فهرست مطالب

مهاجرت به انگلستان با آزمون OET

آزمـون OET صد در صد تضمینی

در مورد مهاجرت به انگلستان با آزمون OET باید بدانید، در حال حاضر از بین 12 تخصص آزمون OET که به آن اشاره کردیم، فقط پزشکان، پرستاران و ماماها می توانند از نتایج آزمون OET برای مهاجرت شغلی به انگلستان استفاده کنند.

مهاجرت کادر درمان به انگلستان

سیستم مراقبت های بهداشتی در انگلستان یا سیستم بهداشت ملی (NHS) در سال 1948 برای ارائه خدمات درمانی رایگان افتتاح شد و شهروندان انگلیسی می توانند به صورت رایگان به پزشک عمومی مراجعه کنند و درمان بیمارستانی رایگان دریافت کنند، اما امروزه با افزایش جمعیت در انگستان، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به کلیه شهروندان هزینه بیشتری دارد و ارائه به موقع آن دشوار شده است، از این رو نیاز به نیروی کار متخصص در زمینه بهداشت و درمان، بیشتر از گذشته است و دولت انگلستان برای افزایش نیروی کار در این زمینه، اقدام به جذب متخصصان خارجی می نماید.

برای اینکه بتوانید به کشور انگلستان مهاجرت کنید و در حوزه بهداشت و درمان مشغول به کار شوید باید برای دریافت مجوز کار، صلاحیت علمی خود را در تخصص مورد نظر و مهارت زبان انگلیسی خود را با شرکت در آزمون های مختلف اثبات کنید، به این منظور باید اقدام به معادلسازی مدرک خود نمایید و در آزمون زبان انگلیسی مورد قبول دولت انگلستان مانند آزمون OET شرکت کنید.

مهاجرت شغلی به انگلستان با آزمون OET

شورای پرستاری و مامایی انگلستان (NMC) پذیرش نتایج آزمون OET را در تاریخ 9 نوامبر 2017 و شورای پزشکی عمومی انگلستان (GMC) در 8 فوریه سال جاری آغاز کرده است. در حال حاضر از بین 12 تخصص آزمون OET که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، فقط پزشکان، پرستاران و ماماها می توانند از نتایج OET برای مهاجرت شغلی به انگلستان استفاده کنند.

پزشکان، پرستاران و ماماها برای مهاجرت شغلی به انگلستان برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود برای ایجاد تعامل و ارتباط موثر در محیط کاری با همکاران و بیماران و همراهان بیمار باید در این آزمون شرکت کنند و موفق به کسب نمره قابل قبول شوند.

اغلب کارفرمایان برای استخدام نیروی کار خارجی در حوزه سلامت و صدور مجوز کار برای آزمون OET نمره 350 و بالاتر را درخواست می کنند و مدرک آزمون OET با نمره بالا یکی از مهمترین مدارک برای مهاجرت شغلی به انگلستان و سایر کشورهای انگلیسی زبان است.

مدت اعتبار آزمون OET برای مهاجرت به انگلستان

یکی از سوالات متداول درباره آزمون OET در خصوص مدت اعتبار مدرک آزمون OET است. تا چه مدت می توانم از مدرک آزمون OET برای مهاجرت شغلی به انگلستان یا سایر کشورها استفاده کنم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، مدت اعتبار مدرک انواع آزمون OET اعم از کاغذی، کامپیوتری و هوم ادیشن (OET خانگی) در هر 12 تخصص علوم پزشکی 2 سال است و پس از 2 سال اعتبار مدرک آزمون OET منقضی می شود و متقاضی در صورت نیاز به مدرک OET باید مجددا در آزمون شرکت کند و مدرک جدیدی با نمره قابل قبول دریافت کند.

آزمون OET چیست؟

آزمون OET یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کمبریج در 12 تخصص مرتبط با حوزه درمان و علوم پزشکی برگزار می شود. مدرک این آزمون مورد قبول کشورهای بسیاری از جمله انگلیس، استرالیا، آمریکا، نیوزیلند، کانادا، امارات و غیره است. آزمون OET ویژه مهاجرت شغلی کادر درمان از جمله پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران به یکی از کشورهای انگلیسی زبان است.

