فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

دعوتنامه ایتالیا

دعوتنامه ایتالیا نامه ای است که از طرف شخص یا سازمان ایتالیایی برای یک فرد در کشورهای دیگر ارسال می شود. دعوتنامه ایتالیا از افراد مورد نظر خود دعوت می کند که برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، بازدید دوستان و بستگان و… که در نظر دارد، به ایتالیا سفر کنند.

مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی است که از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است و یکی از کشورهای حوزه ی شینگن است.

منطقه شینگن شامل 26 کشور اروپایی است که عبارتند از:

فرانسه، ایتالیا، آلمان، اتریش، دانمارک، مالت، مجارستان، بلژیک، استونی، فنلاند، اسلوونی، یونان، ایسلند، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، جمهوری چک، سوئیس و لوکزامبورگ، لیختن‌ اشتاین می ‌باشد؛ همچنین کشورهای کراواسی، واتیکان، قبرس، بلغارستان، رومانی، سن مارینو و موناکو عضور شینگن نیستند، اما از قوانین ویزای شینگن پیروی می‌ کنند و دارندگان ویزای شینگن می توانند به خاک کشورهای فوق نیز وارد شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای شینگن تضمینی اروپا و همچنین ویزای شینگن ایتالیا تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

درباره اهمیت ویزای ایتالیا

یکی از مزایای ویزای شینگن ایتالیا نحوه آماده سازی مدارک است، باتوجه به مدارک عمومی که برای اخذ انواع ویزا لازم است داشتن گردش مالی، تعداد تراکنشات حساب بدون درنظر گرفتن مبالغ آن و میزانی از تمکن مالی برای اخذ ویزای ایتالیا نیاز است.

همچنین برای ورود به ایتالیا مسافران نیازی به داشتن و ارائه کارت واکسن، تست منفی  PCRیا قرنطینه اجباری ندارند. پاسپورت ایتالیا یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین پاسپورت های جهان است که به دارندگان این امکان را می دهد تا بدون ویزا یا با درخواست ویزای کوتاه مدت به بیش از 120 کشور سفر کنند. در سال 2023پاسپورت ایتالیا رتبه 2 جهان را دریافت کرد. جهت کسب اطلاعات به روز و آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

انواع ویزای ایتالیا

متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا با توجه به اهداف مهاجرتی خود به این کشور و با دانش کافی درباره شرایط زندگی در ایتالیا باید ویزای مورد نظر را درخواست و با توجه به نوع ویزا، شرایط و مدارک لازم را برای اخذ ویزا تهیه نمایند، تا در صورت تکمیل مدارک و واجد شرایط بودن، برای آنها ویزای ایتالیا صادر شود.

انواع ویزای ایتالیا با توجه به اهداف مهاجرتی متقاضیان عبارتند از:

* ویزای تجـاری ایتالیا

* ویزای تحصیلی ایتالیا

* ویزای کاری ایتالیا

* ویزای سرمایه گذاری ایتالیا (گلدن ویزای ایتالیا)

* ویزای توریستی ایتالیا

ویزای همراه ایتالیا

* ویزای خودحمایتی ایتالیا

* ویزای ترانزیت ایتالیا

* ویزای پزشکی ایتالیا

* ویزای بازنشستگی ایتالیا 

 

اگر تصمیم داری برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا (ویزای تحصیلی ایتالیا تضمینی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای کاری ایتالیا تضمینی، ویزای شینگن ایتالیا، ویزای سرمایه گذاری ایتالیا تضمینی و…) اقدام کنی، اما نمی دونی از کجا باید شروع کنی، با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و کاملترین راهنمایی و مشاوره رایگان را در خصوص اخذ انواع ویزای تضمینی ایتالیا دریافت کن.

دعوتنامه ایتالیا چیست؟

دعوتنامه ایتالیا نامه ای است که از طرف شخص یا سازمان ایتالیایی برای یک فرد در کشورهای دیگر ارسال می شود. دعوتنامه ایتالیا از افراد مورد نظر خود دعوت می کند که برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، بازدید دوستان و بستگان و… که در نظر دارد، به ایتالیا سفر کنند.

