فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

پاسپورت ایتالیا

پاسپورت ایتالیایی یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین پاسپورت های جهان است که به دارندگان این امکان را می دهد تا بدون ویزا یا با درخواست ویزای کوتاه مدت به بیش از 120 کشور سفر کنند

حوزه شینگن یا منطقه شینگن Schengen Area

حوزه شینگن متشکل از 27 کشور اروپایی است. پیمان شینگن توافق نامه‌ای است بین کشور‌های عضو این اتحادیه که این کشورها با امضای آن و با ایجاد یک ویزای واحد محدودیت تردد و معامله را بین مرزهای خود برداشته اند. به کمک این معاهده کشور‌های عضو توانسته اند علاوه بر گسترش فعالیت های خود در حوزه توریستی، در افزایش امنیت مرزهای زمینی، دریایی و هوایی، یکپارچه سازی اقدامات پلیس و مجرمان، همسانی حریم خصوصی اطلاعات با یکدیگر همکاری داشته باشند.

پیمان شینگن در سال ۱۹۸۵ بین پنج کشور هلند، آلمان، بلژیک، فرانسه و لوکزامبورگ به امضا رسید و به مرور بعدها 21 کشوردیگر به این معاهده پیوستند.

کشورهای عضو شینگن

آلمان ، فرانسه، ایتالیا ، لهستان، لتونی، مالت ، دانمارک ، فنلاند ، رومانی ، هلند ، بلژیک ، یونان، جمهوری چک ، استونی، جمهوری ایرلند، اسلواکی ، لیتوانی ، پرتغال، اسپانیا ، سوئد ، مجارستان ، اتریش ، بلغارستان ، قبرس ، کرواسی ، اسلوونی ، لوکزامبورگ

 ویزای شینگن دارای چهار نوع اصلی است :A – B – C – D – LTV

درباره کشور ایتالیا

جمهوری ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی و پایتخت آن، شهر رم است و یکی از بزرگترین اقتصادهای بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. ایتالیا با کشورهای تریش، سوئیس، فرانسه، اسلوانی، همسایه است.

افرادی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند ابتدا باید درباره شرایط زندگی در ایتالیا اطلاعات کامل و کافی داشته باشند تا بتوانند با توجه به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب و برای اقامت ایتالیا اقدام نمایند تا بتوانند بدون ریجکتی ویزای ایتالیا در کوتاه ترین زمان با صرف هزینه مناسب و کمترین ریسک برای مهاجرت به این کشور گام بردارند ، در این راستا توصیه ما به متقاضیان مهاجرت به ایتالیا دریافت مشاوره های رایگان از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا و اطلاع از به روزترین اخبار مهاجرت ایتالیا است!

درباره اهمیت ویزای ایتالیا

یکی از مزایای ویزای شینگن ایتالیا نحوه آماده سازی مدارک است، باتوجه به مدارک عمومی که برای اخذ انواع ویزا لازم است داشتن گردش مالی، تعداد تراکنشات حساب بدون درنظر گرفتن مبالغ آن و تمکن مالی برای متقاضی دریافت ویزا نیاز است.

همچنین برای ورود به ایتالیا مسافران نیازی به داشتن و ارائه کارت واکسن، تست منفی  PCRیا قرنطینه اجباری ندارند.

جهت دریافت مشاوره درباره به روزترین اخبار مهاجرت به ایتالیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

باتوجه به اینکه ایتالیا یکی از کشورهای حوزه شینگن است، ویزای شینگن را در چهار نوع A،B،C  و D صادر می کند . به ویزای نوع A ،B  ویزای ترانزیت ، به ویزای نوع C  ویزای توریستی ایتالیا و به نوع D ویزای ملی ایتالیا گفته می شود.

متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا با توجه به اهداف مهاجرتی خود به این کشور باید ویزای مورد نظرشان را درخواست و با درنظر گرفتن نوع ویزا، شرایط و مدارک لازم (با دعوتنامه ایتالیا یا بدون دعوتنامه ، به صورت جاب آفر و شغلی …) را برای ارائه به کنسولگری آماده و تهیه نمایند، تا در صورت تکمیل مدارک و واجد شرایط بودن، برای آنها ویزای ایتالیا صادر شود.

