فهرست مطالب

شرکت مهاجرتی هومان ویزا در حال حاضر در حوزه مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزا فعالیت ندارد.

کارت پرمیسو Permesso di Soggiorno

کارت پرمیسو Permesso di Soggiorno مجوزی برای اقامت در کشور ایتالیا است. افرادی که تمایل به اقامت ۳ ماه یا بیشتر از آن را در ایتالیا دارند، بایستی نسبت به دریافت کارت پرمیسو اقدام نمایند. یک کارت الکترونیکی که حاوی اطلاعات هویتی فرد مهاجر می باشد. کارت پرمسو برای مقاصدی مانند تحصیل و کار صادر می شود.

حوزه شینگن یا منطقه شینگن Schengen Area

متشکل از 27 کشور اروپایی است. پیمان شینگن توافق نامه‌ای است بین کشور‌های عضو این اتحادیه که این کشورها با امضای آن و با ایجاد یک ویزای واحد محدودیت تردد و معامله را بین مرزهای خود برداشته اند. به کمک این معاهده کشور‌های عضو توانسته اند علاوه بر گسترش فعالیت های خود در حوزه توریستی، در افزایش امنیت مرزهای زمینی، دریایی و هوایی، یکپارچه سازی اقدامات پلیس و مجرمان، همسانی حریم خصوصی اطلاعات با یکدیگر همکاری داشته باشند.

پیمان شینگن در سال ۱۹۸۵ بین پنج کشور هلند، آلمان، بلژیک، فرانسه و لوکزامبورگ به امضا رسید و به مرور بعدها 21 کشوردیگر به این معاهده پیوستند.

کشورهای عضو شینگن

 آلمان ، فرانسه، ایتالیا ، اسپانیا ، لهستان، لتونی، مالت ، دانمارک ، فنلاند ، رومانی ، هلند ، بلژیک ، یونان، جمهوری چک ، استونی، جمهوری ایرلند، اسلواکی ، لیتوانی ، پرتغال ، سوئد ، مجارستان ، اتریش ، بلغارستان ، قبرس ، کرواسی ، اسلوونی ، لوکزامبورگ

 ویزای شینگن دارای چهار نوع اصلی است :A – B – C – D – LTV

جهت کسب اطلاعات به روز از اخبار مهاجرت با ویزای شینگن می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

درباره کشور ایتالیا

جمهوری ایتالیا کشوری در اروپای جنوبی و پایتخت آن، شهر رم است و یکی از بزرگترین اقتصادهای بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. ایتالیا با کشورهای تریش، سوئیس، فرانسه، اسلوانی، همسایه است. جهت کسب اطلاعات به روز و آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

درباره اهمیت ویزای ایتالیا برای ایرانیان

یکی از مزایای ویزای شینگن ایتالیا نحوه آماده سازی مدارک است، باتوجه به مدارک عمومی که برای اخذ انواع ویزا لازم است داشتن گردش مالی، تعداد تراکنشات حساب بدون درنظر گرفتن مبالغ آن و میزانی از تمکن مالی برای اخذ ویزای ایتالیا نیاز است.

همچنین برای ورود به ایتالیا مسافران نیازی به داشتن و ارائه کارت واکسن، تست منفی  PCRیا قرنطینه اجباری ندارند. بهتر است بدانید پاسپورت ایتالیا یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین پاسپورت های جهان است که به دارندگان این امکان را می دهد تا بدون ویزا یا با درخواست ویزای کوتاه مدت به بیش از 120 کشور سفر کنند. در سال 2023پاسپورت ایتالیا رتبه 2 جهان را دریافت کرد. جهت کسب اطلاعات به روز و آخرین اخبار مربوط به مهاجرت به ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط و مشـاوره باشید.

انواع ویزای ایتالیا

باتوجه به اینکه ایتالیا یکی از کشورهای حوزه شینگن است، ویزای شینگن را در چهار نوع A،B،C  و D صادر می کند . به ویزای نوع A ،B  ویزای ترانزیت ، به ویزای نوع C  ویزای توریستی ایتالیا و به نوع D ویزای ملی ایتالیا گفته می شود.

متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا با توجه به اهداف مهاجرتی خود به این کشور باید ویزای مورد نظرشان را درخواست و با درنظر گرفتن نوع ویزا، شرایط و مدارک لازم (با دعوتنامه ایتالیا یا بدون دعوتنامه ، به صورت جاب آفر و شغلی …) را برای ارائه به کنسولگری آماده و تهیه نمایند، تا در صورت تکمیل مدارک و واجد شرایط بودن، برای آنها ویزای ایتالیا صادر شود.

انواع ویزای ایتالیا شامل:

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه، ویزای تحصیلی ایتالیا، ویزای کاری، ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه (دعوتنامه توریستی ایتالیا) ، ویزای تحقیقاتی، ویزای ترانزیت، ویزای تجاری ایتالیا، ویزای خود حمایتی ایتالیا، ویزای همراه ایتالیا (ویزای الحاق) ، ویزای بازنشستگی، ویزای پزشکی، ویزای سرمایه گذاری ، ویزای دیدار با خانواده ، ویزای ازدواج ایتالیا و گلدن ویزای ایتالیا

درباره اخذ اقامت ایتالیا

درباره شرایط دریافت اقامت ایتالیا باید گفت که متقاضی ابتدا باید نوع اقامت مورد نظر خود را مشخص نماید. سپس باید مدارک و اطلاعات لازم برای درخواست اقامت ایتالیا را جمع آوری کند و در نهایت با یکی از روش هاي دریافت اقامت ایتالیا مناسب تخصص ، سرمایه و مهارت خود اقدام به مهاجرت به این کشور نماید.

انواع اقامت در ایتالیا

1-  اقامت آکادمیک: این نوع اقامت برای افرادی است که می خواهند در دانشگاه ها و موسسات آموزشی ایتالیا تحصیل کنند. برای دریافت این نوع اقامت ابتدا باید نامه پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی مربوطه دریافت کنید و سپس درخواست اقامت تحصیلی را به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود ارسال کنید.

یکی از مسیرهای مهاجرتی به ایتالیا اخذ ویزای همراه تحصیلی است که دانشجویان ابتدا باید در دانشگاه یا موسسه آموزشی ایتالیا پذیرش شوند و پس از دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا برای اخذ ویزای همراه نیز اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات دقیق و به روز درباره اخبار مهاجرت به ایتالیا و شرایط ، مراحل و مدارک دریافت اقامت پس از تحصیل در ایتالیا با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

2-  اقامت کاری: این نوع اقامت برای افرادی است که می خواهند در ایتالیا کار کنند. برای دریافت این نوع اقامت باید در یک شرکت ایتالیایی استخدام شوید و دعوت نامه شرکت را به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود ارسال کنید. متقاضیان می توانند با دربافت ویزای کار و کسب اطلاعات درباره چگونگی ایجاد یک طرح بیزنس پلن  از کارشناسان خبره شرکت مهاجرتی هومان ویزا جهت یک مهاجرت شغلی موفق مشاوره دریافت کنید.