شخصی که دعوتنامه را می‌ نویسد باید مسئول مواردی که در برگه قید می‌ کند باشد، مطالب درج شده در دعوتنامه ‌ایتالیا به دقت بررسی می شود، در دعوتنامه ‌ایتالیا اطلاعات شناسایی متقاضی به همراه هدف از سفر به ایتالیا درج می ‌شود، محل اقامت و چگونگی پرداخت آن نیز مطرح خواهد شد و باید زمان خروج از کشور نیز در دعوتنامه ایتالیا درج شود. فرد دعوت کننده که شهروند ایتالیا است و برای متقاضی دعوتنامه ارسال می کند باید تمامی اطلاعات خود را ثبت کند. اگر در دعوتنامه قید شود که مدعو پشتیبان مالی متقاضی است، نیاز به ارائه فیش حقوق سه ماه اخیر خواهد بود.

دعوتنامه ایتالیا به متقاضیان اخذ ویزا کمک می کند، که روند اخذ ویزا سریع تر انجام شود، اما دعوتنامه ایتالیا به منظور دریافت ویزای تضمینی ایتالیا نیست بلکه فقط دریافت اخذ ویزای ایتالیا را تسریع می کند و تضمینی برای دریافت ویزای ایتالیا نخواهد بود.

انواع دعوت نامه ایتالیا

همان طور که گفته شد دعوتنامه ایتالیا می تواند روند اخذ ویزا را تسریع کند و احتمال پذیرش درخواست اخذ ویزا را افزایش دهد، اما این به معنی پذیرش صددرصد و تضمینی درخواست اخذ ویزای ایتالیا نمی باشد و ممکن است با اینکه متقاضی دعوتنامه دریافت کرده باشد، اما درخواست اخذ ویزای او از سوی اداره مهاجرت ایتالیا رد شود.

دعوتنامه ایتالیا انواع مختلفی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

دعوتنامه توریستی ایتالیا

* دعوتنامه خانوادگی

* دعوتنامه تحصیلی

* دعوتنامه تجاری

* دعوتنامه کاری

* دعوتنامه نمایشگاهی

* دعوتنامه پزشکی جهت درمان

اگر تصمیم داری با خرید ملک یا ثبت شرکت در ایتالیا در این کشور سرمایه گذاری کنی، برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک و همچنین اقامت ایتالیا با ثبت شرکت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

دعوتنامه توریستی ایتالیا

طبق آمارها یکی از بیشترین ویزاهایی که درخواست می شود، با دعوتنامه توریستی ایتالیا است. دعوتنامه توریستی این کشور بیشتر از طرف بستگان متقاضی که در ایتالیا اقامت دارند، برای آنها ارسال می شود. دعوتنامه خانوادگی نیز یکی از این دعوتنامه است و افراد می توانند با دریافت این دعوتنامه به همراه خانواده خود به کشور ایتالیا سفر کنند. دریافت دعوتنامه توریستی ایتالیا مراحل صدور ویزای توریستی را برای افراد آسان می کند.

یکی از گزینه‌ هایی که باید برای نوشتن دعوتنامه توریستی به آن توجه شود اطلاعات کامل افراد است، کپی مدارکی که وضعیت اقامت متقاضی را مشخص نماید از اهمیت بسیاری برخوردار است. تمامی موارد ذکر شده برای دعوتنامه توریستی ایتالیا باید دقیق و بدون دروغ باشد، هر گونه اظهارات خلاف واقع یا ظاهر‌ سازی قطعاً شانس اخذ ویزای توریستی ایتالیا را از متقاضی سلب خواهد کرد.

دعوتنامه خانوادگی ایتالیا

در بین همه دعوتنامه های ایتالیا، اخذ دعوتنامه خانوادگی تا حدودی آسان تر است و این موضوع به این بستگی دارد که یکی از بستگان درجه یک متقاضی مانند والدین یا فرزندان اقامت ایتالیا را دارند.

افرادی که در ایتالیا اقامت دارند ممکن است بخواهند خانواده و یا نزدیکان خود را به ایتالیا دعوت کنند، از این رو برای ارسال دعوتنامه برای متقاضی باید به پلیس مهاجرت ایتالیا مراجعه کرده و از این طریق برای متقاضی دعوت نامه ارسال کنند. در صورتی که این اداره با ارسال دعوتنامه موافقت کند، دعوتنامه برای متقاضی ارسال می شود. فرد دریافت کننده دعوتنامه خانوادگی ایتالیا با داشتن آن می تواند مراحل دریافت ویزای خود را سریع انجام دهد و به این کشور برای دیدن اعضای خانواده خود سفر کند.

