LOGO -HOO

فهرست مطالب

ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

سرمایه گذاری خارجی در ایتالیا

ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی است که از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است و یکی از کشورهای حوزه ی شینگن است.

منطقه شینگن شامل 26 کشور اروپایی است که شامل:

ایتالیا، آلمان، اتریش، دانمارک، مالت، مجارستان، بلژیک، استونی، فنلاند، اسلوونی، فرانسه، یونان، ایسلند، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، جمهوری چک، سوئیس و لوکزامبورگ، لیختن‌اشتاین می ‌باشد. همچنین کشورهای کراواسی، واتیکان، قبرس، بلغارستان، رومانی، سن مارینو و موناکو عضور شینگن نیستند، اما از قوانین ویزای شینگن پیروی می‌ کنند و دارندگان ویزای شینگن می توانند به خاک کشورهای فوق نیز وارد شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای شینگن ایتالیا تضمینی و همچنین اخذ ویزای شینگن تضمینی اروپا کلیک کن.

افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند باید با توجه به اهداف مهاجرتی خود ابتدا برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا اقدام کنند و اخذ ویزا اولین گام برای مهاجرت است.

یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت دائم ایتالیا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری خارجی در این کشور است. سرمایه گذاری در ایتالیا با روش های مختلفی انجام می شود و متقاضی می تواند با انتخاب یکی از روش های سرمایه گذاری و آماده کردن مدارک و سرمایه لازم برای سرمایه گذاری، اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا تضمینی بنماید.

انواع روش های سرمایه گذاری در ایتالیا

متقاضیان مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری می توانند با روش های مختلفی در این کشور سرمایه گذاری کنند که عباتند از:

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

همچنین متقاضیان می توانند در صورت واجد شرایط بودن با اخذ گلدن ویزای ایتالیا تضمینی نیز در این کشور سرمایه گذاری کنند.

شرکت مهاجرتی هومان ویزا، دارای مجوز رسمی مهاجرت است و بهترین کارشناسان امور مهاجرتی را جهت دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انواع روش های مهاجرت و اخذ ویزای تضمینی ایتالیا (ویزای تحصیلی ایتالیا تضمینی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای کاری ایتالیا تضمینی و…) به شما معرفی می کند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاران خارجی می توانند با ثبت شرکت و اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا، اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند. سرمایه گذاران خارجی می توانند بدون نیاز به اینکه شهروند ایتالیایی را به عنوان مدیر شرکت مشخص کنند، اقدام به ثبت و راه اندازی شرکت در این کشور بنمایند. همچنین سرمایه گذاران خارجی که قصد اخذ ویزای خود اشتغالی دارند، باید پس از ثبت شرکت، به 3 سال فعالیت در زمینه مذکور مشغول باشند. همچنین برای ثبت شرکت شرایطی مانند حداقل سرمایه اولیه، سقف گردش مالی در یک سال، تعداد شهروندان استخدامی در شرکت و… وجود دارد. به طور تقریبی، سرمایه گذاران خارجی باید مبالغی بیش از ۱۰ هزار یورو را جهت تاسیس شرکت مسئولیت محدود هزینه کنند.

انواع شرکت در ایتالیا عبارتند از:

* شرکت با تعهدات محدود (SrL)

* شرکت سهامی (SpA)

* ثبت شعبه

* ظرفیت و مشارکت کلی (snc)

* مشارکت محدود (sas)

* مشارکت محدود به واسطه سهام (sapa)

اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا از طریق خود حمایتی

مهاجرت به ایتالیا با اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی و تمکن مالی یکی از آسان ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت ایتالیا است. در روش خود حمایتی متقاضی باید اثبات کنند که ۳۸ هزار یورو سرمایه اولیه به ازای خود و همسرشان را دارد و می تواند به ازای هر فرزند خود ۲۰۰۰ یورو دیگر نیز به صورت سالانه تامین کند. در واقع برای اخذ ویزای خود حمایتی ایتالیا نیازی به سرمایه گذاری در این کشور نیست و متقاضی فقط باید اثبات کند، توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی خود و همراهانش را دارد و همچنین توانایی خرید یا اجاره ملک برای زندگی در این کشور را دارد.