3-  اقامت استثنایی: این نوع اقامت برای افرادی است که می توانند شرایط خاصی برای اخذ اقامت ایتالیا داشته باشند. به عنوان مثال، افراد دارای مهارت های خاص می توانند با شرکت در برنامه های فرهنگی، علمی یا ورزشی به ایتالیا بیایند. برای اخذ این نوع اقامت باید شرایط خاصی را همراه با مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود ارائه دهید.

4-  اقامتگاه های توریستی: این نوع اقامت برای افرادی است که می خواهند به عنوان توریست به ایتالیا بیایند و در این کشور اقامت کنند. این نوع اقامت معمولا برای مدت کوتاهی مثلا 90 روزه صادر می شود. برای دریافت این نوع اقامت، باید مدارک مورد نیاز را به همراه فرم درخواست به سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود ارسال کنید و با دریافت ویزای توریستی وارد ایتالیا شوید.

متقاضیان مهاجرت به ایتالیا با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای ترانزیت ایتالیا یا بهترین مسیر دریافت شهروندی ایتالیا از طریق سرمایه گذاری مناسب با تخصص و مهارت خود می توانید یک مهاجرت شغلی موفق را با کمترین ریسک تجربه کنید و درباره دریافت انواع ویزای شینگن ایتالیا با کمترین مدارک در کوتاه ترین زمان مانند اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا و دانستن پردرآمدترین مشاغل برای ویزای کاری ایتالیا از به روزترین اخبار و اطلاعات قوانین مهاجرت به ایتالیا مطلع باشید تا از مسیرهای دیگر مهاجرتی مانند پناهندگی ایتالیا و … اقدام نکنید.

مدارک دریافت اقامت ایتالیا

1- پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

۲- فرم درخواست اقامت:  این فرم را می توانید در وب سایت سفارت یا کنسولگری ایتالیا در این کشور دریافت کنید.

3- عکس های رسمی:  برای درخواست اقامت ایتالیا باید چند عکس رسمی با ابعاد و مشخصات مشخص داشته باشید. تعداد و نوع عکس های مورد نیاز بسته به نوع محل اقامت متفاوت است.

4- دعوت نامه (در صورت نیاز): اگر دعوت نامه ای از یک شهروند ایتالیایی یا یک شرکت ایتالیایی برای دریافت اقامت توریستی یا استثنایی در ایتالیا دریافت کرده اید، باید این نامه را به همراه سایر مدارک ارائه دهید.

5-  بیمه سلامت: برای درخواست اقامت ایتالیا باید بیمه درمانی داشته باشید. شما باید اطمینان حاصل کنید که بیمه درمانی شما تمام خدمات پزشکی مورد نیاز در ایتالیا از جمله بستری شدن در بیمارستان را پوشش می دهد.

6-  مدارک مالی: برای درخواست اقامت ایتالیا باید مدارکی ارائه دهید که ثابت کند قادر به تامین هزینه های زندگی خود در ایتالیا هستید. این مدارک می توانند گواهی های بانکی، فیش های حقوقی یا سایر اسنادی باشند که ثابت می کند شما قادر به تامین هزینه های زندگی خود در ایتالیا هستید.

شرایط دریافت اقامت ایتالیا

1-  تامین مالی: برای درخواست اقامت ایتالیا مطمئن شوید که بتوانید هزینه های زندگی خود را تامین کنید. برای این کار باید میزان سرمایه یا درآمد شما بر اساس معیارهای خاصی بسته به نوع خانه شما بررسی شود. هم چنین می توانید درباره اخذ اقامت خودحمایتی ایتالیا از تیم تخصصی هومان ویزا مشاوره رایگان دریافت نمایید

۲  بیمه درمانیبرای درخواست اقامت ایتالیا باید بیمه درمانی داشته باشید. شما باید اطمینان حاصل کنید که بیمه درمانی شما تمام خدمات پزشکی مورد نیاز در ایتالیا از جمله بستری شدن در بیمارستان را پوشش می دهد.

3- دعوت نامه (در صورت لزوم): برای دریافت اقامت توریستی یا استثنایی در ایتالیا، ممکن است دعوت نامه یک شهروند ایتالیایی یا یک شرکت ایتالیایی مورد نیاز باشد. درباره اخذ اقامت با ثبت شرکت در ایتالیا می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید.

4- مدارک و آموزش (برای اقامت تحصیلی): برای مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت تحصیلی در ایتالیا باید مدارک مورد نیاز اپلای تحصیلی خود را همراه با نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه ارائه دهید. هم چنین می توانید درباره شرایط و مراحل اخذ بورسیه استانی ایتالیا  با تیم هومان ویزا مشاوره داشته باشید تا بتوانید درباره نحوه اپلای تحصیلی دانشگاه مقصد به بهترین پاسخ برای سوالات خود دست یابید.

مثلا آزمون IMATبرای پذیرش دانشگاه های دولتی ایتالیا هر ساله یک بار در اوایل سپتامبر (شهریور) برگزار می شود و تاریخ پیش ثبت نام برخی دانشگاه ها فروردین یا ادریبهشت است و ثبت نام در تیر ماه انجام می شود. دانشگاه های خصوصی ایتالیا نیز برای پذیرش دانشجو در رشته ی پزشکی آزمون IMAT منحصر به فرد خود را در ماه مارس تا ژوئن برگزار می کنند و ثبت نام از ماه دسامبر انجام می شود.

جالب است بدانید یکی از مزایای تحصیل در ایتالیا نظام آموزشی این کشور در پذیرش آزمون های زبان جنرال و بین المللی است و تحصیل حتی با معدل پایین از دانشگاه های سایر کشورهاست، البته دانشگاه مقصد در ایتالیا در این باره نقش تعیین کننده ای دارد.

به طور مثال آزمون BEC، یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی مانند آزمون تافل است اما توسط دانشگاه کمبریج انگلستان طراحی و برگزار می‌شود. این آزمون مطابق با استانداردهای CEFR و برای سنجش سطح مهارت های زبان انگلیسی در زمینه‌های تجارت و کسب و کار می باشد، همچنین آزمون CPE یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی بین المللی است که مدرک آن به معنی برابری سطح مهارت و دانش زبانی با یک فرد تحصیل ‌کرده متولد شده در کشور انگلیسی زبان می باشد و دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا این مدارک را مانند آزمون آیلتس مورد پذیرش قرارمیدهند

5- مهارت های ویژه برای اخذ اقامت کاری در ایتالیا باید مهارت های خاصی در حوزه کاری خود داشته باشید و باید تاییدیه این مهارت ها را از دفتر مربوطه در ایتالیا دریافت کنید.