انواع ویزای ایتالیا شامل:

ویزای توریستی، ، ویزای تحصیلی ایتالیا، ویزای کاری، ویزای تحقیقاتی، ویزای ترانزیت، ویزای تجاری ایتالیا، ویزای خود حمایتی ایتالیا، ویزای همراه ایتالیا (ویزای الحاق) ، ویزای بازنشستگی، ویزای پزشکی، ویزای سرمایه گذاری ، ویزای دیدار با خانواده ، ویزای ازدواج ایتالیا … گلدن ویزای ایتالیا

درباره پاسپورت ایتالیا

پاسپورت ایتالیایی یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین پاسپورت های جهان است که به دارندگان این امکان را می دهد تا بدون ویزا یا با درخواست ویزای کوتاه مدت به بیش از 120 کشور سفر کنند. گذرنامه ایتالیایی توسط اتحادیه اروپا و جوامع بین المللی به عنوان قوی ترین و معتبرترین پاسپورت شناخته شده است. برای اخذ پاسپورت ایتالیایی، شهروندان ایتالیایی باید درخواست خود را به اداره گذرنامه محلی خود ارسال کنند و پس از بررسی و تایید مدارک لازم، گذرنامه برای آنها صادر می شود و می توانند شرایط زندگی در ایتالیا را برای خود فراهم آورند.

در حالی که برای اقامت دائم ایتالیا به پاسپورت ایتالیایی نیاز است، ایتالیا از برخی برنامه های سرمایه گذاری و خرید ملک پشتیبانی می کند که ممکن است به شما در دریافت پاسپورت ایتالیایی کمک کند. پاسپورت ایتالیا نیز به عنوان یکی از پاسپورت هایی شناخته می شود که به شما امکان کار در کشورهای دیگر را می دهد.

برای یک مهاجرت شغلی موفق اولین کار مشاوره با تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان است.

تفاوت پاسپورت و ویزا

هم پاسپورت و هم ویزا مدارک مهمی هستند که برای سفر به کشورهای خارجی مورد نیاز هستند، اما از نظر کاربرد و معنی متفاوت هستند.

پاسپورت سندی است که هویت شما را در سطح بین المللی نشان می دهد و نشان می دهد که شهروند کدام کشور هستید. با داشتن پاسپورت می توانید به دلایل تجاری، تحصیلی یا گردشگری به کشورهای دیگر سفر کنید. پاسپورت به عنوان مدرک شناسایی برای شناسایی هویت و ملیت شما استفاده می شود.

ویزا مجوزی است که به شما اجازه ورود به یک کشور خاص را می دهد. برای دریافت ویزا باید مدارک خاصی را به کنسولگری یا سفارت کشور مربوطه ارائه دهید و پس از بررسی و تایید این مدارک، ویزای لازم برای ورود به کشور شما صادر خواهد شد. ویزا می تواند برای مدت زمان محدودی صادر شود و شما باید برای مدت زمان مشخصی در این کشور بمانید. هزینه های مالی نیز برای ویزا وجود دارد.

درباره ارزش و اهمیت پاسپورت ایتالیا

در سال 2021 بر اساس رتبه بندی جهانی پاسپورت ایتالیا چهارمین پاسپورت جهان بود و دارندگان آن می توانند بدون ویزا یا با درخواست ویزای کوتاه مدت به بیش از 120 کشور جهان سفر کنند. همچنین ایتالیا به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا از دارندگان پاسپورت ایتالیایی در برابر بسیاری از خطرات قانونی و اجتماعی سفر محافظت می کند

همچنین پاسپورت ایتالیا به عنوان قوی ترین و شناخته شده ترین پاسپورت جهانی شناخته می شود. با پاسپورت ایتالیایی می توانید به راحتی به کشورهای دیگر سفر کنید و از فرصت های آموزشی، تجاری یا گردشگری در سراسر جهان بهره ببرید.

ویزای کوتاه مدت همچنین داشتن پاسپورت ایتالیایی به شما این امکان را می دهد که به راحتی به کشورهای دیگر سفر کنید و از فرصت های آموزشی، تجاری یا گردشگری در سراسر جهان بهره ببرید. در نتیجه پاسپورت ایتالیایی برای دارندگان آن ارزش زیادی دارد و به عنوان یکی از معتبرترین و قدرتمندترین پاسپورت های جهان شناخته می شود.

