فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت به فنلاند و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

ویزای فنلاند (تضمینی)

ویزای فنلاند مجوز ورود و اقامت کوتاه‌ مدت در این کشور و کشورهای حوزه شینگن می باشد و باتوجه به هدف از مهاجرت انواع مختلفی دارد

حوزه شینگن یا منطقه شینگن Schengen Area

متشکل از 27 کشور اروپایی است. پیمان شینگن توافق نامه‌ای است بین کشور‌های عضو این اتحادیه که این کشورها با امضای آن و با ایجاد یک ویزای واحد محدودیت تردد و معامله را بین مرزهای خود برداشته اند. به کمک این معاهده کشور‌های عضو توانسته اند علاوه بر گسترش فعالیت های خود در حوزه توریستی، در افزایش امنیت مرزهای زمینی، دریایی و هوایی، یکپارچه سازی اقدامات پلیس و مجرمان، همسانی حریم خصوصی اطلاعات با یکدیگر همکاری داشته باشند.

پیمان شینگن در سال ۱۹۸۵ بین پنج کشور هلند، آلمان، بلژیک، فرانسه و لوکزامبورگ به امضا رسید و به مرور بعدها 21 کشوردیگر به این معاهده پیوستند.

کشورهای عضو شینگن

آلمان ، فرانسه، ایتالیا ، اسپانیا ، لهستان، لتونی، مالت ، دانمارک ، فنلاند ، رومانی ، هلند ، بلژیک ، یونان، جمهوری چک ، استونی، جمهوری ایرلند، اسلواکی ، لیتوانی ، پرتغال ، سوئد ، مجارستان ، اتریش ، بلغارستان ، قبرس ، کرواسی ، اسلوونی ، لوکزامبورگ

 ویزای شینگن دارای چهار نوع اصلی است :A – B – C – D – LTV

جهت کسب اطلاعات به روز از اخبار مهاجرت با ویزای ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

درباره کشور فنلاند

فنلاند، کشوری واقع در شمال اروپاست که به انبوه‌ترین کشور جنگلی اروپا شناخته می­شود. یک دهم مساحت کل کشور را آب تشکیل می­دهد. مردم فنلاند به دو زبان ملی فنلاندی و سوئدی صحبت می­کنند و زبان رسمی این کشور به صورت رسمی دو زبانه است. حدود نه دهم جمعیت این کشور به زبان فنلاندی باهم ارتباط برقرار می­کنند. این زبان یک ویژگی مهم ملی‌گرایانه است، اگرچه به گویش­های قوی منطقه ای صحبت می ­شود. درصد بسیار کمی از فنلاندی‌ها به زبان روسی و استونیایی صحبت می‌کنند و اقلیت کمی از زبان‌های سامی در شمال فنلاند وجود دارد.

از لحاظ دین و مذهب نیز عمده مردم فنلاند به مسیحیت گرایش دارند. این کشور در عصر حاضر از جمله همگن‌ترین مناطق اروپایی از لحاظ مسیحیت است.

اقتصاد کشور فنلاند براساس مالکیت خصوصی و اصل بر آزادی شرکت­ها است. با این حال، در برخی از بخش­ها، دولت انحصار یا نقش رهبری را اعمال می­کند.

بیکاری تا سال 1991 در فنلاند نسبتاً پایین بود. فنلاند در سال 1995 به اتحادیه اروپا پیوست و یکی از اولین کشورهایی بود که در 1 ژانویه 1999 یورو را پذیرفت.

اما کدام مسیر مهاجرتی باتوجه به تخصص، مهارت و سرمایه به فنلاند برای متقاضی مناسبتر است؟ جهت دریافت پاسخ این سوال و آگاهی از به روزترین اخبار و اطلاعات حقوقی می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید! 

جدیدترین قوانین ورود مهاجرین به کشور فنلاند

اگر شغل و محل تحصیل شما فنلاند است، یا یکی از اعضای خانواده شما در این کشور ساکن هستند، می­توانید برای اجازه اقامت در فنلاند درخواست دهید. البته قبل از رفتن به فنلاند باید برای اقامت اقدام کنید.

طبق قوانین ویزای اتحادیه اروپا، یکی از شرایط اعطای ویزای شینگن این است که فرد قبل از انقضای ویزا، منطقه شینگن را ترک کند. به همین دلیل، نمی ­توان به فردی که به فنلاند به منظور اخذ اجازه اقامت یا منتظر تصمیم‌گیری در مورد موضوع در حال انتظار مربوط به مجوز اقامت به فنلاند آمده است، ویزا اعطا کرد.

سیاست مهاجرت فنلاند بر اساس اهداف دولت، قوانین اتحادیه اروپا و توافقنامه­های بین­المللی است. این سیاست پیش‌نویس قانونی مربوطه بر اساس اهداف دولت، سیاست مشترک مهاجرت و پناهندگی اتحادیه اروپا و توافقنامه ­های بین‌المللی است. درباره مهاجرت به ایتالیا از طریق اخذ پناهندگی می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

مطابق با قانون مهاجرتی فنلاند این کشور برای جبران جمعیت پیرش به مهاجرانی جوان نیاز دارد. مهاجرت نیروی کار توسط یک سیستم مجوز کارآمد و کارآمد پشتیبانی می­شود که نیازهای کارفرمایان و شرکت­ ها را در نظر می­ گیرد.

هدف در عین حصول اطمینان از تحرک بهتر نیروی کار، کنترل مهاجرت به فنلاند است. مهاجرت کنترل شده، نیاز به حفظ وضعیت حقوقی اتباع خارجی، تعهدات بین المللی فنلاند، ظرفیت جامعه برای پذیرش مهاجران و ملاحظات امنیتی را در نظر می ­گیرد. 

فنلاند به طور فعال در توسعه سیاست مهاجرت و پناهندگی اتحادیه اروپا شرکت می ­کند

جهان با بدترین بحران پناهجویان پس از جنگ جهانی دوم مواجه است. بر اساس گزارش آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR)، ده­ها میلیون نفر به دلیل جنگ، درگیری یا آزار و اذیت مجبور به ترک خانه ­های خود شده­اند. طبق توافقات بین المللی، فنلاند و سایر کشورهای اتحادیه اروپا موظف به پذیرش پناهجویانی هستند که نیاز به حمایت بین‌المللی دارند.

پس از بحران پناهجویان، تعداد پناهجویانی که به اروپا و فنلاند می ­رسند چندین برابر شده است.

با افزایش تعداد پناهجویان، مشخص شده است که مقررات موجود اتحادیه اروپا نمی­ تواند با فشار ایجاد شده توسط تعداد زیادی از مردم مقابله کند. فنلاند از تلاش ­های اتحادیه اروپا برای مدیریت بهتر مهاجرت حمایت می ­کند و به طور فعال در توسعه سیاست­ های مهاجرت و پناهندگی اتحادیه اروپا مشارکت می­ کند. فنلاند به‌ عنوان راهی برای ترویج مهاجرت قانونی، طرفدار گسترش پذیرش پناهندگان سهمیه­ ای به کشورهای دیگر عضو است.

درباره نحوه مهاجرت و پناهندگی در ایتالیا با ویزای توریستی می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

هزینه دریافت ویزای فنلاند

ویزای فنلاند نوعی ویزای کوتاه مدت به حساب می­ آید که دارنده آن امکان اقامت در کشور فنلاند را برای مدت زمان مشخص خواهد داشت. تفاوتی نمی ­کند در کشور فنلاند یا دیگر کشورهای جهان بخواهید برای مدت زمانی ساکن باشید. نیاز به پرداخت هزینه ­ای خواهید داشت که مهمترین هزینه مربوط به صدور ویزا است.

البته توجه داشته باشید ایرانیان نمی­توانند بدون دریافت ویزای کار و سفر به فنلاند اقدام کنند. چرا که فنلاند کشوری عضو اتحادیه اروپا است و ایرانیان امکان سفر به آن را به صورت آزادانه ندارند.

درباره شرایط و مراحل دریافت ویزای کاری ایتالیا می توانید از به روزترین اطلاعات مهاجرتی در مشاوره با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا بهره مند شوید.

به طور کلی هزینه دریافت ویزای موقت برای اقامت در فنلاند ۴۰ تا ۸۰ یورو می­باشد. اما چنانچه بخواهید ویزای کوتاه مدت شینگن را به دست آورید، نیاز به هزینه معادله 80 یورو خواهید داشت.

کودکان بین ۱۲ تا ۱۶ سال ۴۰ یورو هزینه برای ویزا نیاز دارند.

 نوزادان تا ۵ سالگی به صورت رایگان می‌توانند در خاک فنلاند اقامت داشته باشند.

اعضای خانواده فنلاندی به صورت رایگان می‌توانند بدون پرداخت هزینه ویزا به این کشور سفر کنند.

افراد دارای پاسپورت رسمی یا کسانی که دیپلماتیک هستند، از پرداخت هزینه ویزا معاف می­ باشند.

اهمیت دریافت پاسپورت ایتالیا چیست؟ پاسخ به این سوال و سایر سوالات مهاجرتی درباره کشورهای حوزه شینگن در مشاوره حضوری با تیم مهاجرتی هومان ویزا

دانش آموختگان، دانشجویان، اساتید دانشگاه­ ها که کمتر از ۲۵ سال سن دارند و در کنفرانس­ ها و سمینار­ها شرکت کرده‌اند، از هزینه پرداخت ویزا معاف می­ باشند.   

مراحل دریافت ویزای فنلاند

اگر کشور مقصد اصلی شما فنلاند است، باید در مرکز درخواست ویزا یا یکی از کشورهای شینگن که به نمایندگی از فنلاند مشخص شده است، برای ویزا درخواست دهید.

تمام درخواست ­های ویزا باید شخصا ارسال شود. شناسه ­های بیومتریک شما در همان زمان جمع­ آوری می شود. اگر اثر انگشت در رابطه با درخواست ویزای قبلی کمتر از 59 ماه پیش داده شده باشد، اثر انگشت گرفته نمی ­شود.

برای ارسال درخواست خود لازم است به صورت حضوری اقدام کنید. دستورالعمل­ های خاص کشور را در وب سایت رسمی آن کشور بخوانید.

مانند دریافت وقت سفارت ایتالیا زمانی که می ­خواهید برای ویزای شینگن درخواست دهید، باید مطابق با مراحل زیر عمل کنید.

به سفارتخانه یا کنسولگری ­های کشور خود مراجعه نمایید.

فرم درخواست ویزای خود را پر کنید. توجه داشته باشید فرم باید به صورت خوانا و در مدت زمانی کوتاه پر شود.

مدارک خود را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک مورد نیاز شما برای ارسال آماده است.

برای تحویل درخواست خود باید از سفارت وقت بگیرید. به یاد داشته باشید که باید اسناد را شخصاً ارسال کنید.

تمام مدارک خود را ارسال کنید.

برای مصاحبه آماده شوید. هدف از مصاحبه این است که دید بهتری از دلیل خود برای سفر به فنلاند داشته باشید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای فنلاند

از جمله مدارکی که برای اخذ ویزای فنلاند باید ارائه نمایید، عبارت است از:

– فرم درخواست گذرنامه که باید به صورت کاملاً خوانا و کامل تکمیل شود. امضای این فرم باید در حضور متصدی امور گذرنامه انجام شود.

– برای هر یک از همراهانتان که نامشان را در گذرنامه قید کرده‌اید، باید فرم درخواست جداگانه ارائه نمایید.

گذرنامه شما باید از تاریخ اتمام سفر به مدت سه ماه اعتبار داشته باشد و دو صفحه از آن خالی باشد. قسمت مربوط به امضا که در صفحه اول گذرنامه قرار دارد، توسط شما امضا شده باشد.

– از  تمامی صفحات گذرنامه باید کپی گرفته باشید و هنگام درخواست ویزا ارائه نمایید.

– برای اتباع ایرانی اصل شناسنامه و کارت ملی باید به زبان خارجی ترجمه شده باشد و اصل و فتوکپی اقامت و ویزا برای اتباع خارجی مقیم ایران نیاز است.

– عکس پرسنلی ۶ در ۴ تمام رخ با زمینه سفید که تاریخ آن بیشتر از ۶ ماه نگذشته باشد.

– اجازه‌نامه محضری والدین یا سرپرست قانونی برای کودکان و اشخاص زیر ۱۸ سال

توجه داشته باشید تمامی مدارکی که نیاز به فتوکپی آن می­باشد، در سایز A4 باید تحویل سفارت شود.

بیشتر از مدارکی که در این بخش ذکر کرده ­ایم نیز سفارت می ­تواند درخواست کند.  

درباره شرایط و مراحل دریافت ویزای شینگن ایتالیا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای فنلاند برای کودکان

اگر برای اولین اجازه اقامت فنلاند برای یک کودک زیر 18 سال بر اساس روابط خانوادگی درخواست می ­کنید و هدف از درخواست این است که کودک قصد دارد به فنلاند نقل مکان کند و با سرپرست خود زندگی خانوادگی داشته باشد، درخواست باید توسط کودک نزد قیم خود در خارج از کشور تسلیم شود.

برای اعطای اجازه اقامت بر اساس روابط خانوادگی بین والدین و فرزند، کودک باید مجرد باشد.

اگر شهروند فنلاند نیستید، اعطای مجوز مستلزم آن است که معیشت خانواده شما در فنلاند از طریق وسایلی غیر از مزایای پرداختی توسط دولت تامین شود. معیشت معمولاً از طریق درآمد حاصل از دستمزد یا تجارت تأمین می ­شود.

اگر فرزند شما در فنلاند به دنیا آمده باشد، باید ظرف سه ماه پس از تولد، درخواست اجازه اقامت برای کودک ارسال کنید. حتی اگر برای کودک شهروندی فنلاند درخواست داده باشید، لازم است برای اجازه اقامت اقدام کنید. درباره شرایط دریافت اقامت ایتالیا و کشورهای شینگن با کارشناسان هومان ویزا در ارتباط باشید.

اگر فرزندی را در خارج از کشور از طریق فرزندخواندگی بین‌المللی به فرزندخواندگی می‌پذیرید، با پر کردن درخواست مجوز اقامت برای فرزندخواندگی، برای فرزندخوانده خود درخواست اجازه اقامت دهید.

اگر کودک در فنلاند متولد شده است و والدین با مجوز اقامت در فنلاند زندگی می­کنند، برای ارسال درخواست فقط باید یک کپی از پاسپورت معتبر کودک را پیوست کنند. اگر کودک هنوز پاسپورت ندارد، می­توانید درخواست خود را ارسال کنید. اما باید یک کپی از گذرنامه را به اداره مهاجرت فنلاند تحویل دهید.

اگر فرزند شما پاسپورت معتبری ندارد که توسط مقامات فنلاند تایید شده باشد و به دلیل شرایط خارج از کنترل شما نمی­توانید آن را دریافت کنید، می­توانید به جای کپی پاسپورت، یک بیانیه کتبی ضمیمه کنید که در آن توضیح دهید چرا فرزندتان نمی­تواند پاسپورت دریافت کند.

شرایط اخذ ویزای فنلاند

در هنگام درخواست ویزای فنلاند باید شرایط زیر را رعایت کنید:

– داشتن گذرنامه: لازم است یک گذرنامه معتبر داشته باشید که در طی ده سال گذشته صادر شده است.

– تصویر پرسنلی: یک عکس پرسنلی مطابق با قوانین دولت فنلاند ارائه دهید.

– فرم درخواست ویزای فنلاند: هنگامی که برای ویزای شینگن خود درخواست می­کنید، باید این فرم را دانلود، پرینت و پر کنید و سپس آن را به اسناد خود پیوست کنید.

– بیمه مسافرتی شینگن:این نوع بیمه برای هر بازدید کننده­ای در منطقه شنگن الزامی است. بیمه باید تا سقف 30000 یورو برای هزینه­های پزشکی و موارد اضطراری مانند تصادفات، بیماری­های ناگهانی و حتی مرگ را پوشش دهد.

– دعوت‌نامه:  این سند در مواردی لازم است که از طرف یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده به عنوان بازدیدکننده دعوت شده باشید. این دعوت‌نامه حاوی اطلاعات مهمی در مورد میزبان شما و خودتان مانند نام، تاریخ تولد، آدرس، رابطه و … است.

– امکانات مالی کافی: باید ثابت کنید که سرمایه و پول کافی جهت تامین هزینه سفر و اقامت خود در فنلاند را دارید. حداقل سرمایه در نظر گرفته شده به صورت روزانه در این کشور 30 یورو است.

– مکانی برای اقامت: ارائه رزرو هتل، قراردادهای اجاره یا رزرو بسیار مهم است.

– برنامه سفر: همچنین ممکن است از شما خواسته شود که یک برنامه سفر دقیق ارائه دهید که شامل تاریخ حرکت، شماره پرواز، تاریخ بازگشت، مدت اقامت و اطلاعات مشابه در مورد بازدید شما می­شود.

-کپی ویزای شینگن قبلی: از شما خواسته می­شود که کپی ویزای قبلی را در صورتی که به این سفر مربوط است، ارائه دهید.

– جلد نامه: شما باید نامه ای بنویسید که در آن دلایل خود را برای بازدید و مدت زمانی که قصد بازدید دارید ذکر کنید.

اسناد وضعیت مدنی: اسنادی مانند شناسنامه، مجوز ازدواج، طلاق، مدارک فرزندخواندگی باید به درخواست شما پیوست شود.

– مدارک اقامت قانونی: علاوه براین لازم است مدارکی ارائه کنید که ثابت نماید شهروند قانونی کشور محل اقامت فعلی خود هستید.

مدارک مورد نیاز ویزای فنلاند کودکان

از جمله مدارک لازم برای ویزای فنلاند کودکان عبارت است از:

– پاسپورت برای کودک

– شناسنامه با اطلاعات والدین کودک (قانونی)

– اسناد مربوط به سرپرستی کودک (قانونی)

– رضایت والدین دیگر برای نقل مکان به فنلاند در صورتی که قیم همزمان به فنلاند نقل مکان نکند

– گواهی‌های رسمی، مانند گواهی تولد و ازدواج، اگر توسط مقامات یکی از کشورهای شمال اروپا یا در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر نشده باشند، باید قانونی شوند.

– اگر مدارکی که ضمیمه درخواست می ­شود به زبان­ های فنلاندی، سوئدی یا انگلیسی نباشد، باید با ترجمه یکی از این زبان­ ها توسط مترجم مجاز همراه باشد.

– هنگام مراجعه متقاضی به مرکز خدمات جهت اثبات هویت، اصل مدارک و ترجمه آنها باید ارائه شود.

– ارائه توضیحاتی درباره پیوندهای خانوادگی. البته در صورتی که کودک همزمان با سرپرست خود درخواست اجازه اقامت می­ دهد، یا اگر کودک در فنلاند متولد شده باشد و والدین خارجی آنها با مجوز اقامت در فنلاند اقامت داشته باشند، نیازی به توضیح روابط خانوادگی نیست.

– فرم ­ها باید توسط کودک یا قیم پر و امضا شود.

– اگر خانواده ملزم به داشتن وسایل حمایتی مطمئن باشد، باید یک توضیح درآمد به درخواست پیوست شود.

اگر قیم به طور همزمان برای اجازه اقامت بر اساس کار درخواست دهد باید مدارک زیر را تسلیم کند:

– فیش‌های پرداخت و صورت‌حساب‌های بانکی سرپرست از شش ماه گذشته برای همه حساب‌های بانکی فنلاند

کپی آخرین کارت مالیاتی، تصمیم مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی قیم

– کپی قرارداد کار قیم

– اسناد مربوط به کسب و کار قیم

– توضیح سایر درآمدها یا وجوهی که می­توانند به فنلاند منتقل شوند و برای حمایت از شما استفاده می شوند.

برای خردسالان نیز لازم است مطابق با شرایط خاصی که دارد، عمل کنید:

– ارائه اجازه از قیم قانونی برای سفر به تنهایی (در صورتی که صغیر بدون همراه سفر کند).

– ارائه اجازه از یک قیم قانونی دیگر (اگر کودک تنها با یکی از والدین / قیم قانونی سفر می­ کند).

– شناسنامه

– تمکن مالی و گردش حساب برای دریافت ویزای فنلاند

بی شک هنگامی که صحبت از اقامت و سفر به کشوری دیگر می­شود، اولین مسئله‌ای که مد نظر است تمکن مالی و گردش حساب فرد متقاضی می ­باشد. مدارکی که نشان دهد فرد تمکن مالی جهت زندگی کوتاه مدت در کشور مقصد را دارد و برای آن کشور هزینه­ ای اضافه نخواهد بود. درباره میزان تمکن مالی جهت مهاجرت به ایتالیا می توانید با مشاورین هومان ویزا در ارتباط باشید. 

کشور فنلاند نیز جهت ارائه اقامت کوتاه مدت به تمکن مالی فرد متقاضی توجه می­ کند. بنابراین در صورتی که متقاضی مهاجرت به فنلاند هستید، لازم است تمکن مالی و گردش حساب خود را ثابت کنید. برای این کار لازم است به بانک ­هایی که در آن حساب دارید، مراجعه نموده و گردش حساب خود را دریافت کنید.

مطابق با قوانین کشور فنلاند میزان تمکن مالی برای انواع ویزاهای مختلف متفاوت است. به طور مثال برای ویزای تحصیلی مبلغی به صورت ماهیانه ۵۶۰ یورو نیاز است. هر شخص باید ثابت کند که می ­تواند حداقل یک سال زندگی خود را در فنلاند تامین نماید.

مسئله دیگری که در خصوص ویزای فنلاند مطرح است، تمکن مالی والدین فرد می ­باشد. بنابراین اگر فرد ثابت کند که والدینش وی را ساپورت می­ کنند و از لحاظ مالی نیز شرایط خوبی دارند، امکان مهاجرت به این کشور را خواهند داشت. البته عمدتاً افرادی که کمتر از ۲۳ تا ۲۵ سال دارند، می­ توانند از تمکن مالی والدین خود استفاده کند.

راه حل دیگری نیز برای اثبات تمکن مالی وجود دارد. به این صورت که یکی از بانک­ ها که مورد تایید کشور فنلاند باشد، باید ضمانت‌نامه بانکی برای اثبات تمکن مالی فرد ارائه نماید.   