6- سوابق کاری (برای اقامت کاری): اگر متقاضی اقامت کاری در ایتالیا هستید، باید نشان دهید که سابقه کاری در حوزه کاری خود دارید و تاییدیه سوابق کاری خود را از اداره مربوطه در ایتالیا دریافت کنید.

7-  زبان ایتالیایی: برای درخواست اقامت ایتالیا باید حداقل سطح زبان ایتالیایی را داشته باشید. بسته به نوع اقامت، سطح زبان مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد.

8-  نداشتن سابقه کیفریبرای درخواست اقامت ایتالیا باید فاقد سابقه کیفری باشید و مطمئن شوید که در گذشته جرمی مرتکب نشده اید.

درباره کارت پرمیسو Permesso di Soggiorno

هرساله عده زیادی نسبت به دریافت اقامت از کشور ایتالیا اقدام می نمایند. علت تقاضاهای فراوان افراد برای اخذ اقامت ایتالیا، وضعیت عالی و منحصر به فرد این کشور می باشد. یکی از مهم ترین مواردی که در ابتدای امر اقامت مد نظر قرار می گیرد، کارت پرمیسو می باشد. همانطور که می دانید برای ورود به هر کشور نیازمند دریافت برخی مجوز ها و رعایت قوانین تعیین شده ای خواهید بود. کشور ایتالیا نیز از این قائده مستثنی نمی باشد و متقاضی با دریافت مدرکی به نام کارت پرمیسو، اجازه اقامت پیدا خواهد کرد. در واقع این کارت مجوزی برای اقامت در کشور ایتالیا است. افرادی که تمایل به اقامت ۳ ماه یا بیشتر از آن را در ایتالیا دارند، بایستی نسبت به دریافت کارت پرمیسو اقدام نمایند.

ناگفته نماند که افرادی که قصد دارند مدت زیادی را در این کشور سپری کنند، دریافت اقامت بلند مدت قبل از کارت پرمیسو ضروری است. در واقع (Permesso di Soggiorno) یا کارت پرمیسو به معنی اجازه اقامت در ایتالیا می باشد. با دریافت این مدرک می توانید به راحتی در کشور ایتالیا اقامت طولانی مدت دریافت کنید. پس راهکار مناسب پیش روی افراد غیراروپایی به منظور اقامت در ایتالیا، اخذ کارت پرمیسو می باشد.

 به طور کلی کارت پرمیسو مجوزی برای اقامت طولانی مدت در کشور ایتالیا است که دریافت آن برای افراد غیر بومی امری ضروری خواهد بود. این مدرک در حقیقت یک کارت الکترونیکی است که حاوی اطلاعات هویتی فرد مهاجر می باشد. همچنین در این کارت (Permesso di Soggiorno) یک نوار مغناطیسی و همچنین تراشه های ریز قرار دارد. وجود این تراشه ها سبب می شود تا امکان بازیابی و احراز هویت در سامانه الکترونیکی برای صحت مدرک وجود داشته باشد.

 معمولا برای ورود به هر کشور موظف به داشتن مدرک معتبر و مورد تایید آن خواهید بود، پرمیسو نیز پرمیت کشور بزرگ ایتالیا است. پس متقاضیان به منظور اقامت در کشور ایتالیا می بایست، پیگیری های لازم برای دریافت کارت پرمیسو را به عمل آورند. توجه داشته باشید که با ویزای کوتاه مدت امکان اخذ کارت پرمیسو وجود ندارد‌.

نکته قابل توجه این است که تنها افرادی می توانند نسبت به دریافت کارت پرمیسو اقدام نمایند که پیش تر موفق به کسب اقامت بلند مدت شده اند. حال تفاوتی ندارد که افراد با چه هدفی به کشور ایتالیا مهاجرت نموده اند، به هر حال دریافت اقامت بلند مدت امری ضروری است. لذا افرادی که ویزای کوتاه مدت (۳ ماهه) دارند، امکان اخذ کارت پرمیسو را نخواهند داشت.

اماکن و مراکز دولتی کشور ایتالیا از طریق مدرک پرمیسو می توانند به اطلاعات شخصی فرد دسترسی پیدا نمایند. از همین رو کارت پرمیسو یکی از موارد مهمی است که برای اقامت در ایتالیا ضروری می باشد. این کارت الکترونیکی به معنی آن است که فرد اجازه زندگی در کشور ایتالیا را دارد و حاوی اثر انگشت عکس پرسنلی وی خواهد بود. به یاد داشته باشید که همراه داشتن مدرک پرمیسو برای بهره مندی از خدمات مراکز درمانی و دولتی الزامی است.

پس اگر قصد مهاجرت یا اقامت در کشور ایتالیا را دارید، کارت پرمیسو جزو مهم ترین مدارک برای زندگی در این کشور خواهد بود. همچنین این مدرک با نام کارت اجازه اقامت نیز شناخته شده می باشد. بعضی از مهاجرین نیز پس از ورود به ایتالیا جهت اخذ اقامت قصد ازدواج با یک شهروند ایتالیایی را دارند تا جهت اخذ ویزای ازدواج ایتالیا مسیر راحت تری داشته باشند، بهتر است درباره نحوه اقدام صحیح در این باره با کارشناسان تیم مهاجرتی هومان ویزا مشاوره داشته باشید.

کارت پرمسو برای مقاصدی مانند تحصیل و کار صادر می شود.

نوع دیگر اجازۀ اقامت در ایتالیا( Retirement Residence Permit )یا  Elective Residence Permit  نام دارد که متقاضیان آن با داشتن سرمایه، حقوق بازنشستگی یا سپرده  می توانند بدون کار‌کردن، در کشور ایتالیا اقامت داشته باشند؛ البته در صورتی‌که منبعی جایگزین برای درآمدشان (نظیر سرمایه و سپرده یا حقوق بازنشستگی) داشته

1- مدرکی که به منظور کار در کشور مورد نظر به اعطا می گردد

2- و نوع دیگر مجوز کاری است.

در نظر داشته باشید که در صورت داشتن یک منبع درآمدی مناسب نیز امکان دریافت این مدرک برای زندگی در ایتالیا وجود دارد. به طور کلی کارت پر میسو متناسب با هدف هر متقاضی به او ارائه خواهد شد. افراد مطابق با نوع ویزایی که دریافت نموده اند، کارت پرمیسو را اخذ می نمایند.

