فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه یک ویزای کوتاه مدت است که برای افرادی صادر می شود که به عنوان توریست به ایتالیا سفر می کنند و قصد دارند برای مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند.

حوزه شینگن یا منطقه شینگن Schengen Area

متشکل از 27 کشور اروپایی است. پیمان شینگن توافق نامه‌ای است بین کشور‌های عضو این اتحادیه که این کشورها با امضای آن و با ایجاد یک ویزای واحد محدودیت تردد و معامله را بین مرزهای خود برداشته اند. به کمک این معاهده کشور‌های عضو توانسته اند علاوه بر گسترش فعالیت های خود در حوزه توریستی، در افزایش امنیت مرزهای زمینی، دریایی و هوایی، یکپارچه سازی اقدامات پلیس و مجرمان، همسانی حریم خصوصی اطلاعات با یکدیگر همکاری داشته باشند.

پیمان شینگن در سال ۱۹۸۵ بین پنج کشور هلند، آلمان، بلژیک، فرانسه و لوکزامبورگ به امضا رسید و به مرور بعدها 21 کشوردیگر به این معاهده پیوستند.

کشورهای عضو شینگن

 آلمان ، فرانسه، ایتالیا ، اسپانیا ، لهستان، لتونی، مالت ، دانمارک ، فنلاند ، رومانی ، هلند ، بلژیک ، یونان، جمهوری چک ، استونی، جمهوری ایرلند، اسلواکی ، لیتوانی ، پرتغال ، سوئد ، مجارستان ، اتریش ، بلغارستان ، قبرس ، کرواسی ، اسلوونی ، لوکزامبورگ

 ویزای شینگن دارای چهار نوع اصلی است :A – B – C – D – LTV

جهت کسب اطلاعات به روز از اخبار مهاجرت با ویزای شینگن می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

درباره کشور ایتالیا

جمهوری ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی و پایتخت آن، شهر رم است و یکی از بزرگترین اقتصادهای بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. ایتالیا با کشورهای تریش، سوئیس، فرانسه، اسلوانی، همسایه است. جهت کسب اطلاعات به روز و آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

درباره اهمیت ویزای ایتالیا برای ایرانیان

یکی از مزایای ویزای شینگن ایتالیا نحوه آماده سازی مدارک است، باتوجه به مدارک عمومی که برای اخذ انواع ویزا لازم است داشتن گردش مالی، تعداد تراکنشات حساب بدون درنظر گرفتن مبالغ آن و میزانی از تمکن مالی برای اخذ ویزای ایتالیا نیاز است.

همچنین برای ورود به ایتالیا مسافران نیازی به داشتن و ارائه کارت واکسن، تست منفی  PCRیا قرنطینه اجباری ندارند. پاسپورت ایتالیا یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین پاسپورت های جهان است که به دارندگان این امکان را می دهد تا بدون ویزا یا با درخواست ویزای کوتاه مدت به بیش از 120 کشور سفر کنند. در سال 2023پاسپورت ایتالیا رتبه 2 جهان را دریافت کرد. جهت کسب اطلاعات به روز و آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط و مشـاوره باشید.

انواع ویزای ایتالیا

باتوجه به اینکه ایتالیا یکی از کشورهای حوزه شینگن است، ویزای شینگن را در چهار نوع A،B،C  و D صادر می کند . به ویزای نوع A ،B  ویزای ترانزیت ، به ویزای نوع C  ویزای توریستی ایتالیا و به نوع D ویزای ملی ایتالیا گفته می شود.

متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا با توجه به اهداف مهاجرتی خود به این کشور باید ویزای مورد نظرشان را درخواست و با درنظر گرفتن نوع ویزا، شرایط و مدارک لازم (با دعوتنامه ایتالیا یا بدون دعوتنامه ، به صورت جاب آفر و شغلی …) را برای ارائه به کنسولگری آماده و تهیه نمایند، تا در صورت تکمیل مدارک و واجد شرایط بودن، برای آنها ویزای ایتالیا صادر شود.

