فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت به اسپانیا و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

ویزای اسپانیا (تضمینی)

با اعلام دولت اسپانیا از 21 اکبتر 2022 دارندگان ویزای اسپانیا می توانند بدون داشتن کارت واکسن کرونا و ارائه تست منفی PCR و یا در بدو ورد به این کشور بدون قرنطینه شدن، وارد شوند.

حوزه شینگن یا منطقه شینگن Schengen Area

متشکل از 27 کشور اروپایی است. پیمان شینگن توافق نامه‌ای است بین کشور‌های عضو این اتحادیه که این کشورها با امضای آن و با ایجاد یک ویزای واحد محدودیت تردد و معامله را بین مرزهای خود برداشته اند. به کمک این معاهده کشور‌های عضو توانسته اند علاوه بر گسترش فعالیت های خود در حوزه توریستی، در افزایش امنیت مرزهای زمینی، دریایی و هوایی، یکپارچه سازی اقدامات پلیس و مجرمان، همسانی حریم خصوصی اطلاعات با یکدیگر همکاری داشته باشند.

پیمان شینگن در سال ۱۹۸۵ بین پنج کشور هلند، آلمان، بلژیک، فرانسه و لوکزامبورگ به امضا رسید و به مرور بعدها 21 کشوردیگر به این معاهده پیوستند.

کشورهای عضو شینگن

آلمان ، فرانسه ، اسپانیا ، لهستان، لتونی، مالت ، دانمارک ، فنلاند ، رومانی ، هلند ، بلژیک ، جمهوری چک ، استونی، جمهوری ایرلند، ایتالیا ، اسلواکی ، لیتوانی ، پرتغال ، سوئد ، مجارستان ،یونان ، اتریش ، بلغارستان ، قبرس ، کرواسی ، اسلوونی ، لوکزامبورگ

 ویزای شینگن دارای چهار نوع اصلی است :A – B – C – D – LTV

جهت کسب اطلاعات به روز از اخبار مهاجرت درباره انواع ویزای ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

جدیدترین قوانین ورود مهاجرین به کشور اسپانیا

سالانه افراد زیادی با اهداف گوناگون به کشور اسپانیا سفر می کنند. بسیاری از مهاجرین هنگام ورود به اسپانیا دچار مشکل می شوند که به دلیل عدم آگاهی از قوانین ورود به این کشور است. اطلاع نداشتن از قوانین منجر به مشکلاتی مانند سرقت و کلاهبرداری برای مهاجرین شده است. طی سال های اخیر مهاجرین ایرانی گزارش هایی از سرقت اسناد هویتی و پول به سفارت ایران در مادرید عنوان نموده اند. برای همین به مهاجرین عزیز توصیه می شود قبل از سفر به اسپانیا با قوانین ورود به این کشور آشنا شوند.

جدیدترین قوانین توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در وب سایت رسمی آن اطلاع داده می شود. با توجه به نوع ویزا و این که با چه هدفی وارد اسپانیا می شوید قوانین متفاوتی وجود دارد.

مشکلات مهاجرین پس از ورود به کشور اسپانیا:

مهاجرین باید قبل از سفر به اسپانیا با تمام اطلاعات و قوانین این کشور آشنا شوند تا مشکلی برای آنها به وجود نیاید. برخی از مشکلاتی که به دلیل عدم آشنایی با قوانین مهاجرت برای افراد خارجی از جمله ایرانیان به وجود می آید می توان موارد زیر را نام برد:

 • مفقود شدن مدارک هویتی، کارت های بانکی، پاسپورت، بلیت، پول
 • معاملات غیرقانونی و مشکلات حقوقی
 • رعایت نکردن قوانین ایالت های اسپانیا و پرداخت جریمه
 • اعتماد به جاعلان و کلاهبرداران و از دست دادن موجودی حساب بانکی
 • بازداشت به دلیل داشتن اسناد جعلی
 • مشکلات مالی ناشی از عدم محاسبه درست هزینه ها
 • هر کدام از ایالت ها قوانین مخصوص به خود را دارند که باید رعایت شوند. در غیر این صورت ممکن است بازداشت شده و مشمول مجازاتی مانند حبس یا جریمه نقدی شوید. مهاجرین می توانند با داشتن اطلاعات تماس سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید در صورت هر گونه مشکل و ناآگاهی با مسئولین تماس حاصل کنند یا به صورت حضوری مراجعه نمایند.

قوانین ورود مهاجرین به کشور اسپانیا

دولت اسپانیا برای ورود افراد خارجی به این کشور قوانینی را وضع کرده تا در سفر خود با مشکل مواجه نشوند. این قوانین به جهت ایجاد امنیت و نظم در کشور اسپانیا تعیین شده اند که رعایت آنها الزامی است. این قوانین عبارت‌اند از:

بیشتر از مهلت ویزای خود در اسپانیا اقامت نداشته باشید. در صورت اتمام اعتبار گذرنامه و عدم ترک کشور اسپانیا با جرایم سنگینی مواجه خواهید شد.

مدارک شناسایی را همیشه همراه خود داشته باشید.

کپی گذرنامه و مدارک هویتی خود را در محل اقامت حفظ کنید.

تنها از واحد پول یورو برای خرید و فروش در اسپانیا می توانید استفاده کنید.

سقف ورود ارز به اسپانیا 10000 یورو است. در صورت همراه داشتن بیش از این مبلغ، هنگام ورود به اسپانیا دچار مشکل قانونی می شوید.

همراه داشتن سوابق پزشکی در صورت داشتن بیماری های خاص الزامی است.

در اماکنی مانند آتش نشانی، مراکز پلیس و فرودگاه ها عکس‌برداری ممنوع است.

برای رانندگی در اسپانیا باید گواهینامه بین المللی یا گواهینامه ملی این کشور را داشته باشید.

پس از آن که وارد اسپانیا شدید باید به نزدیک ترین اداره پلیس محلی مراجعه نموده و ویزای خود را ثبت کنید. همچنین در صورتی که قصد دارید بیشتر از زمان اقامت خود در اسپانیا بمانید باید از یک ماه قبل نسبت به تمدید آن اقدام کنید. نکات ورود مهاجرین به کشور اسپانیا: ذکر چند نکته برای ورود به اسپانیا ضروری است که در صورت رعایت آنها می توانید سفر خوبی داشته باشید. این نکات عبارت‌اند از:

از ارائه گذرنامه و مدارک شناسایی به افراد ناشناس خودداری کنید.

از دریافت بسته های امانت توسط افراد ناآشنا اجتناب کنید.

اشیاء غیرمجاز مانند قیچی، چاقو، اسباب بازی های کنترلی، ناخن گیر و… با خود حمل نکنید چون منع قانونی دارند.

مدارک هویتی و اسناد خود را در چمدان قرار ندهید.

درباره کشـور اسپانیا

اسپانیا از کشورهای اروپایی بسیار زیبا است که جاذبه های گردشگری فراوانی در آن وجود دارد. اسپانیا به عنوان یکی از مهم ترین کشورها برای مهاجرت شناخته می شود. هر ساله تعداد زیادی از مهاجرین از سراسر دنیا به این کشور جذاب سفر می کنند. بسیاری از افراد علاقه مند به زندگی در اسپانیا هستند. زندگی و کار در اسپانیا از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و توجه شهروندان ایرانی را به خود جلب نموده است. اسپانیا از کشورهای اروپایی پیشرفته و مرفه محسوب می شود که نسبت به سایر کشورهای هم رده خود دارای صرفه اقتصادی است. این عوامل موجب شده اند تا مهاجرت به اسپانیا به میزان قابل توجهی افزایش یابد. برای این که بتوانید به این کشور زیبا سفر کنید نیاز به دریافت ویزا دارید.

ویزا مجوزی است که از سوی سفارت کشور هدف صادر می شود و با دریافت آن می توان در مدتی معین به زندگی و اقامت در آن کشور پرداخت. ویزای شینگن اسپانیا اعتبار بالایی دارد چرا که با داشتن آن می توانید به دیگر کشورهای اروپایی که در حوزه شینگن مستقر هستند سفر کنید، بدون آن که نیاز به ویزای آن کشورها باشد. اخذ ویزای اسپانیا برای اغلب مردم وجود دارد و می توان به روش های گوناگون آن را به دست آورد. کار، تحصیل، ازدواج، تجارت، سرمایه گذاری و… از روش های موجود بری مهاجرت و اخذ اقامت اسپانیا هستند. برای دریافت ویزای اسپانیا باید به سفارت این کشور مراجعه کنید و با آوردن دلایل منطقی آنها را مجاب به صدور ویزا کنید. جهت دریافت مشاوره و بهره مندی از به روزترین اطلاعات مهاجرت به کشورهای حوزه شینگن می توانید با مشاورین شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

دریافت ویزا دارای شرایط مخصوص به خود است که در صورت داشتن آنها می توانید درخواست خود را ثبت کنید. شرایط مقرر شده برای هر نوع ویزا متفاوت است و باید قبل از اقدام به درخواست ویزا برسی کنید که مشمول شرایط آن می شوید یا خیر. در صورت واجد شرایط بودن نیاز به تهیه مدارک مورد نیاز است که می توانید لیست آن را از سفارت دریافت کنید. در ادامه باید مراحلی را طی کنید که در بخش های بعدی به صورت مفصل درباره آن صحبت شده است.

ویزای کوتاه مدت اسپانیا

دارای حداکثر 90 روز اعتبار است که در برخی موارد قابلیت تمدید دارد. از انواع آن می توان به ویزای توریستی، ویزای ترانزیت دریایی، ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای کاری کوتاه مدت، ویزای تحصیلی کوتاه مدت و ویزای اعضای خانواده اشاره کرد. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می توانند درباره شرایط و مراحل این ویزا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

ویزای بلند مدت اسپانیا

دارای حداقل 90 روز اعتبار است و قابلیت تمدید دارد. دارای انواع مختلف است که شامل ویزای تحصیلی بلند مدت، ویزای کاری بلند مدت، ویزای تمکن مالی، ویزای ازدواج، ویزای سرمایه گذاری و ویزای ثبت شرکت است. با دریافت ویزای بلند مدت و زندگی طولانی در اسپانیا می توان در ادامه به اقامت دائم و تابعیت این کشور دست پیدا نمود.

نوع ویزایی که متقاضیان درخواست می کنند به هدف و میزان اقامت آنها بستگی دارد که متغیر است. برخی از انواع ویزا در زمان بسیار کمتر صادر می شوند و پیچیدگی زیادی ندارند که از بین آنها می توان به ویزای ازدواج و توریستی اشاره نمود. برای دریافت ویزای اسپانیا بهتر است در ابتدا با تمام قوانین آن آشنا شوید تا برای طی کردن مراحل به مشکل برنخورید. شهروندان ایرانی که قصد مهاجرت به اسپانیا دارند باید به مرکز BLS مراجعه کنند. این مرکز از سوی دولت اسپانیا در ایران راه اندازی شده که به ارائه خدمات کنسولگری و ثبت درخواست ویزا می پردازد. ناگفته نماند که این مرکز خدمات مرتبط به ویزاهای کوتاه مدت را انجام می دهد که حداکثر 90 روز اعتبار دارند. طبق آمار کارگذاری BLS بیشترین تقاضا برای درخواست ویزای توریستی ثبت شده است. برای اطلاع از شرایط اخذ انواع ویزای کوتاه مدت می توانید با این کارگزاری ارتباط برقرار نمایید.

هزینه دریافت ویزای اسپانیا

هزینه دریافت ویزای اسپانیا شامل موارد مختلف می شود که هر فرد باید در اسرع وقت آنها را پرداخت نماید. این موارد شامل تشکیل پرونده، بررسی اسناد و مدارک، انگشت نگاری و بیومتریک و تأیید نهایی افسر است. سفارت اسپانیا و کارگذاری BLS برای درخواست ویزا هزینه هایی را از متقاضی دریافت می کنند. در برخی موارد هزینه ای توسط آژانس های هواپیمایی از متقاضی اخذ می شود.

اگر تمام مراحل اخذ ویزا را طی کردید و هزینه های آن را پرداخت نمودید ولی از گرفتن ویزا منصرف شدید، هزینه های پرداختی به حساب شما عودت داده نمی شوند و مسئولیت آن به عهده خودتان است. هزینه ویزا برای هر فرد 80 یورو اعلام شده است که باید آن را به سفارت پرداخت کرد. در صورت تقاضای ویزای شینگن علاوه بر 80 یورو باید مبلغ 15.45 یورو نیز پرداخت کرد. این هزینه از سنین بالای 6 سال اخذ می شود و خردسالان نیازی به پرداخت آن ندارند.

هزینه دریافت انواع ویزای اسپانیا

هر کدام از انواع ویزا دارای هزینه های جداگانه هستند که در زیر آورده شده اند:

ویزای توریستی اسپانیا: هزینه ویزای توریستی اسپانیا برای افراد بزرگسال 80 یورو است. برای افراد زیر 12 سال 40 یورو اخذ می شود.

ویزای کاری اسپانیا: این ویزا انواع مختلفی دارد که هزینه هر کدام به صورت جداگانه اخذ می شود. هزینه ویزای شاغل اسپانیا ۷0 یورو، هزینه ویزای خوداشتغالی اسپانیا 80 یورو، هزینه ویزای کارآفرینی اسپانیا 90 یورو است.

ویزای تحصیلی اسپانیا: هزینه ویزای تحصیلی اسپانیا 60 یورو اعلام شده است.

ویزای طلایی اسپانیا: مانند گلدن ویزای ایتالیا ویزای طلای اسپانیا از معتبرترین ویزاهای اسپانیا است که هزینه آن جهت بررسی پرونده 70 یورو اعلام شده است. برای دریافت این ویزا باید سرمایه گذاری نمود که با توجه به میزان سرمایه گذاری، هزینه ویزا متغیر است.

هزینه ویزا بر اساس میزان اقامت در اسپانیا نیز متفاوت است که به شرح زیر هستند.

ویزای کوتاه مدت اسپانیا: برای بزرگسالان 80 یورو و برای افراد زیر 15 سال 40 یورو دریافت می شود. کودکان زیر 6 سال از پرداخت هزینه ویزای کوتاه مدت معاف هستند.

ویزای بلند مدت اسپانیا: هزینه ویزای بلند مدت برای انواع ویزای کاری، تحصیلی، خوداشتغالی، اقامت، همراه و فعالیت‌های فرهنگی 80 یورو است.

تمدید ویزای اسپانیا نیز مشمول هزینه است که در صورت اقامت بیشتر باید پرداخت شود. افرادی که برای اولین بار نسبت به تمدید ویزای خود اقدام می کنند و دارای دلایل ناگهانی یا بشردوستانه هستند از پرداخت هزینه معاف می شوند. در حالی که در صورت ورود دیرهنگام یا داشتن دلایل شخصی عذر شما پذیرفته نمی شود و باید 30 یورو پرداخت کنید. متقاضیانی که برای دومین بار قصد تمدید ویزا دارند حتی در صورت داشتن دلایل محکم ملزم به پرداخت هزینه هستند.

شرایط دریافت اقامت ایتالیا

هزینه بر اساس سن تعیین می شود که از بزرگسالان 60 یورو و افراد زیر 12 سال 30 یورو دریافت می شود. علاوه بر هزینه ویزا هزینه های جانبی جهت بررسی پرونده توسط سفارت اخذ می شود که معمولاً 200 هزار تومان است. لازم به ذکر است که تمام هزینه های دریافت ویزای اسپانیا باید قبل از مراجعه به سفارت پرداخت شوند و رسید آن در کنار دیگر مدارک به سفارت تحویل داده شود. متقاضیان در صورت عجله می توانند با پرداخت هزینه اضافه درخواست ویزای فوری اسپانیا داشته باشند. در صورت مهاجرت به اسپانیا با تورهای هوایی هزینه های دیگری توسط این دفاتر از متقاضیان اخذ می شود که بستگی به میزان اقامت و امکانات آن دارد. به صورت کلی هزینه دقیقی برای دریافت ویزای اسپانیا نمی توان بیان کرد چرا که عوامل مختلفی بر آن تأثیر می گذارند. افرادی که درخواست ویزای اقامت دائم اسپانیا را دارند علاوه بر قیمت های ذکر شده باید هزینه ویزای همراه برای هر یک از اعضای خانواده را نیز پرداخت کنند.