مدارک لازم جهت دریافت کارت پرمیسو

یکی از سوالاتی ذهن افراد متقاضی برای اقامت در ایتالیا و دریافت مجوز پرسیو را درگیر نموده است، مدارک لازم جهت دریافت آن می باشد. همانطور که پیش تر گفته شد، پیگیری ها برای اخذ کارت پرمیسو بایستی بعد از دریافت اقامت بلند مدت صورت پذیرد. پس از آن به مدت یک هفته زمان دارید تا در ایتالیا نسبت به  دریافت کارت پرمیسو اقدام نمایید. فرآیند جمع بندی مدارک شامل دو مرحله کلی است که اولین مرحله برای تکمیل مدارک جهت دریافت کارت اجازه اقامت، مراجعه به دفتر پست می باشد. پس از آن نیز بایستی به دفتر پلیس برای بررسی و تکمیل برخی فرم ها مراجعه نمایید.

قبل از هر چیز جهت دریافت این کارت اقامتی لازم است، کیت پرمیسو (Kit Permesso di Soggiorno) را تکمیل نمایید. این کیت حاوی بسته ای حاوی چندین فرم می باشد که پر نمودن آن ها برای اخذ کارت اقامت ضروری است. در این فرم اطلاعات شخصی شغلی، تحصیلی، تخصص ها و همچنین اهداف از فرد خواسته می شود. تعیین هدف از اقامت به ایتالیا یکی از مهم ترین بخش ها این فرم به حساب می آید چرا که هدف اقامت فرد را مشخص می سازد. یقینا این هدف بایستی به گونه ای باشد که موجب جلب نظر و همچنین تایید از سوی کشور مقصد قرار گیرد. همچنین تهیه Marca da bollo یا همان تمبر مخصوص مدارک و مستندات نیز امری الزامی می باشد. کیت پرمیسو باید با دقت کامل تکمیل گردد و تمامی بخش های فرم به طور کامل پاسخ داده شود. بعد از آن با پر نمودن فرم بایستی مدارک را به همراه کیت پرمیسو به اداره پست تحویل نمایید. در طی این فرآیند از فرد هزینه ای بابت کسب اقامت ایتالیا اخذ می گردد. این امر تنها با ارائه پول نقد و کارت بانکی مربوط به کشور مقصد امکان پذیر می باشد.

پس طی تمامی این فرآیند ها، اداره پست موظف است، بسته مدارک تحویلی از سوی فرد را به اداره پلیس ارسال نماید. گام بعدی سپری شدن مراحل اداری و تکمیل بررسی ها از سوی اداره پلیس خواهد بود. در مرحله بعد بایستی منتظر دریافت رسید هایی از جمله Assicurata  bolletino  ،  باشید. در این رسید ها تاریخ دقیق مراجعه به دفتر پلیس یا اداره مهاجرت مشخص شده است. پس از آن با رجوع ب اداره پلیس یا اداره مهاجرت سوالاتی در خصوص علت و هدف مهاجرت از فرد پرسیده می شود. در مرحله بعد اثر انگشت متقاضی برای جایگذاری روی کارت پرمیسو دریافت می گردد. در صورتی که تمامی مراحل و پاسخ به پرسش ها با موفقیت طی شود، کارت اجازه اقامت برای شخص صادر خواهد شد.

معمولا مدارک متعددی برای اخذ کارت پرمیسو نیاز است که مدارک تایید کننده هدف از اقامت از مهم ترین آن ها به شمار می رود. از طرفی به همراه داشتن نسخه های اصلی و هم نوشت مدارک الزامی خواهد بود. در ادامه برخی از مهم ترین مدارک جهت دریافت کارت لازم پرمیسو را ذکر نموده ایم:

ارائه پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماهه جزو اولین مدارک برای کسب اقامت به حساب می آید. پس ارائه پاسپورت با به همراه مدارک دیگر امری ضروری به شمار می رود.  

ارسال مدارک مالی مبتنی بر اینکه فرد توانایی زندگی و تامین هزینه های مالی را در کشور ایتالیا را دارد نیز امری ضروری است.

امضا نمودن فرمی مبنی بر درخواست اقامت نیز جزو الزامات اخذ کارت پرمیسو می باشد. امکان تکمیل این فرم درگاه اینترنتی سفارت کشور ایتالیا ممکن است.

ارائه عکس پرسنلی و دعوت نامه نیز جزو مدارک مورد نیاز می باشد. ابعاد و همچنین تعداد عکس ها توسط کشور مقصد مشخص می گردد.

برخورداری از بیمه سلامت یکی از واجبات تکمیل پرونده به شمار می رود. باید توجه داشته باشید که با این بیمه بتوانید از خدمات درمانی کشور ایتالیا استفاده نمایید.

شرایط دریافت کارت پرمیسو

به منظور دریافت کارت پرمیسو اول از هر چیز برخورداری از دانش لازم برای ارتباط گیری با مردم ایتالیا ضروری است. یکی از مهمترین شرایط برخورداری فرد متقاضی به اقامت در کشور ایتالیا تسلط کامل به زبان این کشور می باشد.

در نظر داشته باشید که برای اقامت های متفاوت باید سطوح بالاتری از زبان ایتالیایی را آموخته باشید. سپس پس از تعیین نوع اقامت جزو اولین شرایط برای اخذ اقامت ایتالیا می باشد. تحقیق در جمع آوری اطلاعات در خصوص چگونگی ارائه مدارک و اطلاعات نقش بسیار مهمی در مسیر دریافت اقامت ایفا می کند. در ادامه برخی از مهمترین شرایط اقامت را ذکر می کنیم.

اولین و ابتدایی ترین موضوعی که هر فرد متقاضی باید به آن توجه داشته باشد، توان مالی مناسب برای تامین شرایط زندگی در کشور ایتالیا است. به طوری که فرد باید از اینکه توانایی زندگی در کشور مورد نظر را دارد، اطمینان حاصل نماید. اخذ اقامت خود حمایتی ایتالیا در همین راستا برای متقاضیان طراحی شده است. برای این موضوع می توانید سرمایه های خود را جمع بندی نموده و با سرمایه لازم برای زندگی در ایتالیا مقایسه کنید. یقینا اجاره یا خرید مسکن، هزینه رفت و آمد و پوشاک در کشور مقصد تفاوت زیادی با هزینه های کشور مبدا خواهد داشت. درباره دریافت اقامت ایتالیا با خرید ملک با کارشناسان هومان ویزا در ارتباط باشید…

سومین شرط نداشتن سابقه کیفری نیز از شرایط پذیرش در کشور ایتالیا و همچنین دریافت کارت پرمیسو می باشد. در صورتی که فرد در گذشته مرتکب جرمی شده باشد، امکان اقامت در کشور ایتالیا را نخواهد داشت.