مدت زمان پذیرش و اخذ ویزای فنلاند

بعد از اینکه تمامی مدارک لازم جهت اخذ ویزای فنلاند را ارائه نمودید و مطابق با شرایط کشور مقصد عمل کردید، باید منتظر بمانید تا ویزای شما صادر شود. به طور کلی حدود ۱۵ روز کاری نیاز است تا به پرونده شما رسیدگی شود که البته این عدد ثابت نیست و گاهاً تا ۴۵ روز نیز طول کشیده است. اما به طور تقریبی بعد از اینکه مدارک شما به طور کامل ارائه شد و انگشت نگاری نیز انجام شد، بین ۱۴ روز تا ۲۱ روز کاری ویزا برای شما از طرف کشور فنلاند صادر می­ شود.

بعد از این مدت زمان مشخص می­شود که با درخواست ویزای شما موافقت شده است یا آن را رد کردند. چنانچه درخواست شما برای دریافت ویزا رد شود، امکان فرصت تجدید نظر برای شما فراهم است. در این صورت می ­توانید درخواست تجدید نظر ارائه کنید تا شاید رای افسران اداره مهاجرت کشور فنلاند تغییر کند. اما اگر با درخواست ویزای شما موافقت به عمل آمد، جهت دریافت آن باید خودتان شخصاً با در دست داشتن مدارک شناسایی و رسید دریافتی به سفارت مراجعه کنید. 

درباره ویزای کوتاه مدت فنلاند

فنلاند از جمله کشورهای عضو منطقه شنگن محسوب می ­شود. کشورهای عضو منطقه شینگن دارای شرایط ویزای مشابه هستند. خارجیانی که می­خواهند برای مدت کوتاهی به فنلاند سفر کنند، مثلاً برای تعطیلات، یک سفر کاری یا ملاقات با اقوام خود، به ویزا نیاز دارند، مگر اینکه شهروند یک کشور معاف از ویزا باشند. ویزا مجوز ورود برای اقامت کوتاه مدت و موقت است که بیش از سه ماه طول نمی­ کشد. بسته به هدف شما از سفر به فنلاند، انواع مختلفی از ویزا برای این مناسبت اعمال می ­شود. تفاوتی نمی ­کند قصد سفر، تحصیل یا کار و اقامت دائم در فنلاند را داشته باشید، در هر صورت باید برای ویزای شینگن دیگری درخواست دهید.

چنانچه دارای پاسپورت معتبر و یا گذرنامه صادره از کشور فنلاند می ­باشید، می­ توانید به فنلاند و دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن مانند ایتالیا با ویزای خودحمایتی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی، گلدن ویزا و سایر ویزاهای این کشور مسافرت کنید. در مدت زمان 6 ماه امکان حضور در فنلاند و سایر کشورهای عضو شینگن  را به مدت 3 ماه خواهید داشت. البته این مدت از روز ورود شما به منطقه شنگن آغاز می ­شود.

یکی از انواع ویزاهای موقت، ویزای توریستی مانند ویزای توریستی ایتالیا است. که این ویزا به مدت سه ماه در یک دوره شش ماهه معتبر است. 

ویزای توریستی فنلاند برای مدت ۳ ماه و در یک دوره ۶ ماهه اعتبار دارد. این بدان معناست که در یک دوره ۱۸۰ روزه، شما می­توانید ۹۰ روز در فنلاند اقامت داشته باشید. اگر مدت اقامت شما از این حد تجاوز کند، با جریمه محرومیت از ورود به کشورهای منطقه شینگن مواجه خواهید شد.

برای تکمیل مراحل درخواست ویزای کوتاه مدت فنلاند، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

– ویزای مناسبی را که برای ورود به فنلاند نیاز دارید، انتخاب کنید.

– محل درخواست ویزای فنلاند را مشخص کنید.

– فرم درخواست ویزای کوتاه مدت فنلاند را تکمیل کنید.

– شرایط قانونی ویزای فنلاند را جمع­آوری کنید.

– در مصاحبه در سفارت یا کنسولگری فنلاند شرکت کنید.

شرایط و نحوه دریافت ویزای توریستی و گردشگری فنلاند

فنلاند یک مقصد گردشگری بسیار محبوب است. 73 درصد آن را جنگل احاطه کرده است و نزدیک به 200000 دریاچه دارد که مناظر خارق‌العاده­ای را ایجاد می­کند. به علاوه منظره شفق شمالی قطعا فرصتی است که برای یک بار در زندگی هر کسی به وجود می­ آید.

البته همه افراد این امکان را ندارند که به راحتی وارد خاک این کشور شوند و از فنلاند دیدن کنند. بعضی از اشخاص لازم است جهت دریافت ویزای توریستی فنلاند درخواست ارائه دهند. هنگامی که برای ویزای توریستی فنلاند درخواست می­کنید، باید لیستی از مدارک مورد نیاز را تهیه کنید:

پاسپورت معتبر: داشتن گذرنامه دارای اعتبار هنگام درخواست ویزای توریستی فنلاند بسیار حائز اهمیت است.

– فرم درخواست ویزای توریستی فنلاند: لازم است فرم درخواست ویزا را با دقت تمام پر کنید و مدارک خود را به آن پیوست نمایید.

– تصویر پرسنلی واضح: زمان عکسبرداری توجه داشته باشید که قوانین ارسال عکس ویزای فنلاند را رعایت می­ کنید.

– بیمه سفر: برای واجد شرایط بودن برای ویزای شینگن، باید بیمه مسافرتی ارائه دهید.­ مبلغ تحت پوشش این بیمه 30 هزار یورو است و تمامی فوریت­ های پزشکی را مورد پذیرش قرار می ­دهد.

– برنامه سفر: مانند مصاحبه سفارت ایتالیا ، برای سفارت فنلاند نیز ممکن است نیاز باشد برنامه سفر دقیقی را برای سفارت­خانه خود ارائه دهید. به این صورت که نام ه­ای تسلیم کنید که در آن تاریخ رفت و بازگشت، شماره پرواز و برنامه­ های خود را ارائه دهید.

– مدارک اقامت در فنلاند: شما باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد در طول مدت اقامت خود در فنلاند محل اقامت خود را تضمین کرده ­اید.

– کپی ویزای شینگن قبلی: اگر قبل از درخواست ویزای توریستی فنلاند هر نوع ویزای شینگن برای شما صادر شده است، باید کپی آن ویزا را به درخواست خود پیوست کنید.

– کپی پاسپورت ­های قبلی

– کپی بیو صفحه پاسپورت: فنلاند اکنون از همه متقاضیان می‌خواهد که یک کپی از صفحه بیوگرافی پاسپورت خود را به برنامه پیوست کنند، بنابراین مطمئن شوید که آن را نیز اضافه کنید.

– شرایط مالی مناسب: برای دریافت ویزا لازم است ثابت کنید که می­توانید هزینه سفر و اقامت خود در کشور فنلاند را تامین کنید. شما می­توانید این کار را با نشان دادن مدرک صورت حساب بانکی خود انجام دهید.

– دعوتنامه: اگر توسط یکی از اعضای خانواده یا دوست دعوت شده­اید، باید یک دعوت­نامه نیز به درخواست خود پیوست کنید. درباره نحوه دریافت دعوتنامه ایتالیا می توانید با مشاورین شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

– جلد نامه: همچنین باید یک نامه پوششی بنویسید که در آن دلیل اینکه چرا می‌خواهید به فنلاند سفر کنید و به کجا می‌خواهید بروید و چه زمانی برمی‌گردید را ذکر نمایید.

– اسناد وضعیت مدنی: همچنین ممکن است از شما خواسته شود که کپی شناسنامه، مجوز ازدواج، اوراق طلاق یا اوراق فرزندخواندگی خود را ارائه دهید.

– گواهی اقامت: لازم است مدارکی دال بر اثبات اقامت فعلی شما در کشور محل اقامت ارائه نمایید.

لازم است حداقل 14 روز قبل از تاریخ پرواز خود درخواست را ارائه کنید. شما می­ توانید زودتر از این درخواست دهید، با این حال، این آخرین موردی است که باید درخواست کنید. زیرا زمان پاسخ ­دهی معمولاً حدود 15 روز طول می ­کشد.

شرایط و نحوه دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی فنلاند

ویزای ترانزیت در واقع یک مجوز ورود برای اشخاصی محسوب می­ شود که جهت تغییر وسیله نقلیه خود که عمدتاً برای حمل و نقل مورد استفاده قرار می­گیرد، وارد خاک کشور عضو شینگن می­شوند.

ویزای ترانزیت خود به دو نوع تقسیم می­ شود که عبارتند از:

ویزای ترانزیت فرودگاهی برای مسافرانی صادر می ­شود که برای تغییر پرواز خود مجبور به تعویض هواپیما می­شوند. این ویزا به آنها کمک می­ کند تا در منطقه ترانزیت بین‌المللی فرودگاه در کشور عضو شینگن توقف کنند و برای پرواز به کشور مقصد منتظر بمانند.

البته توجه داشته باشید که این نوع ویزا به دارنده آن اجازه نمی‌دهد که آن منطقه را ترک کند. حتی اگر مسافر مجبور باشد یک شب نیز در خاک آن کشور بماند، نمی­تواند از فرودگاه خارج شود.

چنانچه نیاز به ترانزیت از طریق فرودگاه­های مختلف در منطقه شینگن را دارید، واجد شرایط ویزای ترانزیت فرودگاهی نخواهید بود. در این صورت لازم است اقدام به دریافت ویزای نوع C نمایید.

این امر به این دلیل اتفاق می­ افتد که پروازهای بین دو یا چند کشور شینگن به عنوان پروازهای “داخلی” در نظر گرفته می­شوند، حتی اگر برای اهداف ترانزیت انجام شوند.

همچنین باید برای یک ویزای معمولی شینگن (نوع (C درخواست دهید، در صورتی که نیاز به ترک فرودگاه داشته باشید تا بتوانید پرواز خود را در فرودگاه دیگری در همان کشور انجام دهید.

 

آیا میدانید افرادی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند ابتدا باید درباره شرایط زندگی در ایتالیا اطلاعات کامل و کافی داشته باشند تا بتوانند با توجه به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب و برای اقامت ایتالیا اقدام نمایند تا بتوانند بدون ریجکتی ویزای ایتالیا در کوتاه ترین زمان با صرف هزینه مناسب و کمترین ریسک برای مهاجرت به این کشور گام بردارند ، در این راستا توصیه ما به متقاضیان مهاجرت جهت دریافت تابعیت و شهروندی ایتالیا بهره مندی از مشاوره های رایگان از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا و اطلاع از به روزترین اخبار مهاجرت ایتالیا است!

البته این نوع ویزا صرفا برای کسانی ارائه می­ شود که قصد دارند برای دیدن اقوام و دوستانشان به کشور حوزه شینگن سفر کنند. بنابراین برای دریافت ویزای مهمان داشتن دعوت‌نامه از شهروند فنلاندی ضروری است. مدت اعتبار این ویزا 180 روز است. اما توجه داشته باشید بیشتر از 90 روز نمی ­توانید در کشور فنلاند یا دیگر کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشید.

دعوت­‌نامه ­ها به طور کلی به چند دسته تقسیم می ­شوند که عبارتند از:

1 – دعوت‌نامه کاری

این نوع دعوت نامه از طرف کارفرما برای فرد ارسال می­ گردد. دعوت‌نامه کاری جزو دعوت‌نامه ­های رسمی به حساب می­ آید. فردی که این دعوت‌نامه را ارسال نموده باید هزینه سفر طرف مقابل را پرداخت کند. بنابراین لازم است فرد دعوت کننده تمکن مالی لازم را داشته باشد.

2- دعوت‌نامه خویشاوندی

این دعوت‌نامه از طرف اقوام و خانواده فرد ارسال می­ شود. داشتن دعوت‌نامه باعث می­شود شانس فرد برای دریافت ویزا بیشتر باشد. 

شاید برای شما این سوال مطرح شود که ویزای ترانزیت فرودگاهی و ویزای ترانزیت چه تفاوتی با هم دارند؟ یکی از مهم‌ترین تفاوت این دو نوع ویزا این است که ویزای ترانزیت فرودگاهی به دارنده آن اجازه می­دهد تا از طریق منطقه بین‌المللی فرودگاه کشور شینگن بدون ورود به منطقه شینگن سفر کند. اما ویزای ترانزیت که به دارنده آن اجازه می­ دهد حداکثر ظرف مدت 5 روز از طریق بیش از یک کشور شینگن با ماشین، اتوبوس عبور کند.

تبعه کشورهای زیر زمان عبور از منطقه ترانزیت بین‌المللی هر فرودگاه کشور عضو شینگن به ویزای ترانزیت فرودگاهی نیاز خواهند داشت:

افغانستان- بنگلادش- جمهوری دموکراتیک – کنگو – اریتره – اتیوپی – غنا –ایران – عراق – نیجریه – پاکستان سومالی- سریلانکا

علاوه بر این، اکثر کشورهای شنگن، کشورهای دیگری را به لیست کسانی که در هنگام سفر از طریق فرودگاه های خود نیاز به ویزای ترانزیت فرودگاهی دارند، اضافه کرده ­اند. می توانید درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای ترانزیت ایتالیا با کارشناسان هومان ویزا در ارتباط باشید…

هنگام درخواست برای دریافت ویزای ترانزیت فنلاند، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

– ویزای معتبر (در صورت نیاز) برای کشور نهایی که به آن سفر می ­کنید.

– بلیط مقصد آخرین کشور مدنظرتان

– دعوت‌نامه ­ای از هلدینگ حمل و نقل

– قرارداد استخدام

– شرایط و نحوه دریافت ویزای مهمان فنلاند

اتباع خارجی که تمایل دارند جهت دیدار با خانواده و دوستان و اقوام خود به کشور فنلاند سفر کنند، لازم است دعوت‌نامه ­ای از طرف آنها داشته باشند. به این صورت که فرد مقیم فنلاند باید دعوت‌نامه ­ای به شما ارائه دهد که براساس آن بتوانید به این کشور سفر کنید. این نوع ویزا که تحت عنوان ویزای مهمان شناخته می شود، به مدت 90 روز تا مدت 6 ماه اعتبار دارد. 

شرایط و نحوه دریافت ویزای درمانی فنلاند

یکی دیگر از انواع ویزاها که به افراد تبعه خارجی اعطا می­گردد، ویزای درمانی است. این نوع ویزا همانطور که از نامش پیداست برای افرادی مناسب است که دارای مشکلات و بیماری­ های مختلفی هستند. در حقیقت با دریافت این ویزا امکان ورود به کشور فنلاند را خواهید داشت و می­ توانید به واسطه آن به این کشور سفر کنید و از خدمات درمانی آن بهره ­مند گردید.

البته توجه داشته باشید که این نوع ویزا دارای مدت زمان محدودی است است و شما نمی ­توانید به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشید چنانچه درمان شما بیشتر از حد نیاز طول کشیده است می‌توانید درخواست تمدید ویزا نمایید؛ تمدید ویزای شما بستگی به طول درمان شما دارد.

 جهت دریافت این نوع ویزا لازم است ابتدا فرم درخواست خود را از بیمارستان یا مرکز درمانی که قصد دارید در آنجا معالجه شوید، دریافت کنید فرم را پر کرده و نامه­ ای نیز مبنی و شرح حال بیمار از پزشک معالج خود دریافت کنید و آن را همراه با بیمه نامه ارسال کنید.

 در مرحله بعد باید ثابت کنید که تمکن مالی جهت پرداخت هزینه­ های درمانی را دارید سپس اقدام به خرید رفت و برگشت بلیط به مقصد فنلاند نمایید. در نهایت ویزا برای شما صادر خواهد شد.  

هنگام درخواست برای دریافت ویزای درمانی فنلاند، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

– گزارش پزشکی محلی از یک پزشک/کلینیک/بیمارستان در کشور شما صادر شده و تأیید می­ کند که شما به درمان پزشکی در فنلاند نیاز دارید.

– یک گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک فنلاند که تاریخ ملاقات شما و همچنین وضعیت پزشکی شما را تایید می­ کند.

– اثبات ترتیب مالی انجام شده

شرایط و نحوه دریافت ویزای فرهنگی فنلاند

اگر قصد دارید به صورت حرفه­ای در زمینه فرهنگ یا هنر در کشور فنلاند کار کنید، باید اقدام به دریافت ویزای فرهنگی نمایید. البته قبل از اینکه بتوانید برای مجوز درخواست دهید، باید کار خود را به عنوان جاب آفر تأیید کرده باشید. به عنوان مثال، باید تجربه کاری قبلی یا تحصیلات مرتبط داشته باشید. کارفرمای شما باید تأیید کند که شما مهارت ­های حرفه ای مورد نیاز برای کار را دارید.

مانند جاب آفر ایتالیا اگر کارفرمای شما گواهینامه کارفرما را دریافت کرده باشد، می­ توانید همزمان با درخواست اجازه اقامت، برای ویزای D نیز درخواست دهید. ویزای D به شما امکان می­دهد بلافاصله پس از صدور مجوز اقامت و چسباندن برچسب ویزای D به گذرنامه خود به فنلاند سفر کنید.

همسر و فرزندان شما می­توانند برای ویزای D در صورت درخواست اجازه اقامت بر اساس روابط خانوادگی مانند ویزای همراه ایتالیا اقدام نمایند.

هنگام درخواست برای دریافت ویزای فنلاند به منظور شرکت در یک رویداد فرهنگی / ورزشی / مذهبی در فنلاند، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

– دعوت‌نامه از ارگان مربوطه در فنلاند با جزئیات مربوط به ماهیت رویدادها یا فعالیت­ هایی که قرار است در فنلاند برگزار شود.

– بلیط ­های ورود به فعالیت

– شرایط ثبت نام

– ارائه برنامه تفصیلی این رویداد در فنلاند.

– سایر اسنادی که اسامی متقاضیان (اعضای خدمه) و سایر اطلاعات مربوط به رویداد را ارائه می ­دهد.

– اثبات اجراهای قبلی شرکت در جشنواره ­ها و مراسم­ های قبلی (فرهنگی، مذهبی)، مسابقات ورزشی، گواهی برندگان، اثبات رتبه جهانی/بین‌المللی (ورزشی).

شرایط و نحوه دریافت ویزای دریایی فنلاند  

ویزای دریانوردی فنلاند ویزایی است که به دریانوردان اجازه می­ دهد تا برای اقامت حداکثر نود روز وارد فنلاند شوند. ویزا را می­ توان در هر سفارت یا کنسولگری فنلاند دریافت کرد. در همین حال، متقاضیان باید شرایط خاصی از جمله داشتن گذرنامه معتبر و اثبات دریانورد بودن خود را داشته باشند. اگرچه این ویزا قابل تمدید نیست و دارندگان باید فنلاند را ظرف نود روز پس از ورود ترک کنند.

با این حال، فنلاند به دریانوردانی که می­ خواهند در کشتی ­های فنلاندی کار کنند، ویزا ارائه می ­دهد. این ویزا سه ماه اعتبار دارد و به دریانورد اجازه می­دهد در فنلاند بماند و در حالی که درخواست آنها در حال بررسی است به کار خود ادامه دهد. این ویزا همچنین به دریانورد اجازه می­دهد تا در طول مدت اعتبار ویزا تا نود روز از سایر کشورهای شینگن بازدید کند.

اگر دریانوردی هستید که قصد سفر به فنلاند را دارید، به ویزای دریایی فنلاند نیاز دارید. این ویزا تا شش ماه اعتبار دارد و در سفارت یا کنسولگری فنلاند قابل دریافت است.

با این حال، فرض کنید که قصد سفر به فنلاند را دارید و می ­خواهید برای مدت طولانی‌تری بمانید، به ویزای دریایی فنلاند نیاز دارید. در ضمن، دریافت این نوع ویزا کار سختی نیست، اما چند نکته وجود دارد که برای درخواست باید بدانید.

علاوه بر این، باید مدارکی از توانایی مالی خود را در دسترس قرار دهید.

فنلاند یکی از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن است. به این ترتیب، شهروندان بسیاری از کشورهای اروپایی می­توانند بدون ویزا به فنلاند سفر کنند.

بنابراین، برای درخواست ویزای دریایی فنلاند، باید اطلاعات پاسپورت و اطلاعاتی در مورد برنامه­های سفر و دلایل سفر به فنلاند ارائه دهید. همچنین، باید مدارکی ارائه دهید که هویت و شهروندی شما را ثابت کند.

درخواست ویزای دریایی فنلاند ممکن است به مدارکی نیاز داشته باشد

فنلاند یکی از اعضای اتحادیه اروپا (EU) و پیمان شینگن است. به این ترتیب، شرایط ویزای فنلاند به طور کلی مشابه سایر کشورهای اتحادیه اروپا است. 

در این میان مهمترین شرط، داشتن پاسپورت معتبر است. البته مدارک زیر نیز لازم است:

 • – پاسپورتی که حداقل شش ماه پس از مدت اقامت در فنلاند اعتبار داشته باشد.
 • – دعوت‌نامه از یک کارفرمای فنلاندی یا یک نهاد رسمی
 • – مدارکی مبنی بر وجود بودجه کافی برای پوشش مدت اقامت و بازگشت به خانه.
 • – ابطال، رد یا لغو ویزای دریایی فنلاند
 • – شما باید به طور قانونی در کشوری که برای ویزا درخواست می­کنید زندگی کنید تا واجد شرایط دریافت ویزا باشید.

شرایط و نحوه دریافت ویزای نمایشگاهی فنلاند

وجود بازار خوب و پرفروش برای هر محصولی باعث افزایش سوددهی آن می­ شود. به همین جهت تاجران و سرمایه­ گذاران ترجیح می­ دهند محصولات خود را در بازارهای جهانی و در سطح بین ­المللی به فروش برسانند. برای این کار نیاز به ویزای نمایشگاهی است. کشور فنلاند نیز از جمله مناطقی محسوب می ­شود که فرصت بی نظیری را برای بازرگانان فراهم می­ نماید تا محصولات خود را به نمایش بگذارند.

حضور در نمایشگاه ­های فنلاند باعث افزایش احتمال موفقیت در فروش محصول در سطح جهانی می ­شود. از طرفی حضور در این نمایشگاه ­ها یکی از مقرون­ به صرفه­ ترین روش­ های تبلیغاتی به حساب می ­آید. برای استفاده از این روش لازم است یکی از غرفه ­های نمایشگاه را رزرو نموده و به صورت حضوری با خریداران محصولات خود ارتباط برقرار نمایید.