مراحل دریافت ویزای اسپانیا

برای دریافت ویزای اسپانیا نیاز است پروسه آن را طی کنید. انجام این پروسه با توجه به نوع ویزا ممکن است طول بکشد. برای همین از وقت خود به درستی استفاده نمایید و در دریافت ویزا عجله نکنید. رعایت ترتیب مراحل دریافت ویزا الزامی است و باید مطابق با دستورالعمل های سفارت عمل کنید. مراحل دریافت ویزای اسپانیا به شرح زیر هستند:

تکمیل فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزا را می توانید با مراجعه حضوری به سفارت دریافت کنید. همچنین امکان دریافت فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین از وب سایت رسمی سفارت وجود دارد. تمام اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کنید و باید با مدارک هویتی فرد مطابقت داشته باشند. کامل و واقعی بودن اطلاعات نکته بسیار مهمی است که در صورت هر گونه اشتباه درخواست متقاضی ریجکت می شود.

تعیین وقت سفارت: پس از تکمیل فرم و ارسال آن به سفارت باید از این مرکز وقت قبلی بگیرید. تعیین وقت سفارت به صورت حضوری یا تماس تلفنی امکان پذیر است. معمولاً دو هفته طول می کشد تا وقت سفارت به شما تعلق بگیرد. تاریخ مصاحبه را حتماً به یاد داشته باشید و در اسرع وقت در سفارت حضور به عمل آورید. در غیر این صورت وقت سفارت شما به روز دیگری موکول می شود و زمان دریافت ویزا به تعویق می افتد.

جمع آوری مدارک مورد نیاز: پس از تعیین وقت سفارت باید لیست مدارک مورد نیاز را دریافت و در اسرع وقت اقدام به جمع آوری آنها کنید. اسناد باید به صورت کامل و دقیق تهیه شوند. از تمام اسناد جمع آوری شده کپی تهیه کنید و در نزد خود نگه دارید. علاوه بر ارائه اصل مدارک، نیاز به ترجمه آنها به زبان انگلیسی یا اسپانیایی است. مهر رسمی آپوستیل بر روی تمامی مدارک لازم است. توصیه می شود جمع آوری مدارک را زودتر از موعد مقرر انجام دهید چرا که وقت گیر است و ممکن است برای هر کدام نیاز باشد چند روز زمان اختصاص دهید. ناگفته نماند که هر یک از انواع ویزا مدارک مخصوص به خود را دارند. برای مثال برای ویزای تحصیلی باید توصیه نامه تحصیلی ، رزومه،  کاورلتر  و مدارک دیگری با توجه به دانشگاه مقصد و دریافت مشاوره از طریق وبسایت دانشگاه تهیه کنید.

شرکت در مصاحبه: پس از جمع آوری مدارک برای مصاحبه حضوری باید در روز تعیین شده به سفارت یا کنسولگری اسپانیا مراجعه کنید. در مصاحبه علاوه بر درخواست مدارک و اسناد، سؤالاتی از جانب یک مقام سفارت پرسیده می شود که باید با صداقت و به صورت کامل هدف خود را از مهاجرت به اسپانیا شرح دهید. پس از آن اطلاعات بیومتریک و مراحل انگشت نگاری انجام می شود. در صورت داشتن اسناد اضافی آنها را سفارت تحویل دهید چرا که ممکن است تأثیر مثبتی بر روی بررسی پرونده داشته باشد.

پرداخت هزینه ویزا : هزینه ویزا ممکن است قبل یا بعد از روز مصاحبه درخواست شود. پس از آن که مصاحبه خود را با موفقیت پشت سر گذاشتید نیاز به پرداخت هزینه ویزا است که اغلب 80 یورو اخذ می شود. برای هر درخواست باید به صورت جداگانه هزینه پرداخت کنید.

نکات دریافت ویزای اسپانیا

در اینجا ذکر چند نکته ضروری است که به روند بررسی پرونده متقاضیان کمک می کند. اولین و مهم ترین نکته در رابطه با مدارک است. مدارک باید به صورت جامع و دقیق جمع آوری و ارائه شوند. بیشترین توجه مسئولین به مدارک است. تا جای ممکن با صداقت به سؤالات مقامات سفارت پاسخ دهید و از اضافه گویی دوری کنید. در صوتی که مدارکی در خصوص اثبات تمکن مالی دارید حتماً آنها را تحویل دهید. اطلاعات شخصی فرم درخواست را مطابق با مدارک هویتی پر کنید و از وارد کردن اطلاعات اشتباه در فرم دوری کنید. امکان درخواست ویزای فوری اسپانیا با پرداخت هزینه اضافه برای متقاضیان وجود دارد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای اسپانیا

جهت اخذ ویزای اسپانیا نیاز به جمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت است. با توجه به تنوع ویزا هر کدام از انواع آن از مدارک مخصوص به خود برخوردار هستند که باید به صورت کامل تهیه شوند.

 مدارک مورد نیاز اخذ ویزای اسپانیا به صوت کلی عبارت‌اند از:

فرم درخواست ویزا: این فرم را می توانید از سفارت یا کنسولگری اسپانیا به صورت حضوری یا آنلاین تهیه کنید. در فرم اطلاعاتی مانند اطلاعات شخصی، شماره پاسپورت و… تقاضا می شود. در نهایت فرم را امضا کنید و برای سفارت ارسال نمایید.

پاسپورت معتبر : پاسپورت باید دارای 90 روز اعتبار باشد. ارائه پاسپورت قدیمی که 10 سال از تاریخ صدور آن گذشته است توسط سفارت رد می شود. وجود دو صفحه خالی در پاسپورت الزامی است. همچنین از صفحات آن کپی تهیه کنید.

عکس 2 :قطعه عکس با ابعاد پاسپورت و به صورت رنگی تهیه کنید. عکس ها باید در 6 ماه اخیر گرفته شده باشند.

مدارک هویتی : این مدارک اعم از شناسنامه و کارت ملی هستند که تهیه کپی آنها الزامی است.

گواهی اثبات تمکن مالی: متقاضیان باید به مقامات سفارت اسپانیا ثابت کنند که در طول اقامت خود در این کشور می توانند هزینه های زندگی را پرداخت نمایند. بر این اساس از متقاضیان مدارکی مانند فیش حقوقی، صورت حساب بانکی و گردش مالی 6 ماه اخیر و نامه پشتیبانی درخواست می شود. توانایی مالی به ازای هر روز اقامت در اسپانیا 70 یورو تخمین زده شده است. این مبلغ را در تعداد روزهای اقامت خود ضرب نموده و مبلغ کلی را محاسبه کنید. متقاضیان در صورتی که برای ویزای ازدواج و همراه درخواست می دهند نیاز به ارائه این مدرک ندارند. تمکن مالی این افراد به عهده اسپانسر و سرپرست است.

گواهی اثبات محل اقامت: در طول اقامت خود در اسپانیا باید از محل اقامت مناسب برخوردار باشید. محل اقامت دارای تنوع است که شامل رزرو هتل یا مسافرت خانه، خوابگاه، اجاره خانه یا آپارتمان و ملک شخصی است. قرارداد اجاره و مدرک رزرو تأیید هتل را باید ضمیمه پرونده نمود. اگر در ملک شخصی اقامت می کنید باید سند آن را به سفارت نشان دهید.

بلیت رفت و برگشت هواپیما : نیاز است به مقامات سفارت ثابت کنید که به کشور مبدأ باز می گردید. بلیت برگشت بسیار مهم است و عدم ارائه آن ممکن است ریجکت ویزا را در پی داشته باشد.

بیمه درمانی معتبر: بیمه درمانی از مهم ترین مدارک است که باید 30000 یورو پوشش داده شود. با توجه به بروز بیماری کووید، تأکید بیشتری بر درخواست بیمه درمانی می شود و تا آخرین روز اقامت باید دارای اعتبار باشد.

فرم کنترل سلامت: از مدارک جدید که وزارت بهداشت اسپانیا از مهاجرین درخواست نموده فرم کنترل سلامت است. 48 ساعت قبل از سفر باید به مراکز مورد تأیید اسپانیا در ایران مراجعه کنید و فرم را تکمیل نمایید.

رسید پرداخت هزینه ویزا: از پرداخت هزینه ویزا رسید تهیه کنید.

ارائه مدارک ذکر شده برای تمام ویزاها لازم است. در کنار آن هر ویزا مدارک مخصوصی دارد که باید جمع آوری و در روز مصاحبه به سفارت تحویل داده شوند. برای مثال مدارک دیگری که برای دریافت ویزای تحصیلی باید تهیه شوند شامل توصیه نامه، سوابق تحصیلی، مدرک زبان، دعوت نامه پذیرش دانشگاه، ارائه برنامه تحصیلی و… است. برای ویزای کاری نیاز است ثابت کنید که پیشنهاد شغلی (جاب آفـر) دارید و از کارفرمای خود درخواست دعوت نامه کنید. همچنین فرم قرارداد کاری و توضیح فعالیت شرکت را باید تهیه نمایید. تمامی مدارک نام برده شده در روز مصاحبه به سفارت تحویل داده می شوند و باید کامل و جامع باشند. تهیه مدارک از مراحل بسیار وقت گیر بوده و بهتر است قبل از موعد مقرر به دنبال تهیه آنها باشید.

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا مجوز ورود به این کشور است که انواع مختلفی دارد. برای اخذ ویزای اسپانیا نیاز به داشتن شرایطی است که در این صورت می توانید در کوتاه ترین زمان موفق به دریافت آن شوید. هر ویزا به مدارک خاصی نیاز دارد که باید با دقت کامل به جمع آوری آنها بپردازید. ناقص بودن مدارک منجر به ریجکت ویزا می شود. ارائه مدارک مهم ترین شرط برای دریافت ویزا است که مقامات سفارت بیشترین وقت را به بررسی آنها اختصاص می دهند. در ادامه به شرایط دریافت هر یک از انواع ویزای اسپانیا اشاره شده است:

شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا

مانند ویزای توریستی ایتالیا در ویزای توریستی اسپانیا نیز تعیین زمان رفت و برگشت از مهم ترین شروطی است که باید به مقامات سفارت اثبات شود. ویزای توریستی از نوع کوتاه مدت است؛ بنابراین نیاز است حتماً به کشور خود برگردید و بلیت برگشت را به سفارت تحویل دهید. داشتن محل اقامت نیز مهم است که مدرک آن باید ضمیمه پرونده گردد. داشتن تمکن مالی شرط دیگری است که با توجه به تعداد روزهای اقامت متقاضی تعیین می شود. افراد زیر 18 سال باید اجازه نامه محضری والدین خود را ارائه دهند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

دعوت نامه پذیرش دانشگاه اولین مدرک برای اخذ این ویزا است. ویزای تحصیلی دارای محدودیت سنی است و سن متقاضی برای شرکت در مقطع کارشناسی باید 18 سال به بالا باشد. تهیه توصیه نامه به قلم اساتید، داشتن نمرات بالا و رزومه تحصیلی قوی، ریزنمرات دوره قبلی تحصیلی و مدرک زبان از مدارکی هستند که نیاز به جمع آوری دارند. پاسپورت معتبر و عدم سابقه کیفری از شروط دیگر برای دریافت این ویزا هستند. 

شرایط اخذ ویزای کاری اسپانیا

اسپانیا با دارا بودن مشاغل متنوع می تواند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان باشد. اولین شرط برای درخواست ویزای کاری اسپانیا داشتن دعوت نامه کاری است. مانند ویزای جاب آفر ایتالیا این ویزا تنها به کسانی تعلق می گیرد که دارای پیشنهاد شغلی هستند و نمی توان برای جستجوی شغل درخواست ویزای کاری نمود. برای برقراری ارتباط با مردم اسپانیا نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی است. قرارداد کاری امضا شده توسط کارفرما از سوی سفارت درخواست می شود که باید از قبل آن را تهیه کنید.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

سن متقاضی باید بیشتر از 18 سال باشد. نداشتن سوابق کیفری و سوء پیشینه، داشتن بیمه درمانی و گواهی سلامت و تمکن مالی از شروط عمومی ویزای سرمایه گذاری هستند. متقاضیان باید بودجه لازم برای سرمایه گذاری در اسپانیا را داشته باشند و مدارک آن را به صورت فیش حقوقی و صورت حساب بانکی به سفارت تحویل دهند.

شرایط اخذ ویزای ازدواج اسپانیا

شرط مهم برای اخذ این ویزا، ازدواج با یک تبعه کانادایی یا شخصی است که اقامت دائم این کشور را دارد. متقاضی باید دارای سن 18 سال به بالا باشد. پاسپورت معتبر و نداشتن سابقه کیفری از دیگر شرایط هستند. اثبات واقعی بودن ازدواج از شروط قابل توجهی بوده که نیاز به اثبات آن است. برای این کار می توانید عکس های مشترک، بلیت سفرهای مشترک، پرینت تماس های مشترک، عکس های ازدواج در کنار خانواده و سند ازدوج ارائه دهید.

ویزای تمکن مالی: افرادی که قصد اقامت بدون کار در اسپانیا دارند می توانند این ویزا را تهیه کنند. توانایی مالی به صورت تقریبی برای هر فرد 28 هزار یورو است.

تمکن مالی از شرایط مهم برای تمام متقاضیان به غیر از متقاضیان ویزای ازدواج و ویزای همراه است که در این خصوص باید مدارک مربوطه را تهیه کنید. مقدار بودجه تمکن مالی با تعداد روزهای اقامت رابطه مستقیم دارد و بر اساس آن باید موجودی حساب خود را شارژ نمایید. تمکن مالی برای متقاضیان ویزای ازدواج و همراه به عهده اسپانسر و سرپرست بوده و ارائه آنها لازم نیست. برای اطلاع از دقیق ترین جزئیات شرایط هر کدام از انواع ویزای اسپانیا می توانید به وب سایت رسمی سفارت این کشور مراجعه کنید و دستورالعمل های لازم را مطالعه نمایید. شرایط ممکن است به روز شوند و در هر زمان قبل از سفر باید آنها را مطالعه کنید.

تمکن مالی و گردش حساب برای دریافت ویزای اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا هدف بسیاری از مهاجرین ایرانی است که با اهداف مختلف قصد اقامت در این کشور را دارند. یکی از مهم ترین شرایط برای دریافت ویزای اسپانیا اثبات تمکن مالی است. نیاز است متقاضیان به سفارت اسپانیا ثابت کنند که در طول اقامت خود در این کشور توانایی پرداخت هزینه های زندگی را دارند. تمکن مالی برای هر یک از انواع ویزای کوتاه مدت و بلند مدت متفاوت است. در ادامه می توانید با جزئیات تمکن ملی برای هر یک از انواع ویزا آشنا شوید:

تمکن مالی ویزای دانشجویی اسپانیا

تمکن مالی برای دانشجویان بستگی به مقطع و رشته تحصیلی آنها دارد. میزان تمکن مالی برای این دسته از متقاضیان به طور کلی حدود 900 یورو به علاوه شهریه دانشگاه یا مؤسسات آموزشی اعلام شده است. دانشجویان می توانند در صورت داشتن سوابق تحصیلی قابل توجه موفق به اخذ بورسیه های تحصیلی شوند. در این صورت تنها نیاز است توانایی مالی خود را برای هزینه های زندگی ثابت کنید.

تمکن مالی ویزای توریستی اسپانیا

تمکن مالی برای اقامت 10 روز و کمتر حدود 573 یورو است. تمکن مالی برای اقامت بیشتر از 10 روز نیز حدود 70 یورو به ازای هر روز است.

تمکن مالی ویزای تجـاری و کاری

برای اقامت 10 روز و کمتر حدود 573 یورو نیاز به تمکن مالی است. تمکن مالی برای اقامت بیشتر از 10 روز نیز به ازای هر روز 70 یورو محاسبه می شود.

تمکن مالی ویزای طلایی اسپانیا

ویزای طلایی اسپانیا در واقع همان ویزای سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد که تمکن مالی برای هر کدام به شرح زیر است:

خرید املاک و مستغلات: حداقل 500 هزار یورو

خرید سهام: حداقل 1 میلیون یورو

سپرده گذاری در بانک: حداقل 1 میلیون یورو

خرید اوراق عمومی: حداقل 2 میلیون یورو

ثبت شرکت: بین 3000 تا 60000 یورو با توجه به نوع شرکت

اثبات تمکن مالی اخذ ویزای اسپانیا

 برای آن که موفق به اخذ ویزای اسپانیا شوید باید ثابت کنید که از تمکن مالی برخوردار هستید. به این منظور می توانید مدارک زیر را تهیه و به سفارت اسپانیا ارائه دهید:

صورت حساب بانکی: به این منظور نیاز است صورت حساب های بانکی 6 ماه اخیر را ارائه دهید. متقاضیان باید قبل از روز مصاحبه مبلغ مربوطه را در حساب بانکی خود داشته باشند و مدرک آن را به مقامات سفارت تحویل دهند.