در مهاجرت از طریق خود حمایتی متقاضی اجازه کار و سرمایه گذاری در این کشور را ندارد و برای اخذ ویزای خود حمایتی هیچ محدودیتی مانند میزان تحصیلات، سن متقاضی، سابقه کاری و غیره وجود ندارد و متقاضی می تواند در منطقه شینگن آزادانه رفت و آمد داشته باشد. با این ویزا متقاضی ابتدا می تواند اقامت 5 ساله ایتالیا را دریافت کند و سپس برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا با کارآفرینی (استارت آپ)

کارآفرینی یا راه اندازی کسب و کار جدید و استارت آپ یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت ایتالیا است. سرمایه گذران خارجی می توانند با ایجاد یک استارت آپ و سرمایه گذاری حداقل 50 هزار یورو، اقامت این کشور را دریافت کنند. همچنین سرمایه گذران می توانند با سرمایه گذاری 100 هزار یورویی در یک شرکت از قبل تاسیس شده نیز اقامت ایتالیا را دریافت کنند. سرمایه گذار خارجی برای کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار باید یک طرح تجاری (بیزینس پلن) قوی و نوآورانه داشته باشد و علاوه بر درآمدزایی و سودآوری، توانایی ایجاد شغل و استخدام نیروی کار ایتالیایی را نیز داشته باشد، تا بتواند تاییدیه مورد نظر را از اداره بازرگانی ایتالیا دریافت کند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا از طریق خرید ملک

از دیگر روش های سرمایه گذاری در ایتالیا و اخذ ویزای تضمینی ایتالیا خرید ملک در این کشور است. متقاضیان می توانند با خرید ملک، اقامت موقت این کشور را دریافت کنند، اما سرمایه گذارانی که قصد دریافت اقامت دائم این کشور را دارند نمی توانند از طریق خرید ملک اقدام کنند، چرا که با خرید ملک امکان دریافت اقامت دائم ایتالیا وجود ندارد و متقاضی باید از سایر روش های مهاجرت برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

مبلغ پایه برای خریداران ملکی در این کشور مشخص نشده است، اما برای خرید ملک حداقل 300 تا 500 هزار یورو پول نیاز است و متقاضی باید برای اخذ ویزا به اداره مهاجرت اثبات کند، علاوه بر خرید ملک در ایتالیا سالانه 100هزار یورو نیز درآمد دارد.

متقاضی باید اقامت این کشور را داشته باشد و یا با اخذ ویزای توریستی ایتالیا تضمینی اقامت دریافت کند و سپس اقدام به خرید ملک در این کشور بنماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمکن مالی برای اخذ ویزای تضمینی ایتالیا کلیک کن.

اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا با خرید اوراق قرضه

خرید اوراق قرضه یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ایتالیا است، اما این نوع از سرمایه گذاری بسیار گران است و متقاضی باید برای خرید اوراق قرضه حداقل 1 میلیون یورو سرمایه گذاری کند.

روش های خرید اوراق قرضه برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا عبارتند از:

1- سرمایه گذاری با حداقل سرمایه ۲ میلیون یورو با خرید اوراق قرضه دولت کشور ایتالیا

2- سرمایه گذاری با حداقل سرمایه ۱ میلیون یورو در پروژه های مورد توجه دولت ایتالیا

3- سرمایه گذاری با حداقل ۱ میلیون یورو در اوراق مشارکت یا خریداری سهام شرکت های معتبر ایتالیایی

اگر برای مهاجرت به ایتالیا سرمایه کافی برای سرمایه گذاری نداری، می تونی با اخذ بلوکارت تضمینی ایتالیا به این کشور مهاجرت کنی، برای دریافت راهنمایی بیشتر در مورد شرایط اخذ بلو کارت ایتالیا با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن.