انواع ویزای ایتالیا شامل:

ویزای توریستی، ، ویزای تحصیلی ایتالیا، ویزای کاری، ویزای تحقیقاتی، ویزای ترانزیت، ویزای تجاری ایتالیا، ویزای خود حمایتی ایتالیا، ویزای همراه ایتالیا (ویزای الحاق) ، ویزای بازنشستگی، ویزای پزشکی، ویزای سرمایه گذاری ، ویزای دیدار با خانواده ، ویزای ازدواج ایتالیا و گلدن ویزای ایتالیا

درباره ویزای توریستی ایتالیا

افرادی که قصد ورود و اقامت کشور ایتالیا را دارند باید ابتدا برای اخذ ویزا اقدام کنند، هر چند اقامت آنها در کشور ایتالیا کوتاه مدت باشد، ویزای توریستی ایتالیا یک ویزای کوتاه مدت است؛ در واقع این ویزا یک ویزای شینگن توریستی است که به مسافران خارجی این امکان را می دهد که به مدت 90 روز در خاک این کشور اقامت کنند. همچنین دارنده ویزای شینگن توریستی علاوه بر ایتالیا می تواند در مدت اعتبار ویزا به سایر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کند.

یکی از مزایای ویزای توریستی ایتالیا عدم مصاحبه با کنسولگری سفارت ایتالیا است و متقاضی صرفا جهت انگشت نگاری، احراز هویت و ارائه مدارک شناسایی به کارگزاری ایتالیا در کشور خود مراجعه می کند. ویزای توریستی ایتالیا باتوجه به وقت سفارت و حضور در کارگزاری در نوع عادی و فوری صادر می شود. داشتن گردش حساب، تمکن مالی، تاریخچه مسافرت از مهمترین شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا می باشد.

شرایط دریافت ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

با پاسپورت ایتالیایی می توانید به عنوان توریست وارد بسیاری از کشورها شوید و چند روز یا چند هفته در آنجا بمانید. برای ورود توریستی ایتالیا به ویزای توریستی نیز نیاز دارید. ویزای توریستی ایتالیا برای افرادی صادر می شود که به عنوان توریست به ایتالیا سفر می کنند و قصد دارند برای مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند.

در مواردی که مسافر نیاز به اقامت کوتاه مدت توریستی داشته باشد و قصد دارد برای گشت و گذار، خرید یا تفریح ​​وارد ایتالیا شود، می تواند بدون دعوتنامه ویزای توریستی ایتالیا را دریافت کند. با ارائه مدارک مورد نیاز و پرداخت هزینه ویزا، امکان اخذ ویزای توریستی برای ورود به ایتالیا وجود دارد.

با این حال، برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوت نامه، باید نشان دهید که توانایی مالی و اقتصادی برای حمایت از خود را دارید و می توانید هزینه های سفر، اقامت و هزینه های بهداشتی و درمانی را بپردازید. برای این منظور باید مدارکی ارائه دهید که ثابت کند توانایی مالی لازم را دارید.

مدارک اخذ ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

* تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا

* دو قطعه عکس پرسنلی که در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد.

* پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی که مدت اعتبار آن از مدت اعتبار ویزای توریستی کمتر نباشد.

* اصل پاسپورت های قدیمی در صورت وجود

* برگه رزرو هتل که باید با برنامه سفر متقاضی همخوانی داشته باشد.

* دعوتنامه و مدارک شناسایی مدعو (در صورت داشتن دعوتنامه)

* ترجمه اجازه خروج محضری برای خانم‌ های متاهل و افراد زیر ۱۸ سال

* مدارک اثبات تمکن مالی که شامل پرینت سه ماهه گذشته حساب بانکی، صورتحساب سهام، سند ملکی و هر مدرک دیگری که نشان دهنده ی تمکن مالی متقاضی باشد.

* ترجمه رسمی تمام صفحات شناسنامه به زبان انگلیسی یا ایتالیایی

* بیمه مسافرتی

* رزرو هواپیما

* برنامه دقیق سفر

* ترجمه مدارک شغلی

* ترجمه فیش حقوقی سه ماه اخیر و حکم کارگزینی

* گواهی اشتغال به تحصیل و ترجمه ی آن به زبان انگلیسی

برخی از اسناد مالی ممکن است بسته به شرایط و مقررات هر کشور متفاوت باشد. به عنوان مثال، در برخی موارد، ممکن است لازم باشد اسنادی مانند صورتحساب بانکی، میزان درآمد یا دارایی خود را در قالب سهام، سند مالکیت خودرو یا سایر اموال ارائه دهید. بنابراین بهتر است برای دریافت آخرین و دقیق ترین اطلاعات مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه به سایت سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کنید.