نامه بورسیه تحصیلی: نامه بورسیه تحصیلی، مدرکی مبنی بر اثبات تمکن دانشجو در اسپانیا است. اگر بورسیه مورد نظر تنها بخشی از هزینه های شما را پوشش می دهد نیاز است مابقی مبلغ تمکن مالی را در صورت حساب خود داشته باشید و مدرک آن را ارائه دهید. هم چنین می توانید درباره بورسیه های تحصیلی ایتالیا با کارشناسان اپلای هومان ویزا در تماس باشید…

نامه حمایتی از شخص دیگر: در صورت وجود هر یک از والدین یا قیم قانونی در اسپانیا، از آنها نامه محضری درخواست کنید که حمایت مالی آنها را از شما نشان می دهد. در این نامه باید توضیحاتی در رابطه با روش حمایت مالی خود و هدف آن شرح دهند. مانند ویزای ازدواج ایتالیا افرادی که درخواست ویزای ازدواج اسپانیا را دارند نیز باید نامه حمایت مالی را از همسر خود که در اسپانیا اقامت دارد دریافت کنند.

در زیر برخی دیگر از مدارک جهت اثبات تمکن مالی کافی ذکر شده اند که در روز مصاحبه باید ضمیمه پرونده درخواست ویزا شوند:

فیش حقوقی برای کارمندان

درآمد حاصل از کسب و کار شخصی برای صاحبان کسب و کار

صورت حساب بازنشستگی برای افراد بازنشسته

نامه درآمد از اجاره ملک برای صاحبان ملک

مدت زمان پذیرش و اخذ ویزای اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا دارای پروسه زمان بری است که متقاضیان برای آن باید حوصله کافی به خرج دهند. پذیرش و اخذ ویزای اسپانیا از زمان تکمیل فرم درخواست تا صدور ویزا و دریافت آن محاسبه می شود. مدت زمانی که برای پذیرش ویزای کوتاه مدت برآورد شده بین 15 تا 30 روز کاری است. در موارد استثنا ممکن است این زمان به 60 روز کاری بکشد. در برخی مواقع لازم است سفارت اسپانیا با کنسولگری سایر کشورهای حوزه شینگن مشورت کند که مدت زمان پذیرش را بسیار افزایش می دهد. درخواست ویزای خود را حداقل 3 ماه قبل از تاریخ سفر خود به اسپانیا مطرح کنید.

مرحله جمع آوری مدارک به عنوان وقت گیرترین مرحله دریافت ویزا شناخته می شود که باید تمام وقت خود را برای جمع آوری و تهیه آنها به کار ببرید. ترجمه مدارک زبان ممکن است 1 ماه از وقت شما را بگیرد.

به این ترتیب توصیه می شود قبل از آن که درخواست خود را برای صدور ویزا ثبت کنید به دنبال آماده کردن مدارک باشید. مراحل اخذ ویزای اسپانیا در مرکز BLS انجام می شود که معمولاً 21 روز کاری پس از روز مصاحبه و انجام مراحل انگشت نگاری، جواب ویزا آماده می شود. برای دریافت جواب ویزا به این مرکز مراجعه کنید. زمان پاسخگویی و اعلام نتیجه جواب ویزا روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 14 تا 16 است. در روز مراجعه باید رسید پرداخت هزینه های ویزا را به مقامات سفارت تحویل دهید تا مراحل پیکاپ ویزا را انجام دهند و در نهایت موفق به اخذ آن شوید. مدت زمان پذیرش برای هر کدام از انواع ویزای اسپانیا متفاوت است. برای مثال ویزای ازدواج و همراه سریع تر صادر می شود چرا که بررسی پرونده ساده بوده و پیچیدگی خاصی ندارد.

نکات مدت زمان پذیرش و اخذ ویزای اسپانیا:

در رابطه با مدت زمان پذیرش و دریافت ویزای اسپانیا نکاتی وجود دارد که توجه به آنها بسیار مورد اهمیت است. نکته اول در رابطه با مدارک است که درباره آن صحبت شد. تهیه مدارک در اسرع وقت بسیار اهمیت دارد. علاوه بر آن نباید هیچ گونه نقص و اشتباه در ارائه مدارک وجود داشته باشد. در این صورت درخواست شما رد می شود و این پروسه به تعویق می افتد. ریجکتی ویزا موجب می شود تا بیشتر از 1 ماه به زمان پذیرش شما اضافه گردد و ممکن است در این حالت حتی پرواز خود را از دست بدهید. نکته دیگر در خصوص روز مصاحبه است. روز مصاحبه حتماً در سفارت حضور داشته باشید. در این زمان نیاز به ارائه مدارک و اسناد، انجام مراحل انگشت نگاری و بیومتریک و جواب به سؤالات مقامات اسپانیا است. اگر به موقع در سفارت حضور پیدا نکنید، مصاحبه صورت نمی گیرد و به روز دیگر موکول می شود. دریافت مصاحبه از سفارت تا 2 هفته طول می کشد و بی توجهی به آن این زمان را بسیار افزایش خواهد داد.

برخی از متقاضیان به دلایل گوناگون برای مهاجرت به اسپانیا عجله دارند. این افراد می توانند هزینه ای مشخص به سفارت پرداخت کنند و مدت زمان پذیرش ویزا را کاهش دهند. در این صورت ویزای فوری صادر می شود. با توجه به نکات گفته شده عوامل متعددی در مدت زمان پذیرش ویزای اسپانیا تأثیر خواهند گذاشت. بنابراین نمی توان به صورت دقیق اعلام کرد که چند روز طول می کشد. اگر تمام مراحل را به درستی پشت سر بگذارید می توانید کمتر از 2 ماه ویزای خود را دریافت کنید. برای پیگیری جواب ویزای خود می توانید به سایت کارگذاری BLS  مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعات لازم مراحل رسیدگی به پرونده و در نهایت جواب ویزا را مشاهده نمایید.

انواع ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا از محبوبیت فراوانی در بین مهاجرین ایرانی برخوردار است. با استفاده از انواع ویزای اسپانیا می توان به این کشور مهاجرت و زندگی نمود. متقاضیان بر اساس هدف و شرایط خود می توانند برای یکی از انواع ویزا درخواست خود را ثبت کنند. به طور کلی ویزای اسپانیا به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود. ویزای کوتاه مدت دارای حداکثر 6 ماه اعتبار و ویزای بلند مدت حداکثر 5 سال اعتبار دارد. انواع ویزای اسپانیا عبارت‌اند از:

ویزای توریستی اسپانیا: از انواع ویزای کوتاه مدت است که به قصد گردش و دیدار خانواده و اقوام می توان به دریافت آن روی آورد. همچنین برای انجام فعالیت هایی مانند بازدید از نمایشگاه های بین المللی، شرکت در سمینار و کنفرانس های گوناگون می توان به درخواست این ویزا پرداخت. اعتبار ویزای توریستی بستگی به مدت روزهایی دارد که در این کشور اقامت دارید و نباید بیشتر از 90 روز باشد.

ویزای تحصیلی اسپانیا: برای تحصیل در اسپانیا نیاز به دریافت این ویزا است. ویزای تحصیلی دارای دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت است. اخذ ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت ممکن است. متقاضیان برای تحصیل در دوره های بلند مدت مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نیاز به اخذ ویزای تحصیلی بلند مدت دارند که اعتبار آن به اندازه کل دوران تحصیل است.

ویزای تجـاری اسپانیا : ویزای تجاری برای افرادی صادر می شود که قصد شرکت در جلسات و کنفرانس های تجاری دارند. با دریافت این ویزا نمی توانید در اسپانیا به انجام کار و کسب درآمد بپردازید و تنها می توانید در جلسات تجاری شرکت کنید. افرادی که در یکی از کشورهای عضو شینگن دارای مجوز اقامت معتبر هستند نیازی به دریافت ویزای تجاری ندارند.

ویزای کاری اسپانیا: در صورت داشتن پیشنهاد شغلی می توان موفق به اخذ این ویزا شد. اسپانیا دارای بازار کار گسترده و فرصت های شغلی فراوان است که به نیروی ماهر نیاز دارد. ویزای کاری به نوبه خود دارای انواع زیر است:

ویزای کارآفرینی: جهت ثبت شرکت و کارآفرینی با ایده های نوآورانه صادر می شود. از نوع بلند مدت است و یک سال اعتبار دارد که قابل تمدید است.

 ویزای خود اشتغالی: برای سرمایه گذاری در یکی از شرکت های معتبر اسپانیا و یا تأسیس شرکت صادر می شود.

ویزای تعطیلات کاری: با این ویزا می توان در زمان تعطیلات به کار در اسپانیا مشغول شد. البته این ویزا برای متقاضیان ایرانی اصادر نمی شود.

ویزای Au Pair: این ویزا برای محصلانی صادر می شود که برای یک خانواده اسپانیایی کار می کنند. برای درخواست این ویزا نیاز است که یک خانواده میزابان پیدا کنید و به زبان اسپانیایی آشنایی داشته باشید. همچنین دارای محدودیت سنی بین 17 تا 30 سال است.

ویزای تمکن مالی اسپانیا: ویزای تمکن مالی ویژه افرادی است که دارای توانایی مالی هستند و قصد آنها تنها اقامت در این کشور است. این افراد نمی توانند در این کشور مشغول به کار شوند و باید بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده خود را داشته باشند. درآمد ماهانه به ازای زن و شوهر 3000 یورو و به ازای هر فرزند 1000 یورو در نظر گرفته شده است.

ویزای طلایی یا سرمایه گذاری اسپانیا: ویزای طلایی به منظور سرمایه گذاری در اسپانیا با مبالغ قابل توجه صادر می شود. سرمایه گذاری در یک شرکت معتبر اسپانیایی یا خرید ملک از جمله دلایل صدور این ویزا هستند. از شرایط دریافت آن می توان به نداشتن سوء سابقه، سن بالای 18 سال، نداشتن ویزای شینگن رد شده و بیمه درمانی معتبر اشاره کرد. متقاضیان به روش های زیر می توانند در اسپانیا سرمایه گذاری کنند:

خرید املاک و مستغلات: سرمایه مورد نیاز حداقل 500 هزار یورو است.

خرید سهام در یک شرکت اسپانیایی: سرمایه مورد نیاز حداقل 1 میلیون یورو است.

سپرده گذاری در بانک: سرمایه مورد نیاز حداقل 1 میلیون یورو است

خرید اوراق عمومی: سرمایه مورد نیاز حداقل 2 میلیون یورو است.

معرفی انواع ویزای بلند مدت اسپانیا

اسپانیا با مناظر فریبنده، تاریخ غنی، از دیرباز مقصدی مورد توجه برای مسافران و مهاجران بوده است.  چه رویای غرق شدن در زیر نور خورشید مدیترانه، کاوش در شهرهای باستانی یا غرق شدن در سبک زندگی اسپانیایی را داشته باشید، این کشور طیف وسیعی از فرصت ها را برای اقامت طولانی مدت ارائه می دهد.  اسپانیا برای پذیرایی از افرادی که مایلند بازدید خود را فراتر از دوره معمول توریستی تمدید کنند، انواع مختلفی از ویزاهای بلند مدت ارائه می دهد.  این ویزاها به خارجی ها این امتیاز را می دهد که برای مدت طولانی در این کشور اقامت کنند و به آنها امکان می دهد جذابیت اسپانیا را تجربه کنند و سبک زندگی متنوع آن را بپذیرند.  در این مقاله، انواع مختلف ویزاهای بلندمدت موجود در اسپانیا را بررسی خواهیم کرد و بینشی در مورد الزامات و مزایای هر یک ارائه می دهیم.

ویزای غیر سودآور : ویزای غیر سودآور که به عنوان ویزای اقامت بدون مجوز کار نیز شناخته می شود، برای افرادی طراحی شده است که می خواهند بیش از 90 روز بدون انجام هیچ گونه کار یا فعالیت اقتصادی در اسپانیا بمانند.  این ویزا برای بازنشستگان، مشاغل آزاد یا کسانی که تمکن مالی کافی برای تامین هزینه زندگی خود در طول اقامت خود دارند، ایده آل است.  متقاضیان باید ثابت کنند که منابع مالی ثابتی مانند درآمد بازنشستگی، پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری برای پوشش هزینه‌های زندگی خود در اسپانیا دارند.

ویزای طلایی : برنامه ویزای طلایی اسپانیا با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی و خانواده های آنها از طریق اعطای اقامت به کسانی که سرمایه گذاری قابل توجهی در این کشور انجام می دهند، می باشد.  سرمایه گذاری های واجد شرایط ممکن است شامل خرید املاک و مستغلات بالاتر از یک آستانه خاص، سرمایه گذاری های تجاری یا اوراق قرضه دولتی باشد.  ویزای طلایی نه تنها اجازه اقامت طولانی مدت را می دهد، بلکه امکان اخذ شهروندی اسپانیا را پس از یک دوره خاص اقامت مداوم نیز ارائه می دهد.

ویزای دانشجویی : دانشجویان مشتاقی که به دنبال ادامه تحصیل در موسسات آموزشی اسپانیا هستند می توانند برای ویزای دانشجویی اقدام کنند.  این ویزا برای کسانی که در دانشگاه ها، کالج ها یا مدارس زبان ثبت نام می کنند مناسب است و به آنها اجازه می دهد در طول دوره تحصیلی خود در اسپانیا اقامت داشته باشند.  دانش آموزان باید پذیرش خود را در یک موسسه معتبر نشان دهند و شواهدی مبنی بر بودجه کافی برای پوشش شهریه و هزینه های زندگی خود در طول اقامت خود ارائه دهند.

ویزای کار : خارجی هایی که در اسپانیا به آنها پیشنهاد کار داده می شود می توانند برای ویزای کار درخواست دهند و به آنها امکان می دهد به طور قانونی در این کشور زندگی و کار کنند.  برای دریافت این ویزا، یک قرارداد کار رسمی یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای اسپانیایی مورد نیاز است.  همچنین کارفرما باید نشان دهد که هیچ نامزد مناسبی برای این موقعیت از داخل اتحادیه اروپا وجود ندارد.  ویزای کار معمولاً برای مدت زمان مشخصی مطابق با مدت قرارداد صادر می شود.

ویزای خوداشتغالی : کارآفرینان و افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار خود را در اسپانیا دارند می توانند برای ویزای خوداشتغالی اقدام کنند.  برای واجد شرایط بودن، متقاضیان باید یک طرح تجاری دقیق ارائه دهند که تأثیر اقتصادی و اجتماعی سرمایه گذاری آنها بر اسپانیا را مشخص کند.  این طرح باید پتانسیل ایجاد شغل و کمک مثبت به اقتصاد محلی را نشان دهد.

ویزای اتحاد خانواده : اعضای خانواده شهروندان اسپانیایی یا مقیم قانونی می توانند برای ویزای خانواده مجدد درخواست دهند.  این دسته ویزا به همسران، فرزندان، والدین و سایر بستگان وابسته اجازه می دهد تا به عزیزان خود در اسپانیا بپیوندند.  عضو خانواده حامی باید تمکن مالی کافی برای حمایت از افراد تحت تکفل خود را در طول اقامت نشان دهد. گزینه های ویزای بلند مدت اسپانیا فرصتی عالی برای افراد از سراسر جهان فراهم می کند تا جذابیت منحصر به فرد این کشور را تجربه کنند، فرهنگ آن را در آغوش بگیرند و فرصت های متعدد آن را کشف کنند. 

چه به دنبال یک بازنشستگی آرام، تحصیلات دانشگاهی، سرمایه گذاری های کارآفرینی یا اتحاد مجدد خانواده باشید، یک ویزای طولانی مدت وجود دارد که نیازهای شما را برآورده می کند.  درک الزامات و رویه های خاص برای هر دسته ویزا برای اطمینان از روند درخواست روان و موفق ضروری است.  با انتخاب ویزای بلند مدت مناسب، می توانید رویای زندگی در اسپانیا را به واقعیت تبدیل کنید و سفری به یاد ماندنی را در این کشور جذاب و متنوع آغاز کنید.