یکی از روش های دریافت شهروندی ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور است، جزییات این روش در مشاوره با کارشناسان هومان ویزا

دعوتنامه تحصیلی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا یکی از روش های مهاجرت به این کشور است و متقاضیان برای ورود و اقامت به منظور تحصیل در این کشور باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا نمایند و داشتن دعوتنامه تحصیلی ایتالیا شانس دریافت ویزای تحصیلی را افزایش می دهد.

دعوتنامه تحصیلی ایتالیا برای افراد به سختی صادر می شود و متقاضی می تواند با اخذ دعوتنامه تحصیلی به راحتی در کشور ایتالیا با توجه به مقطع تحصیلی که در آن بورسیه شده است، به تحصیل بپردازد.

تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان مزایایی دارد، از جمله اینکه دانشجویان در حین تحصیل اجازه ی کار کردن دارند و می توانند همزمان با تحصیل چند ساعت در هفته نیز به کار مناسب اشتغال داشته باشند. هم چنین با دارا بودن برخی شرایط برای دریافت ویزای همراه تحصیلی ایتالیا اقدام نمایند. درباره شرایط و مراحل دریافت اقامت پس از تحصیل در ایتالیا با تیم تخصصی هومان ویزا در ارتباط باشید.

دعوتنامه تجاری ایتالیا

دعوتنامه تجاری ایتالیا نامه ‌ای است که برای دعوت کردن افراد برای حرفه ‌ای خاص استفاده می شود و بین شرکت مبدأ و شرکت مقصد می ‌باشد. در این دعوتنامه هدف از سفر باید به درستی مشخص شود. گاه هدف از سفر بازدید یا خرید دستگاه و گاه دعوت برای گسترش اقتصادی می باشد، همچنین مهر و امضای شرکت میزبان یکی از موارد مهم در دعوتنامه ایتالیا است، که باید رعایت شود.

دعوتنامه تجاری ایتالیا یک نسخه PDF است که برای شرکت مهمان از طریق پست ارسال می شود، البته ارسال دعوتنامه به صورت ایمیل نیز امکانپذیر است.

همچنین متقاضی برای اخذ ویزای تجاری ایتالیا نیاز به معرفی نامه از سوی سر برگ شرکتی که متقاضی در آن استخدام است می‌ باشد. معرفی نامه شامل اطلاعات هویتی متقاضی، اطلاعات گذرنامه ‌ای مانند شماره گذرنامه، تاریخ و محل صدور، تاریخ انقضا و غیره است. سمت متقاضی در سازمان مربوطه باید به دقت مشخص شود. همچنین نوع ارتباط تجاری بین شرکت ایرانی و ایتالیایی و تاریخ اقامت متقاضی باید به طور دقیق مشخص شود. دعوتنامه ایتالیا دارای فرم دقیق و اعلام شده ‌ای است.

اگر متقاضی بخواهد ویزای تجاری دریافت کند باید مدرک شغلی وی به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. مدارک شغلی باید برای مدیر و اعضای هیئت مدیره شرکت مورد نظر شفاف ‌سازی شود و متقاضیانی که دارای مشاغل آزاد هستند، باید پروانه کسب داشته باشند.

دعوتنامه کاری ایتالیا

دعوتنامه کاری ایتالیا یکی از سخت ترین انواع دعوتنامه است. دعوتنامه کاری با توجه به مدارک و سوابق کاری متقاضی صادر می شود، از این رو متقاضی برای دریافت دعوتنامه کاری باید رزومه قوی و خوبی داشته باشد، در غیر این صورت برای متقاضی دعوتنامه کاری صادر نخواهد شد، چرا که برای ارسال دعوتنامه کاری، کارفرما باید شرایط لازم برای مهاجرت و اقامت متقاضی را تضمین کند و کارفرما باید مراحل انجام این ضمانت و دیگر شرایط لازم برای مهاجرت فرد دعوت شده را در ایتالیا انجام دهد، تا دعوتنامه برای متقاضی ارسال شود. ارسال دعوتنامه کاری به صورت فایل PDF و الکترونیکی انجام می شود.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد مهاجرت کاری تضمینی به ایتالیا با دریافت بلو کارت ایتالیا و همچنین اخذ جاب آفر ایتالیا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