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه

در این روش یکی از اعضای خانواده و یا دوستان متقاضی که در کشور ایتالیا زندگی می کند می‌ تواند با فرستادن یک دعوتنامه رسمی، او را به ایتالیا دعوت کند و برای این کار باید نسبت خانوادگی و یا رابطه دوستانه ی خود را با متقاضی اثبات کند.

دعوتنامه باید به تایید پلیس یا شهرداری شهری که فرد مدعو در آن اقامت دارد، برسد و در دعوتنامه باید مشخصات کامل محل زندگی فرد قید شود.

متقاضی اخذ ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه، باید مدارک اثبات تمکن مالی، را که نشان می دهد متقاضی می تواند هزینه سفر و هزینه های مربوط به اقامت در این کشور را پرداخت کند را ارائه دهد و به این منظور باید به همراه مدارک اصلی، پرینت حساب بانکی مربوط به سه ماه قبل خود را نیز ارائه دهد.

اما ممکن است میزبان که دعوتنامه را ارسال می کند، بخواهد هزینه های سفر متقاضی را تامین کند، در این صورت باید به همراه دعوتنامه و مدارک شناسایی خود، صورتحساب بانکی در یکی از بانک ‌های معتبر ایتالیایی یا بین ‌المللی را نیز ارائه دهد.

موجودی و گردش حساب بانکی میزبان در سه ماه گذشته باید نشان دهد که او در مدت اعتبار ویزای توریستی متقاضی، از تمکن مالی کافی برای حمایت از او در مدت اقامت در ایتالیا برخوردار است.

همچنین متقاضی باید مدارک ووچر هتل را که نشان می دهد، متقاضی علاوه بر منزل میزبان در جای دیگر نیز اقامت دارد را به همراه دعوتنامه و سایر مدارک به سفارت ایتالیا ارائه دهد.

برای اخذ شهروندی ایتالیا از طریق سرمایه گذاری با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس در تماس باشید تا با دریافت مشاوره رایگان مناسب مهارت، تخصص و امکانات مهاجرتی خود بتوانید در کوتاه ترین زمان با صرف مناسبترین هزینه بهترین نتیجه را بدست آورید.

دلایل رد شدن و ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا

برخی از دلایل رد ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

ارائه مدارک نامناسب: اگر مدارک شما مانند دعوتنامه، بیمه مسافرتی، بلیط هواپیما یا مدارک مالی نامناسب باشد، ممکن است سفارت یا کنسولگری ایتالیا درخواست شما را رد کند.

نداشتن مدارک کافی برای تایید صلاحیت: برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا باید مدارک کافی برای تایید صلاحیت خود داشته باشید. برای مثال، اگر دانشجو هستید، باید مدرک تحصیلی خود را ارائه دهید.

تاریخ انقضای پاسپورت: پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. اگر گذرنامه شما در شرف اتمام است، ممکن است درخواست شما رد شود.

فقدان مدارک مالی کافی: باید ثابت کنید که می توانید هزینه های خود را در طول اقامت خود در ایتالیا تامین کنید. اگر نتوانید این مدرک را ارائه دهید، ممکن است درخواست شما رد شود.

رفتار نادرست گذشته: اگر سابقه سوء رفتار در گذشته، از جمله ورود غیرمجاز به کشورهای دیگر را داشته باشید، ممکن است درخواست ویزای توریستی شما رد شود.

نداشتن دلایل قانونی برای بازگشت به کشور مبدا: برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا باید دلایل قانونی برای بازگشت به کشور خود داشته باشید. اگر سفارت یا کنسولگری ایتالیا نتواند اطمینان حاصل کند که شما پس از پایان اقامت به کشور خود باز خواهید گشت، ممکن است درخواست شما رد شود.

ارائه اطلاعات نادرست: در صورت ارائه اطلاعات نادرست یا نادرست در فرم درخواست ویزای توریستی ایتالیا، ممکن است درخواست شما رد شود.