معرفی انواع ویزای کوتاه مدت در اسپانیا

جذابیت اسپانیا به عنوان یک مقصد پرجنب‌وجوش سالانه میلیون‌ها گردشگر را از سرتاسر جهان جذب می‌کند.  از سواحل شنی و بناهای تاریخی گرفته تا شهرهای پر جنب و جوش و غذاهای لذیذ، این کشور تجربه ای مسحورکننده را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد.  برای پاسخگویی به هجوم مسافرانی که به دنبال کاوش در اسپانیا برای اقامت کوتاه مدت هستند، این کشور انواع مختلفی از ویزاهای کوتاه مدت ارائه می دهد. انواع مختلف ویزاهای کوتاه‌مدت موجود در اسپانیا را بررسی می‌کنیم و اهداف، معیارهای واجد شرایط بودن و مزایای آن‌ها را بیان می‌کنیم.

ویزای توریستی شینگن : ویزای توریستی شینگن یکی از رایج ترین و محبوب ترین ویزاهای کوتاه مدت اسپانیا است.  اسپانیا بخشی از منطقه شینگن است که شامل 26 کشور اروپایی با مرزهای باز است که به مسافران اجازه می دهد آزادانه در این منطقه حرکت کنند.  ویزای توریستی شینگن به گردشگران اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه برای اوقات فراغت، گشت و گذار، ملاقات با خانواده یا شرکت در رویدادها از اسپانیا دیدن کنند.  این ویزا برای مسافرانی که قصد تعطیلات کوتاه در اسپانیا را دارند ایده آل است.

ویزای تجاری (ویزای کوتاه مدت برای تجارت) : ویزای تجاری که به عنوان ویزای تجاری کوتاه مدت نیز شناخته می شود، برای افرادی در نظر گرفته شده است که برای مقاصد تجاری به اسپانیا سفر می کنند.  این ویزا به تجار اجازه می دهد تا در کنفرانس ها، سمینارها، جلسات و یا مذاکره در مورد قراردادها شرکت کنند.  لازم به ذکر است که ویزای تجاری اجازه اشتغال یا کار تولیدی در اسپانیا را نمی دهد.  مدت زمان ویزا معمولاً به 90 روز در یک دوره 180 روزه محدود می شود، مشابه ویزای توریستی شینگن.

ویزا برای رویدادهای فرهنگی، ورزشی، خدمه فیلم و مذهبی : این دسته ویزا برای افراد شرکت کننده در رویدادهای فرهنگی، مسابقات ورزشی، فیلمبرداری یا فعالیت های مذهبی در اسپانیا طراحی شده است.  خواه هنرمندی باشد که در یک فستیوال موسیقی شرکت می کند، علاقه مندان به ورزش در یک تورنمنت شرکت می کند، یا یک رهبر مذهبی که مراسم را انجام می دهد، این ویزا به افرادی که در رویدادهای خاص شرکت می کنند اجازه ورود موقت می دهد.  اعتبار ویزا با مدت زمان رویداد مطابقت دارد.

ویزای درمان پزشکی: اتباع خارجی که به دنبال درمان پزشکی در اسپانیا هستند می توانند برای ویزای درمان پزشکی درخواست دهند.  این ویزا به افراد اجازه می دهد تا تنها با هدف دریافت مراقبت های پزشکی از اسپانیا دیدن کنند، خواه این یک روش تخصصی، جراحی یا توانبخشی باشد.  متقاضیان باید گواهی پزشکی از یک موسسه مراقبت های بهداشتی شناخته شده ارائه دهند که جزئیات درمان مورد نیاز و مدت زمان تخمینی آن را شرح دهد.  ویزا ممکن است برای دوره لازم برای درمان پزشکی اعطا شود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی : ویزای ترانزیت فرودگاهی برای مسافرانی اعمال می شود که از مناطق ترانزیت بین المللی اسپانیا در مسیر خود به مقصد دیگری خارج از منطقه شنگن عبور می کنند.  برای شهروندان برخی کشورها، حتی اگر قصد ترک فرودگاه را در طول توقف خود نداشته باشند، الزامی است.  این ویزا برای اقامت های کوتاه مدت محدود به مدت زمان استراحت قابل استفاده است.

ویزا برای بازدید از خانواده و دوستان : اتباع خارجی که مایل به دیدار اعضای خانواده یا دوستان مقیم اسپانیا هستند می توانند برای بازدید از خانواده و دوستان درخواست ویزا دهند.  متقاضیان باید یک دعوت نامه از میزبان اسپانیایی خود ارائه دهند که در آن رابطه و تعهد آنها برای اقامت بازدیدکننده در طول اقامتشان تایید شود.  ویزا اجازه می دهد تا یک سفر کوتاه به اسپانیا برای گذراندن وقت با عزیزان خود داشته باشید.

ویزا برای همسر یک شهروند اتحادیه اروپا : اگر همسر یک شهروند اتحادیه اروپا (به استثنای شهروندان اسپانیایی) مایل به دیدار یا همراهی همسر اتحادیه اروپا در اسپانیا باشد، می تواند برای این ویزا اقدام کند.  این ویزا بر اساس دستورالعمل اتحادیه اروپا برای جابجایی آزاد اداره می شود که سفر و اقامت کوتاه مدت را برای همسران شهروندان اتحادیه اروپا بدون نیاز به مجوز کار تسهیل می کند. گزینه‌های متنوع ویزای کوتاه‌مدت اسپانیا طیف وسیعی از اهداف سفر، از اوقات فراغت و تجاری گرفته تا رویدادهای فرهنگی و درمان پزشکی را برآورده می‌کند. 

شرایط دریافت ویزای مولتی اسپانیا

برای مسافرانی که می‌خواهند زیبایی‌های متنوع و فرهنگ غنی اسپانیا را در موقعیت‌های مختلف در یک دوره خاص کشف کنند، ویزای مولتی اسپانیا یک راه‌حل ایده‌آل است. ویزای مولتی به افراد اجازه می دهد تا چندین بار در طول مدت اعتبار خود وارد اسپانیا شوند و برای کسانی که به دلایل مختلف از جمله تجاری، گردهمایی خانوادگی یا سفرهای تفریحی نیاز به بازدید از این کشور دارند، راحت است. 

 شرایط اخذ ویزای مولتی اسپانیا

 1. هدف از سفر: ویزای مولتی اسپانیا معمولاً برای اهدافی مانند گردشگری، تجاری، ملاقات با خانواده، درمان پزشکی یا شرکت در رویدادهای فرهنگی یا ورزشی اعطا می شود. متقاضیان باید دلیل بازدیدهای متعدد خود از اسپانیا را در درخواست ویزای خود به وضوح بیان کنند.
 2. سفر به منطقه شینگن: اسپانیا بخشی از منطقه شینگن است که شامل 26 کشور اروپایی با مرزهای باز است. ویزای مولتی صادر شده توسط اسپانیا امکان سفر به سایر کشورهای شینگن را نیز فراهم می کند و این امر را برای افرادی که قصد اکتشاف چندین مقصد در منطقه شنگن را دارند راحت می کند.
 3. اعتبار و مدت زمان: اعتبار و مدت مولتی ویزا به شرایط خاص و صلاحدید کنسولگری یا سفارت اسپانیا که درخواست را پردازش می کند بستگی دارد. به طور کلی، ویزاهای چندگانه برای حداکثر یک سال اعتبار صادر می شوند که امکان ورود چندگانه را در این دوره فراهم می کند.
 4. سابقه سفر اثبات شده: برای افزایش شانس دریافت مولتی ویزا، متقاضیان باید سابقه سفر مثبتی داشته باشند، از جمله رعایت قوانین ویزا و بازگشت به کشور خود یا مقاصد قبلی در بازه زمانی مجاز در ویزاهای قبلی.
 5. ثبات مالی: متقاضیان باید تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های مربوط به اقامت مورد نظر خود در اسپانیا و سایر کشورهای شنگن را نشان دهند. این ممکن است شامل اثبات صورت‌های بانکی، نامه‌های حمایت مالی یا هر مدرک دیگری که نشان‌دهنده ثبات مالی باشد، باشد.
 6. بیمه مسافرتی: برای متقاضیان مولتی ویزا داشتن بیمه مسافرتی که موارد اورژانسی پزشکی و بازگشت به کشور را پوشش می دهد برای کل مدت اقامت خود در اسپانیا و منطقه شنگن الزامی است. پوشش بیمه ای باید حداقل شرایط مندرج در مقررات شینگن را داشته باشد.

 مراحل اخذ ویزای مولتی اسپانیا

تعیین صلاحیت: قبل از درخواست برای مولتی ویزا، مسافران بالقوه باید واجد شرایط بودن خود را بر اساس هدف و مدت اقامت مورد نظر خود تعیین کنند. آنها باید اطمینان حاصل کنند که سفر آنها با شرایط تعیین شده برای مولتی ویزا مطابقت دارد.

جمع آوری مدارک: متقاضیان باید مدارک مورد نیاز برای درخواست Multi-Visa را جمع آوری کنند. این اسناد معمولاً شامل یک پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی، یک فرم درخواست ویزا تکمیل شده، یک عکس جدید به اندازه گذرنامه، برنامه سفر، جزئیات اقامت، اسناد مالی، بیمه مسافرتی، و هر گونه مدارک اضافی خاص برای هدف سفر (به عنوان مثال، دعوت نامه، مکاتبات تجاری).

سفارت/کنسولگری اسپانیایی مناسب را انتخاب کنید: متقاضیان مولتی ویزا باید درخواست های خود را به سفارت یا کنسولگری اسپانیا که مسئول رسیدگی به درخواست های ویزا در کشور محل اقامت خود هستند ارسال کنند. توصیه می شود برای شرایط خاص و مراحل رزرو وقت، وب سایت سفارت را بررسی کنید.

تعیین وقت: اکثر سفارتخانه ها و کنسولگری های اسپانیا از متقاضیان می خواهند که برای ارسال درخواست ویزای خود وقت ملاقات تعیین کنند. رزرو وقت از قبل ضروری است، زیرا زمان پردازش ممکن است متفاوت باشد.

شرکت در مصاحبه ویزا: در طول مصاحبه ویزا، ممکن است از متقاضیان سوالاتی در مورد برنامه سفر، وضعیت مالی، هدف از بازدید و سایر جزئیات مربوطه پرسیده شود. ارائه پاسخ های صادقانه و مختصر برای اطمینان از روند درخواستی روان بسیار مهم است.

پرداخت هزینه ویزا: هزینه پردازش ویزا غیر قابل استرداد است که متقاضیان باید هنگام ارسال درخواست ویزا پرداخت کنند. هزینه ممکن است بسته به ملیت متقاضی و نوع ویزای درخواستی متفاوت باشد.

در انتظار تصمیم: پس از ارائه کلیه مدارک مورد نیاز و شرکت در مصاحبه ویزا، متقاضیان باید منتظر سفارت یا کنسولگری اسپانیا برای رسیدگی به درخواست خود باشند. زمان‌های پردازش ممکن است متفاوت باشد، اما توصیه می‌شود قبل از تاریخ سفر مورد نظر درخواست دهید.

شرایط دریافت اخذ ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی برای مسافرانی که مایل به بازدید از اسپانیا برای مقاصد تفریحی هستند یک شرط کلیدی است.  در اینجا شرایط و مراحل درخواست ویزای توریستی اسپانیا را به صورت گام به گام مورد بحث قرار می دهیم و بینش های ارزشمندی را ارائه می دهیم.

هدف از سفر: ویزای توریستی منحصراً برای افرادی در نظر گرفته شده است که قصد دارند برای اوقات فراغت، گشت و گذار، بازدید از خانواده یا دوستان، یا شرکت در فعالیت های تفریحی به اسپانیا سفر کنند.  این ویزا به دارنده اجازه نمی دهد در هر شکلی از کار با حقوق یا فعالیت های مرتبط با تجارت شرکت کند.

مدت اقامت: مدت اقامت اعطا شده توسط ویزای توریستی به صلاحدید کنسولگری و برنامه سفر خاص متقاضی بستگی دارد. به طور کلی، ویزای توریستی برای اقامت کوتاه مدت، معمولا تا 90 روز در یک دوره 180 روزه صادر می شود.  مسافران باید اطمینان حاصل کنند که برنامه سفر آنها با دوره اعتبار ویزا مطابقت دارد.

مقاصد سفر اثبات شده: متقاضیان باید اهداف واقعی سفر و هدف واضح از بازدید از اسپانیا به عنوان یک توریست را نشان دهند. ارائه یک برنامه سفر با برنامه ریزی مناسب، رزرو هتل و هرگونه تور یا فعالیت از قبل رزرو شده می تواند این برنامه را تقویت کند.

وسایل مالی: اثبات تمکن مالی کافی برای اثبات اینکه متقاضی می تواند هزینه های اقامت خود در اسپانیا را پوشش دهد ضروری است. این ممکن است شامل صورت‌حساب‌های بانکی، فیش حقوقی، یا نامه‌های حمایت مالی در صورت لزوم باشد.

مقاصد بازگشت: متقاضیان باید کنسولگری را متقاعد کنند که پیوندهای قوی با کشور خود دارند و قصد واقعی برای بازگشت پس از اقامت موقت خود در اسپانیا دارند. این را می توان از طریق اسنادی مانند نامه های استخدامی، مالکیت دارایی یا تعهدات خانوادگی نشان داد.

بیمه مسافرتی: داشتن بیمه مسافرتی برای گردشگران اجباری است که اورژانس های پزشکی و بازگشت به کشور را در تمام مدت اقامت در اسپانیا پوشش می دهد. بیمه باید حداقل شرایط تعیین شده توسط مقررات شینگن را برآورده کند.

عدم سابقه اقامت غیرقانونی: متقاضیانی که دارای سابقه اقامت بیش از حد یا نقض قوانین ویزا در منطقه شنگن یا هر کشور دیگری هستند، ممکن است برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا با مشکل مواجه شوند.

 مراحل درخواست ویزای توریستی اسپانیا

جمع آوری مدارک مورد نیاز: متقاضیان باید تمام مدارک لازم را برای پشتیبانی از درخواست ویزا جمع آوری کنند. این موارد معمولاً شامل یک پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی، یک فرم درخواست ویزا تکمیل شده، عکس‌های اخیر در اندازه گذرنامه، برنامه سفر پرواز، رزرو هتل، بیمه مسافرتی، اثبات تمکن مالی و هرگونه مدرک اضافی خاص به شرایط متقاضی است.

سفارت/کنسولگری اسپانیا را انتخاب کنید: درخواست ویزای توریستی باید در سفارت یا کنسولگری اسپانیا که مسئول رسیدگی به ویزا در کشور محل اقامت متقاضی است، ارسال شود. توصیه می شود شرایط و رویه های خاص را در وب سایت سفارت بررسی کنید.

تعیین وقت: اکثر سفارتخانه ها و کنسولگری های اسپانیا از متقاضیان می خواهند که برای ارسال ویزا وقت خود را تعیین کنند. رزرو قرار از قبل توصیه می شود، زیرا ممکن است زمان پردازش متفاوت باشد.

شرکت در مصاحبه ویزا: متقاضیان باید در مصاحبه ویزا در سفارت یا کنسولگری اسپانیا شرکت کنند. در طول مصاحبه، ممکن است از آنها سؤالاتی در مورد برنامه سفر، وضعیت مالی و هدف از بازدید پرسیده شود.  ارائه پاسخ های واضح و صادقانه برای یک برنامه موفق ضروری است.

پرداخت هزینه ویزا: هزینه پردازش ویزا غیر قابل استرداد هنگام ارسال درخواست ویزا باید پرداخت شود. مقدار هزینه بسته به ملیت متقاضی و نوع ویزای درخواستی متفاوت است.

در انتظار تصمیم: پس از ارائه تمام مدارک مورد نیاز و شرکت در مصاحبه ویزا، متقاضیان باید منتظر سفارت یا کنسولگری اسپانیا برای رسیدگی به درخواست خود باشند. زمان‌های پردازش ممکن است متفاوت باشد، اما توصیه می‌شود قبل از تاریخ سفر مورد نظر درخواست دهید.

جمع آوری ویزا: در صورت تایید درخواست ویزا، به متقاضی اطلاع داده می شود که ویزا را از سفارت یا کنسولگری دریافت کند. بررسی تاریخ اعتبار ویزا و سایر جزئیات برای اطمینان از همسویی آنها با ویزا ضروری است.