جهت اخذ ویزای نمایشگاهی لازم است ابتدا از سفارت این کشور وقت بگیرید. چنانچه از قبل وقت سفارت تعیین نکرده باشید، امکان حضور در نمایشگاه را نخواهید داشت.

بعد از تعیین وقت، لازم است مدارک خود را به سفارت‌‌خانه ارائه دهید و مصاحبه‌­های لازم را انجام دهید. دقت داشته باشید که وجود نقص در هر یک از مدارک موجب مخالفت کنسولگری با صدور ویزا می ­شود. و درخواست شما رد خواهد شد.

توجه داشته باشید مرحله مصاحبه بسیار مهم است. و توصیه می ­کنیم با افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت کافی را دارند، مشورت کنید. در روز مصاحبه هزینه­ ها را پرداخت می ­کنید و باید ثابت کنید که توانایی و تمکن مالی برای سفر به فنلاند و برگشت از آن را خواهید داشت.

برای دریافت ویزای نمایشگاهی کشور فنلاند به مدارک زیر نیاز است:

 • گذرنامه شخص متقاضی که دارای 3 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی باشد.
 • اصل و فتوکپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی و ترجمه آنها
 • فرم درخواست ویزا
 • دعوتنامه نمایشگاهی
 • 2 عدد عکس پرسنلی رنگی
 • بلیط رفت و برگشت
 • مدارک تحصیلی و شغلی

شرایط و نحوه دریافت ویزای کار فصلی فنلاند

برای اینکه بتوانید در فنلاند مشغول به کار شوید، به اقامت نیاز خواهید داشت. با این حال، برای کار فصلی حداکثر 90 روزه، به عنوان شهروند یک کشور بدون ویزا، به اجازه اقامت نیازی ندارید، بلکه به ویزا یا گواهی کار فصلی نیاز خواهید داشت.

کار فصلی انجام شده در فنلاند بر اساس دستورالعمل جدید اتحادیه اروپا در مورد کارگران فصلی، تحت قانون کار فصلی خواهد بود.

کار فصلی به کارهای کشاورزی و گردشگری اطلاق می­ شود که در ایام خاصی از سال انجام می ­شود. از جمله کارهای فصلی در فنلاند عبارتند از:

جنگل‌داری – تولید گیاهان – شرکت در جشنواره‌ها و …

مجوز اشتغال به کار فصلی برای کار برای یک یا چند کارفرمای تعیین شده اعطا می ­گردد. ویزای اعطا شده برای کار فصلی حاوی اطلاعات اضافی “Kausityö” است و دوره اعتبار آن از تاریخی شروع می­ شود که رابطه کاری شروع می­گردد.

اگر کار فصلی بیش از 90 روز باشد، برای مجوز آن لازم است از اداره مهاجرت فنلاند درخواست دهید.

درباره ویزای بلند مدت فنلاند

اگر قصد دارید بیش از 90 روز در فنلاند بمانید، باید برای اولین اجازه اقامت اقدام کنید. فرم درخواست را بر اساس این که آیا در فنلاند کار یا تحصیل خواهید کرد یا می ­خواهید برای زندگی با یکی از اعضای خانواده خود به فنلاند نقل مکان کنید، انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که حساب­ های خدمات الکترونیکی فقط برای استفاده شخصی هستند، بنابراین نمی توانید از طریق حساب شخصی خود برای همسر یا کارمند خود درخواست ارسال کنید.

در شرایطی نیز حتی اگر بیشتر از 90 روز اقامت نداشته باشید، ممکن است مجبور به اخذ اجازه برای کار در این کشور باشید. در موارد زیر نمی­ توانید به صورت الکترونیکی درخواست دهید:

– شما یک شهروند سابق فنلاند یا یک فرد دیپورت شده هستید.

– شما به دلایل دیگری برای اجازه اقامت اقدام می ­کنید.

– شما می­ توانید برای اجازه اقامت و MVV به 2 روش درخواست دهید:

– از طریق یک میزبان در فنلاند (مانند کارفرما، عضو خانواده یا موسسه آموزشی)

– حضوری در سفارت یا کنسولگری فنلاند

– اگر میزبانی در فنلاند دارید، در بیشتر موارد میزبان شما باید درخواست را به خدمات مهاجرت و تابعیت (IND) ارسال کند.

– بسته به هدف اقامت شما، میزبان شما ممکن است مجبور باشد درخواست خود را در فنلاند ارسال کند.

این در صورتی اعمال می­شود که هدف از اقامت شما این موارد باشد:

مطالعه – کار کردن – یک محل کار – زندگی مشترک یا ازدواج با فردی که در فنلاند زندگی می­ کند 

شرایط و نحوه دریافت ویزای فریلنسری فنلاند (دورکاری)

هنگامی که یک کسب و کار آزاد در فنلاند افتتاح می­ کنید، می ­توانید کنترل کامل زندگی حرفه ­ای خود را در دست بگیرید. در برخی موارد، فریلنسرها می ­توانند بیشتر از یک شغل سنتی درآمد کسب کنند چرا که خود می­توانند نرخ و دستمزد را مشخص کنند.

متقاضیان با داشتن ویزای دورکاری همچنین می‌توانند ساعات کاری خود را متناسب با مسئولیت‌های خانوادگی و شخصی تنظیم کنند و این می‌تواند به آنها کمک کند تا تعادل کار و زندگی قابل کنترل‌تری داشته باشند. در حالی که به وضوح می­ خواهید در فنلاند یک فریلنسر شوید، ممکن است ندانید از کجا شروع کنید؟!

 نکات مهم در خصوص شغل فریلنسری 

1 – نحوه شروع کار به عنوان فریلنسر در فنلاند

قبل از اینکه به اولین مشتری خود خدمات‌رسانی کنید و پول دریافت کنید، چند مرحله مهم در دستور کار است. اولین مرحله، ایجاد یک طرح تجاری است. با ایجاد یک طرح کسب و کار، مشخص می­کنید که مخاطبان هدف  شما چه کسانی هستند و چه محصولات یا خدماتی را ارائه خواهید داد.

2- طرح کسب و کار شما همچنین قیمت­های رقابتی را مشخص می­کند

 که بر اساس تحقیقات عمیق بازار است. بازاریابی نیز تحت پوشش این طرح قرار خواهد گرفت. زمانی را به تحقیق در مورد همه گزینه­های بازاریابی در دسترس خود اختصاص دهید و یک استراتژی موثر را برای حضور در مقابل مشتریان خود ایجاد کنید. هنگامی که این مراحل را انجام دادید، می­توانید با اطمینان بیشتری تأیید کنید که کسب و کار فریلنسری شما سودآور است یا خیر؟ جهت شروع به کار فریلنسری در فنلاند لازم است مطابق با مراحل زیر عمل کنید.

– ابتدا یک فرم درخواست فریلنسری پر و ارسال کنید. تمامی مدارک لازم را به این درخواست پیوست کنید.

خدمات مدنظر خود را انتخاب نمایید.

– اگر در خارج از کشور هستید، باید هویت خود را در یک نمایندگی فنلاند (سفارت یا کنسولگری) ثابت کنید.

– اگر در فنلاند هستید، باید هویت خود را در یکی از مراکز خدمات مهاجرت فنلاند ثابت کنید.

– با استفاده از سیستم نوبت دهی اداره مهاجرت فنلاند، از قبل وقت ملاقات رزرو کنید.

– رسیدگی به درخواست شما مشمول هزینه است. توصیه می­کنیم هزینه آن را در اسرع وقت با رایج‌ترین کارت­ های اعتباری یا با اعتبارنامه بانکداری آنلاین فنلاندی پرداخت کنید. 

شرایط و نحوه دریافت ویزای تحقیقاتی فنلاند

تمامی گردشگران و محققان ایرانی جهت ورود به کشور فنلاند نیاز به ویزا دارند. بنابراین قبل از اینکه اقدامات لازم را در جهت درخواست ویزا انجام دهید، ابتدا باید فعالیت خود را مشخص کنید و از هدف سفر خود اطمینان حاصل نمایید.

ارائه درخواست ویزا باید در کنسولگری یا سفارت کشور مبدا انجام شود. بنابراین اگر فرد ایرانی اقامت موقت در ترکیه دارد، نمی ­تواند به صورت مستقیم از ترکیه جهت اخذ ویزای تحقیقاتی فنلاند اقدام کند. بلکه لازم است به صورت حضوری از کنسولگری ایران درخواست ویزا بدهد. البته چنانچه قصد سفر به چند کشور عضو شینگن دارید، بهتر است درخواست خود را به نماینده کشور مقصد ارائه کنید. یعنی درخواست خود را به کشوری بدهید که قرار است مدت زمان بیشتری را در آنجا بمانید.

حال اگر مدت زمان اقامت شما در کشورهای مختلف عضو شینگن یکسان است، باید درخواست ویزای خود را به کشوری که اولین بار قصد ورود به آن را دارید، ارائه کنید. مرکز درخواست ویزای فنلاند در تهران صرفاً اقامت­ های کوتاه مدت را می­پذیرد.

توجه داشته باشید که گذرنامه شما باید حداقل ۳ ماه تاریخ معتبر داشته باشد و دو صفحه از آن خالی باشد. محققین و افرادی که کارهای تحقیقاتی انجام می­ دهند، می‌توانند به مدت ۹۰ روز با استفاده از اقامت موقت در این کشور ساکن باشند. چنانچه نیاز باشد بیشتر از این مدت در فنلاند بمانند، باید مدارکی دال بر انجام کارهای تحقیقاتی خود و اطمینان از به نتیجه رساندن آن ارائه دهند.  

شرایط و نحوه دریافت ویزای تجاری فنلاند

فنلاند یکی از هشت کشور برتر اروپایی است که در حوزه اقتصاد و تجارت فعالیت گسترده­ای دارد. اقتصاد این کشور ارتباط مستقیمی با صادرات محصولات دارد. در حال حاضر بیشترین محصول صادراتی کشور فنلاند محصولات کشاورزی و خمیر کاغذ است.

از آنجایی که فنلاند دارای جنگل­ های انبوه می­باشد امکان تولید و صادر کردن کاغذ در این کشور فراهم است. همچنین این کشور به صورت متوالی کمترین شاخص فساد مالی در جهان را داشته است.

در سال‌های اخیر ۲۴۷ شرکت معتبر اروپایی اقدام به ارائه محصولات خود از طریق کشور فنلاند به دیگر کشورهای جهان نموده ­اند و همین مسئله باعث رشد ۲۶ درصدی سرمایه­ گذاری در این کشور شده است.

هنگام درخواست برای دریافت ویزای تجاری فنلاند، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • دعوت‌نامه ­ای از شرکت فنلاندی که باید از آن بازدید کنید به علاوه آدرس و مشخصات آن. (مانند دعوتنامه تجاری ایتالیا)
 • تاریخ بازدید شما از شرکت
 • نامه اعزام از طرف کارفرمای شما. در این نامه باید دلیل سفر به فنلاند را ذکر کنید.
 • ارائه گردش حساب بانکی که از تاریخ 6 ماه گذشته عقب­تر نباشد.
 • جواز تجارت
 • اثبات تامین مالی سفر.

شرایط و نحوه دریافت ویزای تحصیلی و دانشجویی فنلاند

درباره مهاجرت تحصیلی به اروپا و سیستم آموزشی کشور فنلاند باید گفت این نظام آموزشی نیز همچون اقتصاد آن بسیار قدرتمند است. برای افراد ساکن کشور فنلاند تحصیل رایگان بوده و در مقاطع بالاتر نیز هزینه بسیار پایینی دارد. همین مسئله باعث شده که فنلاند به یک مقصد مناسب جهت ادامه تحصیل دانشجویان بین‌المللی تبدیل شود.

به همین جهت است که بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی به کشور فنلاند مهاجرت کنند. تا سال ۲۰۱۷ تحصیل در کشور فنلاند کاملاً به صورت رایگان بود. اما در حال حاضر تحصیل در برخی از رشته­ های خاص و مقاطع تحصیلی باتوجه به شرایط مختلف مانند چارت دانشگاه، ددلاین تحصیلی، رشته و عوامل دیگر نیاز به پرداخت هزینه دارد که البته هزینه آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است.

علاوه بر این امکان پذیرش دانشجو بدون داشتن مدرک زبان  مانند تافل و یا داشتن مدرک آیلتس نیز وجود دارد. چرا که دانش آموختگان می­ توانند در کشور فنلاند در طول دوران تحصیل به صورت رایگان زبان فنلاندی را آموزش ببینند. بنابراین یکی از برترین مزایای تحصیل در فنلاند می ­توان به یادگیری زبان فنلاندی به صورت رایگان اشاره کرد.

علاوه بر این دولت فنلاند جهت افزایش انگیزه دانشجویان به یادگیری زبان فنلاندی شرایطی را به وجود آورده است که هر چقدر سطح زبان فنلاندی فرد بالاتر باشد، شهریه وی در سال‌های آتی کمتر خواهد بود. از جمله مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی و دانشجویی فنلاند عبارت است از:

پذیرش شما توسط موسسه­ ای که در آن ثبت نام کرده اید.

قرارداد کارآموزی بین شرکتی در فنلاند، مؤسسه مبدا و کارآموز امضا شده است. مانند آوسبیلدونگ آلمان

در میان کشورهای عضو شینگن یکی از مسیرهای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا اخذ ویزای همراه تحصیلی است که دانشجویان ابتدا باید در دانشگاه یا موسسه آموزشی ایتالیا پذیرش شوند و پس از دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا برای اخذ ویزای همراه نیز اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات دقیق و به روز درباره اخبار مهاجرت به ایتالیا و شرایط ، مراحل و مدارک دریافت اقامت پس از تحصیل در ایتالیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

مزایای تحصیل در کشور فنلاند

همانطور که در این مقاله بیان داشتیم، کشور فنلاند یکی از برترین سیستم­های آموزشی دنیا را دارد و با داشتن چندین دانشگاه مهم و برجسته در رتبه عالی از لحاظ سطح علمی قرار گرفته است. بنابراین اگر کسی به دنبال تحصیل در کشوری پیشرفته با کیفیت بالا باشد، برای نوشتن یک کاورلتر فنلاند گزینه­ای فوق‌العاده محسوب می­ شود.

اگر می ­خواهید تحصیلات در سطح جهانی داشته باشید، در شادترین کشور روی زمین فنلاند تحصیل کنید و با تدوین استادی پلن هدف خود را از تحصیل در کشور فنلاند بیان کنید. از جمله مزایای تحصیل در کشور فنلاند می­ توان به موارد زیر اشاره کرد:

– یک سیستم آموزشی در سطح جهانی :

جای تعجب ندارد که کشور فنلاند با دارا بودن یکی از بهترین سیستم­ های آموزشی در جهان، بیشتر از 14 هزار دانشجوی بین‌المللی را پذیرش کرده و در حال حاضر در حال تحصیل در این کشور هستند.

– فنلاند همچنان در نمرات ریاضی، علوم و خواندن، ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا و نیوزلند را تحت الشعاع قرار می­دهد و از سال 2019، دانشگاه­های فنلاند در بین 3 درصد برتر جهان قرار گرفتند.

– مدارس فنلاند از اوایل کودکی شروع به آماده کردن دانش‌آموزان برای دنیای واقعی می‌کنند و به آنها ابزاری برای داشتن یک زندگی معنادار می‌دهند. دانش‌آموزان از طریق یک رویکرد چند رشته‌ای آموزش داده می‌شوند که خودآموزی، حل مسئله و خودسازی را با هم ترکیب می‌کند، که تجربه یادگیری کامل را از پیش‌دبستانی تا دانشگاه تضمین می‌کند.

– شهریه مقرون به صرفه:

در حالی که تحصیل در دانشگاه ­های فنلاند برای دانشجویان فنلاند و سایر کشورهای اتحادیه اروپا رایگان است، هزینه ­های تحصیل برای دانشجویان بین المللی از 6000 تا 16000 یورو در سال متغیر است.

با این حال، هیچ کمبودی برای فرصت ­های مالی برای تحصیل در فنلاند وجود ندارد. بسیاری از دانشگاه ها بورسیه ­های سخاوتمندانه­ ای را به دانشجویان بین‌المللی اعطا می­کنند که اساساً بر اساس شایستگی ­های علمی است و درباره تعویق پذیرش تحصیلی قوانین سختگیرانه ندارند.

شرایط و نحوه دریافت ویزای کار آموزی دانشجویی فنلاند

اگر برای انجام کارآموزی یا انجام کار داوطلبانه به فنلاند می ­آیید، می ­توانید درخواست ویزای کارآموزی دانشجویی به این کشور ارائه کنید. ناگفته نماند که یک دوره کارآموزی در فنلاند حداکثر 18 ماه طول می­کشد.

برای دریافت ویزای کارآموزی دانشجویی باید واجد شرایط زیر باشید:

یک مدرک تحصیلات عالی را در دو سال گذشته به پایان رسانده­اید یا در حال حاضر در حال تحصیل مقاطع عالیه هستید.

بین 18 تا 30 سال سن دارید، در یکی از مؤسسات آموزش عالی خارج از فنلاند تحصیل می­ کنید، و دوره کارآموزی در رشته ­ای است که با تحصیلات یا مدرک شما مطابقت دارد.

شما بین 18 تا 30 سال سن دارید و در حال تحصیل زبان فنلاندی یا سوئدی در دانشگاهی خارج از فنلاند هستید.

دوره کارآموزی شما بخشی از یک برنامه تبادلی است که توسط یک سازمان غیردولتی اجرا می ­شود یا بر اساس یک توافق نامه بین دولتی است.

شما به فنلاند می­ آیید تا در یک طرح خدمات داوطلبانه اتحادیه اروپا یا یک سازمان غیردولتی تا یک سال داوطلب شوید.

– برابری و آزادی:

سنگ بنای سیستم آموزشی کشور فنلاند برابری و آزادی است. در فنلاند، همه دانشجویان از فرصت‌های برابر برای دریافت آموزش با کیفیت بالا برخوردارند و به لطف سلسله‌ مراتب مسطح دانشگاه‌های فنلاند، دانش‌آموزان معمولاً با اساتید خود احساس رفاقت و صمیمیت دارند.

برخلاف ایالات متحده یا بریتانیا، دانش‌آموزان در فنلاند این آزادی را دارند که تصمیم بگیرند در کدام واحدها تحصیل کنند و تضمین می‌کنند که هر دانش‌آموز با مجموعه‌ای از مهارت‌ها و دانش فارغ‌التحصیل می‌شود و از اعتبار بورسیه های تحصیلی سایر کشورهای شینگن مانند بورسیه های تحصیلی ایتالیا بهره مند شوند.

– استاندارد بالای زندگی :

نه تنها سیستم­ های آموزشی و مراقبت­ های بهداشتی فنلاند درجه یک هستند، بلکه هزینه­ های زندگی برای اکثر دانش آموزان قابل مدیریت است، به خصوص که تخفیف ­های دانشجویی زیادی برای غذا و جابه جایی در کل کشور وجود دارد.

– فرصت­های شغلی برای دانشجویان :

طبق آمار فنلاند، 55 درصد از دانشجویان دانشگاه گزارش دادند که در حین تحصیل قرارداد کاری داشته‌اند.چنانچه تمایل به کار پاره وقت حین تحصیل در کشور فنلاند را دارید، ویزای دانشجویی به شما این امکان را می­دهد تا حداکثر 25 ساعت در 7 روز کار کنید.

– اقامت دائم برای مهاجران :

برای دانشجویان بین‌المللی که عاشق فنلاند می­ شوند و تصمیم می­گیرند پس از فارغ التحصیلی بمانند، ویزای یک ساله پس از تحصیل اعطا می­شود تا اقامت خود را در حین جستجوی شغل پوشش دهند. پس از به دست آوردن شغل تمام وقت، می­توانید بمانید و برای اجازه اقامت مبتنی بر کار اقدام کنید. 

مدارک لازم برای ارائه درخواست ویزای کارآموزی دانشجویی عبارت است از:

– پاسپورت معتبر

– قرارداد کارآموزی که با کارفرما امضا شده است

– سایر توضیحات مربوط به دوره کارآموزی

– شرایط و نحوه دریافت ویزای دوره‌های آموزشی زبان در فنلاند

فنلاند از کشور‌های بسیار زیبا است که در قاره اروپا واقع شده و مقصد مناسبی برای مهاجرت به شمار می‌رود. مهاجرت از طریق دوره‌های آموزشی زبان به فنلاند یکی ‌از بهترین و مطمئن‌ترین‌ راه‌ها برای ورود و زندگی در این کشور تلقی می‌شود. تحصیل در فنلاند از بهترین موقعیت‌ها برای اتباع کشور‌های خارجی، خصوصا ایران است. در این کشور سطح آموزش بسیار بالا بوده و انواع دوره‌های مبتدی و حرفه‌ای آموزشی زبان برگزار می‌شود. برای تحصیل در این کشور نیاز به دانش کافی از زبان انگلیسی، فنلاندی یا سوئدی است. البته افرادی که تسلط کافی بر زبان انگلیسی ندارند می‌توانند به این کشور مهاجرت نموده و در دوره‌های آموزشی زبان شرکت کنند. این دوره‌ها به دو زبان فنلاندی و انگلیسی برگزار می‌شوند. بستگی به میزان علاقه، شرایط و موقعیت خود می‌توانید در هر‌ کدام از دوره‌های آموزشی شرکت نمایید. در جهت شرایط و نحوه دریافت ویزای دوره‌های آموزشی زبان در فنلاند باید گفت که در وهله اول باید تقاضای ویزای دانشجویی یا تحصیلی نمایید. برای شرکت در این دوره‌ها بعد از مهاجرت باید به مدت ٣ ماه در این کشور بمانید که در ادامه می‌توانید اقامت خود را درخواست دهید. به این منظور می‌توانید درخواست اقامت برای فنلاند دهید.

نحوه دریافت ویزای دوره‌های آموزشی زبان فنلاند به ‌صورت الکترونیکی و اینترنتی است. می‌توانید وارد سایت مربوطه شوید و از تمامی قوانین و شرایط مطلع شوید. یکی از مهم‌ترین شروط، شرح دلیل شما برای مهاجرت به کشور فنلاند است. پس ‌از ‌آن که درخواست خود را ثبت کردید نیاز است تا شناسه‌های بیومتریک و مدارک تقاضا شده را ارسال نمایید. در نهایت منتظر نتیجه بمانید تا با صدور ویزای دانشجویی شما موافقت شود. فنلاند دارای موسسات آموزشی عالی در حیطه تدریس زبان انگلیسی است و دانشجویان بین‌المللی فراوانی از اقصی نقاط دنیا را به خود جذب نموده است. موسسات آموزشی به صورت مستقل فعالیت می‌کنند و تحت نظر وزارت آموزش و پرورش فنلاند قرار می‌گیرند. 