کارکنان حوزه سلامت که قصد دارند به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند، باید در آزمون زبان OET شرکت کنند تا با کسب نمره قابل قبول در این آزمون، مهارت زبان خود را در زمینه ی کاری و تخصص خود برای تعامل و ارتباط با مخاطبان اثبات کنند. 

در مورد مزایای شرکت در آزمون OET نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون تافل و آیلتس باید گفت برخلاف سایر آزمون ها، سوالات آزمون OET فقط مختص کادر درمان است و داوطلبان با سوالاتی در خصوص تخصص و زمینه کاری خود روبرو می ‌شوند. از این رو پاسخ دادن به سوالات برای آنها آسان ‌تر خواهد بود و می توانند نمره بهتری کسب کنند. در واقع تخصصی بودن سوالات OET مهمترین تفاوت های آزمون OET با آزمون آیلتس و تافل و سایر آزمون های زبان انگلیسی است.

اما مهمترین نکته ای که در مورد آزمون OET باید بدانید عدم برگزاری این آزمون در ایران است. آزمون OET در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در آزمون OET باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات سفر کنند. با مراجعه به سایت OET می توانید از تاریخ های برگزاری، و محل برگزاری آزمون OET در کشورهای مختلف مطلع شوید. 

برای دریافت بهترین راهکارها برای کسب نمره بالا در آزمون OET تضمینی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

کدام مشاغل حوزه درمان به آزمون OET نیاز دارند؟

مشاغل حوزه درمان که به آزمون OET نیاز دارند، شامل 12 تخصص است که عبارتند از:

 1. OET پزشکی
 2. OET دندانپزشکی
 3. OET پرستاری
 4. OET کاردرمانی
 5. OET گفتار درمانی
 6. OET اپتومتری (بینایی سنجی)
 7. OET رادیوگرافی
 8. OET فیزیوتراپی
 9. OET رژیم درمانی (تغذیه)
 10. OET داروسازی
 11. OET پاپزشکی
 12. OET دامپزشکی

اگر پرستار هستید و تصمیم دارید برای مهاجرت شغلی پرستاران به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، نیوزیلند و غیره در آزمون OET تضمینی شرکت کنید، برای دریافت کاملترین راهنمایی و مشاوره در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون OET پرستاری با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیرید.

ساختار آزمون OET

همان طور که گفته شد آزمون OET در 12 تخصص علوم پزشکی برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان برگزار می شود. آزمون OET به دو صورت کتبی و کامپیوتری برگزار می شود و سال 2023 نیز نسخه ی آنلاین (هوم ادیشن) آن ارائه شده است و مدت زمان انجام آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است. هیچ تفاوتی بین انواع آزمون OET وجود ندارد و تنها تفاوت آنها در نحوه برگزاری آزمون است.

ساختار آزمون OET و بخش های مختلف آن برای تمام تخصص ها یکسان است و مانند بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی مانند آزمون آیلتس، تافل، دولینگو و غیره شامل چهار بخش درک مطلب یا ریدینگ (Reading)، شنیداری یا لیسنینگ (Listening)، گفتاری یا اسپیکینگ (Speaking) و نوشتاری یا رایتینگ (Writing) است. سوالات آزمون در بخش های ریدینگ و لیسنینگ برای تمام تخصص ها مشابه است، اما در بخش های اسپیکنیگ و رایتینگ سوالات برای هر یک از تخصص ها جداگانه طراحی شده است.

نحوه ثبت نام و رزرو آزمون OET، نحوه ارسال گزارش نمره و ریپورت، سطح بندی و نمره دهی به آزمون OET، تعداد دفعات مجاز برای شرکت در آزمون OET، مدت اعتبار مدرک OET، زمان اعلام نتایج آزمون OET و… برای تمام تخصص ها مشابه است و هیچ تفاوتی در تخصص های مختلف وجود ندارد.