دعوتنامه نمایشگاهی ایتالیا

در کشور ایتالیا نمایشگاه های مختلفی برگزار می شود، که به عرضه و نمایش کالا های زیادی می پردازند. طراحان و تولید کنندگان ایتالیایی پیش از برپایی نمایشگاه در این کشور برای افرادی که حرفه شان متناسب با اجناس نمایشگاه باشد، دعوتنامه نمایشگاهی ارسال می کنند و با این کار موجب آشنایی کشورهای دیگر با تولیدات کشور ایتالیا می شود و به رونق اقتصادی این کشور کمک می کند. فرد دعوت شده نیز می تواند با سفر به ایتالیا، با جدید ترین تولیدات این کشور آشنا شود و از آن نمایشگاه خرید کند.

دعوتنامه نمایشگاهی یکی از آسان ترین دعوتنامه هاست و برای اخذ آن نیاز به داشتن حامی مالی مشخصی نیست و نیاز به مهر و امضا از هیچ ارگان و سازمان خاصی نیست اما باید در دعوتنامه هدف دقیق سفر مشخص شود.

تاریخ اعتبار دعوتنامه نمایشگاهی با اتمام تاریخ نمایشگاه به پایان می رسد و فرد دعوت شده باید خاک ایتالیا را ترک کرده و به کشور خود بازگردد.

نکات مهم دعوتنامه ایتالیا

متقاضی ابتدا باید فرم دعوتنامه را تکمیل کند، از این رو اگر مدعو شهروند ایتالیا باشد باید کپی گذرنامه خود را ارائه نماید، البته شناسنامه ایتالیایی معتبر نیز باید همراه دعوتنامه فکس شود؛ همچنین اگر مدعو شهروند خارجی است که در ایتالیا اقامت دارد، بایدکپی اجازه اقامت وی نیز به همراه سایر مدارک فکس شود. اعتبار اجازه اقامت مدعو باید دقیق باشد.

متقاضی باید از هر گونه اضافه گویی در دعوتنامه خودداری کند و دعوتنامه باید طبق فرم تعیین شده باشد. اظهارات متقاضی باید شفاف، دقیق و حقیقی باشد و از گفتن هر گونه مطلب خلاف واقع و دروغین اجتناب کند؛ در واقع گفتن حقیقت و شفاف سازی در نوشتن دعوتنامه اهمیت زیادی دارد.

هدف از سفر فرد دعوت شده باید دقیقا مشخص شود و هدف او باید در چهارچوب سیاست ایتالیا بگنجد، در غیر این صورت دعوتنامه رد خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به ایتالیا با اخذ دعوتنامه و دریافت پاسخ سوالاتی مانند ویزای ازدواج ایتالیا با دعوتنامه و مشخص نمودن بهترین مسیر مهاجرتی و جلوگیری از ریجکتی ویزای ایتالیا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس و مشاوره دریافت کنید.

مدارک اخذ دعوتنامه ایتالیا

شخصی که قصد ارسال دعوتنامه ایتالیا را برای متقاضی دارد باید اطلاعات دقیق او را در متن دعوتنامه قید کند. اطلاعاتی که درج آنها در دعوتنامه الزامی است، عبارتند از:

* نام و نام خانوادگی فرد دعوت شده

* تاریخ تولد

* آدرس و شماره تلفن

* نسبت خانوادگی فرد دعوت شده با مدعو

* هدف سفر فرد دعوت شده به ایتالیا

* مدت زمان اقامت در این کشور

* تاریخ بازگشت فرد دعوت شده به کشور مبدا

* آدرس دقیق محل اقامت وی در ایتالیا

همچنین برای اخذ دعوتنامه ایتالیا باید مدارک زیر ارائه شود:

* شناسنامه شخص مدعو و دعوت شده و کپی آن

* آدرس دقیق محل زندگی و شماره تماس شخص مدعو و دعوت شده

* گواهی اشتغال شخص مدعو و مدارکی در خصوص دریافت حقوق ماهانه

* سند مالکیت منزل و یا اجاره نامه مدعو

* کارت شهروندی مدعو که نشان می دهد او شهروند ایتالیا است

* مدارکی مبنی بر دریافت اقامت دائم ایتالیا توسط مدعو

* متنی که نشان دهد مدعو مسئولیت حمایت مالی شخص دعوت شده را بر عهده می گیرد.