شرایط دریافت ویزای دوره‌های آموزشی زبان فنلاند:

– سوابق تحصیلی با ریزنمرات آخرین مقطع

– توصیه‌نامه

– بیانیه شخصی

– کپی پاسپورت یا شناسنامه

– چهار قطعه عکس در ابعاد پاسپورت

– اثبات تسلط به زبان انگلیسی

همانطور که ذکر شد افرادی که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند نیز امکان حضور در این دوره‌ها را دارند. در هر مقطع دوره‌های آموزشی زبان که قصد دارید شرکت کنید، باید مدرک مقطع پیشین خود را ارائه دهید. به این ترتیب متقاضیانی که درخواست مدرک کارشناسی و تحصیل در این مقطع را دارند باید سوابق تحصیلی و مدرک دیپلم خود را تحویل دهند. داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ٦ و تافل با حداقل نمره ٧٢ الزامی است.

 در صورت نداشتن هیچ‌ کدام از این مدارک می‌توانید با اداره پذیرش دانشگاه‌هایی که قصد ثبت‌نام در آنها دارید تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهید. بیش از ٢٠ دانشگاه برتر در حوزه تحصیل زبان انگلیسی در فنلاند وجود دارد که می‌توانید شرایط آنها را مطالعه و در ‌نهایت درخواست خود را به آنها اعلام کنید. در تمام مقاطع و سطوح به آموزش زبان انگلیسی در این مراکز پرداخته می‌شود. بنابراین می‌توانید در هر مقطعی که هستید به تحصیل در این مراکز عالی بپردازید و از آموزش باکیفیت آنها نهایت استفاده را ببرید. علاوه بر زبان انگلیسی، زبان‌های فنلاندی و سوئدی در دانشگاه‌های این کشور آموزش داده می‌شوند که می‌توانید به ‌صورت رایگان در دوره‌های آن شرکت نمایید. هزینه تحصیل در فنلاند در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی در سال متغیر بوده و تقریبا بین ٦٠٠٠ تا ١٨٠٠٠ یورو برآورده شده است. این هزینه مناسب است و این امکان برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد تا به ‌صورت رایگان در دوره‌های آموزشی زبان شرکت نمایند. دوره‌های آموزشی زبان فنلاندی بدون شهریه هستند و یکی از مزایای آن به شمار می‌رود.

شرایط و نحوه دریافت ویزای همراه فنلاند

از انواع ویزا برای مهاجرت و اقامت در فنلاند می‌توان به ویزای همراه اشاره کرد که بسیاری از دانشجویان به ‌دنبال اخذ آن هستند. این ویزا به خانواده تمام دانشجویان چه متاهل و چه مجرد تعلق می‌گیرد. دانشجویانی که متاهل هستند، اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان آنها که زیر ١٨ سال سن دارند صورت می‌گیرد. علاوه بر آن محصلانی که در فنلاند تحصیل می‌کنند و زیر ١٨ سال سن دارند می‌توانند برای پدر و مادر خود به ‌عنوان همراه، درخواست صدور ویزای همراه بدهند.

این ویزا برای دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند صادر می‌شود؛ چرا که ساکنین کشور‌های عضو اروپا بدون ویزا می‌توانند وارد این کشور شوند. فنلاند به خانواده اهمیت زیادی می‌دهد و امکان آن را فراهم نموده تا دانشجویان در کنار خانواده خود زندگی شادی داشته باشند. متقاضیانی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند باید به مدت ٩٠ روز در این کشور بمانند و پس ‌از ‌آن اقامت بلند ‌مدت تحصیلی را دریافت کنند. همراهان دانشجو نیز می‌توانند همزمان با فرد متقاضی درخواست ویزا دهند و امکان ورود همزمان آنها به فنلاند وجود دارد.

دریافت ویزای همراه فنلاند شرایط خاص خود را دارد. مهم‌ترین شرط آن داشتن تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های خانواده در این کشور است. پیش از آن نیز باید به دولت فنلاند ثابت کنید که از پس مخارج خود در این کشور بر می‌آیید.

 شرایط و مدارک اخذ ویزای همراه فنلاند :

– تکمیل فرم درخواست

– پاسپورت دانشجو و پاسپورت همراه

– عکس با ابعاد پاسپورت

– ارائه گواهی سلامت

– مدرک زبان

– ارائه گواهی ازدواج

– ارائه مدرک اثبات تمکن مالی

– مدرک محل سکونت

– تمکن مالی برای هر یک از اعضای خانواده محاسبه می‌شود که برای همسر ١٠٠٠٠ یورو و برای فرزندان ٨٤٠٠٠ یورو تخمین ‌زده شده است. هزینه‌های خود دانشجو نیز حدود ١٣٠٠٠ یورو است. هزینه‌های ذکر شده باید به مدت چند ماه قبل از اخذ ویزا درون حساب فرد وجود داشته باشند و مدرک آن ارائه شود. درخواست ویزا برای همراه از ٤٧٠ تا ۵٢٠ یورو هزینه دارد.

اگر متقاضی بخواهد همراه با خانواده به فنلاند وارد شود احتیاج است مدارک آنها را همزمان با مدارک خود به سفارتخانه تحویل دهد. پس ‌از ‌آن برای متقاضی و همراه کارت اقامت ١ تا ٢ ‌ساله صادر می‌شود. در غیر این صورت متقاضی پس از وارد شدن به کشور می‌تواند درخواست ویزای آنها را بدهد. با‌ این ‌وجود حدود ٩ ماه طول می‌کشد تا همراهان به دانشجو ملحق شوند. همچنین ویزای همراه را باید تمدید نمود که ٤ الی ٦ ماه زمان لازم است. نحوه درخواست ویزای همراه به ‌صورت الکترونیکی امکان‌پذیر است و می‌توان تمام فرآیند آن را به ‌صورت آنلاین دنبال نمود. در طی ٩ ماه مدارک همراه توسط سفارت فنلاند بررسی می‌شوند و در این مدت نمی‌توانید وارد این کشور شوید.

جهت دریافت وقت سفارت باید وارد سایت آن شده و اطلاعات را تکمیل کنید. پس ‌از ثبت نهایی اطلاعات، وقت سفارت به فرد ایمیل می‌شود. وقت سفارت حدود ٢ الی ٤ هفته برای ویزای همراه فنلاند طول می‌کشد. از آنجایی که شخص متقاضی در کشور فنلاند مشغول به ‌کار یا تحصیل است و امکان صدور ویزای همراه برای خانواده او وجود دارد، می‌توان گفت که اخذ ویزای همراه بسیار راحت است و پروسه آن سریع طی می‌شود. قابل ذکر است که همراهان می‌توانند در کشور فنلاند در صورت پیدا کردن پیشنهاد شغلی، اجازه کار داشته باشند. همچنین فرزندان که زیر ١٨ سال سن دارند می‌توانند در مدارس فنلاند مشغول به تحصیل رایگان شوند. تعداد همراهان (فرزندان) در روند اخذ ویزا همراه تاثیری ندارد و هر ‌چند نفر که باشند می‌توانند بدون مشکل وارد این کشور شوند. فرم درخواست ویزا برای این افراد به صورت جداگانه تکمیل می‌شود.

شرایط و نحوه دریافت ویزای سرمایه‌گذاری فنلاند

فنلاند از کشور‌های برجسته در زمینه کار و سرمایه گذاری محسوب می‌شود. مهاجرین زیادی از سراسر دنیا برای سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت فنلاند وارد این کشور شده‌اند. کشور فنلاند از نظر اقتصادی در مقایسه با سایر کشور‌های دیگر اروپا وضعیت بهتری دارد و سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در آن گزینه مناسبی محسوب می‌شود. قبل از سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در کشورهای اروپایی بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه تقویت نمایید تا هدف خود را به درستی انتخاب کنید. بخش‌های اصلی سرمایه‌گذاری و سودآور در فنلاند به ترتیب شامل بخش ساخت ‌و ‌ساز، اطلاعات و ارتباطات، فعالیت مالی و بیمه‌ای، تجارت ماشین‌آلات و در ‌نهایت املاک است. البته که بهتر است با توجه به تخصص و علاقه خود وارد هر ‌کدام از بخش‌ها که تمایل دارید شوید.  اقامت فنلاند از راه سرمایه‌گذاری مانند سرمایه گذاری در ایتالیا یکی از پیشنهادات جذاب است که از طریق روش‌های زیر می‌توانید اقدام کنید:

– تاسیس و ثبت شرکت: بیزینس پلن یا طرح تجاری خود را باید به دولت فنلاند تحویل بدهید تا پس از بررسی و تایید، مجوز آن صادر شود. مزیت این ‌روش عدم نیاز به شریک و تعلق گرفتن مالکیت کل آن برای سرمایه گذار است و مانند اخذ اقامت ایتالیا با ثبت شرکت، پس از گذشت ٣ سال از ثبت شرکت و فعالیت در آن می‌توان موفق به درخواست و اخذ اقامت دائم فنلاند شد.

– خرید اوراق قرضه: خرید اوراق قرضه در فنلاند از دو روش قابل برگشت و غیر‌قابل برگشت ممکن است. در روش اول فرد می‌تواند به مدت کوتاه مثلا ۵ سال مبلغ معینی را سپرده کند و اقامت این کشور را دریافت کند. بعد از مدت تعیین شده اصل پول بدون سود به او برگردانده می‌شود. در روش دوم برای خرید قرضه باید هزینه‌هایی که دولت فنلاند تعیین نموده پرداخت کرد که این هزینه‌ها بازگشت داده نمی‌شوند.

– خرید املاک تجاری و مسکونی: خرید آپارتمان و املاک کوچک در فنلاند مانند خرید ملک در ایتالیا بسیار سودآور هستند. بسیاری از ساختمان‌ها در این کشور دولتی هستند و خرید آنها کمی سخت و دردسرساز است. برای خرید مسکن در فنلاند باید هزینه‌هایی مانند هزینه ثبت‌نام، مالیات، دفتر اسناد رسمی، وکیل و… پرداخت شود. خرید ملک در هلسینکی که پایتخت فنلاند است بهترین انتخاب به شمار می‌رود و می تواند یک مزیت جهت دریافت اقامت در این کشور شود.

– کارآفرینی: ثبت کسب و کار در فنلاند بسیار کم‌هزینه بوده و حدود ٧۵ یورو باید پرداخت شود. میزان مبلغ سرمایه‌گذاری جهت کارآفرینی در فنلاند به طور دقیق ذکر نشده است. این ‌روش معایب خود را نیز دارد که اصلی ترین آن قبول تمام مسئولیت‌های شرکت توسط متقاضی است. رشته‌های توسعه گردشگری، مهندسی آی تی، تکنولوژی، حوزه سلامت، امور مالی، صنایع دریایی، پارک‌های علوم و فناوری از رشته‌هایی هستند که کارآفرینی در آنها بسیار راحت است و فرصت‌های شغلی فراوانی دارند.

نحوه دریافت ویزای سرمایه‌گذاری فنلاند با توجه به چهار روش بالا متفاوت است و اول باید یکی از آنها را برای ورود به این کشور انتخاب کنید.

 مهمترین شرایط  اخذ ویزای سرمایه‌گذاری فنلاند 

– ارائه حداقل مدرک کارشناسی

– داشتن سابقه در حوزه کاری مربوطه یا اداره کردن کسب ‌و ‌کار آن به مدت ٣ سال

– ارائه گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه

– تاییدیه طرح تجاری توسط اداره محیط ‌زیست، حمل ‌و ‌نقل و مرکز توسعه اقتصادی فنلاند

این شرایط در صورتی مورد ‌تایید هستند که شما در فنلاند یک شرکت ثبت کنید یا به راه اندازی یک کسب‌ و ‌کار روی آورید. علاوه بر شرایط ذکر شده نیاز به ارائه مدارکی است که می‌توانید به ‌صورت الکترونیکی برای سفارت فنلاند ارسال کنید. این مدارک شامل پاسپورت و عکس، اثبات تمکن مالی، بیمه پزشکی، داشتن طرح تجاری، اطلاعات بیومتریک، رزومه هستند. وجود محل اقامت در فنلاند بسیار ضروری است و باید مدارکی برای اثبات آن به سفارت ارائه شود. این افراد پس از اخذ ویزا برای خود و موفق شدن در ثبت شرکت می‌توانند برای خانواده خود ویزای مهمان گرفته و از این طریق در کنار هم در فنلاند زندگی کنند.

شرایط و نحوه دریافت ویزای کاری فنلاند

دریافت ویزای کاری فنلاند ملزم به داشتن شرایطی است که از سوی دولت این کشور تعیین شده‌اند. با دریافت این ویزا می‌توان در فنلاند به‌ صورت قانونی و موقت مشغول به ‌کار شد. اگر قصد داشته باشید در این کشور بمانید باید ویزای کاری خود را تمدید کنید یا برای اقامت دائم درخواست دهید. لازمه اخذ این ویزا داشتن شرایط زیر است:

– پیشنهاد کاری از طرف یک شرکت فنلاندی: اصلی‌ترین شرط برای درخواست ویزای کاری داشتن یک پیشنهاد کاری از یک شرکت معتبر فنلاندی است. پیشنهاد کاری روند اخذ این ویزا را بسیار راحت می‌کند.

– داشتن مهارت و سابقه کاری: داشتن یک مهارت تخصصی و سابقه در حوزه کاری آن لازم است. معمولا سابقه کاری ١ تا ٣ سال است که بستگی به شرایط شرکت نیز دارد.

مدرک تحصیلی معتبر: مرتبط با زمینه کاری که می‌خواهید در آن مشغول به‌ کار شوید باید مدرک تحصیلی معتبر ارائه دهید. داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های بین‌المللی برجسته تاثیر زیادی در افزایش پیشنهادات شغلی شما دارد.

– مدرک زبان انگلیسی یا فنلاندی: برای موفق بودن در حوزه کاری و زندگی روزمره، داشتن تسلط کافی به یکی از زبان‌های انگلیسی و فنلاندی و مدرک آن ضروری است.

– داشتن تمکن مالی: برای کار و اقامت در فنلاند باید مدرکی جهت توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی داشته باشید.

علاوه بر این موارد باید مجوز معتبر برای اقامت یک سال در فنلاند را ارائه دهید و در ‌نهایت هزینه‌های ویزا را تهیه کنید. پس ‌از ‌آن که متقاضی کار مناسبی در رابطه با حوزه تخصص خود در فنلاند پیدا کرد باید نسبت به جمع آوری مدارک و ارسال آنها به سفارت اقدام کند. با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره اقامت کشورهای خارجی می توانید بهترین مسیر مهاجرت را باتوجه به مهارت، تخصص و سرمایه خود انتخاب نمایید.

 ثبت‌نام ویزای کاری و پرداخت هزینه آن به ‌صورت آنلاین ممکن است. مدارک و اطلاعات به‌ صورت آنلاین ثبت و آپلود می‌شوند. در ادامه برای مصاحبه از سوی سفارت، وقت قبلی تعیین و ایمیل می‌شود. در مصاحبه، مسئولین سفارت مهارت‌های شما را به همراه مدارک بررسی می‌کنند و بعد از ‌آن باید منتظر نتیجه بمانید. هزینه ویزای کاری فنلاند بین ٤٣٠ تا ۵٠٠ یورو تعیین شده که متغیر است.

مدارک لازم برای ثبت‌نام و درخواست ویزای کاری شامل پیشنهاد شغلی، مدارک تحصیلی معتبر، مدارک هویتی (پاسپورت، شناسنامه، عکس)، مدارک سابقه کار، گواهی سلامت، مدرک اثبات تمکن مالی و تصاویر مربوطه به روزنامه رسمی شرکت هستند.

روش های کاریابی در فنلاند

برای کار‌یابی در فنلاند روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش‌ها مراجعه به وب‌سایت‌های کار‌یابی فنلاند است. در این وب‌سایت فرصت‌های شغلی بسیار متنوعی درج شده که از سوی سازمان‌های خصوصی و دولتی کشور هستند. شرکت‌های مختلف فنلاندی در رویداد‌ها و نمایشگاه‌های حضوری شرکت نموده و به جذب افراد برای کار می‌پردازند. این فرصت خوبی برای متقاضیان است که در رویداد‌ها شرکت نموده و خود را به شرکت‌ها برای استخدام معرفی نمایند. مراجعه به شبکه‌های اجتماعی از دیگر روش‌ها برای ارزیابی موقعیت‌های شغلی است. یکی از کاربردی‌ترین شبکه‌های جتماعی در این زمینه، برنامه Linkedin است که کمک می‌کند تا کارجویان با شرکت‌هایی که به ‌دنبال جذب نیرو برای کار هستند ارتباط برقرار نمایند. از نکات مهم در رابطه با ویزای کاری توجه به اعتبار آن است. قبل از آن که ویزا منقضی شود باید درخواست خود را برای تمدید آن به مراجع مربوطه در فنلاند ارسال نمایید. علاوه بر آن در صورت تمام شدن اقامت در فنلاند نیاز است تا سریعا برای ویزای کار جدید درخواست دهید. بعد ‌از ‌آن که موفق به دریافت ویزای کاری فنلاند شدید، اگر خواهان ماندن بیشتر از ٩٠ روز در این کشور باشید باید قبل از آن که به فنلاند وارد شوید درخواست اقامت دهید. پس از گذشت ٣ ماه به سفارت فنلاند مراجعه کنید و مدارک خواسته شده را تحویل دهید. بررسی‌ها توسط اداره اشتغال توسعه اقتصادی فنلاند انجام می‌گیرد و پس از تایید، کارت اجازه اقامت برای متقاضی صادر خواهد شد. این کارت دارای یک سال اعتبار است که امکان تمدید آن وجود دارد.

امکان کار پس از تحصیل برای مهاجرین در فنلاند

فنلاند کشوری بسیار زیبا با موقعیت‌های شغلی قابل توجه در زمینه‌های مختلف برای مهاجرت شغلی است. خوشبختانه امکان کار پس از تحصیل برای مهاجرین در فنلاند وجود دارد. امنیت شغلی بالا و رفاه زندگی، فنلاند را به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان و اتباع کشور‌های خارج از اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. فنلاند دارای اقتصاد رو‌به‌رشد است و از نظر اقتصادی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد. این دلایل موجب شده تا بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود تمایل به اشتغال و زندگی در این کشور داشته باشند. در نتیجه می‌توان ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کرد و اقامت فنلاند را به ‌دست آورد. پس از فارغ‌التحصیلی و دریافت مدرک برای ماندن در کشور باید سریعا برای گرفتن ویزای کاری درخواست دهید تا اقامت شما به مشکل نخورد.

 دولت فنلاند به مدت یک سال اجازه می‌دهد تا به دنبال کار بگردید. در این مدت نیاز به دریافت پیشنهاد شغلی و بستن قرارداد با یک شرکت معتبر است. در غیر این صورت مجبور به ترک این کشور هستید. پس اولین شرط پیدا کردن شغل مناسب با مهارت‌های شما است.

 در ادامه باید اقداماتی را برای تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری انجام دهید. افرادی که در حین تحصیل خود توانسته باشند از یک کارفرمای معتبر پیشنهاد کاری دریافت نمایند، روند اخذ ویزای کاری برای آنها بسیار راحت‌تر و سریع‌تر پیش می‌رود. برای درخواست ویزای کاری باید مدارک معتبر ارائه دهید که در زیر عنوان شده‌اند :

گواهی سلامت

ارائه قرارداد کاری بین کارفرما و متقاضی

مدارک هویتی مانند شناسنامه، عکس و پاسپورت معتبر

مدرک تحصیلی معتبر به همراه ریزنمرات

مجوز کار

مشاغل اداری، هنری، صنعتی، فنی، مدیریتی، تجاری، گردشگری در فنلاند بیشترین جذب نیرو را دارند. قبل از آن که تصمیم به ‌کار در فنلاند داشته باشید باید نیاز‌های شغلی مرتبط با مدرک تحصیلی و مهارت‌های خود را بررسی کنید. در مباحث قبلی درباره نحوه کار‌یابی در فنلاند به‌ صورت کامل صحبت شد که از طریق آنها می‌توانید پیشنهادات شغلی را پیدا و بررسی کنید. پس از گذشت ٤ سال کار و زندگی در این کشور و پرداخت مالیات می‌توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در فنلاند از قوانین بسیار مهمی است که مدرک مربوط به آن را باید ارائه دهید. در این صورت حتی می‌توانید در ادامه برای خانواده خود ویزای همراه صادر کنید و در آینده تابعیت فنلاند را به ‌دست آورید. دانش زبان نیز از شرایط مهم برای امکان کار و اقامت در این کشور است. تسلط به زبان انگلیسی و فنلاندی برای به ‌دست آوردن اقامت این کشور کافی هستند. جالب است بد‌انید که زبان سوئدی از دیگر زبان‌های این کشور است که با داشتن تسلط بر آن می‌توانید زندگی راحتی داشته باشید و با مردم ارتباط برقرار کنید.

 تسلط بر زبان‌های فنلاندی و سوئدی شانس متقاضی را برای پیدا کردن کار بیشتر می‌کند و سریع‌تر وارد بازار کار این کشور می‌شوند. دانشجویانی که در یکی از دانشگاه‌های فنلاند در رشته‌های مکانیکی و ساخت ‌و ‌ساز تحصیل نموده و مدرک آن را دریافت کرده باشند از گارانتی کار بهره‌مند می‌شوند. فنلاند از کشور‌های کم‌ جمعیت به شمار می‌رود و بنابراین با کمبود نیرو مواجه است. از این‌ رو دولت این کشور از نیرو‌های خارجی بسیار استقبال می‌کند و با ایجاد رفاه و ارائه خدمات اجتماعی، زندگی خوبی را برای این افراد به وجود خواهد آورد. یکی‌ از مزیت‌های تحصیل در فنلاند این است که پس از گذشت نیمی از زمان تحصیل، نیم دیگر به ‌عنوان اقامت کاری برای دانشجو محسوب می‌شود. این امر موجب شده تا سریع‌تر بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید. دانشجویان در زمان تحصیل نیز اجازه کار دارند و با فعالیت در سازمان‌های این کشور می‌توانند به سابقه کاری حرفه‌ای دست پیدا کنند. کار حین تحصیل شانس شما را برای دریافت بهترین پیشنهادات شغلی با درآمد بالا بیش ‌از ‌پیش می‌کند، از این رو فنلاند می تواند یک گزینه مناسب برای مهاجرت پزشکان باشد که می توانند با اخذ مدرک آزمون OET در این کشور به اشتغال و به تبع آن اخذ اقامت اقدام نمایند.