اسپیکینگ آزمون OET

بخش گفتاری یا اسپیکنیگ آزمون OET شامل دو تسک اسپیکینگ است و مدت انجام این بخش 20 دقیقه است. سوالات اسپیکینگ OET برای هر یک از 12 تخصص به طور خاص طراحی شده است. به طور مثال سوالات اسپیکینگ آزمون OET رادیوگرافی با سوالات اسپیکنیگ OET دندانپزشکی و آزمون OET متخصین تغذیه متفاوت است.

پاسخ دادن به سوالات اسپیکینگ به این صورت است که داوطلب باید نقش تخصص خود را به عنوان پزشک، پرستار و غیره در مقابل ممتحن اجرا کند. نقش ها یک به یک به داوطلب معرفی می شود و او باید در مدت زمان 5 دقیقه نقش مورد نظر را ایفا کند. در این بخش صدای داوطلب هنگام صحبت کردن ضبط می شود و براساس معیارهایی مانند روان صحبت کردن، قابل فهم بودن، استفاده ی مناسب از اصطلاحات و گرامر، نمره ی وی تعیین می شود.

تمرکز روی لحن و کلام، کوتاه و دقیق صحبت کردن، ضبط کردن صدا در حین تمرین گفتاری، مطالعه منابع مختلف اسپیکنیگ و… از جمله مهمترین نکات اسپیکینگ آزمون OET است که به شما در تقویت مهارت گفتاری و کسب نمره بالا کمک بسزایی می کند.

لیسنینگ آزمون OET

بخش شنیداری یا لیسنینگ آزمون OET شامل سه بخش و 42 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به هر سه بخش در مجموع 40 دقیقه است. در بخش شنیداری فایل های صوتی با موضوعات پزشکی و درمانی پخش می شود و داوطلبان باید به فایل های صوتی با دقت گوش دهند و با توجه به آنچه شنیده اند، به سوالات در بخش های مختلف پاسخ دهند. هر فایل صوتی فقط یک بار پخش می شود و داوطلب باید بتواند در حین گوش دادن به فایل ها جواب ها را بنویسد.

 • بخش A: در این بخش داوطلبان به دو فایل صوتی که شامل دو مشاوره ی 5 دقیقه ای است، گوش می دهند و پس از آن با توجه به فایل ها به 24 سوال پاسخ می دهند.
 • بخش B: داوطلبان در این بخش به 6 فایل صوتی که خلاصه ی مکالمات هستند، گوش می دهند و سپس با توجه به فایل ها به 6 سوال پاسخ می دهند.
 • بخش C: در بخش C داوطلبان به دو فایل صوتی گوش می دهند و سپس به 12 سوال با توجه به آنچه شنیده اند پاسخ می دهند.

اگر می خواهید به سوالات این بخش با موفقیت پاسخ بدهید باید به مهمترین نکات لیسنینگ آزمون OET که شامل افزایش دقت شنیداری، گوش دادن روزانه به انگلیسی، شرکت در آزمون آزمایشی، شرکت در کلاس های آمادگی OET، مطالعه منابع آزمون OET و… است در تمرینات خود توجه کنید.

ریدینگ آزمون OET

بخش درک مطلب یا ریدینگ آزمون OET شامل سه قسمت مختلف و 42 سوال است و داوطلبان 60 دقیقه فرصت دارند به سوالات این بخش پاسخ دهند. موضوعات مربوط به بخش درک مطلب شامل مباحث مراقبت از سلامت عمومی است و سوالات این بخش برای تمام داوطلبان در هر 12 تخصص‌ علوم پزشکی مشترک هستند.

 • بخش A: داوطلب باید در این بخش چهار متن کوتاه را بخواند و با توجه به آنها به 20 سوال در مدت 15 دقیقه پاسخ بدهد، سوالات این قسمت شامل سوالات جای خالی،‌ سوالات ربطی، و پاسخ کوتاه می باشد.
 • بخش B: داوطلب باید 6 متن کوتاه را بخواند و برای هر متن به یک سوال پاسخ دهد و در مجموع در این بخش باید به 6 سوال پاسخ دهد.
 • بخشC: در بخش سوم داوطلب دو متن 800 کلمه ای را می خواند و برای هر متن به 8 سوال چهار گزینه ای و در مجموع به 16 سوال در این بخش پاسخ می دهد. مدت زمان انجام بخش B و C جمعا 45 دقیقه است.