درباره بهترین مسیرهای مهاجرتی به ایتالیا باتوجه به سرمایه، مهارت و تخصص خود با مشاورین شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

شرایط دریافت پاسپورت ایتالیا

اخذ پاسپورت ایتالیایی برای شهروندان ایتالیایی بسیار آسان است، زیرا هر شهروند ایتالیایی می تواند در اداره گذرنامه محلی خود برای دریافت گذرنامه اقدام کند. برای دریافت پاسپورت ایتالیایی باید اطلاعات و مدارک زیر را به اداره گذرنامه محلی خود ارائه دهید.

1- شناسنامه یا کارت شناسایی ایتالیایی شما

2- عکس رسمی جدید از شما

3- مدارکی که وضعیت قصد خروج از کشور را ثابت نمی کند، مانند مدارک اقامت در کشور، رزرو پرواز و هتل در صورتی که سفر توریستی باشد و مدارکی که وضعیت اشتغال شما را در صورت سفر کاری نشان دهد. یک سفر است

اگر اقامت دائم ایتالیا ندارید، می توانید برای کمک به برنامه های سرمایه گذاری و خرید ملک که می تواند به شما در اخذ پاسپورت ایتالیایی کمک کند، به اداره گذرنامه محلی خود مراجعه کنید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای ایتالیا برای مهاجرت به این کشور گرفتن  وقت سفارت ایتالیا است که باتوجه به حجم بالای درخواست های ویزای ایتالیا کاری دشوار است و درگاه رزرو وقت کارگزاری سفارت ایتالیا CKGS هر هفته یک مرتبه باز می شود و تنها چند دقیقه پس از باز شدن درگاه، تمامی وقت ها رزرو می شوند و متقاضی باید برای ثبت درخواست خود چند هفته ی دیگر نیز منتظر بماند، از این رو دریافت وقت سفارت یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای ایتالیا را دارند، جهت اطلاع از ساعت باز شدن وقت سفارت ایتالیا با تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید تا درباره مصاحبه سفارت ایتالیا آمادگی لازم را کسب نمایید.

مدارک دریافت پاسپورت ایتالیا

برای دریافت پاسپورت ایتالیایی باید به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کرده و مدارک لازم را ارائه دهید. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

فرم درخواست پاسپورت که می توانید آن را از سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود دریافت کنید یا به صورت آنلاین از وب سایت آنها دانلود کنید.

اصل و کپی شناسنامه (اگر شناسنامه شما به زبانی غیر از ایتالیایی باشد، باید ترجمه و تایید شود).

یک عکس رنگی 35×45 میلی متری که پشت آن نام و نام خانوادگی شما نوشته شده است.

مدارک تایید کننده وضعیت شما در ایتالیا، مانند اجازه اقامت یا کارت بازرگانی (اگر در ایتالیا کار می کنید).

ترجمه مدارک شما به ایتالیایی توسط مترجم حرفه ای و تایید شده توسط مرجع مربوطه.

مدارکی که تاریخ تولد و وضعیت تحصیلی شما را نشان می دهد (در صورت وجود).

انواع پاسپورت ایتالیا

پاسپورت های ایتالیا به چند نوع تقسیم می شوند که بر اساس مدت زمان و مجوز سفر به کشورهای مختلف طبقه بندی می شوند. انواع پاسپورت عبارتند از:

پاسپورت عادی: این نوع پاسپورت بیشتر توسط شهروندان ایتالیایی استفاده می شود. معمولاً برای سفر به کشورهایی که شهروندان ایتالیایی می توانند بدون ویزا وارد شوند مانند کشورهای اتحادیه اروپا استفاده می شود. یک پاسپورت معمولی برای 10 سال صادر می شود.

پاسپورت برای زنان باردار: این نوع پاسپورت برای زنانی صادر می شود که در حال حاضر باردار هستند و به دلیل بارداری نمی توانند از پاسپورت معمولی استفاده کنند. این پاسپورت حداکثر برای مدت 1 سال صادر می شود.

پاسپورت برای کودکان: این نوع پاسپورت برای کودکان زیر 14 سال است که با والدین یا قیم خود سفر می کنند. این پاسپورت به مدت 5 سال صادر می شود.

پاسپورت اضطراری: این پاسپورت برای شهروندان ایتالیایی صادر می شود که به دلیل شرایط اضطراری مانند مرگ یا بیماری ناگهانی به پاسپورت نیاز دارند. گذرنامه های اضطراری معمولاً برای مدت محدودی صادر می شوند و فقط در مواقع ضروری می توان از آنها استفاده کرد. برای دریافت پاسپورت اضطراری باید به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کرده و مدارک لازم را ارائه دهید.