نرخ بیکاری و تورم در کشور فنلاند

فنلاند از کشور‌های اروپایی با جمعیت کم ‌است که نرخ بیکاری و تورم در آن بسیار مناسب است. فنلاند بازار کار پر رونقی دارد و از مهاجرین برای کار در این کشور بسیار استقبال می‌کند. این کشور سرشار از فرصت‌های شغلی متنوع بوده و امکان رسیدن به درآمد بالا و زندگی ایده‌آل را برای مهاجرین هموار نموده است. شما می‌توانید با داشتن مدرک تحصیلی معتبر و مهارت تخصصی در یکی از شرکت‌های فنلاندی مشغول به‌ کار شوید. در این بخش به بررسی نرخ بیکاری و تورم در این کشور پرداخته می‌شود که آگاهی و درک شما از ورود به بازار کار فنلاند را افزایش می‌دهد. طبق آمار و تحقیقات کارشناسان مربوطه از سال ٢٠١٩ تا به امروز، نرخ تورم در فنلاند به بیش از یک درصد رسیده است. این در صورتی است که نرخ بیکاری در این مقطع زمانی ١٩ درصد برآورد شده است. در سال ٢٠١٩ نرخ بیکاری حدود ٦. ۵٩ درصد اعلام‌ شده که با توجه به شواهد موجود تا سال ‌جاری این نرخ افزایش پیدا کرده است. بسیاری از مشاغل در فنلاند رشد ۵٩ درصدی داشته‌اند و بیشتر از ٢ میلیون و ۵٠٠ هزار نیروی کار در این کشور وجود دارد. متوسط حقوق ماهانه در فنلاند ٣۵٠٠ یورو بوده که در مقایسه با مخارج زندگی که در این کشور که ١٧٠٠ یورو برای یک خانواده اعلام‌ شده، نسبتا مناسب است چرا که مخارج ‌زندگی در فنلاند بالا به شمار می‌رود. میزان دستمزد بستگی به عوامل گوناگون دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان موارد زیر را نام برد :

مدرک تحصیلی

تجربه و سابقه کار

نوع و سختی کار

جنسیت

سن

منطقه جغرافیایی زندگی و محل کار

افرادی که دارای سابقه کاری هستند و مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه‌های فنلاند کسب نموده‌اند، فرصت‌های شغلی بهتری را می‌توانند به ‌دست آورند. این امر باعث می‌شود تا حقوق بیشتری دریافت کنید. باتوجه به امکانات ویژه شغلی برای پزشکان در فنلاند این کشور می تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت پزشکان از ایران باشد. جنسیت از دیگر عوامل مهم است که میزان حقوق فرد را تعیین می‌کند و دستمزد مردان از زنان بیشتر است. از مزیت‌های کار در فنلاند می‌توان به عدم نابسامانی‌های اقتصادی اشاره نمود. اقتصاد فنلاند نه ‌تنها دارای تزلزل نیست بلکه رو‌به‌رشد و صعود است. در نتیجه می‌توان گفت فنلاند آینده اقتصادی و کاری درخشانی دارد و کشور مناسبی برای مهاجرت و زندگی به‌ حساب می‌آید. این قضیه ممکن است تورم در فنلاند را در سال‌های آتی کاهش دهد. دوران کوید از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر رشد نرخ بیکاری و تورم در تمام کشور‌ها شناخته شده که فنلاند نیز از این قائده مستنی نیست. کرونا نرخ بیکاری در فنلاند را افزایش داده و این کشور را با کمبود نیرو مواجه نمود. ناگفته نماند که فنلاند در زمان شیوع کرونا برخلاف بسیاری از کشور‌ها توانست اوضاع اقتصادی را کنترل و مدیریت نماید و ضربه سهمگینی به اقتصاد این کشور وارد نشد.

 نرخ تورم بر اساس آمار و ارقام در حال حاضر ٤. ٦٦ درصد اعلام‌ شده که از مهم‌ترین فاکتور‌های تاثیرگذار در وضعیت اقتصادی این کشور است. فنلاند از نظر تناسب بین مخارج و هزینه‌های زندگی با درآمد افراد در موقعیت خوبی قرار گرفته و مردم در این کشور دغدغه مسائل مالی ندارند یا حداقل است. علاوه بر مهاجرین، اکثر مردم فنلاند دارای شغل با دستمزد مناسب هستند. تمام این موارد نشان‌دهنده قوی بودن اقتصاد فنلاند است. با تمام این تفاسیر فنلاند مقصد مناسبی برای مهاجرین از جهت ورود به بازار کار به شمار می‌رود. با داشتن شرایط لازم از‌ جمله توانایی مالی، داشتن تخصص و مدرک تحصیلی و… می‌توان فنلاند را در لیست کشور‌های مناسب برای مهاجرت قرار داد. ایجاد کسب ‌و ‌کار و کارآفرینی در فنلاند نیز از گزینه‌های مناسب برای مهاجرین است که از این راه می‌توانند به درآمد بالایی برسند. کافی است تا شرایط گفته شده در بخش‌های پیشین را بررسی نمایید.

شرایط و نحوه دریافت ویزای استارتاپ فنلاند

فنلاند از کشور‌های پیشرفته و توسعه‌یافته اروپایی است که محبوبیت زیادی در نزد مهاجرین دارد. برای مهاجرت و ورود به این کشور راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها دریافت ویزای استارتاپ است. در این بخش اطلاعات مفیدی از شرایط و نحوه دریافت ویزای استارتاپ فنلاند ذکر شده است. سازمان مهاجرت و سازمان تجارت فنلاند امکانی را پیش ‌روی مهاجرین قرار داده‌اند تا با گرفتن ویزای استارتاپ، پلن‌های تجاری خود را در این کشور اجرا نمایند. افرادی که دارای برنامه تجاری با پتانسیل رشد بین‌المللی هستند می‌توانند موفق به اخذ این ویزا شوند. این ویزا ٢ سال اعتبار دارد که در این مدت می‌توانید طرح تجاری خود را اجرا نموده و استارتاپ خود را تشکیل دهید. در صورت نیاز امکان تمدید ویزا به مدت ٢ سال دیگر وجود دارد. اما قبل از آن نیاز است تا اقداماتی را برای گرفتن ویزای استارتاپ انجام دهید و به بررسی شرایط استارتاپ در این کشور بپردازید. یکی‌ از نکات مثبت دریافت این ویزا عدم نیاز به مدرک زبان است. همچنین می‌توانید با خانواده خود به این کشور مهاجرت نمایید. دولت فنلاند فرصت‌های مالی بسیاری را برای مهاجرین فراهم نموده تا بتوانند تیم کارآفرینی خود را با موفقیت تشکیل دهند. موارد زیر شرایط دریافت ویزای استارتاپ فنلاند را ذکر نموده‌اند:

ارائه طرح تجاری و اخذ تاییدیه از شرکت تجاری فنلاند

داشتن طرح کسب ‌و ‌کار نوآورانه

داشتن تمکن مالی برای پرداخت مخارج زندگی

ارائه تعهدنامه برای تاسیس شرکت پس از ورود به فنلاند

داشتن ٦٠ درصد هزینه برای راه اندازی و توسعه کسب‌ و ‌کار

خلاقانه بودن برنامه تجاری از مهم‌ترین مسائلی است که نظر دولت فنلاند را به خود جلب می‌کند. امکان راه اندازی استارتاپ با کمترین هزینه از ویژگی‌های مطلوب ایده‌های تجاری در این کشور است. یکی از ویژگی‌های استارتاپ که دولت فنلاند اهمیت ویژه‌ای به آن می‌دهد، سودآور بودن استارتاپ است. شما باید پس از راه اندازی ایده تجاری خود در پایان سال به سود برسید و در سال‌های آینده نیز همین روند را طی کنید. اگر در کار خود موفق شدید می‌توانید بعد از ٤ سال، اقامت دائم این کشور را از آن خود کنید. نحوه دریافت ویزای استارتاپ دارای بخش‌های مهمی است که باید مراحل آن را به‌ درستی طی نمود که به‌ صورت زیر هستند:

در ابتدا باید طرح تجاری خود را ارائه دهید و بیانیه واجد شرایط بودن را دریافت نمایید.

پس از تایید شدن طرح تجاری و داشتن شرایط، درخواست ویزای استارتاپ را باید به اداره مهاجرت فنلاند ارسال کنید.

به فنلاند سفر نموده و یک حساب بانکی برای پرداخت هزینه‌های زندگی مانند قبوض باز کنید.

به سازمان تجارت فنلاند و اداره مالیات مراجعه کنید و شرکت خود را به ثبت برسانید.

در صورت داشتن شریک نیاز است به شرکت‌های سرمایه‌گذاری مراجعه نمایید و بودجه مورد نیاز خود را دریافت کنید. بررسی درخواست شما با در نظر گرفتن ارسال مدارک و انجام تمام مراحل جهت اخذ این ویزا مدت یک تا ٢ ماه طول می‌کشد. هزینه دریافت ویزای استارتاپ در صورت ثبت‌نام الکترونیکی ٣۵٠ یورو و به‌ صورت کاغذی ٤٨٠ یورو محاسبه می‌شود. برای تمدید آن نیز به‌ صورت جداگانه باید هزینه پرداخت کنید. مدارک هویتی، صورت حساب مالی، طرح کسب‌ و ‌کار، رزومه و مشخصات تیم، بیانیه واجد شرایط بودن، مدارک پشتیبان مالی و تحقیقات درباره بازار کار فنلاند از مدارکی هستند که باید جمع آوری و در سایت سفارت آپلود نمایید. افرادی که سوء پیشینه کیفری دارند مشمول دریافت این نوع ویزا نمی‌شوند. ایرانیان بسیاری در فنلاند موفق به‌ کارآفرینی شده‌اند و با حمایت حکومت فنلاند توانسته‌اند به توسعه کار خود بپردازند. امکان سرمایه‌گذاری ۵٠٠٠٠ هزار یورویی از سازمان‌های خصوصی برای مهاجرین وجود دارد. شبکه‌سازی و توسعه کار در فنلاند آسان بوده و در مدت اندک کوتاه می‌توان به سود خوبی دست پیدا نمود.

شرایط و نحوه دریافت ویزای ازدواج فنلاند

کشور فنلاند با موقعیت اقتصادی عالی و فرهنگ مطلوبی که دارد از بهترین مکان‌ها برای زندگی به شمار می‌رود. بسیاری از افراد از سراسر جهان به ‌دنبال راهی برای مهاجرت به فنلاند هستند تا از رفاه اجتماعی و زندگی شاد در آن برخوردار شوند. ازدواج یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت اقامت و تابعیت کشور فنلاند است که جهت شناخت بیشتر به شرایط و نحوه دریافت ویزای آن در این بخش صحبت نموده‌ایم. برای دریافت ویزای ازدواج فنلاند مانند ویزای ازدواج ایتالیا می‌توان با یکی از افراد تبعه این کشور ازدواج نمود. علاوه بر آن ازدواج با فردی که در مدت زمان طولانی ساکن فنلاند بوده و دارای اقامت است راهی برای گرفتن‌ این ویزا محسوب می‌شود. متاسفانه در سال‌های گذشته بسیاری از افراد با ازدواج ساختگی وارد این کشور شده و اقدام به اخذ ویزا شده‌اند. در نتیجه دولت فنلاند شرایط سخت‌گیرانه‌ای وضع کرده تا افراد مستندات محکمی از حقیقی بودن ازدواج خود ارائه دهند. از شرایطی که برای اخذ ویزای ازدواج فنلاند لازم است می‌توان موارد زیر را نام برد:

عدم ازدواج طرفین و ارائه مدارکی برای اثبات مجرد بودن لازم است.

در صورت ازدواج، گواهی فوت همسر قبلی باید ارائه شود.

مدارک مبنی بر تمکن مالی و پرداخت هزینه‌های مالی همسر باید عرضه شود.

در صورت ثبت ازدواج در کشور دیگر باید نسبت به دریافت اقامت موقت فنلاند اقدام نمود.

محل ثبت ازدواج برای سفارت اهمیت بالایی دارد و باید سند آن استعلام گرفته شود. اگر ازدواج در فنلاند ثبت شده باشد، سفارت فنلاند می‌تواند از اداره مربوطه حقیقی بودن ازدواج را استعلام بگیرد. اگر ازدواج در کشور دیگری ثبت شده باشد از ادارات ثبت محلی می‌توان نسبت به استعلام آن اقدام نمود.

 ازدواج در فنلاند روند اخذ ویزا را آسان‌تر می‌کند و بررسی‌های لازم از سوی مقامات این کشور در زمان کمتر اتفاق می‌افتد. علاوه بر آن اگر با اتباع فنلاندی ازدواج کنید این پروسه سریع‌تر طی می‌شود. ارائه سند ازدواج برای اثبات واقعی بودن رابطه کافی نیست. در کنار آن می‌توان عکس‌های خانوادگی و پرینت تماس‌های هر دو طرف را ارائه داد تا صحت رابطه ثابت شود. البته این مدارک خصوصی هستند و دولت نمی‌تواند افراد را ملزم به گرفتن این مدارک نماید. در صورت نامزد بودن نیز می‌توان موفق به دریافت این ویزا شد. به این افراد پیشنهاد می‌شود که برای گرفتن سریع اقامت، در فنلاند ازدواج خود را ثبت کنند. گفتنی است افرادی که متاهل هستند نمی‌توانند برای گرفتن این ویزا درخواست دهند. کسانی که همسر آنها فوت شده باید گواهی فوت ارائه داده و کسانی که جدا شده‌اند باید مدارک طلاق خود را تحویل دهند.

افرادی که با ازدواج صوری و ساختگی قصد مهاجرت به فنلاند دارند، با بررسی‌های لازم توسط دولت و برملا شدن این اتفاق ممکن است برای همیشه شانس ورود به این کشور را از دست بدهند و مشمول جریمه‌های سنگین شوند. در صورت داشتن شرایط و تاییدیه از سوی دولت فنلاند، پس از چند سال زندگی متوالی می‌توانید تابعیت این کشور را به‌ دست آورید.

گرفتن تابعیت فنلاند باعث می‌شود تا از تمام حقوق شهروندی این کشور برخوردار شوید و مانند یک شهروند عادی با شما برخورد می‌شود. جنسیت برای دریافت ویزای ازدواج در فنلاند مطرح نیست و چه مرد و چه زن می‌توانند برای همسر خود درخواست ویزا دهند. مدارک هویتی مانند سند ازدواج، شناسنامه و پاسپورت، مدارک مربوط به تمکن مالی مانند حساب‌های بانکی با داشتن مبلغ تعیین شده، مدارک مرتبط با حقیقی بودن ازدواج مانند پرینت‌های تلفن و عکس‌های خانوادگی و… از‌ جمله مدارکی هستند که برای اخذ ویزای ازدواج باید ارائه دهید. تحویل مدارک و اسناد به‌ صورت الکترونیکی امکان‌پذیر است و یا می‌توانید به‌ واسطه همسر خود به‌ صورت حضوری آنها را به مقامات فنلاند عرضه کنید.

شرایط و نحوه دریافت ویزای پارتنرشیپ فنلاند

ویزای پارتنرشیپ از انواع ویزا است که امروزه درخواست آن نسبت به سال‌های گذشته بسیار افزایش داشته است. کشور‌های بسیاری از‌ جمله فنلاند ویزای پارتنرشیپ را برای متقاضیان صادر می‌کنند که نوعی ویزای ازدواج به ‌حساب می‌آید. برای درک بهتر این موضوع باید گفت که پارتنر به فردی گفته می‌شود که با شخص متقاضی دارای روابط عاطفی است و زندگی مشترک دارند. ویزای پارتنرشیپ انواع مختلفی دارد که در زیر عنوان شده‌اند:

همسر: همسر به پارتنری گفته می‌شود که فرد متقاضی به ‌صورت قانونی با او ازدواج نموده و دارای زندگی مشترک هستند. در این نوع ویزا زندگی طولانی مدت طرفین باید اثبات شود و مدارکی مانند سند ازدواج، پرینت تلفن طرفین و عکس‌های خانوادگی ارائه گردد. ارائه این مدارک باعث شده تا افراد از ازدواج صوری برای درخواست ویزا استفاده نکنند.

– پارتنر عرفی: به فردی گفته می‌شود که حداقل به میزان یک سال با متقاضی زندگی مشترک داشته باشد. علاوه بر آن دیدار‌های این زوجین باید کوتاه و موقت باشد. این دسته از افراد نیازی به ازدواج قانونی ندارند و درخواست ویزا برای آنها صادر می‌شود. افراد همجنس‌گرا نیز در این گروه جای داده می‌شوند و اگر ١٢ ماه با یکدیگر زندگی کرده باشند می‌توانند به درخواست این ویزا اقدام کنند. اشخاصی که در زندگی مشترک خود دچار شکست یا طلاق شده‌اند می‌توانند در صورت برگشت به یکدیگر و زندگی مشترک با گذشت یک سال، درخواست ویزای پارتنرشیپ دهند.

– پارتنر زناشویی: زوج‌هایی که به مدت یک سال زندگی زناشویی با یکدیگر را تجربه کرده باشند در این دسته قرار می‌گیرند. این ویزا هم شامل زوج‌های هم جنس‌گرا و هم زوج‌هایی با جنس مخالف می‌شود. تفاوت این گروه با گروه قبلی در محدودیت‌های آنها است. این محدودیت‌ها دارای مواردی مانند محدودیت مذهبی، گرایش‌های جنسی و یا محدویت‌های مهاجرتی هستند که امکان زندگی مشترک برای آنها وجود ندارد.

پارتنر‌ها می‌توانند برای اثبات روابط خود مدارکی مانند پاسپورت، ویزا، رسید‌های تفریحی مشترک، نامه از محل کار، بلیت پرواز تهیه و تحویل دهند. ویزای پارتنرشیپ در صورتی قابل اخذ است که متقاضی پارتنر در فنلاند زندگی نکند و اقامت این کشور را نداشته باشد. از شرایط اخذ ویزای پارتنرشیپ باید به محدودیت سنی اشاره کرد. طرفین باید به سن قانونی رسیده و ١٨ سال سن داشته باشند. پارتنر متقاضی نیاز است که تابعه کشور فنلاند باشد یا اقامت دائم و طولانی مدت در فنلاند داشته باشد. این فرد نیاز است مدارکی برای اثبات تامین هزینه‌های پارتنر خود در فنلاند ارائه دهد و از دولت توقع کمک مالی نداشته باشد. 

مدارک درخواست ویزای پارتنر شیپ فنلاند

مدارکی که برای درخواست ویزای پارتنرشیپ لازم است عبارتند از:

مدارک هویتی دو طرف

پاسپورت معتبر

عکس رنگی با ابعاد پاسپورت

تعهدنامه و تکمیل فرم درخواست

پرسش‌نامه اطلاعات روابط طرفین و حمایت مالی

مدارک اثبات ثبت ازدواج یا زندگی مشترک

معاینات پزشکی و بیومتریک

گواهی تولد فرزندخوانده در صورت وجود

گواهی ازدواج در صورت وجود

عکس‌های عروسی

دعوت نامه

تمام مدارک ذکر شده را به‌ صورت کامل جمع آوری کنید و در سایت سفارت آپلود نمایید. بعد ‌از ‌آن هزینه ویزا را پرداخت نمایید تا درخواست شما در صف بررسی قرار بگیرد. توصیه می‌شود قبل از ارسال مدارک و درخواست، از مدارک خود کپی بگیرید که در صورت نیاز داشتن به سوابق و اطلاعات خود به مشکل نخورید. بهتر است قبل از ارسال درخواست، تمام شرایط موجود برای دریافت این ویزا را به طور دقیق مطالعه کنید که از واجد شرایط بودن آن مطمئن شوید. برای ثابت کردن محل زندگی باید فرم‌های مالیاتی یا قبوض را به دولت تحویل دهید. همچنین ممکن است دولت از شما حساب بانکی مشترک یا مدرکی مبنی بر وجود دارایی مشترک بخواهد. اگر پارتنر شما دارای فرزند باشد می‌توانید برای آن هم درخواست ویزا دهید. دلایلی وجود دارند که ممکن است اجازه درخواست ویزای پارتنر شیپ نداشته باشید. از‌ جمله این دلایل می‌توان به داشتن بدهی مالی و عدم توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی خود و پارتنر، سن کمتر از ١٨ سال، عدم ارائه دلیل قانع کننده برای زندگی خود و پارتنر در فنلاند، عدم اقامت و داشتن تابعیت فنلاند و… اشاره نمود.

شرایط دریافت ویزای فنلاند با دعوتنامه

کشور‌های اروپایی بیشترین مهاجرین را به خود اختصاص داده‌اند که به خاطر داشتن مزایای متعدد از ‌جمله رفاه اجتماعی، امنیت شغلی بالا و… است. فنلاند یکی از این کشور‌ها است که بسیاری از افراد برای اقامت و زندگی در آن علاقه زیادی از خود نشان می‌دهند. به این منظور می‌توان از طریق ویزا و دعوتنامه وارد فنلاند شد. دعوتنامه فنلاند به‌ صورت کوتاه ‌مدت و بلند ‌مدت صادر می‌شود و رایج‌ترین راه برای مهاجرت به این کشور است. دعوتنامه‌ها در دو دسته رسمی و غیر رسمی قرار می‌گیرند. دعوتنامه فنلاند انواع مختلفی دارد که علاوه بر معرفی، شرح مفید و مختصری از شرایط دریافت آنها در زیر بیان شده است:

– دعوتنامه توریستی: این دعوتنامه از رایج‌ترین راه‌ها برای ورود به این کشور است که اکثر مهاجرین به این صورت وارد فنلاند می‌شوند. فنلاند از کشور‌های بسیار زیبا با مناظر شگفت‌انگیز است که برای مهاجرت توریستی مقصد مناسبی به شمار می‌رود. مانند دعوتنامه توریستی ایتالیا این دعوتنامه نیز باید از سوی یکی از اقوام یا آشنایان مقیم فنلاند دریافت نمایید. این دعوتنامه یک مزیت بسیار بزرگ دارد و آن هم گرفتن ویزای شنگن و تسریع روند آن است.