چهارمین شرایطی که برای زندگی در ایتالیا به آن نیاز دارید، برخورداری از بیمه درمانی می باشد. به طوری که بیمه مورد نظر هزینه هایی همچون بستری شدن در بیمارستان را تحت پوشش قرار دهد.

افراد می توانند با داشتن ویزای توریستی ایتالیا یا دریافت یک دعوتنامه اقامت توریستی در کشور ایتالیا سکونت یابند. از این جهت دعوت نامه یک فرد ایتالیایی لازم خواهد بود.یکی از مهمترین نکاتی که کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا به متقاضیان توصیه می کنند عدم استفاده از پناهندگی با ویزای توریستی ایتالیا است. در این باره می توانید از مشاورین هومان ویزا راهنمایی دریافت نمایید. عده زیادی نیز با ثبت شرکت در ایتالیا مقصد موفق به کسب اجازه اقامت می گردند. برخی نیز از طریق اقامت تحصیلی اقدام نموده و مدارک تحصیلی خویش را به دانشگاه کشور مقصد ارسال می نمایند.

در زمان قدیم، کارت پرمیسو، به شکل کاغذی رواج داشت، اما امروزه به شکل الکترونیکی یا همان هوشمند به افراد اعطا می گردد. اطلاعاتی همچون مشخصات شخصی، عکس حامی مالی، جزئیات اعضای خانواده، کد مالیاتی، اهداف در کارت پرمیسو ثبت می گردد. این اطلاعات با سامانه الکترونیک برای ارگان های دولتی قابل دستیابی است.

در نظر داشته باشید که آن دسته از متقاضیان که هنوز 14 سال کامل ندارند، بایستی اجازه اقامت از والدین را در مدارک لحاظ نمایند. در این صورت اطلاعات شخصی والدین نیز در کارت پرمیسو وی ثبت می گردد.

از دیگر شرایط دریافت کارت پرمیسو، می توان به بورسیه های تحصیلی کشور ایتالیا اشاره نمود. همچنین برخی از افراد دارای یک سری مهارت های منحصر به فرد هستند که اقدام از طریق این روش نیز برای آنان امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است که ارائه تاییدیه از این مهارت به کشور ایتالیا ضروری است. اقامت کاری یکی دیگر از راه‌های اخذ کارت پرمیس می باشد که فرد باید مدارک لازم از سوابق کاری در حوزه مورد نظر را به سفارت ایتالیا ارائه دهد.

یکی از راه های دریافت اقامت به ایتالیا، اقامت تحصیلی _ آموزشی می باشد که به اندازه یک بازه مشخص اعتبار دارد. پس بستگی به هدف متقاضی مدت زمان اجازه اقامت در ایتالیا متفاوت خواهد بود. به طور مثال ویزای گردشگری ۳ ماهه، ویزای کار فصلی ۹ ماهه و ویزای شرکت در آموزش حرفه ای یک ساله می باشد. در این بخش شرایط مختلف برای دسترسی به کارت پرنیسو را بررسی نمودیم. پس به راحتی و از روش هایی متفاوت امکان دریافت اجازه اقامت در کشور ایتالیا را خواهید داشت.

شرایط تمدید اعتبار کارت پرمیسو

معمولا شرایط تمدید اعتبار کارت پرمیسو زیاد سخت نیست، از این رو به راحتی امکان تمدید کارت پرمیسو وجود دارد. توجه داشته باشید که برای  تمدید 6 ماهه اجازه اقامت ایتالیا بایستی از 30 روز قبل تر پایان اعتبار آن اقدام نمایید. تمدید اعتبار کارت پرمیسو شرایط متعددی دارد که فرد باید از چندین ماه قبل تر از پایان اعتبار نسبت به آن اقدام نماید. در صورتی که به دنبال تمدید 1 ساله کارت پرمیسو هستید، نیز باید 90 روز قبل از پایان اعتبار  مراحل تمدید آن را سپری کنید. در نظر داشته باشید که همان مراحل اولیه که برای دریافت کارت پرمیسو انجام شد، به منظور تمدید اعتبار آن نیز لازم است. پس طی نمودن چندین مرحله برای تمدید کارت پرمیسو ضروری می باشد، به همین سبب از چنپین ماه قبل باید نسبت به آن اقدام کنید. همچنین افرادی که به دنبال تمدید 2 ساله کارت اقامت خود هستند، باید از حداقل 90 روز قبل پیگیر مراحل آن باشند. پس مراحل تمدید اعتبار کارت پرمیسو وابسته به مدت آن زمان خواهد برد.

مراجعه به اداره پست و مراجعه به اداره پلیس ” این دو مسیر بالا جزو کلی ترین اقداماتی است که برای تمدید کارت پرمیسو باید انجام گیرد. در صورتی که فرد نتواند در تاریخ مقرر شده به اداره پلیس مراجعه نماید، با انجام پیگیری های لازم خارج از نوبت مسیر آن را طی کند. همچنین برای دریافت وقت مجدد می توانید به اداره پلیس ایمیل بزنید. پس در صورت گذشتن از وقت تمدید نیز راه هایی برای تمدید وجود دارد، اما پیگیری های زیادی را می طلبد. آن طور که گفته شد، برای تمدید کارت ۲ ماه قبل از انقضا و ۲ ماه بعد از آن امکان تمدید برایتان فراهم خواهد بود. برخی افراد دارای اقامت تحصیلی در کشور ایتالیا هستند. در این صورت اگر فرد قبل از پایان سال تحصیلی اقدام به تمدید کارت پرمیسو نماید، اقامت بعدی برای وی ۶ ماه تا ۱ سال خواهد بود. در نظر داشته باشید که پس از دریافت کارت جدید تمدید شده، بایستی کارت قدیمی را به اداره پلیس تحویل نمایید. هم چنین می توانید برای دریافت اقامت پس از تحصیل در ایتالیا نیز اقدام نمایید.

برای تمدید کارت اجازه اقامت رعایت شرایطی مختلف الزامی است. این شرایط در دو گروه عمومی و ویژه طبقه بندی می شوند. برای تمدید کارت پرمیسو به موارد ذیل نیاز خواهید داشت.