لازم به ذکر است که گذرنامه اضطراری ممکن است در برخی کشورها معتبر شناخته نشود و برای سفر به کشورهایی که نیاز به ویزای ایتالیا دارند، گذرنامه معمولی لازم است.

دریافت پاسپورت ایتالیا از طریق کار

اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق ویزای کار به معنای اخذ ویزای کار برای کار در ایتالیا و سپس اخذ پاسپورت ایتالیا می باشد. برای دریافت ویزای کار و در نتیجه پاسپورت ایتالیا، ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت یا سازمان ایتالیایی دریافت کنید. سپس شرکت یا سازمان مذکور باید از طریق وزارت کار و امور اجتماعی ایتالیا برای شما اجازه کار در ایتالیا درخواست کند.

پس از اخذ مجوز کار، باید به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کرده و برای پاسپورت ایتالیایی اقدام کنید. مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت ایتالیایی شامل اصل و کپی شناسنامه، مدارک تایید کننده وضعیت شما در ایتالیا (مانند اجازه اقامت)، ترجمه مدارک به ایتالیایی توسط مترجم حرفه ای و تایید شده توسط مرجع مربوطه می باشد.

لازم به ذکر است که اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق ویزای کار می تواند زمان بر باشد و زمان مورد نیاز برای اخذ پاسپورت بسته به مسائل مختلفی مانند میزان کار درخواستی و مسائل مربوط به ویزا و مجوز کار می تواند متفاوت باشد.

دریافت پاسپورت ایتالیا از طریق تحصیل

برای اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق ویزای تحصیلی ابتدا باید برای اخذ پذیرش و تحصیل در یکی از دانشگاه های ایتالیا اقدام کرده و پذیرش مورد نیاز را اخذ نمایید.

– فرم درخواست ویزای تحصیلی که می توانید از سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود تهیه کنید یا به صورت آنلاین از وب سایت آنها دانلود کنید.

– اصل و کپی شناسنامه (اگر شناسنامه شما به زبانی غیر از ایتالیایی باشد، باید ترجمه و تایید شود).

– یک عکس رنگی 35×45 میلی متری که پشت آن نام و نام خانوادگی شما نوشته شده است.

– مدارکی که وضعیت تحصیلی شما را تایید می کند، مانند گواهی های تحصیلی و ترجمه آنها به ایتالیایی توسط مترجم حرفه ای و تایید شده توسط مرجع مربوطه.

– اسنادی که وضعیت مالی شما را تأیید می کند، مانند ترجمه حساب بانکی به زبان ایتالیایی یا گواهی مالی از والدین یا قیم شما.

– بیمه مسافرتی با پوشش مناسب.

پس از صدور ویزای تحصیلی و داشتن مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه مقصد مانند آیلتس ، دولینگو ، تافل … می توانید به ایتالیا سفر کرده و پس از ورود به این کشور به پلیس مرکزی (Questura) شهر محل تحصیل خود مراجعه کرده و برای پاسپورت ایتالیایی اقدام کنید.

دریافت پاسپورت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت پاسپورت ایتالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری، ابتدا باید در ایتالیا سرمایه گذاری کنید. برای این منظور می توانید به یکی از بانک های ایتالیا مراجعه کرده و سرمایه خود را در آنجا سرمایه گذاری کنید. همچنین می توانید با خرید ملک یا زمین در ایتالیا سرمایه گذاری کنید.

پس از سرمایه گذاری باید به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کرده و برای ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای سرمایه گذاری عبارتند از:

فرم درخواست ویزای سرمایه گذاری

اصل و کپی شناسنامه

اسنادی که سرمایه گذاری شما را تایید می کند، مانند سند مالکیت یا قرارداد خرید ملک و زمین در ایتالیا.

دریافت پاسپورت ایتالیا از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق ویزای ازدواج امکان پذیر است. برای این تایید، ابتدا باید با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کرده و سپس برای ویزای ازدواج اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز عبارتند از:

  • فرم درخواست ویزای ازدواج
  • اطلاعات موجود در این شرکت همسر ایتالیایی شما است.
  • شناسنامه (اگر شناسنامه شما به زبانی غیر از ایتالیایی باشد، باید ترجمه و تایید شود).
  • اصل و کپی پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار.
  • مدارکی که وضعیت تاهل شما را تایید می کند مانند سند ازدواج و ترجمه آن به ایتالیایی توسط مترجم حرفه ای و تایید شده توسط مرجع مربوطه.