– دعوتنامه تجاری: اگر افراد به ‌دنبال گسترش کسب‌ و ‌کار خود، بستن قرارداد، توسعه و برقراری روابط تجاری در فنلاند هستند، می‌توانند از طرف یک شرکت معتبر فنلاندی دعوتنامه دریافت کنند. برای درخواست ویزای تجاری، ارائه دعوتنامه به همراه سایر مدارک الزامی است. مدارکی که برای دریافت دعوتنامه تجاری باید ارائه دهید شامل پروانه ثبت شرکت ایرانی، کپی تمام مدارک، نامه هدف از سفر، گواهی رسمی از شرکت به زبان انگلیسی، تعیین مدت زمان مهاجرت، صورت حساب بانکی در مدت ٦ ماه گذشته و تاییدیه بانکی از متقاضی یا کارفرما هستند.

– دعوتنامه تحصیلی: این نوع دعوتنامه از طرف دانشگاه فنلاند برای متقاضی ارسال می‌شود. برای درخواست آن نیاز است با دانشگاه مد‌نظر مکاتبات لازم را انجام دهید. با دریافت این دعوتنامه می‌توانید برای گرفتن ویزای تحصیلی درخواست دهید.

– دعوتنامه نمایشگاهی: هر سال در فنلاند نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود که امکان شرکت در آن برای شهروندان ایرانی نیز وجود دارد. از سوی یکی از مسئولین ارگان‌های فنلاند یا شرکت‌های حاضر در نمایشگاه می‌توان این دعوتنامه را دریافت کرد. هدف از مهاجرت در دعوتنامه به ‌صورت دقیق و کامل باید شرح داده شود. اعتبار این دعوتنامه از شروع تا پایان نمایشگاه است که امکان دریافت ویزای فنلاند در این بازه زمانی وجود دارد.

– دعوتنامه کاری: در صورت داشتن پیشنهاد شغلی از سوی یکی از شرکت‌های معتبر فنلاند، دعوتنامه‌ای از شرکت برای فرد متقاضی ارسال می‌شود. این دعوتنامه تنها با مقاصد کاری قابل دریافت است. دریافت دعوتنامه کاری نسبت به انواع دیگر کمی سخت است. برای دریافت آن نیاز است تا کارفرما و شرکت مربوطه شما را تضمین نماید. همین ویژگی سبب شده تا ارسال دعوتنامه از شرکت‌های فنلاندی با استقبال کم‌تری مواجه گردد. بهتر است که به قوانین کار و زندگی در فنلاند آشنا باشید. در غیر این صورت و سر زدن هر‌ گونه خطا از جانب شما به ضرر کارفرما و شرکت تمام می‌شود.

– دعوتنامه خویشاوندی: برای دیدار از اقوام خود در فنلاند می‌توانید از جانب آنها دعوتنامه دریافت نمایید. پس از دریافت دعوتنامه و ورود به فنلاند می‌توانید ویزای این کشور را درخواست دهید که در ابتدا ملزم به داشتن شرایط آن هستید. لازم است شخص متقاضی برای دریافت ویزا به ‌صورت حضوری به سفارت مراجعه کند. پاسپورت متقاضی باید معتبر بوده و دارای ٣ ماه اعتبار باشد. اگر فرد متقاضی کمتر از ١٨ سال سن داشته باشد برای درخواست ویزا باید از سوی والدین خود نامه رسمی به سفارت عرضه کند. همرا‌هان متقاضی به صورت جداگانه باید فرم درخواست را پر کنند.

دعوتنامه‌ها از سوی اشخاص یا ارگان‌های نام برد شده به‌ صورت الکترونیکی ارسال می‌شوند و کد رهگیری را در اختیار شما قرار می‌دهند. همانطور که گفتیم دعوتنامه‌ها به ‌صورت رسمی یا غیر رسمی ارسال می‌شوند. منظور از دعوتنامه رسمی این است که فرد ارسال کننده باید هزینه‌های سفر متقاضی را پرداخت نماید. در دعوتنامه غیر رسمی شخص ارسال کننده هزینه سفر متقاضی را تقبل نمی‌کند.

امکان پناهندگی به کشور فنلاند

مهاجرت به فنلاند روش‌های گوناگون دارد که یکی از آنها پناهندگی است. پناهندگی برخلاف دریافت ویزا و دعوتنامه فرم درخواست ندارد و شرایط آن کاملا متفاوت بوده و با خطراتی همراه است. امکان پناهندگی به کشور فنلاند برای شهروندان ایرانی وجود دارد که باید شرایط آن را داشته باشید. مهم‌ترین شرط برای درخواست پناهندگی فنلاند آوردن دلیل قانع کننده است. متقاضیان تنها در صورتی می‌توانند درخواست پناهندگی بدهند که در مرز‌های این کشور مستقر باشند. پس از ورود به خاک این کشور باید به اداره پلیس مراجعه نموده و درخواست خود را به اطلاع آنها برسانید. پلیس اطلاعات اولیه را از فرد تقاضا و ثبت می‌نماید و مراحل انگشت‌نگاری را انجام می‌دهد. سپس متقاضی به اردوگاه پناهجویان منتقل داده می‌شود تا نتیجه نهایی اعلام گردد. درخواست متقاضی توسط اداره کل مهاجرت فنلاند بررسی می‌شود و در این مدت اگر در جای دیگری غیر از اردوگاه سکونت نمود، تمام هزینه‌های زندگی به عهده فرد است. از شرایط پناهندگی فنلاند می‌توان به داشتن محدودیت سنی اشاره نمود. برای متقاضی در صورت سن زیر ١٨ سال نماینده تعیین می‌شود تا امور پرونده درخواست پناهندگی آن را انجام دهد. جالب است بد‌انید که این شخص حق رفتن به مدرسه، سکونت، استفاده از خدمات بهداشتی و غذا را دارد. ممکن است بررسی درخواست شما توسط مقامات اداره کل مهاجرت فنلاند چندین ماه طول بکشد. در این مدت نمی‌توانید از این کشور خارج شوید؛ چرا که در غیر این صورت احتمال لغو ‌درخواست پناهندگی از سوی مقامات فنلاندی وجود دارد. پس از ارزیابی درخواست پناهندگی، اداره کل مهاجرت برای شما وقت مصاحبه تعیین نموده و دعوتنامه ارسال می‌کند. مصاحبه مهم‌ترین بخش از پناهندگی است که دلایل مربوطه برای این درخواست از فرد پرسیده می‌شود. امکان استفاده از مشاوره حقوقی در مصاحبه پناهندگی وجود دارد که می‌تواند با راهنمایی‌های لازم تاثیر مثبتی بر روند این موضوع داشته باشید. اگر در کشور خود به هر یک از دلایل ملیت، قومیت، مذهب، عقاید سیاسی و تعلق گرفتن به گروه اجتماعی خاص مورد اذیت و آزار قرار گرفتید، می‌توانید پناهندگی فنلاند را به‌دست آورید. در صورت داشتن یکی از دلایل ذکر شده اگر همچنان اداره کل مهاجرت با پناهندگی شما موافقت نکند می‌توانید بر اساس قانون حفاظت درجه دو موفق به اجازه اقامت شوید.

در صورت دریافت تهدید‌های زیر امکان موافقت با پناهندگی شما بسیار افزایش می‌یابد:

– مجازات غیر انسانی یا شکنجه

– تهدید به مرگ و اعدام

– قرار گرفتن در خطر ناشی از درگیری مسلحانه

امکان دریافت پاسخ منفی از سوی اداره کل مهاجرت برای فرد متقاضی وجود دارد. در این صورت نه ‌تنها به فرد اجازه پناهندگی داده نمی‌شود بلکه نمی‌تواند اجازه اقامت بگیرد و در‌ نهایت از کشور دیپورت می‌شود. فرد این امکان را دارد که به دادگاه اداری مراجعه نموده و درخواست تجدید نظر دهد. افرادی که از بین راه‌های مهاجرت به فنلاند یا هر کشور دیگر پناهندگی را انتخاب می‌کنند باید بد‌انند که ممکن است خطراتی آنها را تهدید نماید. پس بهتر است که از راه‌های دیگر وارد این کشور شوید. تحصیل، سرمایه‌گذاری، کار و ازدواج از راه‌هایی هستند که می‌توانند جایگزین پناهندگی شوند و مهاجرت امنی را برای فرد در پی داشته باشند. تعداد اندکی از افراد که با مشکلات جدی مانند خطر مرگ و جنگ‌زدگی مواجه هستند می‌توانند پناهندگی فنلاند را به ‌دست آورده و در ادامه موفق به اخذ پاسپورت این کشور شوند. پناهجویان پس از گذشت ٣ ماه زندگی در فنلاند می‌توانند درخواست کار دهند. پناهجویان تا زمانی که در اردوگاه به سر می‌برند و منتظر نتیجه درخواست خود هستند نمی‌توانند از خدمات اجتماعی این کشور بهره‌مند شوند. در این مدت توسط دولت فنلاند مبلغ بسیار نا‌چیزی به افراد داده می‌شود. پس از موافقت با درخواست پناهندگی و اخذ اقامت، امکان بهره‌مندی از خدمات اجتماعی برای فرد فراهم می‌شود و می‌تواند مشغول به‌ کار و زندگی شود.

دلایل ریجکتی ویزای فنلاند

مهاجرت به فنلاند از اهداف بسیاری از اتباع خارجی است که برخی از شهروندان ایرانی نیز چنین قصدی دارند. برای ورود به خاک فنلاند باید دعوتنامه دریافت کنید و درخواست ویزا دهید. دعوتنامه انواع گوناگونی دارد که در مباحث پیشین شرح مختصری از آن داده شد. مهاجرین پس از طی کردن مراحل برای درخواست ویزا منتظر نتیجه آن از اداره کل مهاجرت فنلاند هستند تا با درخواست آنها موافقت گردد. برخی از این افراد ممکن است هنگام مشاهده نتیجه با کلمه‌ای به نام ریجکت مواجه شوند. ریجکت به معنای عدم موافقت با درخواست ویزا است و به دلایل مختلف درخواست شما برای اقامت این کشور رد می‌شود. طبق تحقیقات به عمل آمده شهروندان ایرانی که با ریجکت شدن ویزا مواجه می‌شوند دلیل قانع کننده‌ای برای مهاجرت به این کشور ارائه نمی‌دهند و یا ممکن است مدارک کافی را ارسال نکنند. ریجکت شدن ویزا دلایل بسیار متعددی دارد که در موارد زیر ذکر شده‌اند:

– عدم اعتبار پاسپورت: پاسپورتی که بیش از ١٠ سال استفاده شود و یا دچار آسیب‌دیدگی شود نشانه نا‌معتبر بودن آن است.

– عدم اعتبار نامه‌های مرجع: نامه‌های مرجع باید از سوی افراد و شرکت‌های معتبر نوشته شده باشند.

درست نبودن مدارک پرواز: ارائه کارت شناسایی جعلی موجب ریجکت درخواست ویزا می‌شود و عواقب قانونی جدی در پی دارد.

– وجود اقدامات مجرمانه و سوء سابقه: داشتن جرایم و سوء‌پیشینه که منجر شود دولت فنلاند شما را یک تهدید برای کشور خود حساب کند در ریجکت شدن ویزا تاثیر بالایی دارد.

درج نادرست اطلاعات: اطلاعاتی از قبیل تاریخ تولد و تاریخ ازدواج در صورت ثبت اشتباه منجر به ریجکتی ویزا می‌گردد.

– نا‌معتبر بودن بیمه سفر: از دیگر دلایل ریجکتی ویزا عدم توانایی پرداخت مبلغ در مدت زمان لازم از سوی بیمه است.

– موجه نبودن دلیل مهاجرت: اگر جهت حضور در کشور فنلاند دلایل خود را به‌ درستی بیان نکنید و یا قانع کننده نباشد، مسئولین اداره کل مهاجرت ویزای شما را ریجکت می‌کنند.

هدف خود را با کلمات تاثیرگذار و قاطع در نامه‌ای به افسران ویزا در سفارت فنلاند تحویل دهید تا آنها را متقاعد نماید. این عمل از مهم‌ترین شرایط برای موافقت با صدور ویزای شما به شمار می‌رود. متقاضی باید مدارکی جهت اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های خود در فنلاند ارائه دهد. اگر از تمکن مالی برخوردار نباشید با صدور ویزا موافقت نخواهد شد و درخواست ریجکت می‌شود. تمکن مالی و داشتن گردش حساب در کنار دعوتنامه برای اخذ ویزا الزامی هستند. افرادی که دعوتنامه ندارند نمی‌توانند درخواست ویزا دهند. بر حسب آمار بسیاری از افرادی که از راه‌های درست و با داشتن شرایط فوق به فنلاند مهاجرت نموده‌اند توانسته‌اند اقامت این کشور را کسب کنند. افرادی که با درخواست صدور ویزای آنها موافقت نشده و ریجکت شده‌اند کمتر از ٢ درصد هستند. ریجکت شدن به این معنی نیست که شما نمی‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. این شانس را دارید تا شرایط ریجکت خود را تغییر دهید و مجدد درخواست خود را ارسال نمایید. با ریجکت شدن ویزا امید خود را از دست ندهید و از مشاورین حقوقی در این راه کمک بگیرید تا شما را آگاه نمایند. دست از تلاش بر ندارید و با راه‌های موجود، دوباره درخواست خود را ارسال کنید و سعی کنید دلایل ریجکتی را برطرف نمایید. دلایل ذکر شده برای انواع ویزا وجود دارد. البته با توجه به نوع ویزا و نداشتن شرایط مربوط به آن، ممکن است دلایل قطعی برای ریجکت شدن به وجود آید. بر فرض مثال برای دریافت ویزای ازدواج اگر زیر ١٨ سال سن داشته باشید با درخواست شما موافقت نمی‌شود و ویزا ریجکت می‌گردد. راهکار‌هایی برای تجدید نظر و اعتراض به ریجکت ویزا وجود دارد که در ادامه به‌ صورت مفصل به شرح آن خواهیم پرداخت.

اعتراض و نحوه رفع ریجکتی ویزای فنلاند

برای درخواست ویزای فنلاند نیاز به ارسال درست و کامل مدارک و داشتن شرایط مرتبط با ویزا است. درخواست ویزا همیشه برابر با موافقت و صدور آن نیست و ممکن است به دلایلی از سوی مقامات اداره کل مهاجرت فنلاند رد یا ریجکت شود. پس از ریجکت شدن ویزا، مسئول مربوطه دلیل یا دلایل ریجکت شدن ویزا را یادداشت نموده و در نامه‌ای استاندارد برای شما ارسال می‌کند. اگر باور دارید که علت ریجکت شدن ویزا نادرست است و اشتباهاتی صورت گرفته می‌توانید نسبت به آن اعتراض کنید. در ادامه نیاز است تا مدارک خود را مجدد جمع آوری کنید و پس از رفع علت ریجکت ویزا، دوباره درخواست خود را جهت اخذ ویزا تکرار کنید. لازم به ذکر است که پس از ریجکتی ویزا به مدت ٦ ماه نمی‌توانید درخواست مجدد دهید. پس از گذشت ٦ ماه و ارائه مستندات کافی می‌توانید برای اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام دهید. در قسمت پایین برگه ریجکت، آدرس پستی یا آدرس ایمیل درج شده است. اعتراض خود را می‌توانید به این آدرس‌ها ارسال نمایید. برای نوشتن نامه اعتراض باید از زبان انگلیسی استفاده کنید و تمام تلاش خود را برای متقاعد کردن افسران کنسولگری فنلاند به ‌کار ببرید. نتیجه نهایی و رسیدگی به نامه اعتراض ریجکت ویزا پس از ٤۵ روز کاری صادر می‌شود. اگر اطمینان دارید که اقدامات و مدارک ویزای شما به درستی انجام شده می‌توانید بدون درخواست مجدد ویزا آن را اخذ کنید. این راه بسیار آسان‌تر است و وقت کم‌تری می‌گیرد. در این ‌روش نیاز است درخواست کتبی خود را تحت عنوان نامه فرجام‌خواهی به سفارت فنلاند ارسال کنید. این نامه تاثیر بالایی در جذب افسران کنسولگری دارد. بنابراین باید حساسیت و دقت بالایی به خرج دهید. بهتر است از افرادی که در این زمینه متخصص هستند کمک بگیرید تا بتوانند افسران را متقاعد کنند. رعایت اصول نگارشی ‌از مهم‌ترین نکاتی است که در نوشتن نامه فرجام‌خواهی باید مورد‌ توجه قرار بگیرد. به‌ کار بردن لحن صمیمانه و مسالمت‌آمیز از دیگر نکات است. به‌ هیچ‌ عنوان از جملات و کلمات دستوری استفاده نکنید. نوشتن نامه به زبان انگلیسی به ‌صورت خوانا و صحیح نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. نامه حتما باید در زمینه علت ریجکت شدن ویزا نوشته شود و دلیل مخالفت شما باید شرح داده شود. اگر در مدارک شما نقصی به وجود آمده باید مدارک کامل را به ‌صورت یک فایل، ضمیمه نامه خود کنید. نامه باید کمتر از ٢ صفحه نوشته شود و به‌ صورت مختصر و جامع دلایل خود را عنوان کنید. نامه‌های اعتراض فراوانی به سفارت ارسال می‌شوند و طولانی بودن متن نامه از حوصله افسران خارج است و ممکن است مورد بی‌توجهی قرار بگیرد

علاوه بر ذکر دلایل ریجکتی نیاز به ثبت اطلاعات زیر در نامه است:

نام و نام خانوادگی

شماره شناسنامه

پاسپورت معتبر

تاریخ ریجکتی ویزا

امضای متقاضی و وکیل

امکان درخواست تجدید نظر به زبان فنلاندی و سوئدی نیز وجود دارد. قبل از انجام درخواست تجدید نظر باید مبلغ ١٧٠ یورو پرداخت نمایید. در صورت اقامت موقت در خاک فنلاند، نامه فرجام‌خواهی به وزارت امور خارجه فنلاند تحویل داده می‌شود که امکان ارجاع آن به دادگاه اداری هلسینکی وجود دارد. اگر در کشور دیگری به سر می‌برید نامه را باید به سفارت فنلاند تحویل دهید. افرادی که در کشور‌های اتحادیه اروپا به سر می‌برند برای درخواست تجدید نظر بدون نوشتن نامه و طی کردن این مراحل می‌توانند درخواست خود را به دادگاه اداری هلسینکی ارائه دهند. عدم امکان بازگشت به کشور از دیگر علل ریجکت شدن ویزا است. متقاضی باید به دولت فنلاند اطمینان دهد که به کشور خود باز می‌گردد. افرادی که به دلایل مختلف مانند روابط امنیتی و بین‌المللی ورودشان به فنلاند ممنوع است، شانس بسیار کمی برای موافقت با درخواست ویزای این کشور دارند و معمولا ریجکت می‌شوند.

اعتبار ویزای فنلاند

فنلاند مقصد بسیاری از مهاجرین است که همه‌ ساله بسیاری از مردم از سراسر دنیا به آن سفر می‌کنند. برای مهاجرت به فنلاند باید به اخذ ویزا روی آورید که ویزا به نوبه خود انواع گوناگونی دارد. یکی از مهم‌ترین مدارک برای اقامت در فنلاند اعتبار ویزا است. در زیر انواع ویزا به همراه مدت اعتبار آنها ذکر شده است:

– ویزای توریستی: دارای ٩٠ روز اعتبار است. برای مهاجرانی که برای گردشگری و بازدید از این کشور زیبا سفر می‌کنند صادر می‌شود.

– ویزای درمانی: ٩٠ روز اعتبار دارد که برای انجام معاینات و معالجات متقاضی قابل اخذ است.

ویزای تجاری: افرادی که برای مهاجرت و سفر به منطقه شنگن وارد فنلاند می‌شوند می‌توانند این ویزا را اخذ کنند که ٩٠ روز اعتبار دارد.

– ویزای مهمان: دارای ١٨٠ روز اعتبار است و اگر در حوزه شنگن قصد اقامت داشته باشید تنها مدت ٩٠ روز می‌توانید بمانید. دیدار از اقوام و آشنایان با شرط دریافت دعوتنامه از طرف آنها منجر به اخذ این ویزا می‌شود.

– ویزای کاری فصلی: جهت کار به ‌صورت فصلی می‌توانید وارد این کشور شوید و ٩٠ روز اعتبار دارد. برای اخذ این ویزا باید یک پیشنهاد کاری داشته باشید.

– ویزای تحقیقاتی: افرادی که در موسسات و مراکز علمی فنلاند ملزم به انجام کار‌های تحقیقاتی هستند این ویزا را دریافت می‌کنند. مدت اعتبار این ویزا بستگی به موضوعات تحقیق دارد و متغیر است.

ویزای دوره‌های آموزشی زبان: اعتبار این ویزا متغیر بوده و از ٣ تا ١٢ ماه است. دوره‌های آموزشی از نظر زمان دارای تفاوت هستند و با توجه به آن ویزای متقاضی تمدید می‌شود.

– ویزای فرهنگی: به مدت ١٨٠ روز اعتبار دارد. البته اگر قصد اقامت در منطقه شنگن داشته باشید امکان این که بیشتر از ٩٠ روز در فنلاند بمانید وجود ندارد. شرکت در انواع رویداد‌های مذهبی، فرهنگی و ورزشی ملزم به دریافت این ویزا است.
– ویزای تحصیلی: برخلاف بسیاری از انواع ویزا، دارای بیشتر از ٩٠ روز اعتبار است. در صورت پذیرفته شدن در یکی از مدارس یا دانشگاه‌های فنلاند می‌توان این ویزا را دریافت نمود.