شاخص های تاثیر گذار برای سرمایه گذاری در ایتالیا

افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری به ایتالیا مهاجرت کنند باید با شاخص های تاثیر گذار اقتصادی در این کشور که تعیین کننده سود سرمایه گذاری آنها خواهد بود، آشنا شوند.

شاخص های تاثیر گذار برای سرمایه گذاری در ایتالیا عبارتند از:

تولید ناخالص داخلی (GPD) ایتالیا

یکی از عوامل تاثیر گذار در سرمایه گذاری میزان سرانه تولید ناخالص داخلی ایتالیا است. در اقتصادهای قدرتمند تولید ناخالص داخلی بیش از 35 هزار دلار در سال است. میانگین تولید ناخالص داخلی ایتالیا 35012.25 دلار آمریکا است.کشور ایتالیا در سال های 2010 و 2011 بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی و در سال های 2013 و 2014 کمترین میزان تولید ناخالص داخلی و در سال های اخیر میزان تولید ناخالص داخلی ایتالیا در سطح متوسطی قرار دارد.

نرخ بیکاری در ایتالیا

نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده غنی بودن یا فقیر بودن یک کشور در زمینه های کارآفرینی است. نرخ بیکاری در ایتالیا 9.3 درصد است که در مقایسه با کشورهایی مانند آلمان و هلند که نرخ بیکاری کمتر از 4 درصد دارند، رقم بالایی است، از این رو امکان کاریابی برای مهاجران در این کشور دشوار خواهد بود و افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند باید نرخ بالای بیکاری در ایتالیا را مدنظر قرار دهند.

نرخ مالیات در ایتالیا

یکی از مهمترین شاخص های تاثیر گذار در سرمایه گذاری میزان نرخ مالیات است و افرادی که قصد دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند باید به نرخ مالیات در این کشور توجه نمایند.

نرخ مالیات در ایتالیا در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۴ درصد بوده است.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد اخذ اقامت ایتالیا با خرید ملک با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

شرایط اخذ تابعیت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

همان طور که گفته شد سرمایه گذاری یکی از روش های اخذ اقامت ایتالیا است و متقاضیان با سرمایه گذاری در این کشور می توانند اجازه ی اقامت دائم ایتالیا را پس از 5 سال اقامت پیوسته در این کشور دریافت کنند و پس از 10 سال اقامت در این کشور و داشتن وضعیت مالی خوب و پایدار، تابعیت ایتالیایی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا امکانپذیر خواهد بود. طبق قانون مهاجرتی ایتالیا چندین تابعیت در صورتی که در تاریخ 15 اوت 1992 یا بعد از آن به رسمیت شناخته شود به صراحت اجازه داده می شود.

اگر تصمیم داری با سرمایه گذاری در ایتالیا به این کشور مهاجرت کنی، حتما پیش از هر اقدامی با مشاوران با تجربه در زمینه سرمایه گذاری خارجی مشورت کن، از این رو ما کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا را به شما معرفی می کنیم.

وقت سفارت ایتالیا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا گرفتن وقت سفارت است و متقاضیان برای تحویل مدارک اخذ ویزای سرمایه گذاری و انجام مصاحبه سفارت ایتالیا ابتدا باید وقت بگیرند.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا به دلیل حجم بالای درخواست های ویزای ایتالیا و همچنین مشخص نبودن ساعات باز شدن وقت سفارت ایتالیا کار دشواری است و درگاه رزرو وقت کارگزاری ایتالیا در ایران (CKGS) هر هفته یک مرتبه باز می شود و تنها چند دقیقه پس از باز شدن درگاه، تمامی وقت ها رزرو می شوند و متقاضی باید برای ثبت درخواست خود چند هفته ی دیگر نیز منتظر بماند، از این رو دریافت وقت سفارت یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای ایتالیا را دارند.