دریافت پاسپورت ایتالیا از طریق پناهندگی

دریافت پاسپورت ایتالیایی از طریق پناهندگی سیاسی ممکن است راه حل مناسبی برای کسانی باشد که در کشور خود در معرض خطر یا در معرض خطر هستند. برای دریافت پناهندگی سیاسی و پاسپورت ایتالیایی، ابتدا باید به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، ایتالیا یا سایر کشورهای عضو سازمان ملل مراجعه کرده و درخواست پناهندگی ارائه دهید.

شرایط اخذ پناهندگی سیاسی و پاسپورت ایتالیایی ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند ملیت، موقعیت اجتماعی، رویدادهای موثر بر فرد و غیره بستگی دارد. مدارک مورد نیاز به وضعیت فعلی شما بستگی دارد و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

– فرم های درخواست پناهندگی

– گواهی تولد و گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار.

– مدارکی که وضعیت شما را در کشور مبدا تأیید می کند، مانند گواهی اشتغال، تحصیلات یا وضعیت سلامت.

– اسنادی که وضعیت خطر و آسیب پذیری شما را تأیید می کند، مانند گزارش پزشکی اگر در معرض خطر بیماری هستید، اثبات جنگ و درگیری اگر به عنوان پناهنده سیاسی درخواست داده اید و موارد دیگر.

– ترجمه مدارک به ایتالیایی توسط مترجم حرفه ای و تایید شده توسط مرجع مربوطه.

 پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا یکی از روش های مهاجرت به ایتالیاست که توصیه ما به متقاضیان استفاده از مشاوره های رایگان تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا است.

دریافت پاسپورت ایتالیا از طریق تولد

پاسپورت ایتالیایی را می توان از طریق تولد نیز دریافت کرد، اما شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت ایتالیایی از طریق تولد به عوامل مختلفی از جمله ملیت والدین، محل تولد، وضعیت مدارک و مراحل قانونی بستگی دارد.

اگر فردی در ایتالیا متولد شده باشد و یکی از والدینش شهروند ایتالیا باشد، می تواند در بدو تولد پاسپورت ایتالیایی دریافت کند. برای دریافت پاسپورت ایتالیایی ابتدا باید شناسنامه خود را به همراه شناسنامه والدین ایتالیایی خود و هر مدرک دیگری که تولد شما در ایتالیا را تایید می کند مانند شناسنامه، شناسنامه بین المللی و غیره در ایتالیا ارائه دهید. دفتر ثبت احوال دفاتر اگر مدارک شما به زبانی غیر از ایتالیایی است، باید ترجمه و تایید شود.

پس از تایید تولد شما توسط اداره ثبت احوال، می توانید برای پاسپورت ایتالیایی اقدام کنید. برای دریافت پاسپورت باید به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.

تمدید و تعویض پاسپورت ایتالیا

برای تمدید پاسپورت ایتالیایی خود باید به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کنید. برای تمدید پاسپورت باید فرم تمدید گذرنامه را پر کنید و دو قطعه عکس جدید و هزینه تمدید پاسپورت را به همراه پاسپورت قبلی به سفارت یا کنسولگری ایتالیا ارسال کنید. علاوه بر این، باید مدارکی ارائه دهید که هویت و وضعیت شما را در کشور مبدا تأیید می کند، مانند شناسنامه و گذرنامه. لطفا توجه داشته باشید که پاسپورت قبلی شما در صورت تمدید مسترد نخواهد شد.

اگر پاسپورت شما به یک کشور خارجی سفر کرده است و باید پاسپورت خود را تغییر دهید، بهتر است به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کنید. برای تعویض پاسپورت خود باید فرم تعویض گذرنامه را پر کنید و همراه با پاسپورت قبلی، دو عکس جدید و مدارکی که هویت و وضعیت شما را در کشورتان تایید می کند، به سفارت یا کنسولگری ایتالیا ارسال کنید.

لازم به ذکر است که برای تغییر پاسپورت ممکن است بسته به شرایط و شرایط شما مدارک اضافی لازم باشد. به عنوان مثال، اگر متاهل هستید و نام یا نام خانوادگی شما تغییر کرده است، باید مدارک تایید کننده این تغییرات را نیز ارائه دهید.