ویزا به دو بخش ویزای بلند ‌مدت و کوتاه‌ مدت تقسیم می‌شود. ویزا‌هایی که ٩٠ روز و یا کمتر از آن اعتبار دارند مانند ویزای توریستی در دسته ویزای کوتاه‌ مدت قرار می‌گیرند. ویزایی که اعتبار آن بیشتر از ٩٠ روز است مانند ویزای تحصیلی، در دسته ویزای بلند‌ مدت قرار داده می‌شود. قابلیت تمدید برای انواع ویزا وجود دارد و به این طریق می‌توان اقامت فنلاند را به ‌دست آورد. ویزای شنگن فنلاند دارای ١٨٠ روز اعتبار بوده اما چون فنلاند از کشور‌های حوزه شنگن است نمی‌توانید بیشتر از ٩٠ روز در آن بمانید. در صورت گذشت ٩٠ روز از ویزا و خارج نشدن شما از فنلاند مشمول پرداخت جریمه، بازداشت و حتی ممنوعیت سفر می‌شوید. ویزای بلند ‌مدت معمولا ٦ ماه اعتبار دارد که بستگی به نوع ویزا نیز دارد.

ویزا از نظر تعداد دفعات ورود به فنلاند نیز در سه بخش ویزای یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود جای داده می‌شود. با داشتن ویزای یک بار ورود تنها یک بار می‌توانید وارد این کشور شوید و اعتبار آن بین ٩٠ تا ١٨٠ روز است. با ویزای دو بار ورود، متقاضی اجاره دارد دو بار وارد این کشور شود و اعتبار آن از ٩٠ تا ١٨٠ روز تعیین می‌شود. ویزای چند بار ورود این امکان را به وجود آورده تا متقاضیان چندین بار اجازه ورود به این کشور داشته باشند. این ویزا به مدت ۵ سال اعتبار دارد که البته در دوره‌های ٩٠ تا ١8٠ روز می‌توانید در فنلاند بمانید و بیشتر از آن اجازه ماندگاری ندارید. با توجه به نوع ویزا می‌توانید اقامت فنلاند را کسب نموده و بیشتر از مدت تعیین شده در این کشور بمانید.

امکان تمدید ویزای فنلاند

علاوه بر اخذ ویزا، تمدید آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده که مهاجرین باید حواسشان به این موضوع باشد و در اسرع وقت نسبت به تمدید ویزای خود اقدام نمایند. امکان تمدید ویزا برای تمام مهاجرین با توجه به نوع ویزا و واجد شرایط بودن، وجود دارد. برای تمدید ویزا باید به اداره پلیس محلی مراجعه کنید تا پس از بررسی‌های لازم، ویزا را تمدید نمایند. اگر امکان خروج از فنلاند را نداشته باشید و اعتبار ویزا رو به اتمام باشد باید چند روز قبل از اتمام اعتبار، به اداره پلیس مراجعه و اقدامات لازم برای تمدید را انجام دهید. دلایل مختلفی برای تمدید ویزا وجود دارد که نوع ویزا در این امر بسیار موثر است. هزینه‌ای که برای تمدید ویزای فنلاند برای اولین‌ بار گرفته می‌شود ٣٠ یورو است. البته اگر دلایل ناگهانی برای تمدید ویزا پیش آید هزینه‌ای اخذ نمی‌شود. هزینه تمدید ویزای فنلاند برای دومین بار ٦٠ یورو برای بزرگسالان و ٣٠ یورو برای افراد زیر ١٨ سال است. گفتنی است که هزینه‌ها با توجه به تعداد دفعات تمدید و با توجه به دیگر شرایط متغیر هستند. اگر به هر دلیل با تمدید ویزا از سوی پلیس فنلاند موافقت نشد، هزینه‌ای به مهاجر بازگردانده نمی‌شود. دلایل زیر از نظر پلیس فنلاند برای تمدید ویزای مهاجرین قابل توجیه است:

لغو پرواز که علت آن ممکن است شرایط نامساعد جوی یا اعتصاب باشد.

وجود بیماری غیر منتظره که به ‌دستور پزشک امکان پرواز را از مهاجر می‌گیرد.

اگر یکی از اقوام ساکن فنلاند فوت شده باشد.

طول کشیدن مذاکرات تجاری که از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

در صورتی که مسائل امنیتی و سیاسی پیش آید.

بلایای طبیعی مانند سیل، سونامی، زلزله و… رخ دهد.

متقاضی با تبعه فنلاندی یا کسی که اقامت طولانی دارد ازدواج کند.

تمدید ویزا به ‌راحتی اتفاق نمی‌افتد و حتما باید دلیل موجهی داشته باشید. بی‌توجهی به تمدید ویزا برای فرد متقاضی عواقب قانونی در پی دارد و با مجازات سنگین رو‌به‌رو خواهد شد. اقدامات لازم برای تمدید اعتبار ویزا باید چند روز قبل از منقضی شدن آن صورت بگیرد. برای تمدید اعتبار ویزا نیاز به ارائه مدارک مانند مدارک هویتی است. همچنین با توجه به نوع ویزا باید مدارک مربوطه را تحویل دهید. به‌ عنوان مثال افرادی که دارای ویزای کاری هستند و موفق به دریافت پیشنهاد کاری شده‌اند، باید قرارداد منعقد شده بین متقاضی و کارفرما را به پلیس تحویل دهند.

مهاجرین تحصیلی نیز در صورت پذیرش آنها از سوی دانشگاه و موسسات عالی باید مدارک مربوطه را در کنار گذرنامه و اطلاعات شخصی خود به اداره پلیس تحویل دهند.

مهاجرین کاری و تحصیلی در صورت داشتن شرایط می‌توانند در ادامه اجازه اقامت موقت این کشور را به‌ دست آورده و بدون دغدغه در فنلاند زندگی کنند.

نحوه تمدید اعتبار ویزا با اخذ ویزا با یکدیگر متفاوت بوده که اساسی‌ترین تفاوت آن مسئله زمان است. در بین انواع ویزا، ویزای شینگن از حساسیت بیشتری برخوردار است و باید در اسرع وقت به تمدید آن رسیدگی شود. به این منظور باید یک هفته زود‌تر به اداره پلیس مراجعه کنید و دلایل لازم برای تمدید ویزا را ارائه دهید. اقامت کردن تنها یک روز بیشتر از اعتبار ویزای شنگن، غیر قانونی بوده و ممکن است حتی بدون بررسی کردن پرونده و جویا شدن علت، از فنلاند و کشور‌های اتحادیه اروپا خارج شوید. دلایل شخص حتی در صورت قوی بودن، کمترین شانس را برای تمدید ویزا دارند. یکی از دلایلی که امکان تمدید ویزا را برای مهاجرین میسر می‌کند ورود دیر‌تر از تاریخ صدور ویزا است. دلایل محکم و قوی برای ورود دیر‌تر خود به کشور فنلاند باید ارائه دهید تا امکان تمدید آن مهیا شود. این امکان برای ویزا‌های کوتاه‌ مدت یک بار ورود امکان‌پذیر است.

امکان دریافت ویزای فنلاند بدون مدرک زبان

بدون شک یکی از مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزا مدرک زبان انگلیسی است. از معدود کشور‌هایی که برای محصلان و دانشجویان ویزای بدون مدرک زبان صادر می‌کند می‌توان به فنلاند اشاره نمود. افرادی که به زبان انگلیسی به طور کامل تسلط ندارند و مدرک آن را دریافت نکرده‌اند می‌توانند در صورت داشتن مدرک زبان فنلاندی یا سوئدی برای گرفتن ویزا درخواست دهند. این دسته از مهاجرین می‌توانند از راه‌های دیگر ویزا را به ‌دست آورند که به این منظور مصاحبه حضوری، مصاحبه تلفنی یا آزمون‌های ارزیابی از شما گرفته می‌شود. پذیرش در موسسات عالی و دانشگاه‌های فنلاند در صورتی که تسلط نسبی به زبان داشته باشید کافی است. نیازی به ارائه مدرک آیلتس و تافل نیست و از طریق مصاحبه‌های صورت گرفته سطح زبان شما سنجیده می‌شود. تعدادی از دانشگاه‌های فنلاند موقعیت فوق‌العاده‌ای برای دانشجویان خارجی فراهم نموده تا بتوانند در دوره‌های آموزشی زبان فنلاندی به‌ صورت رایگان شرکت کنند و زبان خود را تقویت نمایند. در پایان این دوره‌ها می‌توانید مدرک زبان را دریافت کنید. پیشنهاد می‌شود برای افزایش شانس شما جهت پذیرش در دانشگاه‌های فنلاند، مدرک زبان تافل یا آیلتس خود را گرفته باشید تا در اولویت قرار بگیرید. شرایطی وجود دارد که در صورت داشتن هر ‌کدام، امکان دریافت ویزای فنلاند بدون مدرک زبان متقاضی وجود دارد. این شرایط به شرح زیر هستند:

دارای مدرک تحصیلی زبان انگلیسی باشد.

زبان مادری آن انگلیسی باشد.

تحصیل در یکی از موسسات آموزشی زبان انگلیسی که در اتحادیه اروپا واقع شده است.

ساکن کانادا، استرالیا، نیوزلند و آمریکا باشید.

نداشتن مدرک زبان برای تحصیل در هر کدام از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. همچنین در هر رشته‌ای که تمایل دارید می‌توانید مانند ویزای تحصیلی ایتالیا درخواست ویزای تحصیلی مربوطه بدهید. برای دریافت این ویزا باید اقداماتی را طی کنید که اولین مرحله آن ارسال درخواست است. می‌توانید درباره موسسات آموزشی و دانشگاه‌های فنلاند از طریق وب‌سایت رسمی هر ‌کدام تحقیق کنید که امکان پذیرش دانشجویان خارجی بدون مدرک زبان را دارند یا خیر. پس از ارسال درخواست، نوبت به مصاحبه ویدئویی می‌رسد. در این مصاحبه میزان تسلط متقاضی به زبان انگلیسی و مهارت آن سنجیده می‌شود که باید به بهترین شکل ظاهر شده و توانایی پاسخگویی به سوالات را داشته باشید. این موسسات بورسیه‌های تحصیلی گوناگونی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند که برای پرداخت شهریه دوره‌های آموزشی مناسب هستند. در نتیجه می‌توانید با مطالعه شرایط و نحوه دریافت بورسیه اقدام به درخواست آن کنید. مرحله بعدی پرداخت هزینه‌های تحصیل است که بین ٦٠٠٠ تا ١٨٠٠٠ یورو محاسبه شده است. در آخرین مرحله می‌توانید اقدامات لازم برای درخواست ویزا را انجام دهید و منتظر بمانید تا صادر شود. افرادی که مدرک زبان فنلاندی یا سوئدی دارند می‌توانند به ‌صورت رایگان در مراکز آموزشی و دانشگاه فنلاند تحصیل کنند و نیازی به پرداخت شهریه نیست. هر‌ چند که میزان شهریه‌ها در فنلاند بالا نیست و حتی دوره دکتری به‌ صورت رایگان تدریس می‌شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای فنلاند بدون مدرک:

 برای اخذ ویزای فنلاند بدون مدرک زبان به اسناد و مدارک زیر نیاز است:

مدارک تحصیلی مقطع قبلی

مدارک هویتی

پاسپورت معتبر

بیمه نامه

گواهی عدم سوء پیشینه

نامه پذیرش دانشگاه

نامه خوابگاه

با توجه به نیاز دانشگاه ممکن است از متقاضی مدرک زبان گرفته شود که نیازی نیست حتما مدرک انگلیسی باشد. به هر‌ کدام از زبان‌های رسمی این کشور که تسلط داشته باشید می‌توانید مدرک آن را عرضه کنید. افرادی که بتوانند این ویزا را دریافت کنند در ادامه می‌توانند برای خانواده خود درخواست ویزا دهند و همراه با آنها زندگی کنند. فنلاند امنیت اقتصادی و اجتماعی بسیار بالایی دارد و از بهترین مکان‌ها برای زندگی آرام و مرفه به شمار می‌رود. دارندگان ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان پس از اتمام تحصیل و پیدا کردن کار می‌توانند اقامت این کشور و در ‌نهایت تابعیت فنلاند را از آن خود کنند و مانند بورسیه استانی ایتالیا از مزایای اشتغال آن بهره مند شوند.

اعتبار پاسپورت کشور فنلاند

فنلاند دارای زیبایی‌های شگفت‌انگیز است که آن را به مقصدی مناسب برای مهاجرت و زندگی تبدیل نموده و تقاضای زیادی از سوی اتباع کشور‌های خارجی دارد. فنلاند برای بسیاری از اتباع خارج از اتحادیه اروپایی کشوری رویایی به شمار می‌رود که به ‌منظور تحصیل، کار، تجارت و… قصد ورود به این کشور را دارند. کیفیت زندگی در فنلاند بسیار بالا است و دولت سعی نموده بهترین خدمات اجتماعی را به شهروندان داخلی و خارجی خود اعطا کند. از این ‌رو نیاز است تا مهاجرین در وهله اول پاسپورت این کشور را اخذ کنند. قبل از دریافت پاسپورت فنلاند نیاز است تا در این کشور اقامت داشته باشید و در مدت معین در آن زندگی کنید. دریافت اقامت دائم فنلاند امکان گرفتن پاسپورت را برای مهاجرین مهیا می‌کند. ازدواج، سرمایه‌گذاری، پناهندگی، کار، تولد فرزند از رایج‌ترین روش‌ها برای کسب پاسپورت فنلاند هستند که هر‌ کدام شرایط مخصوص به خود را دارند. هر یک از روش‌ها برای درخواست پاسپورت، نیاز به ارائه مدارکی دارد که باید به مقامات مربوطه تحویل داده شوند. اعتبار و ارزش پاسپورت فنلاند زبانزد دنیا است و بسیاری درصدد یافتن آن از راه‌های گوناگون هستند. پاسپورت این کشور بسیار معتبر بوده و رتبه دوم دنیا را کسب نموده است که در کنار پاسپورت آلمان و اسپانیا قرار می‌گیرد. افرادی که بتوانند پاسپورت فنلاند را به ‌دست آورند به بیشتر از ١٢٤ کشور در دنیا بدون نیاز به ویزا می‌توانند سفر کنند. سوئد، دانمارک، ایسلند، نروژ و… از کشور‌های برجسته هستند که امکان سفر با پاسپورت فنلاند به آنها وجود دارد

انواع پاسپورت فنلاند

– پاسپورت عادی فنلاند: این پاسپورت به افراد عادی جامعه برای احراز هویت تعلق می‌گیرد. کاربرد آن برای سفر‌های بین‌المللی است.

– پاسپورت دیپلماتیک فنلاند: سفیران و افراد دیپلماتیک که در کشور‌های دیگر به‌ کار مشغول هستند مشمول دریافت این پاسپورت می‌شوند. دلیل استفاده از آن احراز هویت این دسته از افراد است که در سایر کشور‌ها به ‌صورت بلند‌ مدت قصد کار دارند.

– پاسپورت خدماتی فنلاند: افرادی که با هدفی مشخص و معلوم برای ماموریت به خارج از کشور اعزام می‌شوند می‌توانند به اخذ پاسپورت خدماتی بپردازند. استفاده از این پاسپورت دارای محدودیت زمانی است و فقط در بازه زمانی مشخصی باید خارج از کشور ماند.

پاسپورت معمولا دارای مدت مجاز ٩٠ روز برای سفر به دیگر کشور‌ها است. با‌ این ‌حال با توجه به اعتبار بالای پاسپورت فنلاند در بسیاری از کشور‌ها می‌توان بیشتر از مدت مجاز اقامت نمود. کشور‌هایی مانند سوئیس، سوئد، اسلوونی، سنگاپور، لهستان، پرتغال و… فاقد مدت مجاز هستند و می‌توان بیشتر از زمان مقرر در آنجا ساکن شد. اخذ پاسپورت فنلاند با توجه به اعتباری که دارد از مزایای فراوانی برخوردار است و اتباع کشور‌های خارجی را مشتاق نموده تا اقدام به دریافت آن کنند. پرداخت کمک هزینه به والدین و فرزندان از مهم‌ترین مزایا است که منجر به امنیت رفاهی دارندگان پاسپورت می‌شود. اخذ تابعیت دوگانه، آزادی اجتماعی، سیستم آموزشی باکیفیت، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و… از‌ جمله مزایای داشتن پاسپورت فنلاند هستند. این کشور دارای بازار کار ایده‌آل بوده و دارندگان پاسپورت می‌توانند به بهترین موقعیت‌های شغلی دست پیدا نمایند و از درآمد بالا و دیگر امکانات آن بهره‌مند شوند. افرادی که از طریق سرمایه‌گذاری قصد گرفتن پاسپورت این کشور را دارند باید به مبلغ ۵٠٠٠٠ هزار یورو و بیشتر سرمایه‌گذاری کنند. این افراد از طریق ارائه طرح تجاری خود به همراه این مبلغ می‌توانند اقامت فنلاند و در ادامه پاسپورت آن را اخذ کنند. گرفتن پاسپورت فنلاند در مقایسه با شرایط دریافت ویزا دشوار بوده و در درجه اول نیاز به اقامت و زندگی در این کشور است. مدت اقامت معمولا بیشتر از ٤ سال است و باید در این مدت مالیات پرداخت کرده باشید.

شرایط و نحوه درخواست اقامت در فنلاند

درخواست اقامت در فنلاند برای تمام مهاجرین که قصد دارند بیشتر از مدت اعتبار ویزا در این کشور بمانند ضروری است. دریافت اقامت مجوز به مهاجرین اجازه می‌دهد تا بتوانند در این کشور در مدت مقرر شده بمانند و زندگی کنند. گرفتن اقامت از راه‌های گوناگون مانند ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و… میسر است. اقامت دو نوع دارد و به ‌صورت کوتاه ‌مدت و بلند ‌مدت قابل دریافت است. اشخاصی که قصد دارند بیشتر از ٩٠ روز در فنلاند بمانند باید درخواست خود را برای اخذ مجوز اقامت اعلام نمایند. گرفتن اقامت فنلاند این امکان را برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا به وجود می‌آورد تا به کشور‌های حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا سفر کنند. اقامت کوتاه ‌مدت تنها یک سال اعتبار دارد و هر سال باید نسبت به تمدید آن اقدام نمود. مجوز بلند‌ مدت ٤ سال اعتبار دارد و در صورت عدم تمایل به اخذ اقامت دائم، باید هر ٤ سال یک بار اقامت بلند ‌مدت را تمدید کنید. مجوز اقامت کوتاه مدت را در صورت لزوم می‌توان به اقامت بلند ‌مدت و در ‌نهایت اخذ تابعیت تبدیل نمود. اقامت دائم نوع دیگری از آن بوده که بعد از ۵ سال زندگی در فنلاند می‌توان آن را درخواست نمود. این مجوز دارای اعتبار نامحدود بوده و می توانید تا هر زمانی که تمایل داشته باشید در این کشور زندگی کنید. البته در صورت نقض قوانین کشور و یا درخواست شما برای لغو نمودن این مجوز، اقامت دائم خود را از دست می‌دهید. گرفتن هر‌ یک از انواع اقامت به هدف شما از مهاجرت به فنلاند و مدتی که قصد دارید بمانید بستگی دارد.

مراحل درخواست برای اخذ اقامت فنلاند

– تکمیل فرم درخواست: از طریق وب‌سایت Enter Finland می‌توان فرم درخواست اقامت را به ‌صورت آنلاین پر کرد. همچنین امکان پر کردن فرم به‌ صورت کاغذی وجود دارد که باید به آدرس سفارت فنلاند ارسال کنید.

– جمع آوری مدارک: آماده کردن مدارک مورد نیاز همزمان با تکمیل فرم درخواست صورت می‌گیرد. در ثبت‌نام آنلاین باید مدارک را آپلود کنید. برای ثبت‌نام کاغذی نیز مدارک را باید ضمیمه کنید و به سفارت ارسال نمایید. تمام مدارک باید به یکی از زبان‌های فنلاندی، سوئدی و انگلیسی ترجمه شده باشند.

– مراجعه به سفارت: حضور در سفارت فنلاند پس از ارسال فرم درخواست و مدارک الزامی است. انگشت‌نگاری و مراحل احراز هویت به ‌صورت حضوری توسط مسئولین سفارت انجام می‌شود. داشتن کپی مدارک جهت مراجعه به سفارت توصیه می‌شود.

– نتیجه درخواست: پس از طی کردن مراحل بالا باید صبور باشید تا پرونده شما بررسی و نتیجه نهایی اعلام شود. ٦ تا ٩ ماه زمان برای ارزیابی پرونده متقاضی وجود دارد که دلایل شما برای اقامت در فنلاند باید بررسی و تصمیم‌گیری شود. در صورت ثبت‌نام آنلاین، نتیجه به ایمیل یا حساب کاربری شما در وب‌سایت ارسال‌ خواهد شد. در ثبت‌نام کاغذی نتیجه درخواست به آدرس پستی شما ارسال می‌شود.

– سفر به فنلاند: در صورت موافقت با درخواست اقامت فنلاند، پس از گذشت سه هفته مجوز اقامت به نزدیک‌ترین نمایندگی در محل زندگی شما ارسال می‌شود. امکان مراجعه به سفارت و درخواست مجوز نیز وجود دارد. پس از دریافت مجوز می‌توانید به فنلاند سفر نموده و آن را در اداره کل مهاجرت این کشور به ثبت برسانید.

هزینه اقامت فنلاند بسته به نوع آن متغیر بوده و از ٧۵ تا ٧٤٠ یورو اعلام ‌شده است. مجوزی که برای اولین ‌بار صادر می‌شود یک سال اعتبار دارد و پس ‌از ‌آن می‌توانید هر‌ ساله به تمدید آن بپردازید. درخواست اقامت از طریق کار و تحصیل بیشترین تقاضا را دارند و مرسوم‌ترین راه برای گرفتن اقامت دائم این کشور هستند. با دریافت اقامت فنلاند و زندگی در این کشور می‌توانید موفق به گرفتن پاسپورت بعد از ٤ سال شوید. زندگی مستمر در فنلاند این امکان را برای مهاجرین به وجود آورده تا در صورت تمایل درخواست خود را برای گرفتن تابعیت فنلاند ثبت کنند.

دریافت اقامت فنلاند از طریق ثبت شرکت

اقامت در فنلاند امکانات و مزایای زیادی را برای افراد در پی دارد و همین امر باعث شده تا تقاضا برای اخذ مجوز اقامت این کشور افزایش داشته باشد. همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره شد، راه‌های متعددی برای گرفتن اقامت فنلاند وجود دارد که یکی از آنها ثبت شرکت است. دریافت اقامت فنلاند از طریق ثبت شرکت برای افرادی که دارای طرح‌های تجاری و بیزینس پلن هستند میسر است. افراد برای ثبت شرکت و دریافت اقامت باید مراحلی را طی کنند که به شرح زیر هستند:

برای رزرو نام تجاری فرمی وجود دارد که به‌ صورت آنلاین باید تکمیل شود. فرم پر شده را باید به وزارت بازرگانی ارسال نمود.