هدف از سفر با اطلاعات ارائه شده مطابقت ندارد: اگر هدف شما از سفر با اطلاعات ارائه شده در درخواست ویزا مطابقت نداشته باشد، ممکن است درخواست شما رد شود.

محدودیت های امنیتی: درخواست ویزای شما ممکن است به دلیل محدودیت های امنیتی یا سیاسی رد شود.

سفر به ایتالیا بدون ویزا

برای ورود به ایتالیا باید یک مجوز معتبر و معتبر مانند ویزای توریستی یا نوع دیگری از ویزا داشته باشید. بنابراین سفر به ایتالیا بدون ویزا ممکن نیست و از نظر قانونی ممنوع است.

اگر بدون ویزا وارد ایتالیا شوید، مقامات مرزی ایتالیا ممکن است شما را به کشورتان بازگردانند یا به کشور ثالثی که از آن وارد ایتالیا شده اید، حکم سفر صادر کنند. علاوه بر این، ورود بدون ویزا به ایتالیا می تواند شما را در معرض مشکلات حقوقی و مالی قرار دهد و ممکن است در آینده اجازه ورود به این کشور را نداشته باشید.

علاوه بر این، اگر شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید، می توانید بدون ویزا و با مجوز قانونی وارد ایتالیا شوید. به عنوان مثال، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی اروپا، اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی اروپا که با ایتالیا قراردادهای تجاری و اقتصادی دارند و شهروندان کشورهایی مانند سوئیس، نروژ و لیختن اشتاین بدون ویزا و با مجوز قانونی هستند. مانند پاسپورت معتبر و کارت واکسیناسیون. وارد ایتالیا می شوند.

در هر صورت برای ورود به ایتالیا باید یک مجوز معتبر و معتبر مانند ویزای توریستی یا انواع دیگر ویزا داشته باشید. بنابراین سفر به ایتالیا بدون ویزا ممکن نیست و از نظر قانونی ممنوع است.

هم چنین با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای ترانزیت ایتالیا یا بهترین مسیر دریافت ویزای سرمایه گذاری ایتالیا مناسب با تخصص و مهارت خود می توانید یک مهاجرت شغلی موفق را با کمترین ریسک تجربه کنید و درباره دریافت انواع ویزای شینگن ایتالیا با کمترین مدارک در کوتاه ترین زمان مانند اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا و دانستن پردرآمدترین مشاغل برای ویزای کاری ایتالیا از به روزترین اخبار و اطلاعات قوانین مهاجرت به ایتالیا مطلع باشید تا از مسیرهای دیگر مهاجرتی مانند پناهندگی ایتالیا و … اقدام نکنید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای ایتالیا برای مهاجرت به این کشور گرفتن  وقت سفارت ایتالیا است که باتوجه به حجم بالای درخواست های ویزای ایتالیا کاری دشوار است و درگاه رزرو وقت کارگزاری سفارت ایتالیا CKGS هر هفته یک مرتبه باز می شود و تنها چند دقیقه پس از باز شدن درگاه، تمامی وقت ها رزرو می شوند و متقاضی باید برای ثبت درخواست خود چند هفته ی دیگر نیز منتظر بماند، از این رو دریافت وقت سفارت یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای ایتالیا را دارند، جهت اطلاع از ساعت باز شدن وقت سفارت ایتالیا با تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید تا درباره مصاحبه سفارت ایتالیا آمادگی لازم را کسب نمایید.

افرادی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند ابتدا باید درباره شرایط زندگی در ایتالیا اطلاعات کامل و کافی داشته باشند تا بتوانند با توجه به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب و برای اقامت ایتالیا اقدام نمایند تا بتوانند بدون ریجکتی ویزای ایتالیا در کوتاه ترین زمان با صرف هزینه مناسب و کمترین ریسک برای مهاجرت به این کشور گام بردارند ، در این راستا توصیه ما به متقاضیان مهاجرت به ایتالیا دریافت مشاوره های رایگان از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا و اطلاع از به روزترین اخبار مهاجرت ایتالیا است!