مدت زمان دریافت پاسپورت ایتالیا

مدت زمان دریافت پاسپورت ایتالیایی معمولاً به محل صدور پاسپورت، تعداد درخواست های در حال رسیدگی و فصل سفر شما بستگی دارد. در بیشتر موارد، پاسپورت ایتالیایی ظرف چند هفته صادر می شود، اما در برخی موارد ممکن است زمان بیشتری طول بکشد.

برخی از سفارتخانه ها و کنسولگری ها ممکن است به دلیل تعداد درخواست هایی که دریافت می کنند یا مسائل دیگر به زمان بیشتری برای صدور گذرنامه نیاز داشته باشند.

هزینه دریافت پاسپورت ایتالیا

هزینه صدور پاسپورت ایتالیایی برای بزرگسالان حدود 116 یورو است. اما هزینه ها ممکن است بسته به شرایط شما متفاوت باشد. برای مثال هزینه پاسپورت اکسپرس بیشتر از هزینه پاسپورت معمولی است.

هزینه دریافت پاسپورت ایتالیا در سفارت یا کنسولگری ایتالیا در خارج از ایتالیا ممکن است با هزینه اخذ پاسپورت در ایتالیا متفاوت باشد. در برخی موارد ممکن است هزینه تمدید گذرنامه کمتر از هزینه صدور گذرنامه جدید باشد.

درباره بهترین مسیرهای مهاجرتی به ایتالیا مانند اخذ اقامت خودحمایتی ایتالیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایتالیا

با پاسپورت ایتالیایی می توانید بدون درخواست ویزا به بیش از 100 کشور جهان سفر کنید. کشورهای بدون ویزا برای پاسپورت ایتالیا شامل موارد زیر است:

اتحادیه اروپا (به استثنای بریتانیا)

آلبانی

آندورا

آنتیگوا و باربودا

آرژانتین

اروگوئه

ایسلند

استرالیا

ایالات متحده آمریکا

بوتان

برزیل

برخی از کشورهای آفریقایی مانند بوتسوانا، لسوتو، نامیبیا، سوازیلند و تونس

کشورهای نیازمند ویزای فرودگاهی با پاسپورت ایتالیا

کشورهایی که برای پاسپورت ایتالیا نیاز به ویزای فرودگاهی دارند به شرایط هر کشور و توافقات دوجانبه با ایتالیا بستگی دارد. در زیر به برخی از این کشورها اشاره می کنم:

– ترکیه

– ایران

– آذربایجان

– عراق

– کویت

– قطر

هم چنین با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای ترانزیت ایتالیا یا بهترین مسیر دریافت ویزای سرمایه گذاری ایتالیا مناسب با تخصص و مهارت خود می توانید یک مهاجرت شغلی موفق را با کمترین ریسک تجربه کنید و درباره دریافت انواع ویزای شینگن ایتالیا با کمترین مدارک در کوتاه ترین زمان مانند اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا و دانستن پردرآمدترین مشاغل برای ویزای کاری ایتالیا از به روزترین اخبار و اطلاعات قوانین مهاجرت به ایتالیا مطلع باشید تا از مسیرهای دیگر مهاجرتی مانند پناهندگی ایتالیا و … اقدام نکنید.

امکان دریافت اقامت از طریق پاسپورت ایتالیا

اخذ اقامت از طریق پاسپورت ایتالیایی بستگی به شرایط و قوانین هر کشور دارد. با پاسپورت ایتالیایی می توانید به عنوان توریست وارد بسیاری از کشورها شوید و چند روز یا چند هفته در آنجا بمانید. اما برای گرفتن اقامت طولانی مدت در یک کشور، باید شرایط خاصی را بررسی کنید.

در بسیاری از کشورها برای اخذ اقامت طولانی مدت نیاز به ارائه مدارک و اطلاعات مختلفی از جمله اطلاعات شخصی، مدارک تحصیلی و حرفه ای، پشتیبانی مالی و … دارید. اکثر کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت طولانی مدت شرایط متفاوتی از جمله قوانین مربوط به ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و … دارند. به عنوان مثال اگر به دنبال اقامت طولانی مدت در ایتالیا هستید می توانید با ارائه مدارک مختلف از جمله مدارک هویتی، حمایت مالی، بیمه، مدارک تحصیلی و استخدامی و … برای اقامت اقدام کنید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای ایتالیا برای مهاجرت به این کشور گرفتن  وقت سفارت ایتالیا است که باتوجه به حجم بالای درخواست های ویزای ایتالیا کاری دشوار است و درگاه رزرو وقت کارگزاری سفارت ایتالیا CKGS هر هفته یک مرتبه باز می شود و تنها چند دقیقه پس از باز شدن درگاه، تمامی وقت ها رزرو می شوند و متقاضی باید برای ثبت درخواست خود چند هفته ی دیگر نیز منتظر بماند، از این رو دریافت وقت سفارت یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای ایتالیا را دارند، جهت اطلاع از ساعت باز شدن وقت سفارت ایتالیا با تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید تا درباره مصاحبه سفارت ایتالیا آمادگی لازم را کسب نمایید.