وقت سفارت ایتالیا برای اخذ ویزای ایتالیا

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای ایتالیا گرفتن وقت سفارت است و متقاضیان برای تحویل مدارک اخذ ویزا و انجام مصاحبه سفارت ایتالیا ابتدا باید وقت بگیرند.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا به دلیل حجم بالای درخواست های ویزای ایتالیا و همچنین مشخص نبودن ساعات باز شدن وقت سفارت ایتالیا کار دشواری است و درگاه رزرو وقت کارگزاری ایتالیا در ایران (CKGS) هر هفته یک مرتبه باز می شود و تنها چند دقیقه پس از باز شدن درگاه، تمامی وقت ها رزرو می شوند و متقاضی باید برای ثبت درخواست خود چند هفته ی دیگر نیز منتظر بماند، از این رو دریافت وقت سفارت یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای ایتالیا را دارند.

ساعت کاری و آدرس سفارت ایتالیا در تهران

کارگزاری CKGS در سال 2008 با هدف افزایش سرعت در پروسه خدمات گذرنامه، ویزای ایتالیا و جلوگیری از ازدحام در سفارتخانه و کنسولگری ایتالیا تشکیل شد. اقدام به برون سپاری خدمات شرکت ‌های کارگزاری مختلفی در سراسر دنیا خدمات دریافت مدارک اخذ ویزا از متقاضیان را برعهده دارند.

آدرس وبسایت :  http://www.ckgsir.com

ساعت تماس تلفنی :  8:30 الی 13:30

ساعات کاری کارگزاری:  8 صبح الی 4:30 بعدازظهر

ارسال درخواست:  8 صبح الی 2 بعدازظهر

آدرس سفارت ایتالیا در تهران خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79/68

آدرس کنسولگری ایتالیا در تهران: خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15

آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا  (Cox and Kings) در تهران ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا، طبقه چهارم اداری

ایمیل سفارت ایتالیا در تهران

 ایمیل امور کنسولگری سفارت ایتالیا consolato.tehran@esteri.it

ایمیل امور دانشجویی سفارت ایتالیا studi.tehran@esteri.it

ایمیل سامانه ویزا ایتالیا visti.tehran@esteri.it

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران: 66726955 – 021 و 66726956 – 021

شماره تماس دفاتر کنسولگری ایتالیا در تهران:

شماره تماس دفتر ویزا: 88190160 – 021

شماره تماس دفتر امور کنسولی: 88783498 – 021

شماره تماس دفتر امور دانشجویی: 88799885 – 021

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد و پاسخ دقیق به سوالاتی مانند امکان گرفتن پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا و …. توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان درباره شرایط دریافت انواع ویزای کویت، اخذ اقامت، اخذ ویزا، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد. 

دعوتنامه ایتالیا نامه ای است که از طرف شخص یا سازمان ایتالیایی برای یک فرد در کشورهای دیگر ارسال می شود. دعوتنامه ایتالیا از افراد مورد نظر خود دعوت می کند که برای اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، بازدید دوستان و بستگان و… که در نظر دارد، به ایتالیا سفر کنند.

دعوتنامه ایتالیا انواع مختلفی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

دعوتنامه توریستی ایتالیا، دعوتنامه خانوادگی، دعوتنامه تحصیلی، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه کاری، دعوتنامه نمایشگاهی، دعوتنامه پزشکی جهت درمان

تاریخ اعتبار دعوتنامه نمایشگاهی با اتمام تاریخ نمایشگاه به پایان می رسد و فرد دعوت شده باید خاک ایتالیا را ترک کرده و به کشور خود بازگردد.

خیر، دریافت دعوتنامه ایتالیا فقط روند اخذ ویزای ایتالیا را تسریع می کند و تضمین اخذ ویزای ایتالیا نیست و ممکن است درخواست متقاضی برای اخذ ویزای ایتالیا حتی با داشتن دعوتنامه از سوی اداره مهاجرت ایتالیا رد شود.

5/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×