آزمایشی OET و آزمون های شبیه سازی شده OET با فرمت و نمونه سوالات آزمون اصلی بیشتر آشنا می شوید و می توانید سطح مهارت های خود را ارزیابی کنید و با شناخت نقاط ضعف خود و رفع آنها نتیجه ی بهتری در این بخش بگیرید.

مطالعه منابع ریدینگ OET

از جمله مهمترین تکنیک های تقویت رایتینگ، مطالعه منابع آزمون OET در بخش ریدینگ است. منابع OET به صورت کتاب یا منابع آنلاین ارائه می شوند، از این رو دسترسی به منابع OET کار دشواری نیست و این منابع شما را با بهترین نمونه سوالات ریدینگ آشنا می کنند تا بتوانید نمره بهتری در این بخش کسب کنید.

برخی از بهترین منابع ریدینگ OET شامل:

 • New England Journal of Medicine.
 • British Medical Journal.
 • Journal of the American Medical Association.
 • Medical Journal of Australia.
 • Free Medical Journals.
 • OMICS International.

شرکت در دوره های آمادگی OET

اگر می خواهید در آزمون OET نمره خوبی بگیرید باید بدانید یکی از مهمترین راهکارها، شرکت در دوره های آمادگی OET در موسسات زبان معتبر است. این کلاس ها به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود و شما می توانید با توجه به شرایط خود و زمانی که در اختیار دارید در کلاس های حضوری یا آنلاین شرکت کنید. در دوره های آمادگی OET اساتید مجرب زبان انگلیسی شما را با بهترین تکنیک های تقویت ریدینگ و نمونه سوالات OET آشنا می کنند که در کسب نمره بالا بسیار موثر است.

به طور کلی شرکت در آزمون آزمایشی و کلاس های آمادگی OET، استفاده از منابع مختلف، مدیریت زمان و تمرین روزانه انگلیسی، 5 نکته مهم در آزمون OET هستند که در هر 4 بخش آزمون به کسب نمره بالا به شما کمک می کند، پس برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید این 5 نکته را فراموش نکنید.

ووچـر آزمون OET مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر برای پرداخت هزینه آزمون OET، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های رایگان و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

ریدینگ آزمون OET شامل سه قسمت مختلف و 42 سوال است و داوطلبان 60 دقیقه فرصت دارند به سوالات این بخش پاسخ دهند. موضوعات ریدینگ شامل مباحث مراقبت از سلامت عمومی است و سوالات این بخش در هر 12 تخصص OET مشابه است.

برای اطلاع از برخی از مهمترین نکات ریدینگ OET به متن مقاله مراجعه کنید.

برای نمره دهی ریدینگ بر اساس معیارهای ارائه شده توسط طراحان سوالات، تصحیح کنندگان بررسی می کنند آیا داوطلب به اندازه لازم اطلاعات صحیح ارائه کرده است یا خیر. همچنین تصحیح قسمت دوم ریدینگ OET توسط رایانه انجام می شود.

مدت اعتبار آزمون OET در هر 12 تخصص آن 2 سال است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×