آدرس سفارت ایتالیا: تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵.

آدرس کارگزاری CKGS در ایران: تهران، ولنجک، انتهای خیابان سیزدهم شرقی، مرکز خرید گالریا، ساختمان اداری، طبقه چهارم

برای اخذ انواع ویزای تضمینی ایتالیا برای دریافت وقت سفارت ایتالیا در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون معطلی و هدر رفتن وقت با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیر.

از مطالعه مقاله فوق می توان نتیجه گرفت

باتوجه به گستردگی ارتباطات بین المللی در حوزه کاری و سرمایه گذاری بسیاری برآنند تا با حفظ سرمایه خود به رشد و ارتقای آن نیز دست یابند و این مهم امکانپذیر نیست تا افراد با متخصصان این حوزه که تحصیلات و تجربه بین المللی دارند مشاوره دریافت کنند ، تیم مهاجرتی هومان ویزا با ارائه خدمات مهاجرتی گسترده در این حوزه و سالها تجربه موفق توانسته کسب و کارهای زیادی را در عرصه بین المللی راه اندازی نماید.

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در خارج از کشور، اروپا، امارات… می باشد.

متقاضیان با سرمایه گذاری در این کشور می توانند اجازه ی اقامت دائم ایتالیا را پس از 5 سال اقامت پیوسته در این کشور دریافت کنند و پس از 10 سال اقامت در این کشور و داشتن وضعیت مالی خوب و پایدار، تابعیت ایتالیایی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا امکانپذیر خواهد بود.

روش های خرید اوراق قرضه برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا عبارتند از:

1- سرمایه گذاری با حداقل سرمایه ۲ میلیون یورو با خرید اوراق قرضه دولت کشور ایتالیا

2- سرمایه گذاری با حداقل سرمایه ۱ میلیون یورو در پروژه های مورد توجه دولت ایتالیا

3- سرمایه گذاری با حداقل ۱ میلیون یورو در اوراق مشارکت یا خریداری سهام شرکت های معتبر ایتالیایی

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

در روش خود حمایتی متقاضی باید اثبات کنند که ۳۸ هزار یورو سرمایه اولیه به ازای خود و همسرشان را دارد و می تواند به ازای هر فرزند خود ۲۰۰۰ یورو دیگر نیز به صورت سالانه تامین کند. در واقع برای اخذ ویزای خود حمایتی ایتالیا نیازی به سرمایه گذاری در این کشور نیست و متقاضی فقط باید اثبات کند، توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی خود و همراهانش را دارد و همچنین توانایی خرید یا اجاره ملک برای زندگی در این کشور را دارد.

در مهاجرت از طریق خود حمایتی متقاضی اجازه کار و سرمایه گذاری در این کشور را ندارد و برای اخذ ویزای خود حمایتی هیچ محدودیتی مانند میزان تحصیلات، سن متقاضی، سابقه کاری و غیره وجود ندارد و متقاضی می تواند در منطقه شینگن آزادانه رفت و آمد داشته باشد. با این ویزا متقاضی ابتدا می تواند اقامت 5 ساله ایتالیا را دریافت کند و سپس برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

خیر، متقاضیان می توانند با خرید ملک، اقامت موقت این کشور را دریافت کنند و سرمایه گذارانی که قصد دریافت اقامت دائم این کشور را دارند نمی توانند از طریق خرید ملک اقدام کنند، چرا که با خرید ملک امکان دریافت اقامت دائم ایتالیا وجود ندارد و متقاضی باید از سایر روش های مهاجرت برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

امتیاز دهید!
شرکت مهاجرتی هومان ویزا
در شـبکه های اجتماعی

هر سوالی درباره مهاجرت شغلی، اخذ ویزا، اقامت و خدمات مهاجرتی داری، می تونی با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا تماس بگیری تا متخصصین ما رایگان بهت مشاوره تلفنی ، آنلاین یا حضوری بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×