درباره ویزای کار اسپانیا

اسپانیا یک مقصد محبوب برای افرادی است که به دنبال فرصت های شغلی در طیف متنوعی از بخش ها برای مهاجرت شغلی هستند.  برای کار قانونی در اسپانیا به عنوان یک شهروند خارجی، اخذ ویزای کار اسپانیا الزامی است.  ویزای کار اسپانیا به افراد خارج از اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) این امکان را می دهد که بسته به نوع ویزا، به طور موقت یا دائم در اسپانیا اقامت و کار کنند.  در این مقاله به بررسی انواع ویزای کار اسپانیا، شرایط اخذ آنها و مراحل درخواست می پردازیم.

 انواع ویزای کار اسپانیا:

ویزای کار موقت (Visado de Residencia Temporal por Cuenta Ajena)

 ویزای کار موقت برای اتباع خارجی طراحی شده است که توسط یک کارفرمای اسپانیایی به آنها پیشنهاد کار داده شده است.  قرارداد کار باید توسط مقامات اسپانیا تایید شود و در آن باید شرایط و ضوابط کار از جمله مدت قرارداد و حقوق مشخص شود.  ویزا معمولا برای یک دوره حداکثر یک ساله اعطا می شود و در صورت تمدید قرارداد کار می توان آن را در صورت درخواست تمدید کرد.

ویزای متخصصان و محققان با مهارت بالا (Visado de Profesionales Altamente Cualificados e Investigadores)

 این نوع ویزای کاری متخصصان ماهر، دانشمندان، محققان و دانشگاهیان را هدف قرار می دهد که در اسپانیا به آنها پیشنهاد کار داده شده است یا در این کشور تحقیقاتی را دنبال می کنند.  متقاضیان باید صلاحیت و تخصص خود را در زمینه مربوطه نشان دهند تا واجد شرایط دریافت این ویزا باشند.  ویزای اولیه معمولاً برای مدت طولانی تری اعطا می شود و همچنین می تواند پس از پنج سال اقامت قانونی در اسپانیا منجر به اجازه اقامت دائم شود.

ویزای کارگران فصلی (Visado de Trabajadores Temporeros)

 ویزای کارگران فصلی برای افرادی است که در فصول خاصی مانند کشاورزی، گردشگری یا مهمان نوازی به طور موقت در اسپانیا کار می کنند.  مدت زمان ویزا محدود به مدت قرارداد کار فصلی است و متقاضیان باید مدرکی مبنی بر پیشنهاد شغلی خود و ضرورت مهارت های خود در آن دوره خاص ارائه دهند.

ویزای کار خوداشتغالی (Visado de Trabajo por Cuenta Propia)

 کارآفرینان و افراد خوداشتغالی که مایل به ثبت شرکت در اروپا و ایجاد یک تجارت یا کار آزاد در اسپانیا هستند می توانند برای ویزای کار خوداشتغالی اقدام کنند.  برای واجد شرایط بودن، متقاضیان باید یک طرح کسب و کار جامع ارائه دهند که قابلیت و تأثیر اقتصادی بالقوه سرمایه گذاری خود در اسپانیا را نشان دهد.

 شرایط و مراحل اخذ ویزای کار اسپانیا

 1. پیشنهاد استخدام: برای همه انواع ویزای کاری، یک پیشنهاد شغلی تایید شده از سوی یک کارفرمای اسپانیایی یک شرط اساسی است. کارفرما باید برای مجوز از وزارت کار اسپانیا درخواست دهد و قرارداد کار باید با قوانین و مقررات کار اسپانیا مطابقت داشته باشد.
 2. درخواست ویزا: پس از تایید قرارداد کار، متقاضی می تواند درخواست ویزا را در کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود ادامه دهد. بسیار مهم است که از قبل درخواست دهید، زیرا زمان پردازش ویزا ممکن است متفاوت باشد و ممکن است چندین هفته طول بکشد.
 3. مدارک مورد نیاز: متقاضیان باید مجموعه‌ای از مدارک، از جمله گذرنامه معتبر، عکس‌های اخیر در اندازه گذرنامه، قرارداد کار، مدارک تحصیلی، گواهی سوء پیشینه کیفری و تمکن مالی کافی برای حمایت از خود را در طول اقامت خود در اسپانیا ارائه دهند.

 4- بیمه سلامت: پوشش بیمه درمانی برای تمامی متقاضیان ویزای کار اجباری است.  باید در اسپانیا معتبر باشد و در صورت لزوم هزینه های پزشکی، درمان اضطراری و بازگشت به کشور را پوشش دهد.

 1. داده های بیومتریک: متقاضیان باید اطلاعات بیومتریک خود (اثر انگشت و عکس) را در مرکز درخواست ویزا یا سفارت ارائه دهند.
 2. هزینه ویزا: هنگام ارسال درخواست باید هزینه ویزای غیر قابل استرداد پرداخت شود. میزان هزینه ممکن است بسته به نوع و مدت ویزا متفاوت باشد. اخذ ویزای کار اسپانیا یک گام حیاتی برای افراد غیر اتحادیه اروپا / EEA است که به دنبال فرصت های شغلی در اسپانیا هستند.  انواع مختلف ویزا برای دسته های مختلف کارگران ارائه می شود و تضمین می کند که اسپانیا می تواند از تخصص و مهارت های اتباع خارجی بهره مند شود.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

اسپانیا به دلیل فرهنگ غنی، میراث تاریخی و موسسات آموزشی در سطح جهانی مشهور است.  برای دانشجویان بین المللی که مایل به دنبال کردن برنامه های تحصیلی در اسپانیا هستند، اخذ ویزای تحصیلی یک گام بسیار مهم است.  ویزای تحصیلی به اتباع خارجی این امکان را می دهد که در طول مدت تحصیل به صورت قانونی در اسپانیا بمانند.  در این مقاله، شرایط و مراحل اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا را بررسی خواهیم کرد تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان آینده نگر می توانند یک سفر آموزشی موفق را در این کشور فریبنده آغاز کنند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی و شغلی می توانند درباره دوره های کارآموزی پس از تحصیل مانند دوره آوسبیلدونگ آلمان با تیم تخصصی اپلای شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشند…

اسپانیا به دلیل فرهنگ غنی، میراث تاریخی و موسسات آموزشی در سطح جهانی مشهور است.  برای دانشجویان بین المللی که مایل به دنبال کردن برنامه های تحصیلی در اروپا و اسپانیا هستند، اخذ ویزای تحصیلی و موفقیت در آزمون های زبان مهاجرت یک گام بسیار مهم است.  ویزای تحصیلی به اتباع خارجی این امکان را می دهد که با نگارش درست و دقیق استادی پلن برای دانشگاه مورد نظر در طول مدت تحصیل به صورت قانونی در اسپانیا بمانند. در این مقاله، شرایط و مراحل اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا را بررسی خواهیم کرد تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان آینده نگر می توانند یک سفر آموزشی موفق را در این کشور فریبنده آغاز کنند.

پذیرش در موسسه آموزشی : شرط اولیه اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا، اطلاع از ددلاین تحصیلی و پذیرش در یک موسسه آموزشی معتبر است.  این می تواند شامل دانشگاه ها، کالج ها، مدارس زبان یا سایر مراکز آموزشی معتبر در اسپانیا باشد.  دانشجویان آینده نگر باید قبل از شروع فرآیند درخواست ویزا درخواست دهند و در یک برنامه خاص پذیرش بگیرند یا حتی با وجود گپ تحصیلی بتوانند بهترین مسیر مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را مشخص نمایند.

ابزار مالی : متقاضیان باید تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود را در طول اقامت خود در اسپانیا نشان دهند.  این را می توان با ارائه صورتحساب بانکی یا ضمانت مالی که نشان دهد آنها دارای بودجه لازم برای حمایت از خود در طول سال تحصیلی هستند ثابت می شود.

بیمه سلامت : دانشجویان بین المللی موظفند در تمام مدت اقامت خود در اسپانیا از پوشش بیمه درمانی جامع برخوردار باشند.  طرح بیمه باید هزینه های پزشکی، درمان اضطراری و در صورت نیاز بازگشت به کشور را پوشش دهد.

پاک سابقه کیفری : متقاضیان باید گواهی حسن رفتار یا سوابق کیفری پاک از کشور خود ارائه دهند که نشان دهد آنها تهدیدی برای امنیت و امنیت عمومی نیستند.

بلیط رفت و برگشت : دانشجویان معمولاً باید پس از اتمام تحصیلات خود در اسپانیا، مدرکی مبنی بر بلیط برگشت به کشور خود یا یک بلیط معتبر به مقصد دیگری ارائه دهند.

 مراحل اخذ ویزای تحصیلی

درخواست ویزا: دانشجویان باید برای ویزای تحصیلی در کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود اقدام کنند. ارائه درخواست ویزا از قبل ضروری است، زیرا زمان رسیدگی ممکن است بسته به حجم کاری کنسولگری و زمان سال متفاوت باشد.

مدارک مورد نیاز: متقاضیان باید مجموعه ای از مدارک مورد نیاز برای اپلای را برای حمایت از درخواست ویزای تحصیلی خود جمع آوری و ارسال کنند. این اسناد معمولاً عبارتند از:

تکمیل فرم درخواست ویزا

پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار بیش از مدت اقامت در اسپانیا

عکس در اندازه پاسپورت

نامه پذیرش از موسسه آموزشی اسپانیا همراه با SOP

اثبات تمکن مالی (صورتحساب بانکی یا ضمانت مالی)

گواهی بیمه درمانی معتبر در اسپانیا

گواهی سوء پیشینه کیفری

مدرک اقامت در اسپانیا (قرارداد اجاره یا تاییدیه محل اقامت دانشگاه)

برنامه سفر یا رزرو پرواز تأیید کننده سفر برگشت

رسید پرداخت هزینه ویزا

معاینه پزشکی (در صورت وجود) : برخی از متقاضیان ممکن است ملزم به انجام معاینه پزشکی در کشور خود باشند تا اطمینان حاصل شود که شرایط بهداشتی برای ورود به اسپانیا را برآورده می کنند.  شرایط خاص معاینه پزشکی بر اساس ملیت متقاضی و مدت اقامت مورد نظر آنها متفاوت است.

داده های بیومتریک : ممکن است لازم باشد متقاضیان داده های بیومتریک خود (اثر انگشت و عکس) را در مرکز درخواست ویزا یا سفارت ارائه دهند.

مصاحبه ویزا (در صورت لزوم) : در برخی موارد ممکن است دانشجویان برای مصاحبه ویزا در کنسولگری یا سفارت فراخوانده شوند.  در طول مصاحبه، ممکن است از آنها در مورد برنامه های تحصیلی، وضعیت مالی، ترتیبات اسکان و روابط با کشورشان سؤال شود.

هزینه ویزا : هنگام ارسال درخواست باید هزینه ویزای غیر قابل استرداد پرداخت شود.  میزان هزینه بسته به ملیت متقاضی و نوع ویزای تحصیلی متفاوت است. اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا گام مهمی برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال اهداف تحصیلی خود در این کشور جذاب و متنوع فرهنگی هستند.  با درک و انجام شرایط و رویه های مشخص شده توسط مقامات اسپانیایی، دانشجویان آینده نگر می توانند با مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف و اسپانیا روند درخواست ویزا را با اطمینان انجام دهند.  فضای صمیمانه، موسسات آموزشی عالی اسپانیا در انتظار کسانی است که با موفقیت ویزای تحصیلی دریافت می کنند و آن را به تجربه ای غنی و به یاد ماندنی برای دانشجویان سراسر جهان تبدیل می کند.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

اسپانیا یک برنامه ویزای سرمایه گذاری جذاب را به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد که به دنبال کمک به اقتصاد کشور هستند و در عین حال از مزایای زندگی در یک محیط زیبا و غنی از نظر فرهنگی برخوردار هستند.  ویزای سرمایه گذاری که به عنوان ویزای طلایی نیز شناخته می شود، فرصتی را برای سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا و خانواده های آنها فراهم می کند تا از طریق سرمایه گذاری اقامت اسپانیا را دریافت کنند.

 1. حداقل مبلغ سرمایه گذاری : یکی از شرایط اولیه اخذ ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا انجام سرمایه گذاری مالی قابل توجه در این کشور می باشد.  از زمان قطع دانش من در سپتامبر 2021، دو گزینه اصلی سرمایه گذاری وجود داشت:

    سرمایه گذاری در املاک و مستغلات: سرمایه گذاران می توانند یک یا چند ملک را در اسپانیا با حداقل ارزش کل 500000 یورو خریداری کنند.  املاک می تواند مسکونی، تجاری یا ترکیبی از هر دو باشد. جهت کسب اطلاعات به روز اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید…

    سرمایه گذاری سرمایه ای: سرمایه گذاران می توانند حداقل 1,000,000 یورو در سهام شرکت های اسپانیایی، صندوق های سرمایه گذاری یا سپرده های بانکی در موسسات مالی اسپانیایی سرمایه گذاری کنند. متقاضیان اخذ اقامت با ثبت شرکت در ایتالیا و شینگن می توانند از مشارین هومان ویزا به روزترین اخبار بین المللی را دریافت نمایند.

 1. منبع اثبات شده وجوه : متقاضیان باید شواهدی مبنی بر منشاء قانونی صندوق های سرمایه گذاری خود ارائه دهند.  این شامل ارائه اسناد و سوابق مالی است که منبع قانونی وجوه مورد استفاده برای سرمایه گذاری را نشان می دهد.

 3- بیمه سلامت : سرمایه گذاران و اعضای خانواده آنها باید در تمام مدت اقامت خود از پوشش بیمه درمانی جامع در اسپانیا برخوردار باشند.  طرح بیمه باید هزینه های پزشکی، درمان اضطراری و در صورت نیاز بازگشت به کشور را پوشش دهد.

 1. پاک سابقه کیفری : متقاضیان ملزم به ارائه گواهی سوء پیشینه کیفری از کشور مبدا یا هر کشور دیگری هستند که در پنج سال گذشته در آن اقامت داشته اند.

مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری

تهیه مدارک لازم: قبل از شروع فرآیند درخواست، سرمایه گذاران باید تمام مدارک مورد نیاز را برای پشتیبانی از درخواست ویزای سرمایه گذاری خود جمع آوری کنند.  اسناد معمولی عبارتند از:

تکمیل فرم درخواست ویزا

پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار بیش از مدت اقامت در اسپانیا

عکس در اندازه پاسپورت

مدارک سرمایه گذاری انجام شده در اسپانیا (اسناد خرید ملک، گواهی سرمایه گذاری و ثبت شرکت و  غیره)

اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه های زندگی در اسپانیا (صورت حساب بانکی یا ضمانت مالی)

گواهی بیمه درمانی معتبر در اسپانیا

گواهی سوء پیشینه کیفری

مدرک اقامت در اسپانیا (قرارداد اجاره یا مالکیت ملک)

رسید پرداخت هزینه ویزا

درخواست ویزا : سرمایه گذاران باید برای ویزای سرمایه گذاری در کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود یا کشوری که اقامت قانونی دارند درخواست دهند. توصیه می شود برای هر گونه الزامات یا رویه های اضافی به وب سایت کنسولگری خاص مراجعه کنید یا مستقیماً با آنها تماس بگیرید.

داده های بیومتریک: ممکن است از متقاضیان خواسته شود که اطلاعات بیومتریک خود (اثر انگشت و عکس) را در مرکز درخواست ویزا یا سفارت ارائه دهند.

مصاحبه ویزا (در صورت لزوم) : در برخی موارد، متقاضیان ممکن است برای مصاحبه ویزا در کنسولگری یا سفارت فراخوانی شوند. در طول مصاحبه، ممکن است از آنها در مورد برنامه های سرمایه گذاری، وضعیت مالی و روابط با کشورشان سؤال شود.

تایید ویزا: پس از بررسی و تایید درخواست، سرمایه گذاران مجوز دریافت ویزای خود را در کنسولگری یا سفارت دریافت خواهند کرد. این مجوز همچنین ممکن است شامل یک دوره تعیین شده برای ورود به اسپانیا باشد.