ساعت کاری و آدرس سفارت ایتالیا در تهران

کارگزاری CKGS در سال 2008 با هدف افزایش سرعت در پروسه خدمات گذرنامه، ویزای ایتالیا و جلوگیری از ازدحام در سفارتخانه و کنسولگری ایتالیا تشکیل شد. اقدام به برون سپاری خدمات شرکت ‌های کارگزاری مختلفی در سراسر دنیا خدمات دریافت مدارک اخذ ویزا از متقاضیان را برعهده دارند.

آدرس وبسایت :  http://www.ckgsir.com

ساعت تماس تلفنی :  8:30 الی 13:30

ساعات کاری کارگزاری:  8 صبح الی 4:30 بعدازظهر

ارسال درخواست:  8 صبح الی 2 بعدازظهر

آدرس سفارت ایتالیا در تهران خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79/68

آدرس کنسولگری ایتالیا در تهران: خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15

آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا  (Cox and Kings) در تهران ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا، طبقه چهارم اداری

ایمیل سفارت ایتالیا در تهران

 ایمیل امور کنسولگری سفارت ایتالیا consolato.tehran@esteri.it

ایمیل امور دانشجویی سفارت ایتالیا studi.tehran@esteri.it

ایمیل سامانه ویزا ایتالیا visti.tehran@esteri.it

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران: 66726955 – 021 و 66726956 – 021

شماره تماس دفاتر کنسولگری ایتالیا در تهران:

شماره تماس دفتر ویزا: 88190160 – 021

شماره تماس دفتر امور کنسولی: 88783498 – 021

شماره تماس دفتر امور دانشجویی: 88799885 – 021

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد و پاسخ دقیق به سوالاتی مانند بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان و …. توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای کویت، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

پاسپورت عادی / پاسپورت برای کودکان / پاسپورت برای زنان باردار کودکان / پاسپورت اضطراری

پاسپورت ایتالیایی یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین پاسپورت های جهان است که به دارندگان این امکان را می دهد تا بدون ویزا یا با درخواست ویزای کوتاه مدت به بیش از 120 کشور سفر کنند.در سال 2021 بر اساس رتبه بندی جهانی پاسپورت ایتالیا چهارمین پاسپورت جهان بود 

برای دریافت ویزای کار و در نتیجه پاسپورت ایتالیا، ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت یا سازمان ایتالیایی دریافت کنید. سپس شرکت یا سازمان مذکور باید از طریق وزارت کار و امور اجتماعی ایتالیا برای شما اجازه کار در ایتالیا درخواست کند.

برای اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق ویزای تحصیلی ابتدا باید برای اخذ پذیرش و تحصیل در یکی از دانشگاه های ایتالیا اقدام کرده و پذیرش مورد نیاز را اخذ نمایید.

برای این منظور می توانید به یکی از بانک های ایتالیا مراجعه کرده و سرمایه خود را در آنجا سرمایه گذاری کنید. همچنین می توانید با خرید ملک یا زمین در ایتالیا سرمایه گذاری انجام دهید.

اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق ویزای ازدواج امکان پذیر است. برای این تایید، ابتدا باید با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کرده و سپس برای ویزای ازدواج اقدام کنید. برای مطالعه کامل این مطلب به متن مقاله مراجعه کنید.

برای دریافت پناهندگی سیاسی و پاسپورت ایتالیایی، ابتدا باید به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، ایتالیا یا سایر کشورهای عضو سازمان ملل مراجعه کرده و درخواست پناهندگی ارائه دهید

اگر فردی در ایتالیا متولد شده باشد و یکی از والدینش شهروند ایتالیا باشد، می تواند در بدو تولد پاسپورت ایتالیایی دریافت کند. برای مطالعه کامل این مطب به متن مقاله مراجعه کنید.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×