 • فرم درخواست تمدید کارت پرمیسو
 • ارائه نامه گذرنامه
 • عکس ویژه پاسپورت (قدمت کمتر از ۶ ماه)
 • گواهی اقامت در کشور ایتالیا (قرارداد اجاره و پرداختی ها)
 • ارائه گواهی بیمه درمانی
 • مدارک مالی (فیش حقوقی)
 • پرداخت هزینه (مطابق با نوع اجازه اقامت)

در صورتی که فرد متقاضی تمدید کارت پرمیسو، مراحل تمدید را طی نموده است ولی هنوز کارت جدید اقامت را دریافت نکرده اجازه زندگی در کشور ایتالیا را خواهد داشت. پس ادامه زندگی، تحصیل یا کار برای وی امکان پذیر می باشد. همچنین اگر شخص در طول فرآیند دریافت کارت پرمیسو، مجبور به ترک این کشور باشد، با دریافت ویزای اضطراری امکان سفر خواهید داشت. این مجوز  بیانگر آن است که فرد مراحل تمدید اجازه اقامت را به درستی سپری نموده است و درخواست خود را در زمان مقرر انجام داده است.

برای تمدید کارت پرمیسو مجددا اثر انگشت فرد گرفته می شود. چرا که گاها ممکن است در روند سیستم اختلال ایجاد گردد. به همین منظور و جهت اطمینان انگشت نگاری مجدد انجام شود. در نتیجه با دریافت کارت تمدید شده امکان سفر به کشور ایران و بازگشت به ایتالیا را خواهید داشت. به طور کلی فرد متقاضی برای تمدید کارت پرمیسو بایستی از قبل اقدام نموده باشد، زیرا مراحل اداری مختلفی خواهد داشت. پس امکان تمدید به صورت یکباره وجود ندارد و نیاز به پیگیری های زیادی دارد.

افرادی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند ابتدا باید درباره شرایط زندگی در ایتالیا اطلاعات کامل و کافی داشته باشند تا بتوانند با توجه به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب و برای اقامت ایتالیا اقدام نمایند تا بتوانند بدون ریجکتی ویزای ایتالیا در کوتاه ترین زمان با صرف هزینه مناسب و کمترین ریسک برای مهاجرت به این کشور گام بردارند ، در این راستا توصیه ما به متقاضیان مهاجرت جهت دریافت تابعیت و شهروندی ایتالیا بهره مندی از مشاوره های رایگان از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا و اطلاع از به روزترین اخبار مهاجرت ایتالیا است!

هزینه های اخذ کارت پرمیسو پرمیت

همانطور که می دانید فردی که قصد اقامت دارد،  برای دریافت کارت پرمیسو باید هزینه های مختلفی را بپردازد. به طور کلی در هر مرحله از فرآیند اخذ کارت پرمیسو هزینه مشخصی باید پرداخت شود. اینکه اجازه اقامت چه مدت باشد و با چه هدفی انجام شود، در هزینه نهایی اخذ کارت پرمیسو اثر گذار است. بهتر است قبل از شروع مراحل دریافت کارت اجازه اقامت، جمع بندی کلی از هزینه ها و مراحل آن را بررسی نمایید.

افراد برای دریافت اجازه اقامت طولانی مدت یا همان EC  باید 5 سال در کشور ایتالیا زندگی کرده باشند. بعد از گذشت این زمان امکان اقامت دائم برایشان فراهم خواهد بود. با دریافت این مجوز می توانید مدت زمان طولانی در کشور ایتالیا بمانید، اما تمدید آن در مدت مقرر شده الزامی است. با این وجود تنها برای 5 سال می توانید از کارت پرمیسو استفاده کنید، بعد از آن باید با ارائه عکس های جدید آن را تمدید نمایید.

بیشترین هزینه ها برای دریافت کارت پرمیسو مربوط به مراحل بررسی پرونده ها می باشد. همچنین صدور مجوز از سوی اداره مهاجرت کشور ایتالیا نیز دربردارنده هزینه های متعددی خواهد بود. اولین هزینه که برای اخذ کارت پرمیسو لازم است، مربوط به مرحله اول یعنی اداره پست است. به طور کلی تحت تاثیر عوامل مختلفی این هزینه ها دستخوش تغییر می گردند که به زمان مهاجرت و سفر بستگی دارد. در ادامه لیستی از ریز هزینه ها برای اخذ کارت پرمیسو را آورده ایم:

 • هزینه خرید تمبر ویژه پست مدارک (Marca da boll) که حداقل ۱۶ یورو است.
 • هزینه سابمیت نمودن و ضمیمه کردن مدارک در اپلیکیشن که ۳۰ یورو می باشد.
 • پرینت کارت الکترونیک پرمیسو و همچنین دانلود فرم 30.47 یورو هزینه دارد.
 • هزینه اجازه اقامت 3 ماه تا 1 سال 80 یورو
 • هزینه اجازه اقامت 1 تا 2 سال 100یورو
 • هزینه اجازه اقامت 2 سال یا بیشتر 200 یورو

پس فاکتور های مختلفی همچون نوع اقامت در هزینه نهایی اخذ کارت پرمیسو موثر هستند. همچنین وابسته به اینکه تا چه زمانی نیاز به اقامت در کشور ایتالیا دارید، در جمع بندی هزینه ها نقش دارد. پروسه دریافت کارت پرمیسو در هر مرحله هزینه های گوناگونی به همراه خواهد داشت.

متقاضیان مهاجرت به ایتالیا با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی هومان ویزا درباره شرایط و مراحل اخذ ویزای ترانزیت ایتالیا یا بهترین مسیر دریافت شهروندی ایتالیا از طریق سرمایه گذاری مناسب با تخصص و مهارت خود می توانید یک مهاجرت شغلی موفق را با کمترین ریسک تجربه کنید و درباره دریافت انواع ویزای شینگن ایتالیا با کمترین مدارک در کوتاه ترین زمان مانند اخذ ویزای بازنشستگی ایتالیا و دانستن پردرآمدترین مشاغل برای ویزای کاری ایتالیا از به روزترین اخبار و اطلاعات قوانین مهاجرت به ایتالیا مطلع باشید تا از مسیرهای دیگر مهاجرتی مانند پناهندگی ایتالیا و … اقدام نکنید

هزینه دریافت اقامت ایتالیا

اولین موضوعی که در مورد هزینه های اقامت در ایتالیا مد نظر است، هزینه زندگی در این کشور می باشد. هزینه اجازه ملک یا خرید آن یکی از موضوعات مهم در زمینه اقامت تلقی می شود. اینکه در کدام یک از شهرهای ایتالیا اقامت گرفته اید، قیمت اجاره مسکن نیز متفاوت خواهد بود. همانطور که می دانید هزینه اجازه ملک در شهر های بزرگ نسبت به شهر های دیگر به نسبت بیشتر خواهد بود. پس اجاره خانه در اطراف شهر گزینه مناسبی برای کاهش هزینه ها می باشد. هزینه رفت و آمد، پوشاک و خوراک نیز قبل از اقامت در کشور ایتالیا باید در نظر گرفته شود.