با وزارت امور خارجه باید هماهنگ نمود و تاییدیه‌های لازم را دریافت کرد.

اجازه دولت برای گرفتن طرح تجاری قدم بعدی است.

درخواست و مدارک مورد نیاز باید به وب‌سایت Enter Finland ارسال شوند. امکان ارسال فرم و مدارک به ‌صورت الکترونیکی و کاغذی وجود دارد.

بعد از ارسال درخواست، از سفارت باید وقت قبلی گرفته شود که ٣ ماه زمان نیاز است.

مرکز توسعه اقتصادی و اداره کل مهاجرت فنلاند درخواست متقاضی را بررسی می‌کنند و تصمیم نهایی خود را اعلام می‌نمایند.
پس تایید و موافقت درخواست، نتیجه آن از طریق وب‌سایت ذکر شده یا اداره پست و اداره مهاجرت برای فرد ارسال می‌شود.

در این مرحله باید به فنلاند سفر کرد و مراحل ثبت شرکت را انجام داد.

بعد از گذشت یک سال از طی کردن مراحل ثبت شرکت و فعالیت در آن، باید گزارش کاری تهیه و ارائه دهید. در این فاصله باید اقامت خود را تمدید نمایید که با مشکل مواجه نشوید. اگر فعالیت شرکت تا ٤ سال ادامه پیدا کند و نتیجه مثبت دهد، متقاضی به همراه خانواده خود می‌تواند اقامت دائم فنلاند را کسب کند. لازم است که طرح تجاری شما سودآور باشد که توسط مقامات مربوطه پس از یک سال کاری بررسی می‌شود و این ‌روند باید برای سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد. ثبت آدرس شرکت و افتتاح یک حساب بانکی به نام شرکت از دیگر شرایط است. داشتن طرح تجاری قوی که با سود همراه باشد از مهم‌ترین شرایطی است که شانس شما را برای موافقت با درخواست آن بیشتر می‌کند. بیزینس پلن حتما باید نوآورانه و خلاقانه بوده و توجیه اقتصادی داشته باشد. اساس‌نامه شرکت از مهم‌ترین مدارکی است که باید به ادارات مربوطه تحویل دهید تا بررسی شود. اساس‌نامه حاوی اطلاعاتی از قبیل نام شرکت، آدرس شرکت، جزئیات فعالیت شرکت و نحوه اشتغال‌زایی است. علاوه بر آن قوانین مربوطه به شرکت در اساس‌نامه باید ذکر شود. 

مزایای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در فنلاند:

ثبت شرکت و دریافت اقامت از این راه مزایای زیادی به همراه دارد که در زیر به مهم‌ترین آنها اشاره شده است:

امکان دسترسی آسان به بازار‌های بین‌المللی

امکان سرمایه‌گذاری در نظام اقتصادی فنلاند

دریافت پاسپورت فنلاندی برای صاحب شرکت و خانواده او

امکان دریافت اقامت دائم فنلاند

تحصیل در بهترین مراکز آموزشی فنلاند

برخورداری از قوانین تجاری و گمرکی اتحادیه اروپا

متقاضیانی که قصد راه اندازی کسب ‌و ‌کار و ثبت شرکت‌های کوچک را دارند می‌توانند با توجه به رعایت قوانین بازرگانی این کشور، به ثبت شرکت خصوصی دست بزنند. امکان ثبت این شرکت با مبلغ ١ میلیون یورو وجود دارد و همراه با مسئولیت محدود است. ثبت شرکت‌های بزرگ در دسته شرکت‌های دولتی قرار می‌گیرد و با توجه به بالا بودن سرمایه، می‌توان به جذب سهامداران مختلف پرداخت. با توجه به نوع شرکت هزینه‌ها برای دریافت اقامت آن متغیر است. ثبت شرکت به ‌تنهایی نمی‌تواند منجر به دریافت اقامت فنلاند شود و نیاز است تا به مدت طولانی در این کشور زندگی و در شرکت خود فعالیت سودآور داشته باشید. شرکت‌های فعال در فنلاند سالانه ٢٠ درصد مالیات پرداخت می‌کنند.

انواع روش‌های اخذ تابعیت و شهروندی کشور فنلاند

زندگی در فنلاند ویژگی‌ها و مزایای فراوانی دارد که بسیاری از افراد به‌ خصوص شهروندان ایرانی را ترغیب به دریافت اقامت و تابعیت آن نموده است. اخذ تابعیت و شهروندی کشور فنلاند روش‌های گوناگونی دارد که اطلاعات مفیدی از آن در این بخش شرح داده شده است. مهم‌ترین روش‌ها برای گرفتن تابعیت این کشور اقامت طولانی مدت در آن است. افرادی که بیشتر از ۵ سال در فنلاند زندگی کرده‌اند امکان درخواست برای اخذ تابعیت این کشور را دارند. دانش زبان فنلاندی یا زبان سوئدی به این منظور نیز لازم است و باید به آن تسلط داشته باشید تا بتوانید با مردم این کشور تعامل برقرار نمایید. یکی از مهم‌ترین نکات برای گرفتن تابعیت فنلاند توجه به محدودیت سنی است. اشخاصی که بیشتر از ۵ سال سن دارند باید در این کشور اقامت دائم داشته باشند و به مدت ٤ سال به ‌صورت مستمر در فنلاند زندگی کرده باشند. در‌ این ‌باره باید اسناد مربوطه را ارائه داد. این افراد باید به زبان فنلاندی و سوئدی تسلط داشته باشند. حضور به مدت ٦ سال در فنلاند برای این افراد الزامی است. اشخاصی که سن آنها زیر ١۵ سال است برای دریافت تابعیت باید اقامت دائم فنلاند را کسب نمایند؛ اما نیازی به دانستن زبان فنلاندی نیست.

انواع روش‌های اخذ تابعیت و شهروندی کشور فنلاند عبارتند از:

– کار: کار از گزینه‌های مناسب برای مهاجرت و دریافت شهروندی فنلاند است. دولت ایتالیا از مهاجرین کار بسیار پشتیبانی می‌کند و راه را برای ورود آنها به این کشور هموار می‌کند. برای ورود به بازار کار فنلاند نیاز به دانستن زبان این کشور است و در غیر این صورت نمی‌توان با دیگران ارتباط برقرار نمود. درخواست نوع اقامت بستگی به نوع کار و مهارت فرد نیز دارد. داشتن پیشنهاد شغلی شرط مهمی برای دریافت اقامت و پاسپورت فنلاند به شمار می‌شود.

– تحصیل: پذیرش در دانشگاه و موسسات آموزشی فنلاند منجر به صادر شدن اقامت این کشور می‌شود. بسیاری از مهاجرین پس از دریافت ویزای تحصیلی و پیدا کردن پیشنهاد کاری برای دریافت تابعیت این کشور درخواست می‌دهند. این ‌روش بسیار رایج بوده و در صورت خروج از فنلاند و مهاجرت مجدد می‌توانند از راه تحصیل مجوز اقامت را دریافت کنند.

– تولد: کودکانی که در فنلاند به دنیا آمده‌اند اگر دارای والدین فنلاندی باشند، تابعیت این کشور را می‌توانند بگیرند. علاوه بر آن کودکانی که در این کشور به دنیا آمده ‌اند ولی والدین آنها احراز هویت نکرده باشند دولت فنلاند تابعیت کشور را به این کودکان اعطا می‌کند. فرزندانی که والدین آنها به‌ صورت رسمی ازدواج نکرده‌اند ولی دارای تابعیت فنلاندی هستند، با توجه به قانون اصل خون می‌توانند تابعیت فنلاند را بگیرند.

– ازدواج: در صورت ازدواج با یک فرد فنلاندی یا کسی که تابعیت این کشور را دارد می‌توان تابعیت فنلاند را کسب کرد. دریافت تابعیت از این روش از آسان‌ترین راه‌ها است.

– پناهندگی: اگر با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت شود و یکی‌ از دلایل موجه برای اقامت این کشور را داشته باشد، مجوز تابعیت برای آن صادر می‌شود. البته بهتر است تا جای ممکن راه‌های قانونی را برای مهاجرت به فنلاند انتخاب کنید.

– سرمایه‌گذاری: راه اندازی کسب ‌و ‌کار و ثبت شرکت از دیگر راه‌های دریافت اقامت دائم و در نتیجه تابعیت کشور فنلاند است. در صورتی که بتوانید در کار خود به‌ صورت مستمر پیشرفت و توجیه اقتصادی داشته باشید، تابعیت و شهروندی این کشور برای شما صادر خواهد شد.
استفاده از روش‌های نام برده شده برای مهاجرت به این کشور الزامی هستند. گرفتن تابعیت فنلاند برای افراد خارجی موجب می‌شود تا به طور قانونی از تمام حقوق شهروندی این کشور بهره‌مند شوند. از ویژگی‌های خوشایند دولت فنلاند می‌توان به پذیرش تابعیت دوگانه اشاره کرد. به این شکل می‌توانید تابعیت دو کشور را به ‌صورت همزمان داشته باشید. آموزش رایگان، برخورداری از خدمات بهداشتی و اجتماعی، امکان دریافت انواع کمک هزینه، مسمتری ملی و… از ‌جمله خدماتی است که توسط دولت فنلاند به تابعین اعطا می‌شود.

تعیین وقت سفارت برای دریافت ویزای فنلاند

فنلاند از کشور‌های اتحادیه اروپا محسوب می‌شود که با ایران روابط خوبی دارد و سفارت آن در کشور فعال است. وجود سفارتخانه‌های فنلاند در ایران موجب شده تا شهروندان ایرانی به سادگی مراحل اخذ ویزای خود را انجام دهند. به این منظور باید وقت قبلی تعیین نموده و به سفارتخانه مراجعه کرد. جهت تعیین وقت سفارت برای دریافت ویزای فنلاند باید به ‌کارگزاری وی اف اس مراجعه نمود. این کارگزاری به صورت جهانی بوده و تمام افراد از سراسر دنیا برای انجام امور ویزای خود می‌توانند به سایت آن مراجعه نمایند و از خدمات آن بهره‌مند شوند. پر کردن فرم درخواست ویزا و ارسال مدارک اولین قدم برای دریافت ویزا است. این مراحل به ‌صورت آنلاین انجام می‌شود ولی انجام دیگر مراحل به ‌صورت حضوری است. در ادامه باید از سفارت وقت ملاقات بگیرید تا ملاقات حضوری صورت بگیرد. از زمان درخواست فرم و مدارک ٢ هفته طول می‌کشد تا سفارت به شما وقت قبلی بدهد. مراجعه حضوری به سفارت برای انگشت‌نگاری و تحویل مدارک است و از متقاضی مصاحبه‌ای نمی‌شود. در ادامه ٢ تا ٣ هفته زمان نیاز است تا سفارت پاسخ نهایی را برای درخواست شما اعلام کند. برای گرفتن جواب ویزا نیاز به مراجعه به سفارت است و باید مدارک شناسایی خود را همراه داشته باشید.

 گرفتن تعیین وقت قبلی به‌ صورت الکترونیکی است و باید وارد وب‌سایت VFS global  شوید. امکان ساخت حساب کاربری در سایت وجود دارد و می‌توانید اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید. این وب‌سایت برای کارگزاری رسمی سفارت فنلاند و بسیاری از کشور‌های دیگر در ایران است. برای ملاقات حضوری درخواست خود را باید در این وب‌سایت ثبت کنید. در وب‌سایت انواع خدمات کارگزاری به‌ صورت آیکون مشخص درج شده است که یکی از آیکون‌ها مربوط به تعیین وقت است. پس از کلیک بر روی آیکون تعیین وقت وارد صفحه مربوطه می‌شوید. فرآیند دریافت وقت از سفارت به‌ صورت کامل و دقیق در این صفحه شرح داده شده است. برای آن که سفارت از مراجعه و قصد شما اطمینان حاصل کند مبلغ یک میلیون تومان را اخذ می‌کند. بعد ‌از ‌آن که در سفارت حضور پیدا کردید صحت مدارک شما بررسی می‌شوند و مبلغ یک میلیون به شما بازگردانده خواهد شد. اگر مدارک و اطلاعاتی که در سایت وارد کردید صحیح نباشد، مبلغ به متقاضی برگشت داده نمی‌شود و مسئولیت آن به عهده خود فرد است. این مراحل برای گرفتن انواع ویزا وجود دارد و تمام متقاضیانی که برای اولین ‌بار قصد مهاجرت به فنلاند دارند باید این مراحل را به ‌درستی و به ترتیب طی کنند. در صورت عدم توانایی یا دسترسی به سایت می‌توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 ذکر این نکته لازم است پس ‌از ‌آن که وقت قبلی تعیین و رزرو کردید امکان لغو آن وجود ندارد. اگر به هر دلیلی نتوانستید در ساعت مقرر به سفارتخانه مراجعه کنید یا مدارک ارائه شده ناقص باشند، باید مجدد درخواست ملاقات دهید. البته امکان تغییر وقت سفارت وجود دارد که باید از دو روز قبل با مسئول مربوطه هماهنگ نمایید. تنها ٢ بار مجاز هستید که تعیین وقت سفارت را تغییر دهید که در این صورت هزینه مجدد از شما گرفته نمی‌شود. افرادی که قصد دارند بیشتر از ٢ بار تاریخ ملاقات خود را تغییر دهند از دید سفارت قرار ملاقات جدید منظور می‌شود و هزینه مجدد اخذ می‌گردد. علاوه بر آن هزینه وقت قبلی به متقاضی داده نمی‌شود. وقت تعیین پرایم به وقتی گفته می‌شود که بعد از ساعت 14:00 تعیین شده که ٤٠ یورو علاوه بر هزینه یک میلیون تومان از متقاضی اخذ می‌شود. با توجه به نوع ویزا اگر بیشتر از ٩٠ روز قصد اقامت داشته باشید باید اقامت بلند‌ مدت را در سایت انتخاب کنید.

نشانی سفارت فنلاند در ایران

سفارت فنلاند در ایران در تهران واقع شده است که یکی از چندین سفارتخانه‌های موجود در کشور به شمار می‌رود. تمام خدمات ارائه ‌شده توسط این سفارت به اتباع فنلاندی و غیر فنلاندی تعلق می‌گیرد. صدور مجوز اقامت و ویزا، صدور انواع مدارک و اسناد رسمی، مشکلات مرتبط با سربازی و… از‌ جمله خدماتی هستند که توسط این سفارت ارائه می‌شوند. کمک به ادارات دولتی در فنلاند مانند کمک در امور انتخاباتی از دیگر وظایف سفارت است. در زیر نشانی و دیگر اطلاعات مهم سفارت فنلاند در ایران آورده شده است:

آدرس: تهران- خیابان شریعتی- خیابان میرزاپور- خیابان حدادیان- پلاک ٢

کد پستی: ١٩٣٩۵-١٧٣٣

فکس: ٢٢٢٣٦٢٣٠

تلفن تماس: ٢٣۵١٢٢۵٠-٠٢١

آدرس پست الکترونیک:viza.teh@formin.Fi

سفارت فنلاند از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که روز‌ها و ساعات کاری آنها با یکدیگر متفاوت هستند. در روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه برای انجام امور مربوط به ویزا برای اتباع فنلاندی مراجعه نمایید. ساعت مراجعه در این ‌روز‌ها از ٩ صبح تا ١٦ عصر است. ساعت پاسخگویی به تلفن نیز از ساعت 13:30 تا 15:30 است که باید با شماره ٢٣۵١٢٠٠٠-021 تماس گرفته شود. در روز‌های تابستان ساعات پاسخگویی به تلفن متفاوت بوده و از ساعت ١٠ تا ١٢ صبح روز پنجشنبه می‌توان تماس گرفت. در این فصل برای کسب اجازه اقامت و ویزا در روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه و در ساعت ٩ تا ١٢ صبح باید مراجعه کرد. مراجعه به سفارت با تعیین وقت قبلی ممکن است که در ادامه توضیحات مفصلی در ‌این ‌باره شرح داده شد. افرادی که تمایل دارند ثبت نام برای اخذ ویزا را به ‌صورت حضوری انجام دهند باید برای تکمیل فرم به آدرس درج شده مراجعه کنند و مدارک خود را به صورت حضوری تحویل دهند. سفارت فنلاند تحویل مدارک را به ‌کارگزاری وی اف سی محول نموده و با مراجعه به آدرس پستی این کارگزاری می‌توانید برای تحویل مدارک نوبت بگیرید. هنگام مراجعه به سفارت فنلاند باید مدارک را به‌ صورت کامل تحویل دهید تا ملاقات شما به تعویق نیافتد. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

عکس بدون روتوش با ابعاد پاسپورت که ٦ ماه از دریافت آن نگذشته باشد.

ارائه گذرنامه معتبر با دو صفحه خالی که امضای متقاضی در بخش مربوطه گذرنامه وجود داشته باشد.

اصل شناسنامه به همراه ترجمه انگلیسی برای شهروندان ایرانی لازم است. برای اتباع خارجی اصل گذرنامه و کپی آن باید ارائه شود.

ارائه اجازه نامه قانونی از والدین برای افراد زیر ١٨ سال الزامی است.

فرم درخواست ویزا به‌ درستی و کامل پر شده باشد.

همراهان متقاضی در صورت قصد مهاجرت به فنلاند باید فرم جداگانه پر کنند و به سفارت تحویل دهند. البته برای تحویل مدارک بالا، انگشت‌نگاری در سفارت به ‌صورت حضوری صورت می‌گیرد و حتما باید در وقت تعیین شده حضور خود را اعلام کنید. برای درخواست ویزا باید به محل دیگری مراجعه کنید که مرکز درخواست ویزا نام دارد و در تهران واقع شده است. آدرس آن در تهران، منطقه ٤، خیابان موسوی، میدان هروی، مرکز خرید هروی، طبقه ٤ قرار ‌گرفته است. مراجعه به این مرکز برای مطرح کردن درخواست ویزا الزامی بوده و مراجعه به سفارت فنلاند در مراحل بعدی احتیاج است. ساعات کاری این مرکز از شنبه تا پنجشنبه در ساعات 8:00 تا 17:00 است. در برخی موارد ممکن است سفارت از شما دعوت به مصاحبه حضوری کند تا اطلاعات بیشتری به ‌دست آورد که باید در اسرع وقت حاضر شوید. به ‌طور‌ کلی دریافت ویزا نیازی به مصاحبه ندارد. این امکان برای متقاضی وجود دارد تا مدارک خود را ٣ ماه زودتر از سفر به فنلاند به اداره سفارت تحویل دهد. برای تهیه ویزای شنگن بررسی مدارک توسط سفارت در زمان طولانی‌تری اتفاق می‌افتد و اعلام زمان ملاقات آن از طریق آدرس پستی به متقاضی ارسال می‌شود.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد با چه نوع مهاجرتی موفق خواهند شد و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام نمایند و پاسخ دقیق به سوالات مهاجرتی  …. توصیه ما دریافت مشـاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین زمان مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد….

ویزای فنلاند مجوز ورود و اقامت کوتاه‌ مدت در این کشور و کشورهای حوزه شینگن می باشد و باتوجه به هدف از مهاجرت انواع مختلفی دارد

فنلاند از شادترین کشورهای دنیا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن است و شهروندان بسیاری از کشورهای اروپایی می­توانند بدون ویزا به فنلاند سفر کنند. فنلاند یکی از هشت کشور برتر اروپایی است که در حوزه اقتصاد و تجارت فعالیت گسترده­ای دارد

برای تمدید ویزا باید به اداره پلیس محلی مراجعه کنید تا پس از بررسی‌های لازم، ویزا را تمدید نمایند. اگر امکان خروج از فنلاند را نداشته باشید و اعتبار ویزا رو به اتمام باشد باید چند روز قبل از اتمام اعتبار، به اداره پلیس مراجعه و اقدامات لازم برای تمدید را انجام دهید.

تعدادی از دانشگاه‌های فنلاند موقعیت فوق‌العاده‌ای برای دانشجویان خارجی فراهم نموده تا بتوانند در دوره‌های آموزشی زبان فنلاندی به‌ صورت رایگان شرکت کنند و زبان خود را تقویت نمایند. در پایان این دوره‌ها می‌توانید مدرک زبان را دریافت کنید.

پاسپورت فنلاند رتبه دوم دنیا را کسب نموده است که در کنار پاسپورت آلمان و اسپانیا قرار دارد. دارندگان پاسپورت فنلاند می توانند به بیشتر از ١٢٤ کشور در دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند. دریافت اقامت دائم فنلاند امکان گرفتن پاسپورت را برای مهاجرین مهیا می‌کند. ازدواج، سرمایه‌گذاری، پناهندگی، کار، تولد فرزند از رایج‌ترین روش‌ها برای کسب پاسپورت فنلاند هستند که هر‌ کدام شرایط مخصوص به خود را دارند.

– پاسپورت عادی فنلاند – پاسپورت دیپلماتیک فنلاند- پاسپورت خدماتی فنلاند

گرفتن اقامت فنلاند از راه‌های گوناگون مانند ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و… میسر است. اقامت دو نوع کوتاه ‌مدت و کمتر از 90 روز و بلند ‌مدت برای بیشتر از 90 روز قابل دریافت است

– تکمیل فرم درخواست: از طریق وب‌سایت Enter Finland می‌توان فرم درخواست اقامت را به ‌صورت آنلاین پر کرد

– جمع آوری مدارک: آماده کردن مدارک و ترجمه به یکی از زبان‌های فنلاندی، سوئدی و انگلیسی

– مراجعه به سفارت

– نتیجه درخواست: ٦ تا ٩ ماه زمان برای ارزیابی پرونده متقاضی وجود دارد که دلایل شما برای اقامت در فنلاند باید بررسی و تصمیم‌گیری شود

– سفر به فنلاند: در صورت موافقت با درخواست اقامت فنلاند، پس از گذشت سه هفته مجوز اقامت به نزدیک‌ترین نمایندگی در محل زندگی شما ارسال می‌شود.

روش های متفاوتی مانند : کار – تحصیل – تولد – ازدواج – سرمایه گذاری – پناهندگی

5/5 - (10 امتیاز)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×