ورود به اسپانیا و اجازه اقامت: پس از ورود به اسپانیا، سرمایه گذاران خارجی باید در 30 روز اول اقامت خود برای اجازه اقامت اقدام کنند. این اجازه اقامت بر اساس ویزای سرمایه گذاری تایید شده آنها صادر خواهد شد. اجازه اقامت اولیه معمولا برای یک سال اعطا می شود و تا زمانی که سرمایه گذاری حفظ شود قابل تمدید است. اخذ ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق برنامه ویزای طلایی، فرصتی عالی برای سرمایه گذاران خارجی و خانواده هایشان است تا بتوانند در کشوری که به دلیل فرهنگ غنی، آب و هوای مطلوب و فرصت های اقتصادی شهرت دارد، اقامت کنند. مهاجرین به کشورهای شینگن می توانند درباره اقامت خودحمایتی ایتالیا با تیم هومان ویزا در ارتباط باشند…

شرایط دریافت ویزای تجاری اسپانیا

اسپانیا گزینه ویزای تجاری را برای اتباع خارجی که مایل به انجام فعالیت های تجاری در داخل مرزهای این کشور هستند ارائه می دهد.  ویزای تجاری اسپانیا به کارآفرینان، تاجران و متخصصان این امکان را می‌دهد تا فرصت‌های تجاری را کشف کنند، در کنفرانس‌ها شرکت کنند، درباره معاملات مذاکره کنند و با شرکت‌های اسپانیایی ارتباط برقرار کنند.

 1. هدف مرتبط با تجارت : متقاضیان باید برای سفر خود به اسپانیا اهداف تجاری مشخصی را نشان دهند. این می تواند شامل شرکت در جلسات، بررسی فرصت های سرمایه گذاری، شرکت در نمایشگاه ها یا کنفرانس ها، ایجاد شراکت تجاری یا شرکت در مذاکرات باشد.
 2. دعوت نامه پشتیبانی : شرط اصلی برای ویزای تجاری اسپانیا، دعوت نامه رسمی یا دعوت نامه از یک شرکت یا سازمان اسپانیایی است. دعوتنامه باید هدف از بازدید، تاریخ های خاص و هرگونه فعالیت تجاری برنامه ریزی شده در طول اقامت را مشخص کند.
 3. تمکن مالی: متقاضیان باید ثابت کنند که تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های خود در طول اقامت خود در اسپانیا دارند.  این را می توان با ارائه صورت های بانکی یا ضمانت های مالی نشان داد که توانایی حمایت از خود بدون اتکا به کمک های عمومی در اسپانیا را نشان می دهد.

 4- بیمه سلامت: داشتن پوشش بیمه درمانی جامع در تمام مدت اقامت در اسپانیا الزامی است.  طرح بیمه باید هزینه های پزشکی، درمان اضطراری و در صورت لزوم بازگشت به کشور را پوشش دهد.

 1. ترتیبات اسکان: متقاضیان باید مدارکی از ترتیبات اقامت خود در طول اقامت خود در اسپانیا ارائه دهند. این می تواند به صورت رزرو هتل یا دعوت نامه از میزبانی باشد که محل اقامت را ارائه می دهد.
 2. بلیط رفت و برگشت: متقاضیان باید پس از اتمام فعالیت های تجاری خود در اسپانیا، مدرکی مبنی بر بلیط برگشت به کشور خود یا سفر به مقصد دیگری ارائه دهند.

 مراحل اخذ ویزای تجاری اسپانیا

درخواست ویزا: افرادی که به دنبال ویزای تجاری اسپانیا هستند باید درخواست خود را به کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود یا کشور محل اقامت قانونی خود ارسال کنند. توصیه می شود قبل از تاریخ سفر مورد نظر درخواست دهید، زیرا زمان پردازش ویزا ممکن است بسته به حجم کاری کنسولگری و زمان سال متفاوت باشد.

مدارک مورد نیاز: برای حمایت از درخواست ویزای تجاری اسپانیا، متقاضیان باید مدارک لازم را جمع آوری و ارسال کنند که معمولاً شامل موارد زیر است:

    – تکمیل فرم درخواست ویزا

    – پاسپورت با حداقل سه ماه اعتبار بیشتر از مدت اقامت در اسپانیا

    – عکس در اندازه پاسپورت

    – دعوت نامه رسمی از یک شرکت یا سازمان اسپانیایی که هدف و مدت زمان بازدید را مشخص می کند

    – اثبات تمکن مالی (صورت های بانکی یا ضمانت های مالی)

    – گواهی بیمه درمانی معتبر در اسپانیا

    – اثبات ترتیبات اقامت (رزرو هتل یا دعوت نامه از میزبان)

    – برنامه سفر یا رزرو پرواز تأیید کننده سفر برگشت

    – رسید پرداخت هزینه ویزا 

شرایط و مراحل اخذ ویزای کویت

ثبت کسب و کار (در صورت وجود) اگر متقاضی در یک کسب و کار یا شرکت ثبت شده درگیر است، ممکن است نیاز به ارائه اسناد ثبت کسب و کار یا شواهدی دال بر نقش خود در سازمان داشته باشد.

داده های بیومتریک ممکن است از متقاضیان خواسته شود که اطلاعات بیومتریک خود (اثر انگشت و عکس) را در مرکز درخواست ویزا یا سفارت ارائه دهند.

 مصاحبه ویزا (در صورت لزوم) در برخی موارد، متقاضیان ممکن است برای مصاحبه ویزا در کنسولگری یا سفارت فراخوانی شوند.  در طول مصاحبه، ممکن است از آنها در مورد هدف از سفر کاری، وضعیت مالی و روابط با کشورشان سؤال شود.

تایید ویزا : پس از تایید، متقاضیان مجوز دریافت ویزای خود را در کنسولگری یا سفارت دریافت خواهند کرد. ویزا مدت اقامت مجاز در اسپانیا را برای مقاصد تجاری نشان می دهد.

 اخذ ویزای تجاری اسپانیا این فرصت را برای افراد فراهم می کند تا به بررسی چشم اندازهای مختلف تجاری، همکاری با شرکت های اسپانیایی و گسترش شبکه حرفه ای خود بپردازند.  با درک و انجام شرایط و پیروی از رویه های صحیح مشخص شده توسط مقامات اسپانیایی، بازدیدکنندگان تجاری بالقوه می توانند با موفقیت روند درخواست ویزا را طی کنند.

شرایط دریافت ویزای همراه اسپانیا

اگر قصد دارید به عنوان همراه شخصی که دارای ویزای خاص یا مقیم این کشور است به اسپانیا سفر کنید، ممکن است لازم باشد برای ویزای همراه درخواست دهید.  ویزای همراه به شما این امکان را می دهد که در طول اقامت در اسپانیا، اعضای خانواده، شریک یا دوست خود را همراهی کنید. مهمترین شرایط دریافت ویزای همراه اسپانیا عبارتند از:

 1. واجد شرایط بودن به عنوان یک همراه: برای درخواست ویزای همراه به اسپانیا، باید با دارنده ویزای اصلی یا مقیم اسپانیا ارتباط مستقیم داشته باشید. این می تواند شامل همسر یا شریک زندگی یک مقیم اسپانیا، یکی از اعضای خانواده یا فرزند تحت تکفل زیر یک سن خاص باشد.
 2. اثبات رابطه: متقاضیان باید مدارک کافی مبنی بر ارتباط خود با دارنده ویزای اولیه یا مقیم ارائه دهند. این می تواند به صورت گواهی ازدواج، گواهی مشارکت مدنی، گواهی تولد یا هر سند رسمی دیگری که رابطه خانوادگی را ثابت کند.
 3. قصد همراهی: متقاضی ویزای همراه باید قصد واقعی برای همراهی دارنده ویزای اصلی یا مقیم را در طول اقامتشان در اسپانیا نشان دهد. این را می توان با ارائه جزئیات برنامه های سفر، مدت اقامت در نظر گرفته شده و دلایل بازدید پشتیبانی کرد.
 4. تمکن مالی: متقاضیان باید ثابت کنند که توانایی مالی کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در اسپانیا دارند، زیرا واجد شرایط دریافت کمک یا مزایای عمومی نخواهند بود.

 5- بیمه سلامت: داشتن پوشش بیمه درمانی جامع در تمام مدت اقامت در اسپانیا الزامی است.  طرح بیمه باید هزینه های پزشکی، درمان اضطراری و در صورت لزوم بازگشت به کشور را پوشش دهد.

 1. سوابق کیفری پاک: متقاضیان ملزم به ارائه گواهی سوء پیشینه کیفری از کشور مبدا یا هر کشور دیگری هستند که در پنج سال گذشته در آن اقامت داشته اند.

 مراحل اخذ ویزای همراه اسپانیا

درخواست ویزا: درخواست ویزای همراه به اسپانیا باید در کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور متقاضی یا کشور محل اقامت قانونی ارسال شود. فرآیند درخواست باید خیلی زودتر از تاریخ سفر مورد نظر آغاز شود، زیرا زمان پردازش ویزا ممکن است بسته به حجم کاری کنسولگری و زمان سال متفاوت باشد.

مدارک مورد نیاز: برای پشتیبانی از درخواست ویزای همراه، متقاضیان باید مدارک لازم را جمع آوری و ارسال کنند که معمولاً شامل موارد زیر است:

– تکمیل فرم درخواست ویزا

– پاسپورت با حداقل سه ماه اعتبار بیشتر از مدت اقامت در اسپانیا

– عکس در اندازه پاسپورت

– اثبات رابطه با دارنده ویزای اولیه یا مقیم (گواهی ازدواج، شناسنامه و غیره)

– نامه ای از دارنده ویزای اصلی یا مقیم، دعوت از همراه به اسپانیا و تایید قصد آنها برای میزبانی و حمایت از آنها در طول اقامت.

– اثبات تمکن مالی (صورت های بانکی یا ضمانت های مالی)

– گواهی بیمه درمانی معتبر در اسپانیا

– گواهی سوء پیشینه کیفری

– برنامه سفر یا رزرو پرواز تأیید کننده ترتیبات سفر

– رسید پرداخت هزینه ویزا

داده های بیومتریک: ممکن است از متقاضیان خواسته شود که اطلاعات بیومتریک خود (اثر انگشت و عکس) را در مرکز درخواست ویزا یا سفارت ارائه دهند.

مصاحبه ویزا (در صورت لزوم): در برخی موارد، متقاضیان ممکن است برای مصاحبه ویزا در کنسولگری یا سفارت فراخوانی شوند. در طول مصاحبه، ممکن است از آنها در مورد رابطه آنها با دارنده ویزای اصلی یا مقیم و برنامه های آنها در طول اقامت خود در اسپانیا سؤال شود.

تایید ویزا: پس از تایید، متقاضیان مجوز دریافت ویزای خود را در کنسولگری یا سفارت دریافت خواهند کرد. ویزا مدت زمان مجاز اقامت در اسپانیا را به عنوان یک همراه نشان می دهد.

 همراهان بالقوه با درک و انجام شرایط و پیروی از رویه های صحیح مشخص شده توسط مقامات اسپانیایی، می توانند با موفقیت روند درخواست ویزا را طی کنند.  مناظر متنوع و مهمان نوازی گرم اسپانیا، آن را به مقصدی ایده آل برای کاوش در کنار اعضای خانواده، شرکا یا دوستان تبدیل کرده است.  ضروری است که از آخرین مقررات ویزا مطلع شوید و قبل از شروع فرآیند درخواست، با کنسولگری یا سفارت اسپانیا برای هرگونه تغییر یا شرایط خاص مشورت کنید. متقاضیان مهاجرت به اسپانیا می توانند درباره به روزترین اطلاعات مهاجرتی کشور اسپانیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشند…

اخذ ویزای فریلنسری در اسپانیا

اسپانیا یک مقصد محبوب برای مترجمان آزاد و حرفه ای های خوداشتغال است که به دنبال کار مستقل در محیطی پویا و غنی از نظر فرهنگی هستند.  برای کار قانونی به عنوان فریلنسر در اسپانیا، اخذ ویزای فریلنسری ضروری است.  ویزای فریلنسری که به عنوان ویزای کار خوداشتغالی نیز شناخته می شود، به افراد این امکان را می دهد که خدمات خود را ارائه دهند یا به طور مستقل در زمینه های مختلف کار کنند.  در این مقاله، شرایط و مراحل اخذ ویزای فریلنسری در اسپانیا را بررسی خواهیم کرد تا فریلنسرهای مشتاق بتوانند اهداف شغلی خود را در این کشور فریبنده دنبال کنند.

 1. فعالیت خوداشتغالی نشان داده شده: متقاضیان باید نشان دهند که در یک فعالیت خوداشتغالی یا آزاد مشغول هستند که می تواند به اقتصاد اسپانیا کمک مثبتی کند. این می تواند شامل کار به عنوان یک فریلنسر در بخش هایی مانند طراحی، نویسندگی، مشاوره، فناوری و موارد دیگر باشد. 
 2. طرح کسب و کار: به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، فریلنسرها باید یک طرح کسب و کار جامع ارائه دهند که فعالیت های فریلنسری مورد نظر، تحقیقات بازار، مشتریان بالقوه و پیش بینی های مالی خود را مشخص کند. طرح کسب و کار باید دوام و تأثیر اقتصادی بالقوه کار آزاد آنها در اسپانیا را نشان دهد.
 3. اثبات صلاحیت و تخصص: فریلنسرها باید مدارکی مبنی بر صلاحیت و تخصص خود در زمینه ای که قصد کار در آن را دارند ارائه دهند. این می تواند به صورت مدارک تحصیلی نظیر مدرک و گواهینامه شرکت در آزمون های جنرال مانند تافل … ، گواهینامه ها، تجربه کاری یا نمونه کارهائی باشد که پروژه های فریلنسری قبلی خود را به نمایش می گذارد.
 4. تمکن مالی: متقاضیان باید ثابت کنند که دارای تمکن مالی کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در اسپانیا هستند، زیرا واجد شرایط دریافت کمک یا مزایای عمومی نخواهند بود.

 5- بیمه سلامت: داشتن پوشش بیمه درمانی جامع در تمام مدت اقامت در اسپانیا الزامی است.  طرح بیمه باید هزینه های پزشکی، درمان اضطراری و در صورت لزوم بازگشت به کشور را پوشش دهد.

 1. سوابق کیفری پاک: متقاضیان ملزم به ارائه گواهی سوء پیشینه کیفری از کشور مبدا یا هر کشور دیگری هستند که در پنج سال گذشته در آن اقامت داشته اند. 

 مراحل اخذ ویزای فریلنسری اسپانیا

 1. درخواست ویزا: فریلنسرهایی که به دنبال ویزای فریلنسری هستند باید درخواست خود را به کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود یا کشور محل اقامت قانونی خود ارسال کنند. فرآیند درخواست باید خیلی زودتر از تاریخ سفر مورد نظر آغاز شود، زیرا زمان پردازش ویزا ممکن است بسته به حجم کاری کنسولگری و زمان سال متفاوت باشد.
 2. مدارک مورد نیاز: برای پشتیبانی از درخواست ویزای فریلنسری، متقاضیان باید مدارک لازم را جمع آوری و ارسال کنند که معمولاً شامل موارد زیر است:

– تکمیل فرم درخواست ویزا

– پاسپورت با حداقل سه ماه اعتبار بیشتر از مدت اقامت در اسپانیا

– عکس در اندازه پاسپورت

– طرح کسب و کار که جزئیات فعالیت فریلنسری، تحلیل بازار و پیش بینی های مالی را ارائه می دهد

– اثبات صلاحیت و تخصص (مدرک تحصیلی، گواهینامه ها، نمونه کارها و غیره)

– اثبات تمکن مالی (صورت های بانکی یا ضمانت های مالی)

– گواهی بیمه درمانی معتبر در اسپانیا

– گواهی سوء پیشینه کیفری

– برنامه سفر یا رزرو پرواز تأیید کننده ترتیبات سفر

– رسید پرداخت هزینه ویزا

 1. داده های بیومتریک: ممکن است از متقاضیان خواسته شود که اطلاعات بیومتریک خود (اثر انگشت و عکس) را در مرکز درخواست ویزا یا سفارت ارائه دهند.
 2. مصاحبه ویزا (در صورت لزوم): در برخی موارد، متقاضیان ممکن است برای مصاحبه ویزا در کنسولگری یا سفارت فراخوانی شوند. در طول مصاحبه، ممکن است از آنها در مورد فعالیت آزاد، صلاحیت ها، طرح کسب و کار و روابط با کشورشان سؤال شود.
 3. تایید ویزا: پس از تایید، متقاضیان مجوز دریافت ویزای خود را در کنسولگری یا سفارت دریافت خواهند کرد. ویزا مدت زمان مجاز اقامت در اسپانیا برای کار آزاد را نشان می دهد.
 4. اجازه اقامت: پس از ورود به اسپانیا، فریلنسرها باید در 30 روز اول اقامت خود برای اجازه اقامت اقدام کنند. اجازه اقامت بر اساس ویزای آزاد تایید شده آنها صادر می شود و به آنها اجازه می دهد تا به صورت قانونی به عنوان یک فریلنسر در اسپانیا کار کنند. بیشتر بخوانید: ویزای خود اشتغالی کانادا

شرایط دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا

 برای کسانی که مایل به اقامت در اسپانیا و انجام فعالیت های مالی هستند، ویزای توانایی مالی اسپانیا راهی برای انجام این کار ارائه می دهد.  این ویزا برای اتباع خارجی طراحی شده است که توانایی مالی برای سرمایه گذاری، ایجاد کسب و کار یا شرکت در فعالیت های اقتصادی در داخل کشور را دارند.  در این متن به بررسی شرایط و مراحل اخذ ویزای توانایی مالی اسپانیا می پردازیم.