هزینه های اولیه اقامت در ایتالیا

 به منظور اخذ اقامت در کشور ایتالیا برخی هزینه ها برای تمامی افرادی که قصد مهاجرت دارند، یکسان است. پس هر متقاضی اقامت در ایتالیا بایستی این نوع هزینه ها را قبل از مهاجرت انجام دهد که به شرح ذیل می باشد:

هزینه صدور پاسپورت

درخواست ویزا

هزینه آموزش زبان ایتالیایی و دریافت مدرک

هزینه اجاره ملک

هزینه مربوط به بررسی پرونده

گواهی سلامت و بررسی شرایط فیزیکی

بیومتریک

هزینه اقامت تحصیلی در ایتالیا

باتوجه به انواع مهاجرت تحصیلی به اروپا باید گفت هزینه اقامت تحصیلی در ایتالیا وابسته به نوع دانشگاه و کالج تعیین می شود. برای اینکه موفق به کسب ویزای تحصیلی شوید، باید از دانشگاهی که درخواست تحصیل داده اید، نامه پذیرش دریافت کنید. آزمون آلفا تست یکی از آزمون های ایتالیایی است که متقاضی می تواند در بیش از یک دانشگاه ثبت‌نام کنید. زمان برگزاری آزمون در هر دانشگاه با سایر دانشگاه‌ها تداخل ندارد، بنابراین می‌توانید در آزمون‌های دانشگاه‌های مختلف شرکت کنید و حتی با وجود گپ تحصیلی فرصت بیشتری برای پذیرش و تدوین بیانیه هدف یا  SOPداشته باشید.

هزینه اقامت کاری در ایتالیا

به منظور اقامت کاری فرد بایستی هزینه مشخصی را متقبل شود. برخی افراد نیز با برپایی شرکت در ایتالیا اقامت دریافت می نمایند که هزینه های متفاوتی را در بر می گیرد. هزینه های ارسال مدرک دانشگاهی، دریافت مدرک زبان از جمله هزینه های اقامت کاری می باشد. همچنین تجربه کاری و رزومه شغلی یکی از امتیازات برای این دسته از افراد مزیت محسوب می شود.

مثلا یکی از روش های مهاجرت کاری به آلمان دوره یا همان دوره ی کارآموزی است که این امکان را برای متقاضیان فراهم می کند که بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی و با شرکت در دوره های کارآموزی و کسب مهارت و تخصص لازم اقدام به مهاجرت کاری نمایند و موفق به اخذ اقامت آلمان شوند، نمونه این دوره ها در کشور ایتالیا نیز موجود است.

تمدید اقامت در ایتالیا

کارت اقامت در ایتالیا دارای یک اعتبار مشخصی می باشد و پس از آن بایستی اقدامات لازم به منظور تمدید آن به عمل آید. کارت های اقامت برای اشخاص متناسب با اهداف مهاجرتی متنوع خواهد بود. پس زمان اعتبار برای کارت اقامت های مختلف یکسان نیست.

 برای تمدید اقامت در ایتالیا لازم است از مدتی قبل تر پیگیری های لازم را انجام دهید. به منظور تمدید کارت بایستی به اداره پست مراجعه نموده و مدارکی را که پیش تر گفته شد را ارائه نمایید. پس از تحویل فرم ها و کپی مدارک یک رسید کاغذی به فرد داده می شود. سپس با ارسال مدارک به اداره پلیس، بررسی های لازم انجام می گیرد. در پایان نتیجه نهایی و تمدید اقامت انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است که با هر بار تمدید مدرک اقامت، یک مجوز جدید به فرد اعطا می گردد. همچنین به همراه داشتن کارت اقامت قدیمی و تحویل آن به سفارت الزامی است. با مراجعه مجدد به سفارت ایتالیا، انگشت نگاری و عکس برداری صورت می گیرد. معمولا دوره های اعتبار کارت اقامت ۳ تا ۵ سال است که وابسته به نوع اقامت متغییر خواهد بود.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای ایتالیا برای مهاجرت به این کشور گرفتن  وقت سفارت ایتالیا است که باتوجه به حجم بالای درخواست های ویزای ایتالیا کاری دشوار است و درگاه رزرو وقت کارگزاری سفارت ایتالیا CKGS هر هفته یک مرتبه باز می شود و تنها چند دقیقه پس از باز شدن درگاه، تمامی وقت ها رزرو می شوند و متقاضی باید برای ثبت درخواست خود چند هفته ی دیگر نیز منتظر بماند، از این رو دریافت وقت سفارت یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای ایتالیا را دارند، جهت اطلاع از ساعت باز شدن وقت سفارت ایتالیا با تیم تخصصی شرکت مهاجرتی هومان ویزا در ارتباط باشید تا درباره مصاحبه سفارت ایتالیا آمادگی لازم را کسب نمایید.

کارت اقامت ایتالیا

کارت اقامت ایتالیا یک مجوز الکترونیکی است که دربردارنده اطلاعات شخصی فرد به همراه عکس وی می باشد. در این کارت یک نوار مغناطیسی طراحی شده تا به راحتی به اطلاعات فرد دسترسی پیدا نمود. افرادی که دارای اقامت بلند مدت در کشور ایتالیا هستند، امکان دریافت کارت اقامت یا همان پرمیسو را دارند. برای دسترسی به کارت اقامت باید اقدامات قانونی در کشور مبدا صورت گیرد و در غیر این صورت امکان ورود به ایتالیا وجود نخواهد داشت.

 ایتالیا یکی از زیباترین کشور هایی است که هرساله عده زیادی از سراسر جهان به این کشور مهاجرت می نمایند‌. ایتالیا دارای معتبر ترین دانشگاه های جهان می باشد و از این رو اقامت تحصیلی به این کشور رواج زیادی دارد. افرادی با تحصیلات بالا پس از ۵ سال زندگی در ایتالیا ترجیح می دهند، اقامت دائم در این کشور دریافت نمایند. در این کشور کارخانجات فراوانی وجود دارد که هرکدام نیرو های بسیاری را در هر سال می پذیرند. برخی از مواردی که طی آن موفق به کسب کارت اقامت ایتالیا خواهید شد، در ادامه ذکر نموده ایم:

کارآفرینان برتر کشور

 حرفه های هوشمند سازی، علمی و تخصصی

 داشتن گواهی معتبر از فنی حرفه ای

توانایی اجرایی در اداره کار

خدمات مربوط به کسب و کار

 انواع مختلفی از صنایع دستی و کشاورزان

 رانندگان ماشین های تریلر

مدیران کارخانجات موفق

نیروهای مسلح و حرفه ای

همچنین بازار کار در این کشور رونق بسیار زیادی دارد که از این رو افراد زیادی مشتاق به اخذ کارت اقامت در این کشور هستند. کارت اقامت ایتالیا انواع مختلفی دارد که بلو کارت یکی از انواع آن است. با کسب این مجوز فرد قادر به زندگی ۲ ساله در کشور ایتالیا خواهد بود. داشتن مهارت و دانش در یک حرفه مشخص برای چنین افرادی مزیت محسوب می شود‌. افرادی که قصد دریافت این نوع کارت اقامت را دارند، باید از تحصیلات نسبتا بالایی برخوردار باشند.