از مهمترین نکات ریدینگ آزمون OET می توان به یادگیری مهارت های Skimming و Scanning و گسترش دایره لغات انگلیسی، تمرین کردن با ساعت برای مدیریت زمان، استفاده از منابع مختلف مانند کتاب ها و منابع آنلاین، شرکت در آزمون ماک OET و… اشاره کرد.

رایتینگ آزمون OET

در بخش نوشتاری آزمون OET که مانند بخش گفتاری برای هر یک از 12 تخصص علوم پزشکی جداگانه طراحی می شود. در این بخش داوطلب باید متنی را در قالب یک نامه در مدت 45 دقیقه بنویسد. همچنین او می تواند متن خود را در قالب پاسخ کتبی به یک شکایت یا انتقاد در زمینه تخصصی خود بنویسد.

نحوه ی نوشتن رایتینگ OET به این صورت است که اغلب متن ها از 2 یا 3 پاراگراف تشکیل شده است که بین مقدمه و نتیجه قرار دارند. هر یک از پاراگراف ها باید یک ایده اصلی داشته باشد همچنین جملات پاراگراف ها باید با ایده اصلی مرتبط باشند و تعداد کلمات 180 تا 200 کلمه باشد.

گسترش دایره لغات انگلیسی، یادگیری املای صحیح کلمات، استفاده از صحیح از حروف بزرگ، خواندن متون انگلیسی، رعایت نکات گرامر و علائم نگارشی، رعایت تعداد کلمات نوشتار و…. از جمله مهمترین نکات رایتینگ آزمون OET برای کسب نمره بالا در این بخش است.

جهت کسب موفقیت در کوتاه ترین زمان و دریافت بهترین نتیجه در آزمون های زبان بین المللی مانند آزمون تولک، آزمون ناتی (NAATI)، آزمون تافل (TOEFL)، آزمون دولینگو (Duolingo)، آزمون OET، آزمون آیلتس (IELTS)، آزمون GRE تضمینی و… می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ووچـر آزمون (اسم آزمون رو بنویس) مانند ووچر آزمون تافل و سایر آزمون های زبان بین المللی از طریق کارت های ارزی اعتباری قابل خرید می باشد ، متقاضیان می توانند در ارتباط با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا ضمن دریافت مشـاوره رایگان درباره شرایط و مراحل نحوه خرید ووچر آزمون OET، در کوتاه ترین زمان مناسبترین نتیجه را کسب نمایند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

جهت کسب موفقیت تضمینی در آزمون های زبان ویژه مهاجرت شغلی و تحصیلی قدم اول استفاده از مشـاوره های تخصصی و تمـاس با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا برای تهیه و خرید اکانت، نحوه ثبت نام در آزمـون و کسب مهارت های مورد نیاز در این آزمون ها می باشد.

مهاجرت تحصیلی موفق نیازمند دریافت آخرین اخبار و اطلاعات از دانشگاه، جایگاه شغلی و یا مقصد مورد نظر است، متقاضیان با مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا می توانند از دانش به روز در این باره بهره مند شوند.

در حال حاضر نتایج آزمون OET فقط برای مهاجرت شغلی پزشکان، پرستاران و ماماها پذیرفته می شود.

نمره قابل قبول برای آزمون OET از سوی مرکز درخواست کننده تعیین می شود، اما به طور کلی نمره 350 و بالاتر نمره خوبی محسوب می شود و باید موفق به کسب حداقل نمره 350 شوید.

خیر آزمون OET در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان برای شرکت در OET باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات سفر کنند.

مدت اعتبار مدرک آزمون OET در هر 12 تخصص آن 2 سال است.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×