 1. وسایل مالی کافی: یکی از الزامات اساسی برای دریافت ویزای توانایی مالی اسپانیا، نشان دادن این است که متقاضی دارای منابع مالی کافی است. مقدار مشخص ممکن است بسته به فعالیت مالی مورد نظر متفاوت باشد، اما به طور کلی، باید به اندازه کافی قابل توجه باشد تا هدف ویزا را توجیه کند.
 2. سن قانونی و ظرفیت: متقاضیان باید در سن قانونی (18 سال یا بیشتر) و از نظر قانونی برای درخواست ویزا صلاحیت داشته باشند. خردسالان به رضایت و نمایندگی والدین یا قیم قانونی خود نیاز دارند.
 3. سوابق کیفری پاک: برای اطمینان از امنیت و امنیت عمومی، همه متقاضیان باید یک سوابق کیفری تمیز صادر شده توسط کشور مبدا خود یا هر کشور دیگری که برای مدت طولانی در آن اقامت داشته اند ارائه دهند.
 4. اثبات قصد: متقاضیان باید یک طرح تجاری یا پیشنهاد سرمایه گذاری جامع ارائه دهند که اهداف، پیش بینی های مالی و نحوه کمک فعالیت های آنها به اقتصاد اسپانیا را مشخص کند.
 5. بیمه درمانی: پوشش بیمه درمانی معتبر برای مدت اقامت در اسپانیا برای محافظت در برابر هزینه های پزشکی غیرمنتظره الزامی است.
 6. ترتیبات اسکان: برای اطمینان از اینکه متقاضیان در حین انجام فعالیت های مالی خود مکانی برای اقامت دارند، اثبات محل اقامت در اسپانیا در طول اقامت مورد نظر ضروری است.

مراحل درخواست ویزای تمکن مالی اسپانیا

تحقیقات مقدماتی: قبل از شروع فرآیند درخواست، متقاضیان بالقوه تشویق می شوند تا به طور کامل درباره چشم انداز مالی و تجاری اسپانیا تحقیق کنند. درک بازار محلی، قوانین و مقررات، طرح های تجاری و پیشنهادهای سرمایه گذاری آنها را تقویت می کند.

مشاوره با مقامات: متقاضیان ممکن است مفید بدانند که با کنسولگری ها یا سفارتخانه های اسپانیا در کشورهای خود مشورت کنند یا وکلای مهاجرت با تجربه در درخواست های ویزای اسپانیا را استخدام کنند تا آنها را در طول فرآیند راهنمایی کنند.

گردآوری مدارک مورد نیاز: جمع آوری مدارک لازم یک مرحله حیاتی در فرآیند درخواست است. اسناد معمولی مورد نیاز عبارتند از:

     گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار بیش از مدت اقامت در نظر گرفته شده.

    فرم درخواست ویزا تکمیل شده با یک عکس جدید به اندازه پاسپورت.

    صورت های مالی، مراجع بانکی یا گواهی های سرمایه گذاری برای نشان دادن وجوه کافی.

      طرح تجاری تفصیلی یا پیشنهاد سرمایه گذاری.

      گواهی سابقه کیفری از کشور یا کشورهای محل اقامت.

     اثبات پوشش بیمه سلامت.

      ترتیبات اقامت در اسپانیا (رزرو هتل، قراردادهای اجاره و غیره).

ساعت پرداخت هزینه پردازش ویزا

ارسال درخواست: متقاضیان می توانند درخواست های ویزای خود را شخصاً به نزدیکترین کنسولگری یا سفارت اسپانیا ارسال کنند. برخی از مکان‌ها نیز ممکن است درخواست‌ها را از طریق مراکز مجاز درخواست ویزا بپذیرند.

انتظار برای پردازش: زمان پردازش ویزای توانایی مالی اسپانیا ممکن است بسته به عواملی مانند حجم کاری کنسولگری و پیچیدگی درخواست متفاوت باشد. توصیه می شود قبل از تاریخ سفر مورد نظر درخواست دهید.

شرکت در مصاحبه (در صورت نیاز): در موارد خاص، ممکن است از متقاضیان خواسته شود در مصاحبه در کنسولگری یا سفارت شرکت کنند. این مصاحبه به مقامات ویزا اجازه می دهد تا قصد و توانایی های مالی متقاضی را بیشتر ارزیابی کنند.

تصمیم ویزا: پس از رسیدگی به درخواست، تصمیم ویزا به متقاضی اطلاع داده می شود. در صورت تایید، متقاضی می تواند ویزای خود را از کنسولگری یا سفارت دریافت کند.  در صورت رد، متقاضی نامه ای دریافت می کند که دلایل امتناع را توضیح دهد. ویزای توانایی مالی اسپانیا دریچه ای برای افرادی است که توانایی مالی برای سرمایه گذاری یا انجام فعالیت های اقتصادی با داشتن بیزنس پلن در اسپانیا را دارند. رعایت شرایط مشخص شده و رعایت مراحل ذکر شده، احتمال دریافت این ویزا را افزایش می دهد.

مهاجرت با اسپانیا از طریق ازدواج

اسپانیا با فرهنگ غنی به مقصدی جذاب برای افرادی تبدیل شده است که به دنبال شروع یک زندگی جدید در خارج از کشور هستند.  یکی از راه های محبوب برای مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج با یک شهروند اسپانیایی یا یک مقیم قانونی است.  این روند در عین امیدواری، نیازمند برنامه ریزی دقیق، رعایت الزامات قانونی و صبر است.  هدف این مقاله ارائه راهنمای جامع مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج، تشریح مراحل مربوطه، اسناد لازم و ملاحظات مهم است.

 مرحله 1: درک الزامات قانونی

 قبل از شروع سفر برای مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج، ضروری است که با شرایط قانونی آشنا شوید.  دولت اسپانیا برای اطمینان از مشروعیت ازدواج و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از سیستم مهاجرت، مقررات سختگیرانه ای را رعایت می کند.  هر دو طرف باید به سن قانونی رسیده باشند و به طور داوطلبانه رضایت خود را برای ازدواج ارائه دهند.

 مرحله 2: انتخاب ویزای مناسب

 برای شروع این فرآیند، همسر غیر اسپانیایی باید برای ویزا درخواست کند که به آنها اجازه می دهد به طور قانونی برای ازدواج وارد اسپانیا شوند.  رایج ترین ویزا برای این منظور “Visa de Novio/a” یا ویزای نامزد/نامزد است.  این ویزا به شریک خارجی اجازه می دهد تا حداکثر شش ماه در اسپانیا بماند تا با شریک اسپانیایی خود ازدواج کند.  بسیار مهم است که برای ویزای مناسب در کنسولگری یا سفارت اسپانیا در کشور خود درخواست دهید.

 مرحله 3: جمع آوری اسناد مورد نیاز

 مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا و درخواست مجوز اقامت بعدی می تواند گسترده باشد.  به طور کلی مدارک زیر لازم است:

 1. پاسپورت: گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار بیش از مدت اقامت در اسپانیا.
 2. سند ازدواج: اگر قبلاً ازدواج کرده اید، یک کپی تایید شده و ترجمه شده از سند ازدواج مورد نیاز است.
 3. شناسنامه: شناسنامه تایید شده و ترجمه شده هر دو همسر.
 4. بررسی سوابق جنایی: گواهی رسمی سوابق جنایی از کشور محل اقامت شما.
 5. گواهی پزشکی: گواهی پزشکی که گواهی می کند شما هیچ بیماری مسری که سلامت عمومی را تهدید می کند ندارید.
 6. اثبات ابزار مالی: شواهدی مبنی بر منابع مالی کافی برای حمایت از خود در طول اقامت در اسپانیا.
 7. اثبات محل اقامت: قرارداد اجاره یا دعوت نامه محضری از طرف خانواده همسر اسپانیایی که نشان می دهد شما مکانی برای اقامت دارید.

 مرحله 4: قانونی کردن و ترجمه اسناد

 ضروری است اطمینان حاصل شود که تمام مدارک مورد نیاز توسط یک مترجم رسمی که توسط مقامات اسپانیایی به رسمیت شناخته شده است قانونی و به اسپانیایی ترجمه شده است.  این مرحله اعتبار اسناد را تایید می کند و از تاخیر یا رد احتمالی جلوگیری می کند.

مهاجرت شغلی با ورک پرمیت کانادا

 مرحله 5: اخذ مجوز اقامت

 پس از ازدواج در اسپانیا، همسر غیر اسپانیایی می‌تواند برای الحاق خانواده درخواست اجازه اقامت بدهد.  این درخواست باید در دفتر خارجی (Oficina de Extranjería) یا ایستگاه پلیس محلی ظرف 30 روز پس از ازدواج ارائه شود.

 مرحله 6: اجازه اقامت مشروط

 در ابتدا، مجوز اقامتی که به همسر خارجی اعطا می شود، احتمالاً موقت یا مشروط است.  پس از دو سال ازدواج، زوجین می توانند برای اجازه اقامت طولانی مدت یا دائم درخواست دهند.  این روند ممکن است به اسناد و مدارک اضافی و اثبات ادامه ازدواج نیاز داشته باشد. مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج فرصتی فوق العاده برای زوج ها فراهم می کند تا زندگی مشترک خود را در کشوری که به گرمی و جذابیت آن مشهور است، بسازند. 

با این حال، این روند مستلزم توجه دقیق به الزامات قانونی، مستندات کامل و صبر است.  با درک مراحل مربوطه و آمادگی کافی، می توانید روند مهاجرت را به آرامی طی کنید و فصل جدید خود را در اسپانیا با اطمینان و هیجان آغاز کنید.  به یاد داشته باشید، جستجوی مشاوره حقوقی و کمک از متخصصان با تجربه در امور مهاجرت می تواند روند را تا حد زیادی ساده کند و اطمینان حاصل کند که سفر شما تا حد امکان موفق است.

مهم ترین سوالات در مصاحبه سفارت اسپانیا

مصاحبه سفارت اسپانیا گامی حیاتی برای اخذ ویزا برای بازدید یا اقامت در اسپانیا است.  این ملاقات حضوری برای ارزیابی مقاصد، واجد شرایط بودن و اعتبار متقاضی برای ویزای مورد نظر طراحی شده است.  درک مهم ترین سوالاتی که در طول مصاحبه پرسیده می شود می تواند به متقاضیان کمک کند تا به اندازه کافی آماده شوند و شانس خود را برای نتیجه موفقیت آمیز افزایش دهند.  این مقاله به سوالات محوری که متقاضیان می توانند در طول مصاحبه سفارت اسپانیا انتظار داشته باشند می پردازد.

هدف از سفر: مهمترین سوال در مصاحبه سفارت اسپانیا حول هدف بازدید متقاضی می چرخد. افسر کنسولی می خواهد دلیل سفر را بداند، مانند گردشگری، تجارت، تحصیل، گردهمایی خانواده یا اشتغال.  متقاضی باید توضیحات مفصلی شامل تاریخ، مقصد و فعالیت های برنامه ریزی شده در طول اقامت خود ارائه دهد.

توانایی مالی: نشان دادن ثبات مالی برای هر درخواست ویزا بسیار مهم است. احتمالاً از متقاضیان خواسته می شود شواهدی مبنی بر بودجه کافی برای پوشش هزینه های خود در اسپانیا از جمله محل اقامت، حمل و نقل و هزینه های زندگی روزانه ارائه دهند.  اثبات تمکن مالی می‌تواند به صورت صورت‌حساب بانکی، نامه‌های حمایت مالی یا فیش حقوق باشد.

ترتیبات اسکان: در طول اقامت خود در اسپانیا از متقاضیان در مورد محل اقامت مورد نظرشان سوال خواهد شد. ارائه رزرو تایید شده هتل یا جزئیات اقامت با دوستان یا اقوام به افسر کنسولی این اطمینان را می دهد که متقاضی مکانی امن برای اقامت در هنگام اقامت در کشور دارد.

پیوند با کشور اصلی: یک جنبه مهم مصاحبه بر روابط متقاضی با کشور خود متمرکز است. افسر می خواهد اطمینان حاصل کند که متقاضی دلایل محکمی برای بازگشت پس از اقامت مجاز خود در اسپانیا دارد.  سؤالات ممکن است مربوط به پیوندهای خانوادگی، شغل، دارایی یا هر ارتباط مهم دیگری باشد که متقاضی را ترغیب می کند تا پس از انقضای ویزای خود، اسپانیا را ترک کند.

سابقه سفر قبلی: افسر کنسولی سابقه سفر بین المللی قبلی متقاضی را جویا می شود. داشتن سابقه رعایت شرایط ویزا و بازگشت به خانه پس از سفرهای قبلی می تواند اعتبار متقاضی را افزایش دهد.

اشتغال و تحصیل: اگر متقاضی قصد کار یا تحصیل در اسپانیا را داشته باشد، افسر در مورد جزئیات کارفرما یا موسسه آموزشی احتمالی آنها جویا می شود. ارائه مدارک مرتبط مانند پیشنهادهای شغلی یا نامه های پذیرش در این بخش از مصاحبه بسیار مهم خواهد بود.

بیمه سلامت و مسافرت: ممکن است از متقاضی در مورد وضعیت سلامتی آنها و اینکه آیا بیمه مسافرتی دارند که موارد اورژانس پزشکی را در طول اقامت آنها در اسپانیا پوشش می دهد، سؤال شود.

تاریخچه ویزای شینگن: برای متقاضیانی که قبلا ویزای شینگن دریافت کرده اند، ممکن است در مورد سفر قبلی آنها در منطقه شینگن، رعایت شرایط ویزا و هرگونه مشکلی که ممکن است در بازدیدهای قبلی ایجاد شده باشد، سؤالاتی ایجاد شود.

سابقه جنایی: از متقاضیان در مورد هرگونه سابقه جنایی که ممکن است داشته باشند بازجویی می شود. پاسخ صادقانه ضروری است، زیرا عدم صداقت می ‌تواند منجر به رد ویزا و مشکلات بعدی درخواست ویزا شود.

مهارت زبان: افسر کنسولی ممکن است در مورد تسلط متقاضی به زبان اسپانیایی یا هر زبان دیگری که قصد دارند در طول اقامت خود در اسپانیا استفاده کنند، سؤال کند. توانایی برقراری ارتباط به زبان محلی می تواند به عنوان یک عامل مثبت برای درخواست ویزا در نظر گرفته شود.

 آمادگی کلید موفقیت در مصاحبه سفارت اسپانیا است. درک مهم ترین سؤالاتی که افسران کنسولی احتمالاً می پرسند می تواند به متقاضیان کمک کند تا با اطمینان پرونده خود را ارائه دهند.  با پرداختن به این سوالات به طور کامل و صادقانه، متقاضیان می توانند شانس خود را برای دریافت ویزای مورد نظر خود افزایش دهند و منتظر تجربه غنی خود در اسپانیا باشند.

دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا برای افرادی که به دنبال بازدید، تحصیل، کار یا اقامت در اسپانیا هستند، گامی حیاتی است.  با این حال، همه درخواست‌های ویزا موفقیت‌آمیز نیستند و درک دلایل رد شدن برای متقاضیان آینده ضروری است تا شانس تایید خود را افزایش دهند.  این مقاله  به متقاضیان احتمالی کمک می‌کند تا به مشکلات احتمالی رسیدگی کنند و یک مورد قوی‌تر ارائه دهند.