بلوکارت ایتالیا

بلو کارت یک مجوز کار در اتحادیه اروپا است که توسط ۲۵ کشور از ۲۸ کشور عضو، به اتباع غیر واجد شرایط، خارج از اتحادیه اروپا ارائه می ‌شود. دارندگان بلو کارت باید پیشنهاد شغلی از طرف شرکتی در ایتالیا (جاب آفر) داشته باشند و با توجه به زمان قرارداد کاری، بلو کارت از ۶ ماه تا ۴ سال اعتبار دارد که قابل تمدید خواهد بود. همچنین خانواده متقاضی یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند با اخذ ویزای همراه ایتالیا به صورت قانونی در این کشور اقامت داشته باشند.

ساعت کاری و آدرس سفارت ایتالیا در تهران

کارگزاری CKGS در سال 2008 با هدف افزایش سرعت در پروسه خدمات گذرنامه، ویزای ایتالیا و جلوگیری از ازدحام در سفارتخانه و کنسولگری ایتالیا تشکیل شد. اقدام به برون سپاری خدمات شرکت ‌های کارگزاری مختلفی در سراسر دنیا خدمات دریافت مدارک اخذ ویزا از متقاضیان را برعهده دارند.

آدرس وبسایت :  http://www.ckgsir.com

ساعت تماس تلفنی :  8:30 الی 13:30

ساعات کاری کارگزاری:  8 صبح الی 4:30 بعدازظهر

ارسال درخواست:  8 صبح الی 2 بعدازظهر

آدرس سفارت ایتالیا در تهران خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79/68

آدرس کنسولگری ایتالیا در تهران: خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15

آدرس کارگزاری سفارت ایتالیا  (Cox and Kings) در تهران ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا، طبقه چهارم اداری

 ایمیل امور کنسولگری سفارت ایتالیا consolato.tehran@esteri.it

ایمیل امور دانشجویی سفارت ایتالیا studi.tehran@esteri.it

ایمیل سامانه ویزا ایتالیا visti.tehran@esteri.it
شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران: 66726955 – 021 و 66726956 – 021

شماره تماس دفاتر کنسولگری ایتالیا در تهران:

شماره تماس دفتر ویزا: 88190160 – 021

شماره تماس دفتر امور کنسولی: 88783498 – 021

شماره تماس دفتر امور دانشجویی: 88799885 – 021

برای دانستن این موضوع که با توجه به توانایی ها و تخصص های افراد چه نوع مهاجرتی موفق است و می توان به صورت تضمینی برای اخذ اقامت کشور مقصد اقدام کرد و پاسخ دقیق به سوالاتی مانند بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان و …. توصیه ما دریافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت مهاجرتی هومان ویزا است تا با صرف کمترین وقت مناسب ترین نتیجه را دریافت کنید

یکی از خدمات ویژه این تیم، مشاوره رایگان اخذ اقامت، اخذ ویزای تضمینی، سرمایه گذاری خارجی، ثبت شرکت در امارات… می باشد

کارت پرمیسو مجوزی برای اقامت در کشور ایتالیا است. افرادی که تمایل به اقامت ۳ ماه یا بیشتر از آن را در ایتالیا دارند، بایستی نسبت به دریافت کارت پرمیسو اقدام نمایند. یک کارت الکترونیکی که حاوی اطلاعات هویتی فرد مهاجر می باشد. کارت پرمسو برای مقاصدی مانند تحصیل و کار صادر می شود.

برای تمدید 6 ماهه اجازه اقامت ایتالیا بایستی از 30 روز قبل تر پایان اعتبار آن اقدام نمایید. در صورتی که به دنبال تمدید 1 ساله کارت پرمیسو هستید، نیز باید 90 روز قبل از پایان اعتبار مراحل تمدید آن را سپری کنید و مراجعه به اداره پست و مراجعه به اداره پلیس دو مسیر کلی تمدید این کارت است

برای این افراد اجازه اقامت از والدین را در مدارک لحاظ می شود. در این صورت اطلاعات شخصی والدین نیز در کارت پرمیسو وی ثبت می گردد.

برای  تمدید 6 ماهه اجازه اقامت ایتالیا بایستی از 30 روز قبل تر پایان اعتبار آن اقدام نمایید. در صورتی که به دنبال تمدید 1 ساله کارت پرمیسو هستید، نیز باید 90 روز قبل از پایان اعتبار  مراحل تمدید آن را سپری کنید و مراجعه به اداره پست و مراجعه به اداره پلیس دو مسیر کلی تمدید این کارت است

 • فرم درخواست تمدید کارت پرمیسو
 • ارائه نامه گذرنامه
 • عکس ویژه پاسپورت (قدمت کمتر از ۶ ماه)
 • گواهی اقامت در کشور ایتالیا (قرارداد اجاره و پرداختی ها)
 • ارائه گواهی بیمه درمانی
 • مدارک مالی (فیش حقوقی)
 • پرداخت هزینه (مطابق با نوع اجازه اقامت)

در هر مرحله از فرآیند اخذ کارت پرمیسو هزینه مشخصی باید پرداخت شود. اینکه اجازه اقامت چه مدت باشد و با چه هدفی انجام شود، در هزینه نهایی اخذ کارت پرمیسو اثر گذار است. بیشترین هزینه ها برای دریافت کارت پرمیسو مربوط به مراحل بررسی پرونده ها می باشد. همچنین صدور مجوز از سوی اداره مهاجرت کشور ایتالیا نیز دربردارنده هزینه های متعددی خواهد بود. اولین هزینه که برای اخذ کارت پرمیسو لازم است، مربوط به مرحله اول یعنی اداره پست است

کارت اقامت در ایتالیا دارای یک اعتبار مشخصی می باشد و پس از آن بایستی اقدامات لازم به منظور تمدید آن به عمل آید. کارت های اقامت برای اشخاص متناسب با اهداف مهاجرتی متنوع خواهد بود. پس زمان اعتبار برای کارت اقامت های مختلف یکسان نیست. که با هر بار تمدید مدرک اقامت، یک مجوز جدید به فرد اعطا می گردد. دوره های اعتبار کارت اقامت ۳ تا ۵ سال است که وابسته به نوع اقامت متغییر خواهد بود.

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×