ضمانت بازگشت ویزای ایتالیا

به مقدار پولی که آژانس مسافرتی از مسافر به عنوان ضمانت بازگشت از کشور مقصد پیش از پایان اعتبار ویزا دریافت می کند، ضمانت بازگشت ویزا یا مسافر گفته می ‌شود. ضمانت بازگشت ویزا معمولا برای سفر به کشورهای حوزه شینگن مانند کشور ایتالیا از مسافر گرفته می ‌شود. برای مبلغ ضمانت بازگشت قوانین خاصی وجود ندارد و معمولاً بنابر شرایط کشور مقصد و مبلغ جریمه ‌ای که آن کشورها برای اقامت غیرمجاز مسافر در نظر گرفته ‌اند تعیین می‌ شود.

بلوکارت ایتالیا

بلو کارت یک مجوز کار در اتحادیه اروپا است که توسط ۲۵ کشور از ۲۸ کشور عضو، به اتباع غیر واجد شرایط، خارج از اتحادیه اروپا ارائه می ‌شود. دارندگان بلو کارت باید پیشنهاد شغلی از طرف شرکتی در ایتالیا (جاب آفر) داشته باشند و با توجه به زمان قرارداد کاری، بلو کارت از ۶ ماه تا ۴ سال اعتبار دارد که قابل تمدید خواهد بود. همچنین خانواده متقاضی یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند با اخذ ویزای همراه ایتالیا به صورت قانونی در این کشور اقامت داشته باشند.

ساعت کاری و آدرس سفارت ایتالیا در تهران

کارگزاری CKGS در سال 2008 با هدف افزایش سرعت در پروسه خدمات گذرنامه، ویزای ایتالیا و جلوگیری از ازدحام در سفارتخانه و کنسولگری ایتالیا تشکیل شد. اقدام به برون سپاری خدمات شرکت ‌های کارگزاری مختلفی در سراسر دنیا خدمات دریافت مدارک اخذ ویزا از متقاضیان را برعهده دارند.

آدرس وبسایت :  http://www.ckgsir.com

ساعت تماس تلفنی :  8:30 الی 13:30

ساعات کاری کارگزاری:  8 صبح الی 4:30 بعدازظهر

ارسال درخواست:  8 صبح الی 2 بعدازظهر

آدرس سفارت ایتالیا در تهران خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79/68

آدرس کنسولگری ایتالیا در تهران: خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15

آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا  (Cox and Kings) در تهران ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا، طبقه چهارم اداری

 ایمیل امور کنسولگری سفارت ایتالیا consolato.tehran@esteri.it

ایمیل امور دانشجویی سفارت ایتالیا studi.tehran@esteri.it

ایمیل سامانه ویزا ایتالیا visti.tehran@esteri.it
شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران: 66726955 – 021 و 66726956 – 021

شماره تماس دفاتر کنسولگری ایتالیا در تهران:

شماره تماس دفتر ویزا: 88190160 – 021

شماره تماس دفتر امور کنسولی: 88783498 – 021

شماره تماس دفتر امور دانشجویی: 88799885 – 021

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد و پاسخ دقیق به سوالاتی مانند امکان گرفتن پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا و …. توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در اروپا و خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

ویزای توریستی ایتالیا برای افرادی صادر می شود که به عنوان توریست به ایتالیا سفر می کنند و قصد دارند برای مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند.

یکی از مزایای ویزای توریستی ایتالیا عدم مصاحبه با کنسولگری سفارت ایتالیا است و متقاضی صرفا جهت انگشت نگاری، احراز هویت و ارائه مدارک شناسایی به کارگزاری ایتالیا در کشور خود مراجعه می کند. ویزای توریستی ایتالیا باتوجه به وقت سفارت و حضور در کارگزاری در نوع عادی و فوری صادر می شود. داشتن گردش حساب، تمکن مالی، تاریخچه مسافرت از مهمترین شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا می باشد.

برای ورود به ایتالیا باید یک مجوز معتبر و معتبر مانند ویزای توریستی یا نوع دیگری از ویزا داشته باشید. بنابراین سفر به ایتالیا بدون ویزا ممکن نیست و از نظر قانونی ممنوع است.

اگر بدون ویزا وارد ایتالیا شوید، مقامات مرزی ایتالیا ممکن است شما را به کشورتان بازگردانند یا به کشور ثالثی که از آن وارد ایتالیا شده اید، حکم سفر صادر کنند

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×