امکانات مالی ناکافی

 یکی از رایج ترین دلایل رد ویزا، ناتوانی متقاضی در نشان دادن تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های خود در طول اقامت خود در اسپانیا است.  افسران کنسولی نیاز به اطمینان دارند که متقاضی می تواند بدون اتکا به بودجه عمومی از خود حمایت مالی کند.  فقدان مدارک مناسب، مانند صورت‌حساب‌های بانکی، نامه‌های حمایت مالی یا شواهدی مبنی بر یک منبع درآمد پایدار، می‌تواند منجر به رد ویزا شود.

هدف ناکافی از سفر

 متقاضیان ویزای اسپانیا باید هدف مشخص و قانونی برای سفر خود به اسپانیا داشته باشند.  اگر افسر کنسولی هدف از سفر را مبهم، مبهم یا مشکوک بداند، می تواند منجر به رد ویزا شود.  ارائه یک برنامه سفر دقیق و مستند که با هدف اعلام شده سفر مطابقت داشته باشد بسیار مهم است.

فقدان پیوندهای قوی با کشور خود

 متقاضیان باید برای اطمینان از بازگشت پس از اقامت مجاز خود در اسپانیا، روابط قوی با کشور خود نشان دهند.  ارتباطات خانوادگی، شغل، مالکیت دارایی و دارایی های مالی عواملی هستند که می توانند تمایل متقاضی را برای بازگشت به خانه نشان دهند.  عدم برقراری قانع‌کننده این روابط ممکن است به رد ویزا به دلیل نگرانی از اینکه متقاضی ممکن است ویزای خود را طولانی‌تر کند، منجر شود.

اسناد ناقص یا نادرست

 ارائه مدارک ناقص یا نادرست دلیل مهمی برای رد ویزا است.  اشتباهات بی دقت، اطلاعات از دست رفته یا اسناد قدیمی می تواند بر ارزیابی اعتبار متقاضی تأثیر منفی بگذارد.  بسیار مهم است که همه اسناد را مجدداً بررسی کنید و از به روز بودن آنها قبل از ارسال اطمینان حاصل کنید.

نقض ویزا در گذشته

 متقاضیانی که سابقه نقض ویزا، مانند ماندن بیش از حد ویزای قبلی یا انجام کار یا فعالیت های غیرمجاز دارند، احتمالا با ریجکت مواجه خواهند شد.  افسران کنسولی سوابق سفرهای گذشته در منطقه شنگن را بررسی می کنند تا مطابقت متقاضی با مقررات ویزا را ارزیابی کنند.

نداشتن بیمه مسافرتی

 نداشتن بیمه مسافرتی که اورژانس های پزشکی در طول اقامت در اسپانیا را پوشش می دهد یکی دیگر از دلایل رایج ریجکت شدن ویزا است.  بیمه مسافرتی کافی برای جلوگیری از فشار بر سیستم بهداشت عمومی اسپانیا در صورت بروز شرایط پزشکی پیش بینی نشده ضروری است.

برنامه سفر مشکوک

 یک برنامه سفر ناسازگار یا غیرمنطقی می‌تواند شک و تردید ایجاد کند و منجر به رد ویزا شود.  برنامه های سفر متقاضی باید منسجم و دارای مسیرهای حمل و نقل معقول و مدت زمان مناسب در هر مقصد باشد.

تسلط ناکافی زبان

 اگر هدف اعلام شده متقاضی از سفر شامل برقراری ارتباط به زبان اسپانیایی یا زبان دیگری باشد، افسر کنسولی ممکن است مهارت زبان آنها را ارزیابی کند.  ناتوانی در برقراری ارتباط موثر به زبان محلی می تواند به عنوان یک نقطه ضعف تلقی شود، به ویژه برای درخواست های تحصیلی یا ویزای کار.

نداشتن قصد واقعی

 افسران کنسولی برای شناسایی متقاضیانی که ممکن است انگیزه یا نیات پنهانی داشته باشند آموزش دیده اند.  اگر نیت متقاضی واقعی نباشد، درخواست ویزا احتمالا رد خواهد شد.

نگرانی های امنیتی

 در برخی موارد، متقاضیان ممکن است به دلیل نگرانی های امنیتی از دریافت ویزا خودداری کنند.  این می تواند به پیشینه متقاضی، خطرات احتمالی مرتبط با سفر آنها یا مشارکت در فعالیت هایی که باعث ایجاد شک می شود مربوط باشد. اخذ ویزای اسپانیا می تواند فرآیند پیچیده ای باشد و رد ویزا می تواند ناامید کننده باشد.  با این حال، درک دلایل رایج برای رد ویزا برای متقاضیان احتمالی برای اصلاح هر گونه مشکل احتمالی در درخواست خود بسیار مهم است.  اطمینان از تمکن مالی کافی، ارائه مدارک واضح و واقعی، و نشان دادن قصد واقعی برای بازگشت به کشور خود، برخی از عوامل کلیدی هستند که می توانند به طور قابل توجهی شانس متقاضی را برای تضمین موفقیت آمیز ویزای اسپانیا افزایش دهند.

نحوه رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

دریافت ریجکتی برای ویزای اسپانیا می تواند ناامید کننده و خسته کننده باشد.  با این حال، رد ویزا لزوما به معنای پایان برنامه های شما برای سفر به اسپانیا نیست.  مراحلی وجود دارد که می توانید برای درک دلایل رد شدن و بهبود درخواست خود برای شانس موفقیت بیشتر انجام دهید.  این مقاله به تشریح استراتژی‌های ضروری برای رسیدگی به رد ویزای اسپانیا و افزایش احتمال دریافت تأییدیه در درخواست بعدی شما می‌پردازد.

نامه رد را مرور کنید

 اولین قدم این است که نامه رد درخواست ارائه شده توسط سفارت یا کنسولگری اسپانیا را به دقت بررسی کنید.  در نامه باید دلایل رد ویزا مشخص شود.  به نکات مطرح شده توسط افسر کنسولی بسیار توجه کنید، زیرا این اطلاعات شما را در رسیدگی به مسائل در درخواست بعدی راهنمایی می کند.

درخواست کمک حقوقی

 اگر دلایل رد را نامشخص می‌دانید یا فکر می‌کنید که ممکن است در ارزیابی اشتباهی رخ داده باشد، به دنبال کمک حقوقی از یک وکیل مهاجرت یا یک مشاور ویزا باشید.  یک متخصص می‌تواند به شما در تفسیر نامه رد، شناسایی نقاط ضعف احتمالی در درخواست قبلی‌تان کمک کند و راهنمایی‌هایی در مورد چگونگی بهبود پرونده خود ارائه دهد.

شناسایی و رفع نقاط ضعف

 بر اساس دلایل ارائه شده در رد نامه، نقاط ضعف درخواست قبلی خود را ارزیابی کنید.  مسائل رایج عبارتند از: اسناد مالی ناکافی، اطلاعات ناقص یا نادرست، فقدان روابط قوی با کشور خود و هدف نامشخص سفر.  قبل از درخواست مجدد اقدامات لازم را برای رفع این نواقص انجام دهید.

تقویت مدارک مالی

 اطمینان حاصل کنید که بودجه کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در اسپانیا دارید.  صورت های بانکی به روز و دقیق، نامه های حمایت مالی یا هر سند مالی مرتبط دیگری را برای نشان دادن ثبات مالی خود جمع آوری کنید.  ارائه شواهد روشنی مبنی بر توانایی شما در پوشش تمام هزینه های سفر، درخواست شما را افزایش می دهد.

هدف خود را از سفر روشن کنید

 در مورد هدف سفر خود به اسپانیا صریح صحبت کنید.  خواه برای گردشگری، تحصیل، کار یا ملاقات خانوادگی باشد، یک برنامه سفر جامع و مفصل ارائه دهید که با هدف اعلام شده شما مطابقت دارد.  فعالیت های برنامه ریزی شده خود و ارتباط آنها با دسته ویزای شما را به وضوح مشخص کنید.

روابط با کشور خود را دوباره ارزیابی کنید

 برای متقاعد کردن افسر کنسولی در مورد قصد خود برای بازگشت به خانه پس از اقامت در اسپانیا، روابط خود را با کشور خود تقویت کنید.  بر روابط خانوادگی، تعهدات شغلی، مالکیت دارایی و هر ارتباط مرتبط دیگری که نشان دهنده وابستگی شما به کشور مبداتان است، تأکید کنید.

مستندات را به طور کامل آماده کنید

 تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که کامل، به روز و دقیق هستند.  این شامل اعتبار پاسپورت، بیمه مسافرتی، رزرو هتل، برنامه های سفر پرواز، و هر گونه مواد کمکی دیگر مربوط به درخواست شما می شود.

آدرس موارد نقض ویزا قبلی

 اگر رد ویزای شما به دلیل نقض قبلی یا اقامت بیش از حد در منطقه شینگن بوده است، این مسائل را به طور صریح در درخواست جدید خود مطرح کنید.  اشتباهات گذشته را توضیح دهید و نشان دهید که از آنها درس گرفته اید و در آینده از تمام مقررات ویزا تبعیت خواهید کرد.

به دنبال مشاوره متخصص باشید

 اگر در مورد هر یک از جنبه های فرآیند درخواست یا الزامات نامطمئن هستید، از افرادی که ویزای اسپانیا را با موفقیت دریافت کرده اند مشاوره بگیرید یا به منابع رسمی مانند وب سایت سفارت اسپانیا مراجعه کنید.  این می تواند بینش ارزشمندی را در مورد فرآیند ارائه دهد و اعتماد به نفس شما را در تهیه یک برنامه قوی تر افزایش دهد.

نگرش مثبت داشته باشید

 دریافت رد ویزا می تواند دلسرد کننده باشد، اما حفظ نگرش مثبت بسیار مهم است.  از تجربه یاد بگیرید، نقاط ضعف برنامه قبلی خود را برطرف کنید و با ذهنیتی متمرکز و مصمم به برنامه جدید خود نزدیک شوید.

  با بررسی دلایل ریجکتی، رفع نقاط ضعف در درخواست قبلی خود و انجام اصلاحات، می توانید شانس خود را برای دریافت ویزای اسپانیا به میزان قابل توجهی افزایش دهید. با پشتکار و یک پرونده به خوبی آماده شده، می توانید رد را به تایید تبدیل کنید و منتظر سفر هیجان انگیز خود در اسپانیا باشید.

نشانی سفارت اسپانیا در ایران

آدرس سفارت اسپانیا در تهران: دروس، بلوار شهرزاد، خيابان کماسايي، کوچه اول شرقي، پلاک 10 

تلفن: 22568681 – 22568682 – 22568683 – 22568684 (021)

فکس: 22568017 – 22568018 (021)

روز و ساعات کاري: يکشنبه تا پنجشنبه، ساعت 9 الي

درباره پاسپورت کشور اسپانیا

مانند پاسپورت ایتالیا که از ارزش و اعتبار جهانی بالایی برخوردار است ، پاسپورت اسپانیایی نیز یک سند مسافرتی ارزشمند است که به شهروندان اسپانیایی حق سفر آزادانه در سراسر جهان را می دهد و دسترسی به کشورهای متعددی را بدون نیاز به ویزا فراهم می کند.  این نشان دهنده هویت و شهروندی حامل است و یک قطعه ضروری شناسایی است.  این مقاله ویژگی‌ها، فرآیند درخواست و مزایای سفر پاسپورت اسپانیایی را بررسی می‌کند. پاسپورت اسپانیایی یک سند مسافرتی بیومتریک است که حاوی ویژگی های امنیتی مختلفی برای جلوگیری از جعل و اطمینان از صحت آن است.  برخی از ویژگی های قابل توجه عبارتند از:

اطلاعات بیومتریک: گذرنامه حاوی اطلاعات بیومتریک، از جمله تصویر صورت دارنده پاسپورت و اثر انگشت است که امنیت آن را بیشتر می کند و جعل آن را دشوار می کند.

منطقه قابل خواندن توسط ماشین MRZ در پایین صفحه داده گذرنامه حاوی اطلاعات ضروری در قالب استاندارد است که امکان بررسی خودکار در گذرگاه های مرزی را فراهم می کند.

تصاویر هولوگرافیک: از هولوگرام ها و جوهرهای مخصوص برای افزایش امنیت پاسپورت و محافظت از آن در برابر دستکاری و تکرار استفاده می شود.

واترمارک: واترمارکی که اغلب حاوی تصویری از شاه فیلیپه ششم است، یک لایه امنیتی اضافی به پاسپورت اضافه می کند.

چاپ ریز: متن ریز و دشوار برای بازتولید در سراسر پاسپورت گنجانده شده است تا از جعل کنندگان جلوگیری شود.

ویژگی های نور ماوراء بنفش: در زیر اشعه ماوراء بنفش، عناصر خاصی روی پاسپورت قابل مشاهده می شوند و صحت آن را بیشتر تایید می کنند.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد و پاسخ دقیق به سوالاتی مانند امکان گرفتن پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا و …. توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت کشورهای خارجی، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

با اعلام دولت اسپانیا از 21 اکبتر 2022 دارندگان ویزای اسپانیا می توانند بدون داشتن کارت واکسن کرونا و ارائه تست منفی PCR و یا در بدو ورد به این کشور بدون قرنطینه شدن، وارد شوند.

دارای حداکثر 90 روز اعتبار است که در برخی موارد قابلیت تمدید دارد. از انواع آن می توان به ویزای توریستی، ویزای ترانزیت دریایی، ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای کاری کوتاه مدت، ویزای تحصیلی کوتاه مدت و ویزای اعضای خانواده اشاره کرد. برای بزرگسالان 80 یورو و برای افراد زیر 15 سال 40 یورو دریافت می شود. کودکان زیر 6 سال از پرداخت هزینه ویزای کوتاه مدت معاف هستند.

دارای حداقل 90 روز اعتبار است و قابلیت تمدید دارد. شامل ویزای تحصیلی بلند مدت، ویزای کاری بلند مدت، ویزای تمکن مالی، ویزای ازدواج، ویزای سرمایه گذاری و ویزای ثبت شرکت است. با دریافت ویزای بلند مدت و زندگی طولانی در اسپانیا می توان در ادامه به اقامت دائم و تابعیت این کشور دست پیدا نمود. هزینه ویزای بلند مدت برای انواع ویزای کاری، تحصیلی، خوداشتغالی، اقامت، همراه و فعالیت‌های فرهنگی 80 یورو است.

 هزینه ویزای توریستی اسپانیا برای افراد بزرگسال 80 یورو است. برای افراد زیر 12 سال 40 یورو اخذ می شود.

این ویزا انواع مختلفی دارد که هزینه هر کدام به صورت جداگانه اخذ می شود. هزینه ویزای شاغل اسپانیا ۷0 یورو، هزینه ویزای خوداشتغالی اسپانیا 80 یورو، هزینه ویزای کارآفرینی اسپانیا 90 یورو است.

هزینه ویزای تحصیلی اسپانیا 60 یورو اعلام شده است.

از معتبرترین ویزاهای اسپانیا است که هزینه آن جهت بررسی پرونده 70 یورو اعلام شده است. برای دریافت این ویزا باید سرمایه گذاری نمود که با توجه به میزان سرمایه گذاری، هزینه ویزا متغیر است.

به طور کلی ویزای اسپانیا به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود. ویزای توریستی اسپانیا، ویزای تحصیلی اسپانیا، ویزای تجاری اسپانیا، ویزای کاری اسپانیا، ویزای کارآفرینی، ویزای خود اشتغالی، ویزای تعطیلات کاری، ویزای Au Pair، ویزای تمکن مالی اسپانیا ، ویزای طلایی یا سرمایه گذاری اسپانیا

امکانات مالی ناکافی، هدف ناکافی از سفر، فقدان پیوندهای قوی با کشور خود، اسناد ناقص یا نادرست، نقض ویزا در گذشته، نداشتن بیمه مسافرتی، برنامه سفر مشکوک، تسلط ناکافی زبان، نداشتن قصد واقعی، نگرانی های امنیتی

پاسپورت اسپانیایی یک سند مسافرتی بیومتریک است که حاوی ویژگی های امنیتی مختلفی برای جلوگیری از جعل و اطمینان از صحت آن است. مانند : اطلاعات بیومتریک، منطقه قابل خواندن توسط ماشین MRZ ، تصاویر هولوگرافی، کواترمارک ، چاپ ریز، ویژگی های نور ماوراء بنفش

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×